Milionár

(pořad)
všechny plakáty
Soutěžní
Slovensko, 2000

Svetoznáma vedomostná súťaž, na Slovensku s moderátorom Martinom Nikodímom. Súťažiaci sa postupne dostáva cez vedomostné otázky so 4 možnosťami až k vytúženej výhre. Má k dispozícii troch žolíkov a to priateľ na telefóne, 50 na 50 a opýtať sa publika. (lilina133)

MM_Ramone

Slovenská verzia úspešného súťažného televízneho formátu je hlboko podpriemerná. Každý kto videl túto reláciu pred pár rokmi v českej komerčnej televízii Nova a to ako výborne ju moderoval charizmatický Vladimír Čech si musí pri slovenskom "Milionárovi" len smutne povzdychnúť. Nikodým bol nezaujímavý, fádny a nudný, ale pionerská vedúca Malachovská to už úplne pochovala. * ()

tron

Čo viem, tak najskôr to uvádzal Martin Nikodým a potom to po ňom prebrala Iveta Malachovská, ktorá však svojich hostí občas potápala a strápňovala. Svojho času sme to pozerali všetci, o čím vyššiu sumu sa hralo, tým to bolo napínavejšie, hudba skultovnela, štúdiová výprava bola zaujímavá a pravidlá legendárne (priateľ na telefóne). ()

Mire

Zo začiatku veľmi pozerateľné, ale postupne to upadalo do čoraz hlbšieho stereotypu a nudy. Ani vynovený Milionár už nebol to čo bol kedysi. Pamätám sa ako som niekedy na konci roku 2000 so zatajeným dychom pozeral s babkou diel kde sa jeden očividne veľmi vzdelaný pán dostal na poslednú otázku a svoje vedomosti zúročil v jackpot vo výške jeden milión korún. Odvtedy ho pokorili len výškou dosiahnutej výhry (keď sa posunula nahor), ale okrem neho nikto nezodpovedal poslednú pätnástu otázku. Milionár s odpornou Malachovskou radšej nespomínať. Z nostalgie ktorú veľmi neprechovávam dva hviezdy. ()

Marek1991

Otázky zo života, za ktorých správne zodpovedanie, ak vás vyberú z davu prihlásených môžte vyhrať nemalé sumy peňazí. Tak ako povedali vo filme Milionár z chatrče, bol to pre bežné obyvateľstvo akýsi únik z tvrdej reality a šanca v tak chudobnom štáte si niečo zarobiť a zmeniť život, samozrejme televízie na tom zarobili viac, je to ako stávky, či loto, len tu vám položia ešte pár inteligenčných otázok. Samozrejme do toho to tmavomodré prostredie, napätá atmosféra s hudbou akoby hymnickou a tlkotami srdca na nabudenie miernych obáv, strachu, napätia a koniec koncov zaujímavosti. Sledovateľné, občas poučné, jednoducho celkom príjemné. ()

• Jediným súťažiacim, ktorý vyhral hlavnú cenu v slovenskej verzii Milionára, bol žilinčan Róbert Zváč dňa 22.12.2000. Hlavná cena bola vtedy 1 000 000 Sk. (VasylDeBylak)
  • V sobotu 26. Augusta 2006 v hre súťažili politici. (URBINETTO)
  • Vo svete sa prvým milionárom v tejto súťaži stal 19. novembra 1999 John Carpenter. V americkej verzii získal rovný milión dolárov. (Raccoon.city)