• Bernhardiner

(Snad alespoň před-) poslední služba pro francouzskou komedii. Hlavní hrdina má charakter jak víno - nemá problém okrádat staříky před křížem, jen aby se předvedl před svým nepřátelsky naladěným kolegou, který v sobě skrývá strašné tajemství. Ale do toho mu vstoupí LÁSKA. Taková ta nejčistší, víme? (Velkoryse pomíjím fakt, že vznikla v prvním hodinovém hotelu, na který naše hrdličky narazily) A jelikož tahle láska dokáže hýbat zeměkoulí, nějaká proměna charakterů není pro ní žádný problém. Takže mladík je z prohnanosti nepochybně vyléčen (do té doby, než bude uvidí příležitost v jiném oboru). Hlavně, že láska vždy zvítězí. Není toho moc, za co bych mohl film pochválit. Jedině snad herecké obsazení ve vedlejších rolích je potěšující, Depardieua a Galabrua vždy rád ve filmu uvidím. Ani Didier Bourdon v roli kolegy není špatný, ale koukat víc než půldruhé hodiny na kanadského hezounka Grondina, který by si kvůli kříšťálově čisté lásce řezal žíly, je trochu silná káva. 30%(4.12.2015)

Nečakajte zázraky....je to len POSLEDNÍ služba. Francúzska odychová rádoby komédia na anglický spôsob s patrične britským ala francúzskym humorom.(15.4.2011)

Poslední služba dokáže několikrát dost pobavit, celkově je ale příběh o mladíkovi - umělci, který se příčinou pár událostí dostane do pohřební služby docela o ničem. Nejvíce mi na tom vadili ty přeslazené láskyplné scény (nic proti romantice ve filmu, ale sem se mi to vůbec v tomhle podání nehodilo) nebýt toho a být tam více černého humoru, dal bych klidně 5 hvězd.(23.2.2016)

Morbidita se střídá s vtipem, toho je ale míň. Potěší pohledná Bérénice Bejo, sympatický Marc-André Grondin a samozřejmě herecká esa Gérard Depardieu a v roli dědečka Froissarda nestárnoucí četnický bard Michel Galabru.(19.1.2011)

• Pavlík

30. 09. 2013 (210.); za mého mládí francouzské komedie byly komediemi(1.10.2013)