Scar

Trevor Smith

Kostýmy:

Christine Thomson
  • El_Rabbit

Možná o chlup lepší než Reykjavik, u kterého jsem 2x usnul, nicméně pořád docela slabý film. Kdyby nebylo poměrně drsného zobrazení násilí, tak je film naprosto o ničem. Navíc si nedokážu představit, jak může být tenhle film zajímavý ve 3D. Jít na něj do kina, tak si asi useknu ruku, která za něj zaplatila. Tvůrci by si měli konečně uvědomit, že pokud nemají hodně silný námět, takovýhle slasher v dnešní době už nemá čím překvapit ani zaujmout.(19.10.2010)

Joan (Angela Bettis) bola pred rokmi mučená psychopatom Bishopom, a trauma z tohto zážitku ju stále ničí... No neviem. Pozrel som si to vlastne len kvôli Angele Bettis, výbornej herečke, ktorá síce nesklamala, ale celý film na mňa skôr pôsobil ako amatérske dielko študentov filmu, než regulérny americký film. Slabšie tri hviezdičky.(5.2.2013)

• jefff

Scar je velmi slabý odvar z řady amerických vyvražďovaček. Vraždy jsou absolutně bez nápadu, hlavní hrdinové vcellku nezajímavý a vraha jsem úspěšně odhalil při jeho druhé scéně. Scar nemá žádný nápad, nic co by mělo zaujmout, aby jste se podívali na něj, místo například na Tajemství loňského léta, Vřískot, Černé vánoce atd atd. Nedoporučuji! Pouze v případě nudy a absenci kvalitnějších snímků. Ale upozorňuji: Bát se u toho opravdu nebudete!(16.4.2009)

• Alexandre

Jedna velká slabota. Děj nevýslovně nudí, nepřináší nám nic nového, ale chce nás zastrašit několika násilnickými scénami (kdyby alespoň byly kvalitně natočené), o napětí se tu moc mluvit nedá a o strachu už vůbec ne. Kromě toho Scar nabízí nesympatické obsazení a ne moc chytrý scénář... Ne, tohle mě neoslovilo. Viděl jsem v trojrozměrném formátu, který je u tohohle filmu mimochodem úplně zbytečný. 30%(16.10.2010)

Joan před mnoha lety zažila traumatický zážitek, který ji provází do dnešní doby. Jako sedmnáctiletá zázračně unikla jisté smrti, kterou si pro ni a její nejlepší kamarádku připravil zvrhlý zaměstnanec márnice Bishop když je obě spoutal na stole, sadisticky mučil a žádal, aby se jedna z nich vykoupila z utrpení smrtí té druhé. Joan si na památku z tohoto rande se smrtí odnesla ošklivou jizvu na tváři. Po letech se však děsivá noční můra vrací. Kolem Joan začínají umírat houfně lidé a někdo napodobuje Bishopův styl, ale ten už je však roky pod kytičkama. Tento horor je kombinací dvou hororových subžánrů - torture porna a slasheru - avšak vyniká jen v prvně jmenovaném. Jako slasher to nemá moc grády a napětí, ale jako torture porn je to takřka dokonalé hlavně kvůli velmi povedenému gore, které zachovává hustotu krve a její barvu na vysoké realistické úrovni a opravdu se nekoná nějaká kečupová show. Snad poprvé v moderních hororech je flashback s šíleným Bishopem prolínající se téměř celým filmem působivější a lepší než to co se odehrává v současnosti. Může za to nejen dobře vybraný představitel maniaka, ale také obě dívky, které si vybral za svoje oběti a také skutečnost, že sedmnáctiletou Joan hraje pohledná Brittney Wilson, zatímco Joan v její starší verzi hraje nepříliš výrazná Angela Bettis. Tipování, kdo je sériovým vrahem tady moc nefunguje, protože ve filmu není pro to prostor, ale finální tortura má opět grády, protože na stole bude ležet sexy blondýnka, která je shodou okolností Joaninou neteří a na vlastní kůži pozná, že piercing v pupíku nemusí maniakovi připadat sexy. V neobvyklém zápolení dvou subžánrů vyhrává tortura.(14.2.2011)