Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

Laputa

Velice zajímavý postoj hlavního hrdiny, který chce skoncovat ze životem a poté se dostane na ostrov ze kterého chce za každou cenu pryč, netrvá to dlouho a nechce se ostrova vzdát. Podobně je na tom děvče, pro které je ostrov, její pokoj, ze kterého nevychází. Hezký výkon Jae-yeong Jeonga. ()

U_S_O

Áno bolo to niečo nové, niečo čo tu ešte nebolo ale aj tak neviem prečo je väčšina z vás z toho paf. Japonské a juhokórejské filmy ako som si všimol, tu majú veľkú fanúšikovskú základňu čo takmer každému filmu so spomenutých končín zaručí vysoké hodnotenie. Ale mnoho z nich je podľa môjho názoru precenených. Napríklad aj tento. Nehovorím, že to bol zlý film, vlastne celá tá myšlienka stroskotania v centre mesta bola zaujímavá ale potom už to bol len priemerný, trochu romanticko, trochu komediálny film. (60%) SPOILER Teraz ma ešte napadlo, že tie scény z Kimovho detstva, či minulého života nemali aspoň pre mňa, žiadny význam a ostali pre mňa tak trochu nepochopené. ()

tormento

To že na konci tohto filmu sa mi budú tlačiť slzy, by som spočiatku nepovedal. Dokonca som ho nemal chuť ani dopozerať.(o čo by som prišiel). Neskutočne výnimočné dielo, ktoré si ma získalo na plnej čiare. Prepojenie hlavných postáv je tak silné a pritom nezvyčajné, že režisér mi príde ako z iného sveta(v podstate aj je- Ázijská kinematografia). Hold mám slabosť na filmy typu- čo sú skutočné hodnoty, a keď sa k tomu ešte pridá romantika v Kórejskom vydaní. 90% ()

zette

Misty az moc pohadkove, presto svou vypovedi temer dokonale. Trosecnik uprostred velkomesta a virtualne vysinuta Korejka si k sobe na dalku hledaji cestu. Dobre zahrane, pekny pribeh, trosku humorne a romantika s jednim dotykem... ()

campix

Uhranutí korejskou adaptací slavného trosečníka. Takový je momentálně můj mentální stav. Představte si, že jste trosečníkem na ostrově přímo uprostřed velkého města. I to je tedy možné a korejci vás o tom přesvědčí bez většího problému. Castaway from the Moon je rafinovaně schovaná romantika do trosečníkovského hávu s přiměřenou dávkou vtipu a nápadů. Opravdu zajímavý počin, který vás donutí mít chuť na nudle a také na další jihokorejskou filmovou tvorbu. ()

Los

Korejský Robinson Crusoe je velmi originální dílko o muži, který je uvězněn na dohled civilizace, ovšem nedovede se k ní dostat, a o dívce, která je pro změnu svou vůlí uvězněna ve svém vlastním pokoji a jen občas se na svět venku podívá pomocí fotoaparátu. Prostě tak trochu příběh o dvou šílencích, který je ale skvělý. Jedna z nejlepších scén je pojídání černých fazolových nudlí...hned by si je člověk taky dal :) Dokonce ani happyend zde nepůsobil špatně, akorát jsem se musela smát jejich anglické výslovnosti...ale kdybych já měla mluvit jejich jazykem, asi bych taky byla k smíchu :) 9/10 ()

tomeek

Krásný film nemnoha slov. Fantastické scény čiré radosti z obyčejných věcí. Moc dobrý film! :) Příběh dvou lidí, jejichž "ostrovy" jsou až nápadně podobné jeden druhému. Plagát opravdu vypadá jako rodinná crazy komedie. Není to tak :) How are you? ()

misulka03

Nechápu, jak jsem mohla zatoužit kouknout se na tento film poté, co jsem se podívala na otřesný plakát a přečetla si snad ještě děsivější děj. Vysoké hodnocení zde však zapůsobilo a já se nechala přemluvit. A rozhodně toho nelituju...nádherně zpracovaný film, který nepostrádá hlubší myšlenku. ()

