Lovec vodního ticha (TV film)

Thriller

Česko, 2008, 80 min

• nithiel

Sledoval jsem jedním okem, přesto mi připadalo, že jsem zápletku docela chytil, o to víc mě mrzelo, že se pak už nevyřešila, Ondřej Vetchý byl dobrý jako vždycky, ostatní za ním bohužel dost pokulhávali. Nejsvětlejším momentem pro mě byl zatrpklý domovník, podle nějž, "by ty hajzly Pepa Stalin všechny srovnal". Prvně jsem si myslel, že jsem závěr nepochopil, ale jak tak sleduji ostatní komentáře, myslím si, že chyba nebyla na mojí straně. A závěrečné apokaliptické záběry snad Jugoslávie? U8 nich mi naprosto unikla souvislost, jestli mě měli dojmout, tak se jim to vážně nepodařilo.(10.12.2008)

• Sandiego

Slabé dvě hvězdičky, a to jen kvůli zajímavé technické stránce i atmosféře, která však nedokáže korespondovat se zmatečným a negradujícím příběhem a navíc dobrým hercům jsou do úst vkládány příšerné dialogy, které mnohdy působí až směšnou křečovitostí. A ty postsynchrony, horší než zánět středního ucha!(7.12.2008)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 1/10 Hudba 1/10 Prostředí 4/10/// +oblíbený Ondřej Vetchý, zaujme Petra Nesvačilová -nemá to žádný děj ani pořádný příběh, divné chování postav/// Opravdu nevím, co tímhle chtěli tvůrci divákům zdělit. Má to snad být česká variace na film Skafandr a motýl? Tohle bylo úplně o ničem, zbytečný a skoro nekoukatelný. I ta hodina dvacet se zdála být nekonečná./// Celkem 20%///(4.7.2010)

• Piškotka

Čekala jsem úplně něco jiného, lepšího, napínavějšího a ne takovou slátaninu a kovbojku v jednom. Taková česká směska inspirující se americkou akčností. Časové návaznosti dost mimo mísu, časté vyšinutí z rolí, extrém střídající extrém. Kupříkladu proč Ondra Vetchý řídí auto, když má poškozený zrak, pak to vypadalo, že pro změnu vidí jako ostříž..... A ženská hrdinka jak ho ve vážném stavu odpojuje na Jipu od přístrojů a veze ho do LDNky na lůžko otce, aby ho zachránila před spáry sekty. Přitom si neuvědomuje, že jí může umřít před očima v cuku letu. Scéna ala americká neverending story z nemocničního prostředí. A konec už je úplný úlet, jak Ondra s postižením mozku je v péči své zachránkyně a ona ho vyveze podívat se na ptáčky a nepřirozeně to komentuje. Děsná křeč. A nepadla ani zmínka, jak se vlastně vyřešila existence nebezpečné sekty, která obětovala mladou dívku a zabila ji.(8.12.2008)

podle mě tento film upadá do průměru, ale proč? Nesmírně zajímavé téma je pojato velice stroze a suše..místy děj skoro chybí a zmatenost celého filmu podtrhuje už i tak značanou nedotaženost filmu. Ale dejme si pár filozofických otázek. Ale tyto otázky si můžou položit pouze ti, co se dívali až do konce. Na konci zajímavýc prostřih pár živelnými katastrofami. Autor tím pradvěpodobně chěl říci, že příroda je stejně mocná dnes jako včera. Herecké výkony bohužel tento film nezachránil a to, i když se Vetchý s Nesvačilovou snažili jak nejvíce mohli.(7.12.2008)