Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

Cement73

No sranda najväčšia... Vždy sa dobre pobavím. Samozrejme jednoznačne prím vedú rozvody, keď sa človek nestačí čudovať aké dôvody ľudia majú. Súdna sieň je celkom milé osvieženie na poli dokumentov typu: "Stalo sa naozaj". Jo a neherci ktorí hrajú jednotlivé postavy sú občas absolutne excelentní. Velka sranda je tiež aj komentár na konci po súde, vždy nejaká totálna kravina... ()

Terrorko

Súdnu sieň som sprestávkami pozerávalod začiatku jej vysielania. V prvých sériách sa vyskytovali rôzne prípady vrážd a podobne, nie ako teraz jedine rozvod a veci s tým súvisiace. Celkovo samozrejme aj herecké zastúpenie je niekedy až smiešne,čím narážam na trápne vystupovanie niektorých akože právnych zástupcov, ktorí sa očividne s právom nikdy nestretli resp. dostali nezmyselný scenár. Ale napriek všetkému hodnotím reláciu ako priemer, dá sa na tom v určitých chvíľach zasmiať a je to orientované smerom, ktorý mi je blízky. ()

Z0oMb3E

Jasnéé. Bulvár nikto nečíta, JOJku nikto nepozerá. Avšak každý sa rád pohrabe v špine či pritlačí ucho na spoločnú stenu s hádajúcimi sa susedmi. A presne na tento pokrytecký pud útočí táto pseudoreality show. Nanajvýš scenáre, ktoré píše sám život, chamtivosť či ľudská stupidita sú stráviteľné aj pre tú najnižšiu vrstvu populácie. Z čisel sledovanosti vyplýva, že je celkom početná. V telke som náhodne zazrel jednu časť a nemal som v pláne podľa nej hodnotiť, avšak zaujala ma natoľko, že som si pár častí vyhľadal v archíve. A hľa, demencia na milión spôsobov. Dramatizácia skutočných procesov však začne po opakovaní viac menej tích istých prípadov trocha nudiť. Rozvody so zlatokopkami, handrkovanie sa o deti, klasické bitky o prachy či iné detinské handrkovanie v podaní nehereckých tváričiek z ľudu. Hviezda dole za amatérizmus vykompenzovaná hviezdou navyše za skutočné príbehy. ()

Macintosh odpad!

Pani Natália je vdova eště pri sile, ktorá žije na dedine, má rada svoj kľud a pokojně tiež žije. A ako sama hovorí: "Každý si musí niekedy urobiť dobre". V tom ju ale neustále braní nadržaný pán sused, ktorý její pravidlá nerešpektuje a neustále sa ukájá pred oknom pani Natálie. Ta už je z toho zúfalá a rozhodla sa dať pána Jána na sůd. /eště uvidíte/ "Veď mi ničíš život do frasa, ty jeden sopliak sopľavý!" ()

Mernque odpad!

Napodobnenie skutočného procesu súdu v tomto titule je veľmi biedne. Vôbec to nechytá atmosféru ozajstného súdu. Zopár ľudí nájdených z ulice, ktorí tu vystupujú, niektorí dokonca vo viacerých dieloch, niektorí zas nevedia ani akú pozíciu hrajú čo bol už úplný vrchol, keď v strede súdneho procesu sa začali dotyční vystupujúci hádať o svoje pozície, keď si obžalovaný myslel že je poškodený a naopak... to nemá nádej na viac ako na odpad! ()

• Jaroslav Mendel, představitel JUDr. Ernesta Sadowského, se jako jediný z tria soudců nikdy nezabýval právem ani nikdy nepůsobil v oblasti justice nebo vězeňství. (FIBO)
  • Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)
  • Podľa odborníkov sa súdne pojednávania v relácii podobajú viac na americké než na slovenské. (Greenpeacak)