AZ-kvíz

(pořad)

Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Mapl

Za mě nejlepší, nejnapínavější a nejchytřejší soutěž, co u nás vznikla. Vynikající moderátoři, kombinace znalostí a taktiky. Nejlepší je, že se tam prostě dlouhodobě nic nemění. To je pro nás konzervy ideální. Je fakt, že moje hodnocení asi ovlivňuje i moje úspěšná účast... ()

jana.b

Tuhle soutěž mám ráda. Abych to upřesnila, mám ráda většinu vědomostních soutěží, ale tuhle obzvlášť, protože mě provází již od dětství společně s milými moderátory a čas od času soutěžícími, kteří vchází v internetovou síň slávy. Přiznejte se, kdo si nečechral ego, když znal odpověď na otázku, na kterou si nervózní soutěžící s "nevzpomenu si" tak, jak již bylo naznačeno, nevzpomněli? Přiznejte se, kdo by nechtěl svou knihovnu rozšířit o tituly jako Bezlepkové slavnosti, Esej o daru, podobě a důvodech směny v archaických společnostech či Sezonu chlupatých ploutví? Kdo nezná fenomény jako Pěstební dělnice, Opičky na gumě, Vy jste si to vymačkal všecko nebo nově P jako párno? A co bych hledala novoty, stačí Chá jako Chrudoš či obligátní třináctka. Kdo by nechtěl odjet z Brna s výhrou, z níž nedovezeš domů ani korunu, protože benzín taky něco stojí, sakra?! Kdo by se nechtěl zúčastnit jen kvůli tomu, že se prostě jedná o soutěžní kult na českých televizích? Vím já?! ()

P_Neubauer

Za svých dob skoro až legendární pořad. A ano, od té doby se nezměnil, ale právě to je ten problém. Oproti dnešní konkurenci v podobě např. Na Lovu působí A-Z kvíz nudně až mrtvě. Chtělo by to nějak nakopnout, aby se to zbavilo té usínající nálady. 45% ()

mnaucz

Tohle je soutěž česká a klasická. Jsem rád, že se ještě vysílá. Jednoduché a zábavné. Občas trochu bizár. Ale je to opět skvělý pořad do pozadí, nebo když si chcete zamachrovati nad tím, že víte více než lidé v pořadu. ()

badajajuak

Naše třída byla kdysi vybraná, aby šla do tohoto pořadu dělat křoví a od té doby mě tento pořad takňák přirostl k srdci. Ač mně Aleš Zbořil přijde jako řádný slizoun, musím říct, že je to pořád lepší než Evička Brettschneiderová. ()

h.madlenka

Před mnoha lety mě i bavilo se na to občas kouknout... Už od svého vzniku je ale AZ kvíz pořád o tom samém a já vážně nedokážu pochopit, že moderátoři už nebuší hlavou o zeď. pistalka to naprosto vystihl. ()

Kájuška

Cha, cha, Tom Riddle mě teda dostal :D No, k AZ-kvízu: yep, neuvádí to žádná vygumovaná prsatice, nejde tam o statisíce, nemá to uřvaná agresivní intermezza jako jiné pořady, a právě proto se mně a mnohým dalším líbí. Právě ta jednoduchost a klid. To že jsou v tom malý prachy je naopak vcelku fajn, protože mezi intoši jde stejně spíš o jakousi prestiž se v něm objevit :) A náhodou z cen útěchy bych si vždycky minimálně dva kusy vybrala :) Pořad je apolitický, jde v něm jen o všeobecné znalosti, všechny ostatní záležitosti běžného života jdou stranou...já při něm vždycky vypnu a odpočívám. Už od jako malou mě bavilo co nejrychleji odpovídat, a teď, když je mi dvacet, můžu konstatovat jediné - je to poslední pořad, kvůli kterému bych nechala zapnutou televizi. Jediný. ()

mcamino

Občas se na to s chutí podívám a zajímá mě, jak na tom jsem se znalostmi. Je to docela zajímavý pořad, určitě žádný propadák. ()

Carne.Silver

Když si dáváte své kafíčko a rádi by jste si zahádali a zjistili, že jste chytřejší než kde jaký diplomovaný vysokoškolák, zapněte si AZ- kvíz.Člověk se pár věcí dozví, ale většinou je to tam samá našprtaná encyklopedie. ()

Jekyl

Ale jo, svou úroveň to má a otázky nejsou vždy zrovna jednoduché. Bankomat mě vždycky baví sledovat. Soutěžící obdivuju, jelikož spousta z nich tam podá heroický výkon a nakonec si nevydělaj ani na cestu vlakem zpátky do dědiny. To si pak člověk řekne, že to raději ve finále neskrečovali a nevzali si knihu moudrost věků a vědomostní hru osadníky z katanu. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno