Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Desires

Tom Riddle to bude asi tím že oni to na obrazovce vidí šedě a neví že jsou právě na bonusovém místečku víš... ()

Sadova302b50

Ale jo, dáme čtyři za to, že jsem se kdysi docela ráda dívala. Nijak okázalá vědomostní soutěž spojená s lehkým taktizováním, proč ne? ()

Brepti

Inteligentní soutěž, pravidelně vysílaná v podvečer na čt1, pro nás starší diváci, po pyramidě druhý nejlepší pořad české televize. Pořadem provází moderátor nebo moderátorka a zadávají otázky ze všech oblastí nauk,vědy atd. občas se na tehle pořad podívám když ne v televizi tak na internetu, je to bezpochyby ten nejintelektuálnější pořad, jaký kdy vymysleli. ()

Generi

Nikdy jsem nepochopila, jaká motivace vede soutěžící k účinkování v této soutěži. Otázky jsou tu absolutně nevyrovnané, takže někdy může vyhrát horší soutěžící a to ještě musí taktizovat, jak propojit 3 strany. A výsledek? Po 2 kolech nervů a štěstí dostanete šanci hledat výhru, což je úplná náhoda nebo štěstí. Když vyhrajete 500 Kč, tak to nepokryje ani cestovní náklady. ()

Tady_me_mate odpad!

Superstar pro důchodce, bábosyny a postižený. První místo vám zajistí vrácení cestovních nákladů, když se zadaří u bankomatu. Za druhý místo si lze vybrat knihu, který dokonale rezonuje s vaším postižením nebo sešlostí věkem. ()

Petra.Dusbab

Mě se tahle soutěž docela líbí, je to soutěž, při které si sami můžete vyzkoušet vaše vědomosti, je to opravdu zajímavý pořad, když nemáte co dělat, aspoň se procvičíte ve svých vědomostech. 6/10 ()

padlar

Stará dobrá klasika televizních znalostních soutěží. I nyní se na ní rád podívám a vyzkouším své znalosti. ()

GrooteLulu

...bohužel jsem ještě nezkusil přihlásit se do soutěže a bojovat o finanční výhru v bankomatu, nebo dostat knihu, jako cenu útěchy a "valit kyty" cestou domů vlakem zpátky... ()

Sweety_Leon

Rozhodně fajn tv soutěž. Dobrý moderátoři který už mají těch dílů už hodně zažito a je to vidět každý díl se zlepšují. Akorát, si myslím že by v bankomatu, mohli nahrávat víc peněz 10-20 tisíc korun, na tak úspěšnou soutěž která jede už 26 let, mi přijde trochu málo. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno