Nemrtví

• Francie Mutants

Svět napadl pandemický vir, který mění lidské bytosti na primitivní a krvežíznivé kreatury. Marco a Sonia se pokusí najít řešení z této svízelné situace, avšak Marco je také kontaminován. Začíná se pomalu měnit a Sonia, která s ním čeká dítě, má před sebou dilema. Musí bojovat se Zombie a zároveň proti muži, kterého miluje. (LIVINGDEAD)

mudvayner

Nová francouzská filmová vlna se mi začíná zamlouvat. Tenhle film není až tak klasickou zombie naháněčkou, snaží se být něčím víc. Zda se to podařilo? Něco tomu stále chybí... prostředí zasněžených francouzských lesů a hor je příjemně mrazivé, film tak má celou dobu modro-bílý nádech, což je pro mne vítaná změna. Příběh sám o sobě není zas tak originální, je celkem předvídatelný a nijak víc neoslní. Ale i tak dávám za tři, protože francouzský náhled na zombie tématiku je přeci jen odlišný, než ten americký. Pokud to takto půjde dál, máme se od Francouzů v budoucnu ještě na co těšit. Ještě zpět k filmu, postavy nejsou zrovna sympatické, nevžil jsem se do nich (opět). Bylo mi jedno, jak to s kým dopadne (opět). Vnucuje se srovnávání s filmem La Horde, který jsem viděl nedávno a je taktéž z francouzské produkce. La Horde je typičtější zombie snímek, Mutants jde trochu jinou cestou. Sledujeme zde mutaci přítele hlavní postavy, jeho proměnu fyzickou i behaviorální. No, těším se na další francouzské počiny :) ()

BLabaKAn

Jo jo, efekty, masky, hudba, zvuky, krev - vše ok, ale něják mi nesednul příběh a některé postavy. . . Už po prvních pár minutách jsem si říkal, gore to bude dobrý, ale jak se to bude vyvíjet, právě že je příběh málo mastnej chvilkama až nechapající. Ke konci mě to přišlo trochu vtipný, zombie jsou totiž dost podobný skřetům z pána prstenů . . . Docela dobrá podívaná až na ten pokulhávající příběh, jinak bych šel s hodnocením určitě o hvězdičku výš. . . A konec? Měl ji sežrat, bůh ví co zní pak vylezlo:) ()

Bbronx

Nebylo to zas tak špatné. Ale nic nového. Ale přeměna v zombie byla docela povedená. Ale opět inteligence živých na bodě nemrtvých hih. Dávám 35% ()

Petulka88

Film je rozdělen na dvě nevyrovnané poloviny. Ta první je kupodivu mnohem lepší, i když se v ní objevují prakticky jen dva herci a je mnohem komornější. Možná i proto má film docela zajímavou atmosféru a i několik lekaček se tvůrcům povedlo. Bohužel, v druhé půlce se ve filmu objevují nové postavy a děj začíná být mnohem akčnější. Akční scény ale nejsou žádný zázrak a vrcholem všeho je postava Franka, jehož herecký představitel si patrně myslel, že když se bude do kamery šklebit jak největší frajer, tak bude působit dojmem strašnýho drsňáka. Opak je pravdou, výsledek je naprosto k smíchu. Je to škoda, protože v první polovině měl fim docela slušně našlápnuto. Takhle jsou to jen 2 hvězdičky. ()

markyzgero

původně jsem chtěl psát něco o tom, jak by si měli francouzi konečně uvědomit svý místo v globální kultuře dneška a přestali dohánět svět. jenže ta francouzská zombie existencionalistická větev má holt taky něco do sebe. tam, kde klasický us zombie filmy jen čistě ukážou rychlou transformaci, tam camusovi potomci celou tu metamorfózu ukážou se všim všudy. itchy.....scratchy.....hungry......but i still love you. ()

intro

Parádní gore horůrek. Frantíci to prostě umí. Jen víc podobně dobrých filmů. Já musím jen doporučit. ()

PeterFLJilek

Mutanti nič nepokazili, ale ani neprekročili. Film vnímam ako lepší štandard v rámci žánru. Pozitívne tiež hodnotím, že ide o európsky projekt. ()

