Frozen

• Velká Británie Frozen

petero

Už z ukážky som tušil že z tohto budem nadšený. Adam Green je šikula. Hatchet je sranda horor pri ktorom som sa už dávno tak dobre nepobavil. Dvojku očakávam s nadšením ale Frozenom prekvapil pretože tentoraz žiadne srandičky tu nemajú čo robiť. Sympatcké postavy sa správajú v rámci logiky. Uviaznutie na lanovke je vyriešené s prehľadom, no nebrať si so sebou mobily na svah? No dobre. Dajme tomu. Ale nejede o to. Jednoducho som sa vcítil do deja, postáv a toho čo museli prežiť a o to šlo hlavne. Videné: 2x ()

gogo76

Úvod nič moc. Po 20-30 minútach film pôsobí ako teenage-komédia a v duchu si hovorím, že by sa pomaly mohlo pritvrdiť. Po chvíli to skutočne začalo a po chvíli tu máme opustený vlek s trojicou na "palube". Mne trvalo iba niekoľko sekúnd , aby som presne vedel, čo treba robiť, ale so mnou by ten film nebol taký zaujímavý. Nie každý je zdatný, niekto príliš váha, kým mu dôjde, že tu mu skutočne nikto nepomôže. Ľudia sú rôzny a aj naši borci ten najlepší moment na prerúčkovanie lana premrhali. Keď "majster sveta" v skoku z výšky vyhlásil, že skočí dole, tušil som, že ho ani nenapadne nohy prekrviť a rozcvičiť. Po toľkých hodinách v mraze a bez pohybu jeho skok inak dopadnúť ani nemohol. Situácia do akej sa táto trojica dostala nedáva mnoho možností na výber, preto je ich konanie ako tak prijateľné a uveriteľné. Horor je na tento film možno príliš tvrdé zaradenie, ale osobne mám rád tieto filmy, kde si človek musí poradiť sám. Nie je to film bez chýb, ale príbeh určite zaujme. Lyžiari si môžu hviezdu pridať. Ja osobne by som však určite prežil...70%. ()

2-Xtreme

Po pozretí filmu som si v duchu povedal ako film skončí... a on tak naozaj skončil... a nie len preto je to u mňa len ďalší film na jedno pozretie. Možno sa s tromi postavami nedal spraviť zaujímavejší príbeh, ale nebolo tam nič čo by som ešte nevidel. Postavy sú sympatické a i keď niektoré dialógy by som pretočil, filmu prospeli a udržali môj záujem stále dosť vysoko. Ale je tu, ale :) klišé kam sa pozrieš. Dobré je, že sa film nehral na nič veľké a z malého filmu sa vyklubal nenáročný film na chladný večer, ktorý neohúri, ale zaručene dobre vyplní prázdne miesto v TV programe. ()

Sobis87

Frozen měl být filmem minimalistickým, ve výsledku je však pouze filmem nudným, scenáristicky značně nedopečeným a v některých chvílích i výrazně nelogickým, což platí především o nevěrohodném chování postav. Vskutku mrazivě napínavých momentů tu je poskrovnu a na celém filmu je znát, že tvůrci, ač disponovali celkem dobrým základním námětem, od druhé poloviny takříkajíc vařili z vody, aby se vůbec dobrali celovečerní stopáže. Nebýt krátkých výstupů hladových vlků, nehnulo by to se mnou vůbec. ()

*CARNIFEX*

Trojica priateľov ostane v jednom z lyžiarskych stredísk zaseknutá na sedačkovej lanovke. Zdanlivo veľká vzdialenosť od zeme neponúka príliš veľa riešení ako sa dostať do bezpečia. Blíži sa noc, je čoraz väčší mráz, a to ani z ďaleka nebude jediný protivník. Keby bol záver bez "happy endu", keby bolo počas niektorých scén s vlkmi lepšie gore, nadrbem tomuto miestami priam mega hlúpemu thrilleru s hororovými prvkami čistý "jackpot". Z môjho pohľadu veľmi solídne zvládnutý psychologický snímok za 5 eur, počas ktorého ma pri sledovaní nejeden krát pichlo pod vajciami. Inak kľudne by sa "Frozen" mohol zaradiť do kategórie hororového subžánru animal eco survival - 85% ()

• Príbeh sa odohráva vo fiktívnom pohorí Mount Holliston v Novom Anglicku. Holliston je názov mestečka, kde vyrastal režisér Adam Green. Nie sú tam však žiadne hory, kde by sa dalo lyžovať. (beso74)
  • Hlavní trojice je pojmenována po nejbližších přátelích režiséra Adama Greena. (Hal_Moore)
  • Hlas, jenž vysílačkou oznámí projetí poslední sedačky, patří Deemu Sniderovi, zpěváku kapely Twisted Sister. Jeho syn se na filmu podílel coby asistent režie a můžeme ho vidět ve scéně z kavárny, má na sobě tričko otcovy kapely. (SHI-SHA)