Fredy a Zlatovláska (TV film)

Muzikál / Pohádka

Česko, 2008, 57 min

• blackrain

Já pořád sakra nevím, co to mělo být. Parta Krysařů byla ještě v pohodě, prostě obyčejná sídlištní partička. Takové vidím každý den u nás na sídliští. Ta druhá parta, no tak to byl vrchol všeho. Z jejich stylizace jsem si málem pustila žehličku na nohu. Ale třešínka na dortu měla ještě přijít a vlastně je to i s p o i l e r. Na hřbitově začaly z hrobů vylézat zombie a na konec se objevil i sám Michael Jackson. Zazněl samozřejmě i jeho slavný song, i když v pozměněné podobě. Konec s p o i l e r u.(18.7.2010)

• triatlet

Přiznám se, že jsem očekával moderní muzikálovbou pohádku třeba v takovémto stylu. A přiznávám, že po druhém songu jsem film zatratil. Nezaujaly mě ani písničky, ani stylizované sídlištní půtky pubertálních hrdinů.(6.7.2009)

• ivishka

Málem jsem se oběsila u dementních dialogů a podobných kýčovitých hloupostí. Herecké obsazení nehodlám komentovat musela bych se nehorázně rozčílit.Co mě ovšem velmi popudilo(a to Jacksona tolik nežeru)byla snaha dát dohromady Thriller.Pominu oholené vlasy holky i kluka a dementní snahu o muzikál zbyde mi zase jen televizní komerční nechutný odpad!(3.9.2012)

• Viktooorka

Jen jsem si ze zvědavosti pustila po dlouhé době, v neděli ráno, televizi. Chyba. V domnění, že mě tahle rádoby pohádka uspí, udělala pravý opak. Moje oči se v důlkách začaly nepříjemně kroutit a lézt ven a moje uši poslouchaly nepříjemné skřípání. Takže z krásného probuzení se stal náhle horor. Ještěže na scénu přišel Thriller a já se pak mohla královsky nasnídat. Příště v neděli si radši pustím Pokémony :o)(19.7.2010)

• Jezinka.Jezinka

Plna optimismu a touhy zpívat jsem kdysi popatřila na televizi, když tam běžela tahle pohádka. Ve své víře v invenci tvůrců jsem měla za to, že Zlatovláska má leukémii, či tak něco, netrvala bych na téhle diagnóze, a šátek má coby módní doplněk, a že ten kýžený pohádkový hepáč bude spočívat v jejím uzdravení. Z malé choré plešatky že se vyklube ta Zlatovláska a všichni se při závěrečné písničce budou veselit. Na téhle pohádce jsou dobré dvě věci, hezký Zbraslavský hřbitov a Boris Hybner. Kdyby Zlatovláska opravdu byla marodná holčička a na konci své nemoci podlehla, bylo by to i za dvě. Takhle jsem v tom jen slyšela rekviem české pohádky. Tudy cesta do pohádkového světa nevede, tudy ne.(27.9.2013)

• - Ve filmu se v roli panenky v krámku kuriozit mihne Tami Stronach, známá jako vládkyně z populární fantasy Nekonečný příběh (1984). (Larrysbride)