Fredy a Zlatovláska (TV film)

Muzikál / Pohádka

Česko, 2008, 57 min

• Viktooorka

Jen jsem si ze zvědavosti pustila po dlouhé době, v neděli ráno, televizi. Chyba. V domnění, že mě tahle rádoby pohádka uspí, udělala pravý opak. Moje oči se v důlkách začaly nepříjemně kroutit a lézt ven a moje uši poslouchaly nepříjemné skřípání. Takže z krásného probuzení se stal náhle horor. Ještěže na scénu přišel Thriller a já se pak mohla královsky nasnídat. Příště v neděli si radši pustím Pokémony :o)(19.7.2010)

• Jezinka.Jezinka

Plna optimismu a touhy zpívat jsem kdysi popatřila na televizi, když tam běžela tahle pohádka. Ve své víře v invenci tvůrců jsem měla za to, že Zlatovláska má leukémii, či tak něco, netrvala bych na téhle diagnóze, a šátek má coby módní doplněk, a že ten kýžený pohádkový hepáč bude spočívat v jejím uzdravení. Z malé choré plešatky že se vyklube ta Zlatovláska a všichni se při závěrečné písničce budou veselit. Na téhle pohádce jsou dobré dvě věci, hezký Zbraslavský hřbitov a Boris Hybner. Kdyby Zlatovláska opravdu byla marodná holčička a na konci své nemoci podlehla, bylo by to i za dvě. Takhle jsem v tom jen slyšela rekviem české pohádky. Tudy cesta do pohádkového světa nevede, tudy ne.(27.9.2013)

• Karlos80

Tahle rádoby moderní netradiční muzikálová pohádka (njn. holt u nás doba muzikálu, všechno muzikálové, snad se to jen prodá, blbější nápad a provedení střídá ještě blbější) je zhovadilost jakou jsem ještě doposud neviděl! Ani ne snad seriálový herci jako spíš úplní amatéři to jen potvrdili. Vyjít do moderních ulic v pohádkových kostýmech a dělat ta-ny-ny......ta-ny-ny to byl vrchol nevkusu....V tomhle ohledu zlatí Rebelové i když ti jsou zas úplně o něčem jiném.(31.12.2008)

• ivishka

Málem jsem se oběsila u dementních dialogů a podobných kýčovitých hloupostí. Herecké obsazení nehodlám komentovat musela bych se nehorázně rozčílit.Co mě ovšem velmi popudilo(a to Jacksona tolik nežeru)byla snaha dát dohromady Thriller.Pominu oholené vlasy holky i kluka a dementní snahu o muzikál zbyde mi zase jen televizní komerční nechutný odpad!(3.9.2012)

• dopitak

Dětský amatérsky natočený muzikál financovaný veřejnou sbírkou, proč ne. Ale děsím se toho, jestli na to dala peníze třeba Česká televize nebo nějaký fond kinematografie. Nápady jsou některé slušné, ale je to natočené pod psa a ty choreografie prostě vyznívají směšně. Ten soubou zlých bubáků s hodnou partou (co krade!), to je děs běs a ani tvůrci neměli sílu s tím už něco udělat, takže to ani nedotáhli. Moc pěkná je titulní představitelka (když je zrovna na krátko, podle google asi studuje nějaký UMPRUM a pochází zřejmě z jižních Čech.(21.4.2020)

• - Ve filmu se v roli panenky v krámku kuriozit mihne Tami Stronach, známá jako vládkyně z populární fantasy Nekonečný příběh (1984). (Larrysbride)