Solverino

Úáááááá, to je hrůza! To to bolí, takových nelogičností a hlouposti :( Prdelatá policistka, co neumí používat zbraně co vyfasovala, hlavní hrdinka běží při evakuaci vrtulníkem do sklepa atd. atd. Jinak slušně natočené, obstojné gore i masky. Jen ten hloupej scénář kdyby byl lepší.... ach jo! Tak za 25%. ()

Pharlap

Jako..ono to bylo chvílemi děsivý a jako dobrý, ale záhy se pak začaly hromadit logické zkraty a nepochopitelné situace. Hlavní hrdinka díky tomu u mne ztratila veškeré sympatie a film šel samozřejmě do kytek. Nejen dějově, ale i hereckými výkony. Prostě mne to už nebavilo sledovat bláznivou a hloupou ženskou, která chlapa, kterej je pokousanej chce vyléčit, protože ona byla prostě jedna z mála, kterou pokousali a v zombíka se nepromněnila. Tohle prostě není dobrej zombie snímek. ()

Black3R

Nečakal som od tohoto filmu nič, ale zaujal ma natoľko že som sa na konci milo potešil :) Neobsahuje počítačové triky, a to je plus. Dej je celkom jednoduchý. Masky boli dosť kvalitné :) Proste po dlhej dobe celkom dobrý zombie filmik A to dokonca je s francúzska, ktoré som už dávno odsúdil za také sci-fi nepodarky :) ..... 69,9% ()

oliveros

Éra "vírusoviek" poslednými rokmi prekvitá a máme tu ďalší počin. Tentokrát sa s tématikou pohrali frantíci a výsledok je nadpriemerný. Siahnúť po tomto subžánri chce veľkú odvahu, ak teda netúžite niekde nepovšimnute zapadnúť pod vysokou vrstvou prachu. Úmysel zasadiť dej do zasneženej krajiny bol veľmi dobrým krokom, ktorý spolu s pochmúrnou a "smradľavou" atmosférou produkuje divácky potešiteľný výsledok. V maskách sa opäť prezentuje francúzsky talent a predovšetkým ten robí z ohranej rozprávky niečo viac. Pýtam sa však, nebol by už ale vhodný čas onen subžáner uzavrieť? Mutants by bol bez pochýb jeho dôstojným koncom. ()

CrazymanM

Jsem spokojen,po delší době opět dobrý horor se zombie/nákazou? tematikou.Tento druh hororů mám rád,na rozdíl od různých vyvražďovaček apod. a myslím,že se to Frantíkům celkem povedlo,i když pár slabých míst se určitě najde,ale přimhuřme oko,přátelé,snaha tady je.Když to porovnám s Resident Evil - After Life(pokud to vůbec jde?),tak tady jsem si aspoň užil těch zombie či nakažených,chvílemi mi to připomínalo 28 dní poté,i ta hudba byla podobná(nebo to byla hudba podobná té z 28 týdnů poté?už nevím) ()

djbarrel

Sníh, nuda, sníh, nuda, zase sníh a zase nuda .... Tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Začátek se slibně rozvíjí, pak se to trochu pokazí na benzínce a naprosto se to zazdí když dorazí do tý nemocnice nebo co to je. Sledovat tenhle film v noci tak u něj zaručeně usnu. Hudba se mi zpočátku zdála solidní, trochu na způsob 28 dní/týdnů poté (ale jen trochu), ke konci však již začínala nudit a ve finále byla už neskutečně otravná. Demence hlavní předsavitelky byla zarážející a všichni kdo byli ve filmu alespoň chvíli živí tak jí zdatně sekundovali. Děj se hrozně vleče, žádný spád a ani náznak akce. Samozřejmě kromě finále, ale to bylo celkem nepovedené. Mám pocit, že film neměl příliš velký rozpočet, protože jsme se pohybovali jen v lokacích jako lesy, opuštěná benzínka, nějaký opuštěný sanatorium ... Co se týče masek, tak si frantíci docela vyhráli, ale myslím, že to byl krok vedle. Kde nic není ani zombie nebere. 35 % ()

Darkslider

Za výborný masky a pěkný prostředí o hvězdu navíc. Mimo to jsou na mě Mutants dost nudnej film, kde se toho na hodinu a půl děje fakt málo a čas se občas vleče až neúnosně. Malý + za přibíhající zombíky k hotelu, který ale vyrovná - za neustále poskakující kameru. ()