Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

Bobik9

První hodinu jsem měl několikrát chuť to vypnout, hodit sem odpad a napsat nějaký opravdu otrávený a rozzlobený komentář. Ovšem druhá polovina filmu mě fascinovala, doslova mi vzala dech. Naprostý obrat o 360°! Od scény, kdy Hledač opakuje 1, 2, 3, 4 a stane se ta nehoda, jsem jen seděl s otevřenou pusou. Druhá polovina byla dokonalým mixem všeho, vyvolávala emoce, bylo to jak na houpačce, skvělá muzika dodávala správnou kulisu filmu a člověk si přál šťastný konec. No a úplný závěr a rozuzlení mě dostalo už totálně jinam. Nikdy bych nečekal, že nějaký film může mít tak kvalitativně odlišné poloviny. ()

PetrVabruscak

Neni žádným tajemstvím, že lidské podvědomí, aby se mohlo dobře fungovat v reálném životě, musí být v naprostém pořádku. Příběh otce, který se dostatečně nevěnoval své dceři a ta díky tomuto odloučení byla malá chudinka odsouzena k nočním můrám, který jich může zbavit jen viník. Film má skutečně vytříbenou "rodinnou" pointu a kdo ji pochopí, bude nadšený. Film je doprovázen podmanivou hudbou a pokud rádi sníte, je to film právě pro vás. Nevadí, že se celou dobu díváte na neznámé herce a ponurou/snovou atmosféru, která varuje, abychom zůstali na pozoru. Sny se občas splní, nemyslíte? ()

hanagi

Asi nejvíce se mi líbila ta zvláštní melancholická poetika. To, co mi naopak vadilo, byla přílišná polopatičnost s jakou mi naservírovali "poselství". Moc prostoru pro fantazii mi teda neponechali. ()

demented

Dôkaz, že skvelá fantasy sa dá natočiť aj bez závratného rozpočtu. Aj keď v tomto prípade by sa nejaký ten dolár naviac určite hodil :) a výsledok by bol ešte lepší. Už dávno sa mi nestalo, aby som hltal film záber po zábere až do konca záverečných titulkov a potom ešte chvíľu čumel na čiernu obrazovku. Krása. ()

jolanek

uznam ze zaciatok je troska nudnejsi,ale ja som po dopozerani filmu ostala dojata.Smutny pribeh o vztahu rodicov a deti ktory je ponoreny do sveta fantazie maleho dievcatka si urcite zasluzim minimalne 4*. Podmanivy pribeh+ perfektna hudba+ dobri herci..co viac k tomu dodat- treba pozriet a utvorit si svoj vlastny nazor. ()

Emerelle

Snový svět a vše co se v něm může přihodit....proč ne? Příjde mi to jako velmi zajímavá a originální myšlenka...Jako vždy se zde projevuje myšlenka souboje dobra proti zlu...Je to taková strašidelnější pohádka s originální myšlenkou. ()

s.e.p.p

Ano, ten film není bez chyby, ale když čtu některé zdejší komentáře musím jen kroutit hlavou. Argumenty typu ,, Je to amatérská kravina" mě upřímně rozesmívají a shledávám je ubohými. To má být mínus? To, že zapálený člověk dokáže za minimum peněz natočit i přes lehce znatelné technické nedostatky audiovizuálně vymazlený, obsahově neuvěřitelně originální, poutavý a emocemi nabitý filmeček? Vždyť právě tohle jsou ty filmy, které si zaslouží víc pozornosti než šestý díl Transformerů a devět plánovaných pokračování Avataru. Na tyhle mladé talentované tvůrce je třeba se zaměřit a ne dokola ždímat tam, kde už je vyždímáno.. ()

Guzo

Velmi zajímavě natočený snímek - zpracování mi přišlo silně "videoklipové", ale ani v nejmenším mi to nevadilo, krásná hudba pak dokresluje už tak dobrou atmosféru. Jen ten děj mi vůbec nesedl, původní myšlenka asi zajímavá byla, ale scénář tu dost pokulhává za vším ostatním a kostým Inka taky není zrovna ideální.. Takové filmy se pak těžko hodnotí. 3/5 ()

klima777

Jamin Winans je další z velkých vyděračů. Kombinovat lynchovskou vizi universa, Koontzova Podivuhodného Thomase a pokoušet se prolomit vlny plivancem noční hlídky, to chce opravdu silný žaludek. Výsledek je předvídatelný, slzopudný a sladký, jenže nějakým záhadným způsobem funguje. Two, three, four. Something's gotta stop the flow. 3,5* (půlka hvězdy je za scénu se změnou rytmu světa, a taky proto, že každý s sebou vláčíme soukromého Inka). ()

Kalidor_

Jak se dá skoro až klišoidní poselství filmu zmáknout geniálním způsobem. A to až tak, že jsem byl na konci filmu dost naměkko. To vše díky skvělým hereckým výkonům (včetně dětského), originálního pojetí celého fantasy příběhu a hlavně silné obrazovo-hudební spolupráci. Skloubení hudebního a režisérského talentu v jedné osobě občas vytvoří jedinečný filmový zážitek (např. jako ve filmu Parfém: Příběh vraha ). Podobného emotivního zážitku (ve smyslu dokonalého propojení vesměs podmanivé, ambientní hudby s obrazem) jsem si užíval naposledy např. ve filmech Drive, Valhalla Rising či Crash. Díkybohu jsem se nenechal odradit zdejším rozporuplným hodnocením, tenhle film mě dostal. ()

