Příšerka v Paříži

• Francie Un monstre à Paris (více)

Paříž roku 1910. Městem vládne panika. Hladina vody je čím dál vyšší a příšera je na útěku! Začátkem roku 1910 čelila Paříž katastrofálním záplavám, které způsobila rozlitá Seina. Řeka kulminovala osm metrů nad svou obvyklou hladinou, a možná proto už si dnes nikdo nepamatuje, že se tehdy město také třáslo hrůzou z šestinohé příšery, která řádila v jeho ulicích. A jen málokdo by si tyto události spojil s hudebním fenoménem, který se zrodil v jednom místním šantánu. Rozruch ve městě působí děsivý tvor, který je na útěku. V patách je mu hrozivý komisař Maynott se svými muži. Příšerka naštěstí najde útočiště v pěveckém kabaretu po boku místní hvězdy, krásné a srdečné Lucille. Ta se společně s výstředním vědcem a jeho vznětlivou opicí snaží neškodnou příšerku zachránit. (Česká televize)

Kingjiri

Animace je povedená, příběh moc nenudí, ale dalo by se na něm ještě víc zapracovat. Vsází se tu víc na pohodovou atmosféru (povedený písničky apod.), než kopec zábavy. To samo o sobě neni špatný, ale větší množství humoru by určitě neuškodilo. Hlavně mi chybělo víc vtipnejch scének a hlášek (scházela nějaká ta vtipná, lehce přiblblá, postava). Fanoušci francouzský kinematografie budou asi nadšený, přece jenom animák z Francie se jen tak nevadí. Já se pobavil, ale ne tolik, abych měl nutkání si to někdy pustit znova, tři silnější hvězdy. ()

Vorima

Jednoduchý příběh, který tu už byl mnohokrát. Děti by to mohlo bavit. Pro mě to bylo jako odpočinkový film po náročném víkendu dobré, ale ke skvělému filmu tomu něco chybělo. Pěkné písničky. ()

pepa3rd

Jednoduchá animovaná pohádka s relativně jednoduchým příběhem, který je někde v polovině filmu tak trochu postaven na hlavu. Ovšem nejen díky velmi povedeným písničkám tohle všechno působí velmi mile a hravě. Nakonec, písničky jsem si musel pustit několikrát a dokonce jsem přemýšlel o tom, že bych si domu pořídil nějakého přerostlého hmyzího mazlíčka :). 60 % ()

Jaxx84

Sympatický příběh s velkým srdcem a jemností. Nepotřebuje žádná poťouchlá zvířátka provádějící ptákoviny, kromě jedné milé blechy. Žádné křeče bránice se nekonají, přesto je to animák s velkým "A". I kdyby jen proto, aby ukázal, že francouzská produkce je prostě jiná, citlivá a úžasná. 7/10. ()

Rudyamon

Docela zvláštní, velice milá, roztomile pohodová pohádka. Ale to je asi tak všechno, co se o ní dá napsat. Děj je rozvláčný, jakoby se mu nechtělo vpřed. Tvůrci dali víc na obraz a dojem z něj, než na pohyb příběhu. Kdyby alespoň občas zazněla nějaká ta dobrá hláška - ale kde nic, tu nic... :-( Nicméně nuda to v žádném případě nebyla, byť je to u mně maximálně na nějaké ty 3 hvězdičky - 60% a pochopení faktu, že i malá bleška dokáže změnit svět... :-) ()

sWONDER

Príliš detinské a nudné. Nechápem, lebo akcie a trápnych hudobno tanečných vystúpení je neúrekom. Kua to je nápad, hudobne nadaná maxi blcha, omg.. ()

Tatianistka

Rozhodne mi to ako rozprávka pre deti neprišlo, skôr to bol animovaný film pre dospelých,aj to som sa na začiatku dosť nudila. Jediné, čo sa mi najviac páčilo boli skladby. ()

odvedle

Nakoniec sa mi rozpravka pacila, je taka roztomila, s peknou francuzstinou (rozumej, ze i zaciatocnik ako ja sa chytal), pekny Pariz, prijemna animacia, nie ta holywoodsky dokonala, kde kazdy pohyb je az prehnane realny, ved preco aj? som rad, ze europske animaky sa drzia akoby pozadu (technologicky? neviem), no pritom su stale zaujimav. ()

Nelishka91

Zpočátku jsem se nechtěla dívat už jenom kvůli tomu jak film vypadá a jakou má grafiku. Ale přinutila jsem se. K mému velkému překvapení se mi film více než zalíbil a zpívající blecha udělala na mě velký dojem zpívaný ve francouzštině. Znovu bych si ho ale už asi nepustila. ()

Scraffy

Pekný a originálny film, ktorý, bohužiaľ nedokázal využiť potenciál a stal sa opäť priemerným animákom. Škoda, lebo to mohlo dopadnúť omnoho lepšie. ()

cattcobain

Doposud jsem myslela, že z animovaných filmů jsem již jednoduše vyrostla. Tenhle kreslený skvost mě však vyvedl z omylu. A velice mile. Nic mi nechybělo, ani nepřebývalo. V určitých pasážích jsem se opravdu upřímně zasmála, jiné mě hluboce dojaly. Když se ještě přidá francouzština a působivá vizuální stránka, nemohlo z toho vzniknout nic špatného. Příjemně strávená hodinka a půl, ze které nelituji jediné minuty. ()

Domas88 odpad!

Tyhle animované filmy moc nemusím, jen někdy na ně mám opravdu velkou náladu(to tak jednou za 4roky) a když pak vidím takovou blbost tak mám klid na další 4roky (po téhle blbosti i tak na 10) ()

ESNYR

Animace není špatná, ale opět to kazí karikaturní zobrazení jednotlivých postav. Fantom opery to sice zrovna není, ale má k tomu hodně blízko. Škoda že na tomto animáku jde ocenit jen jedna scéna trvající asi 3 minuty - taneční číslo z písní "La Seine". ()

escaf

Má táto rozprávka za úlohu propagovať Paríž, alebo Paríž propaguje túto rozprávku. Po pozretí mi zostáva len skonštatovať, že platí to druhé. Animácia je v skutku dobrá. Aj postavičky sú milé, ale nezaujímavé. Tak isto ako celý príbeh. Nebyť však hlasu Vanessi Paradis, a chytlavých piesní asi by tento nič nehovoriaci animák zapadol do zabudnutia, aspoň v mojom prípade. Keby bol príbeh trochu viac prepracovanejší alebo zábavnejší, určite by som nezostal len pri počuvaní ,,La Seine" a ,,Un monstre à Paris". ()

sto7ra

klasický příběh obohacený o pár pěkných nápadů. samotný příběh se, na rozdíl od některých táhnoucích se filmů, odehrává velmi rychle. pokud si myslíte, že budete prožívat kdovíjaké emoce, tak budete zklamáni, protože než se stihnete bát, tak se začnete smát. než vám stihne ukápnout první slza, tak vás rozčílí charakter postavy v další scéně apod. a hudba teda taky stojí za celkem velký kulový. pěkný hlasy, ale písně jsou bez šťávy. takže shrnuto podtrženo, celkem ztráta času touhle nudnou pohádkou, ze který se určitě dalo vymáčknout víc. ()