Rampage

všechny plakáty

Na první pohled obyčejný třiadvacetiletý kluk Bill (Brendan Fletcher) stále žije u rodičů, pracuje jako automechanik a má kamaráda, se kterým často probírá problémy dnešní společnosti. Zde však podobnost s jeho vrstevníky končí. Jednoho dne totiž vyrazí do města vybaven těžkou výstrojí, samopaly a výbušninami a kdokoli se přiblíží na dostřel, stává se obětí jeho šíleného plánu. (Tomx112)

korbitch22

Nevidět dřive Assault on Wall Street budu v šoku, co ze sebe tenhle šílený břídil dokáže vytlačit.Na filmu Rampage je špatně opět celá škála věcí, ať je to práce s herci, kdy Billovi rodiče působí opravdu neuvěřitelně a strašně uměle, nebo emoce policejního šerifa, tragicky zahraného břídilem Parém.Další mizernou věcí je roztřepaná kamera, ze které mě boleli oči.Mathias Neumann by potřeboval asi prášky na Parkinsona, nebo přednášku od F.A. Brabce o tom, že položit kameru pevně na stativ a kurva nám v klidu ukázat co chci říct, je ten nejlepší způsob filmového vyprávění.No a když přestanu píčovat do technický věcí a hereckých výkonů některých ochotníků na plátně, zvítězí u mě jednoznačně obsah nad formou.Možná se budu někomu zdát jako šílený sociopat, což možná jsem, ale role Brendana Fletchera je můj sen.Nejen, že si tenhle herec jasně zahrál svým výkonem životní roli, ale navíc se mohl dokonale vyřádit.Proč každý druhý hraje PC hry, ve kterých mučí a střílí ze samopalů do davů neviných lidí, protože se chce zbavit svého vnitřního stresu a to hlavně legálně ;) .Vždycky jsem si chtěl na filmovém plátně zahrát totálního šílence.Boll si naprosto nebere servítky a i když trochu křečovitě vysvětluje Billovi důvody, nechává ho řádit po celém městě a např. při scéně v kadeřnictví jsem nevěřicně koukal a škubalo mi srdce jako prase.Nejvíc mě rozsekala asi ta scéna, kdy říká té mladé a krásné holce jseš posraná strachy co? A heavy go ji rozmázne uzinou vo stěnu baráku.Když se vám v téhle scéně sevře srdce a jasně víte, že tohle byste nikdy nedokázali je vše v pořádku, jsem proto ale špatný, když bych chtěl být v kostýmu Brendana Fletchera a zahrát si jeho roli?Odpověď naleznete v sobě, když v Call of Duty střílíte na letišti do davu civilistů.Jsem rád, že se na plátno filmu konečně dostala postava celkem sympatického psychopata, který ze všeho vyšel se vztyčenou hlavou.Nejvíc mě pobavila scéna v bingu, to bylo naprosto ukázkové.Rampage není nijakým hlubokomyslným filmem, je to o určité myšlence udělané tím nejradikálnějším způsobem a já jsem se u toho jako divák vyřádil na plno i s celým štábem, který na filmu pracoval.Objektivně 4*, ale za obsah a fakt, že je to od magora Bolla jednu navrch.Celkově ale 85%. ()

Khalesi

Toľko dobrých myšlienok tak dehonestovaných v rukách psychopata. Nenásilná cesta pre mnohých vyzerá ako nič nerobenie, ale nemyslím, že vraždenie hlava nehlava je nejakým východiskom. Každopádne nevylučujem, že čím ďalej tým viac jedincov sa bude v tejto civilizovanej spoločnosti cítiť pod poriadnym tlakom. To čo bolo povedané o peniazoch, absolútne sedí. Skutočný človek, ktorý by ale myslel týmto sposobom, by v živote nešiel touto cestou, pretože si váži každý život včetne ľudského. Pani psychologička mala doma psychopata a ani o tom nevedela, k tomu už musí byť človek skutočne slepý, ale aj o tom je predsa tento film. ()