MI-380

Originální a nevyrovnané prolínání akčních soubojů s duchařinou v prostoru mezi životem a smrtí. 55% (73% je průměr 1283 hodnotících přede mnou). ()

manonfire

Přesně ten typ pseudoumění, na které diváci rádi slyší. Prolínání světu reality a světu podvědomí skrze spánek, či kóma. Lidé z reálného světa blízcí "snící" osobě se pak v jejím fantaskním světě mění v maskované přízraky, zatímco snový příběh hledá paralely, spojitosti vztahů z reálu s neobvyklým jednáním přízraků ve snu. Zde bylo vše soustředěno na problematický vztah otce a dcery.(SPOILER: Jestli někoho šokovalo odhalení že INK je ten táta s umělým nosem, tak je hlupák KONEC SPOILERU) Ano, hrát si s lidskou fantazií je lákavé, ovšem nalezení oněch spojitostí a jejich vypíchnutí v podobě působivé filmové metafory je úkolem určeným zdaleka ne pro každého scénáristu. Rozhodně ne pro tohoto. Hudba i vyjevené ksichty hlavních postav se sice v určitých momentech filmu tvářily tak osudově, že měl člověk pocit, že se na plátně i cosi osudového děje, ale ne, není to umělecké, originální a dokonce ani zvláštní. Jen plitkost zaobalená ve falešnou přetvářku vyjímečnosti. 20% ()

zolo23

"One, two, three, four ,one ,two, three, four.....Melodická, krásna hudba, neuveriteľné postavy a ten príbeh! Ink je nenápadný film, ale je to najlepšie z Fantasy žánru čo som za poslednú dekádu videl. Doslova sa mi vryl pod kožu a tak filmovo "uspokojený" som už hodnú dobu nebol. Pozor...film sa nemusí páčiť každému, pretože je fakt zvláštny, ale kto pochopí podstatu a má rád tajomno bude určite spokojný. ()

BMAJTZ

Boj dobra a zla v tak trochu jiném pojetí. Či záchrana člověka a jeho duše. Nedělám si iluze, že by tento film zasáhl všechny a že by všechny mohl bavit. Me se to líbilo nejen z vizuální stránky, ale i z morálního pozadí. Opravud mě to nadchlo, jak originalitou tak oním příběhem. A hudební podkres byl opravdu cheniální a dokonale dokázal podkreslit atmosféru a umocnit pocity. Tohle si určutě pustím někdy znova. ()

FIBO

Nevšední synopse originálně zpracovaná na motivy toho, co se děje s člověkem, když spí. Film čerpá z dobře napsané předlohy a jeho ztvárnění na plátně je jak jinak než - originální. Jamin Winans coby renesanční tvůrce překvapil i hudbou, která je šitá jeho příběhu přímo na míru a co víc, dostala mě krom celkového zpracování snad nejvíc. Člověk pomalu bude věřit tomu, že když spí v reálu, že se kdosi v jeho blízkosti opravdu pohybuje a má vliv na to, jaký druh snu se bude spícímu zdát. Ne, teraz vážně, opravdu film, který stojí za pozornost. ()

DavidS.

Když spíte, tak se mějte na pozoru, protože po ložnici vám chodí cizí lidi, šahají vám na hlavu a hrabou se vám ve snech...Nápad je jedna věc, jeho zpracování druhá...Celé to působí nesmírně amatérsky.Digitální kamera, přesvícené scény, rozmazené okraje obrazu během snových vizí a flashbacků...Je to sice záměr pro odlišení různých rovin vyprávění, ale nedá se na to koukat. A už vůbec to nepřináší nějaký tvůrčí neotřelý look...Příšerné zpomalovačky při akčních sekvencích...Herecky druhá liga...Je mnoho lepších filmů kombinujících snění a realitu... ()

Pollock

Líbil se mi střihový začátek, krásně divákovi nastínil jasný rozdíl mezi hezkými uklidňujícími sny a totální noční můrou (opravdu bych nechtěl aby se mi ve snech vracely mé nejhorší zážitky a představy několikrát znásobené), líbila se mi kamera a ani střih, ani zastavovačky apod. jak zde bylo zmiňováno mi nevadilo, spíše naopak, bylo to něco neotřelého a bavilo mě na to koukat. Pravdou je že scénář je opravdu slabý a závěr filmu se pomalu začal přesouvat do akčního béčka, kde už ani nemohlo nic moc překvapit. Ale i tak myslím 3 a 1/2. ()

Holina

Tak to je hodně zajímavej kus. Dlouho mě takto nic neuzemnilo. A neřeknu proč. Nevím to. Je to pohádka, je to psycho, je to drama, je to depresivní, je to fascinující. Doporučuji udělat si na film klid, abyste si mohli vychutnat atmosféru.Soundtrack: Velmi chytlavý a děsivě depresivní, chvílemi infantilní, ovšem jeden z nejlepších, jaké jsem kdy slyšel. ()

Milan25

Dle mého gusta. Chvíli sice trvalo, než jsem se v ději zorientoval, ale stálo to za to. Vydařená nízkorozpočtovka s parádním soundtrackem. (PS: Scéna s řetězovou reakcí je docela chutná). ()