Gonzi

Krása. Film působí svěže a lehce a přitom se otírá a o mnoho vážných témat. Navíc je tam poměrně dost opravdu geniálních scén a záběrů. ()

Hafran

Jak málo člověku stačí ke štěstí a jak moc je potřeba k tomu si to uvědomit. Jemná a intenzivní korejská komorní lovestory je i přes značnou ulítlost postav lidská a reálná a určitě stojí za to vidět. Klasická korejská nadsázka a humor jsou tu v mnohem snesitelnější formě, než bývá zvykem. ()

eye candy

Originální a osobité (a v podstatě i absurdní i když vás asi stěží během promítání toto přirovnání napadne) uchopení Robinsonské tematiky, které je možné zbaštit opravdu snad jenom JKorejským filmařům. Kim's Island je obsahově i vizuálně velmi příjemný a přitažlivý. Je to dáno i chytře nastaveným kontrastem mezi dvěma rozdílnými, přesto však stejně opuštěnými, světy. Jedním živoucím, pulzujícím a barevným, druhým tmavým a emocionálně i barevně utlumeným. Oba se nakonec protnou na neutrální půdě, ve světě reálném nebo možná lépe řečeno běžném. Jediné co mě trochu mrzí je jakým způsobem se to stane. Asi jsem si představoval něco trochu nápaditějšího. Nejde o romantiku ani dobrodružný film o trosečnících, jde o citlivou a zvláštní kombinaci obou, s mnohem více podněty k zamyšlení, než obvykle tyto žánry nabízejí. ()

andiek05

Dalo by se říci, že je to blbost, ale skvělá!!! Zábavná a zároveň i dost dojemná. Úžasné scény byly rozdělávání ohně a "rozhovor" s labutí :-D :-D :-D ()

tatanapope

Jak se říká , když se daří , tak se daří ... Muž , který je na pokraji svých sil se rozhodne ukončit svůj život skokem z mostu a probere se na ostrůvku mezi mosty a jako neplavec tam zůstane nekompromisně uvězněn . Film je příjemný a celou dobu dobře baví , takovou tou přirozenou ironií osudu a tím , co vše je člověk ochotný ze zoufalství podstoupit či udělat , aby přežil . Film mě moc bavil a určitě si ho někdy dám znovu . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od PetrPan ()

ivan_drago

Neskutečně originální příběh s nepředstavitelným množstvím detailů, nápadů a hlavně invence... Jedna scéna překonává druhou na čele pomyslného žebříčku nejfantastičtějších záběrů, dialogů, pohledů, herectví, citů, naděje a misky nudlí s černými fazolemi. Hravost tvůrců je bezedná a ústřední dvojice jsou tak atypičtí hrdinové, že je nejde nemilovat... jeden, zadlužený sebevrah a druhý, zcela asociální dívka, se seznámí díky absurdní shodě náhod a... no nakonec se samožřejmě setkají, no... Dále se filmu daří dosahovat neuvěřitelného množství napětí na neuvěřitelně malém prostoru a takový noční výlet za vhozením lahve se vzkazem na ten ostrůvek si nezadá se špionážním thrillerem. Hravější film jsem neviděl a směle ho zařazuji mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl... ()

neoBlast

Lze ztroskotat uprostřed Soulu na pustém ostrově? A co když tam člověk dostane chuť na fazolové nudle? "Měsíční trosečník" je tím čím chtělo být Parkovo I'm Cyborg, But That's Ok. Takovou podivnou romancí, kde se všichni chovají divně (z pohledu Evropana obzvláště) se svou vlastní originální poetikou, náladou a zvláštní atmosférou. Zatímco Park nedotáhl úmysly do úplně zdařilého konce, tak méně známý a skoro nezkušený Hae-jun Lee to dokázal. On je tím nejzářivějším frajerem na place. Nenechal se zastínit zkušenostmi hlavního herce Jeonga ani skvělou prací kameramana i příjemnou hudbou. Z každé minuty jsem cítil jeho přítomnost a autorský otisk... Jo a film byl mimochodem taky skvělý. 80 % ()