TheDarKnig

je to divný pocit, když během filmu Uweho Bolla uvažujete o tom, že by to sneslo i 4 hvězdy? Možná ne, možná ano, každopádně tenhle film, ačkoliv nijak netoužím po prozkoumání jeho další tvorby, nepůsobil vůbec tak, jak jsem si jeho tvorbu představoval (no, dobrá, nepůsobil tak jako trailer na Bluebberelu, což bylo jako si nechat udělat frontální lobotomii záchodovou štětkou a to jsem ještě směrem k mým opravdovým pocitům lživý, protože nechci, aby se trápily) a zřejmě pomohlo i to, že se nepokusil znásilnit další videohru, toho vzoru jsem si všiml. Ne že by mu to v očích všech nějak pomohlo, protože když je někdo na tom tak egoisticky a namyšleně, že Bay vypadá jako žebravý mnich, moc pomoct nejde. No, ale teď něco o filmu - na rozdíl od jiných lidí zde mi přišla ta společenská atd. kritika docela svíravá a vlastně i zcela opodstatněná, když se někdy podívám na tu konzumní společnost dneška.. ne, střílet nikoho nehodlám, tu fázi jsem už spokojeně dokázal překonat po God Bless America, ale je to pouze smutné. Protože jasně vidím, že kde v středověku zasahoval bludný kruh hospodářství, teď zasahuje prakticky úplně všechna odvětví čehokoliv na co pomyslíme. Na druhou stranu, Boll zjevně (nebo se mi to aspoň tak zdálo) kritizuje i vymývání mozků těmito radikály, tedy pokud ty neustále opakované fráze z televize v dosti zmatených scénách nebyly pouze nešikovný pokus o nějaký zajímavější filmový pokus. Čím se dostávám k tomu hlavnímu špatnému. Vůbec se mi nelíbilo to, jak k celé stavbě Boll přistoupil, flashfowardy a neustálé záběry na sedícího hlavního hrdinu někde mi přišly prakticky úplně zbytečné, protože konec to nikterak nevyužil, + to působilo prostě divně, a ne zrovna jako něco, co nějak podpoří další dění. Atmosféra by se měla umět vytvářet trochu méně násilně, ale když je to ten Boll, nu což. Dále práce kamery - přímo otřesná, tenhle film by měli vidět ti, co nadávají na třepání se kamery ve všech dialogových scénách v blockbusterech a možná by přehodnotili, co je opravdu špatné a co jenom podpoří např. soubojové scény nebo i vypjatý dialog. Zpočátku to tak nevadí, Boll chtěl asi napodobit nějakého Greengrassa nebo tak tím fiktivním skoro dokumentárním stylem, ale jak to pokračuje dál a dál a člověk vidí, že to napodobení nevyšlo.. no, chvilku jsem měl kvůli tomu chuť to zastavit a odpočinout si a to je už opravdu chyba. Podivné přechody mezi jednotlivými úseky, ve kterých jako by něco vždy chybělo taky nepomohly - vím si představit, že by to bylo mnohem zajímavější, kdyby třepání zmírnilo a třeba nasnímal celý ten Amok jednou dlouhou scénou (Cuarón) - to bych už i chválil (možná). Herecké výkony jsou velmi slušné, hlavní hrdina má v jistých chvílích ne zcela jistý projev, ale ta jeho proměna v maniaka je skvělá. Ostatní jsou v rámci mezí slušní, taky ani nemají moc co hrát. Celý závěr je ovšem jasný downgrade, který trochu vyzdvihuje hodně egoisticky laděný závěr, kde bych se klidně dokázal ztotožnit s názorem JASM, ovšem spíše mě to pobavilo než znechutilo. Nicméně celkově se mi to zjevně líbilo víc než jemu, možná jsem taky jeden z těch 70 miliónů výmazů, ale ještě jednou - ta nekompromisnost, do jisté chvíle dobrá gradace a hlavní hrd.. no, hlavní postava se svým hnusným pohledem na svět to v tom průměru udržují. Dvojku nechci, ale pokud by se náhodou povedla taky (s čím velmi pochybuji), možná bych ji zkusil. () (méně) (více)

Andersis

Uwe natočil další koukatelnej film. Týpek se jednoho dne rozhodne vydat do ulic a zastřelit každého koho vidí, prostě nápad kterej měl každej znás :). Rotřesená kamera je někdy zbytečně extrémě chaotická a pěkně nepřehledná. Film nad kterým když vypnete mozek a necháte se unášet tímto dílkem, tak vám to až nečekaně dodá na sebevědomí :D. Můžete bejt chudí, zavidět bohatým, ale bohatí sou stejně zranitelní jako chudí. ()

Ozo

Po celkem šíleném Postalu, prvním filmu od Uwe Bolla, který jsem viděl, a který mne vůbec nebavil, se mi dostal do rukou tenhle snímek. Upřímně, skoro celý film jsem se snažil hledat v něm nějaké chyby, které by ho shodily, leč prostě jsem je nenašel a tak téhle kruté jízdě s perfektně šíleným týpkem, který má rád černý humor, musím napálit rovné čtyři. Už se těším na Tunelové krysy, další Uweho počin, který je jen o rok mladší, ale podle zvěstí neméně šílený ;) ()

• Film měl nesoutěžní premiéru na Festivalu Phantasmagoria v Německu 14. 8. 2009. (Terva)
  • Příběh se odehrává ve smyšleném městě Tendervile okres Oregon v USA. (Terva)