Sleep Dealer je označení pro dělníka v daleké budoucnosti, kde se pracuje napojením vlastního nervového systému na celosvětovou informační síť. Impulzy vysílané tělem jsou přijímány roboty, kteří vykonávají konkrétní manuální úkony. Memo je mladík, který žije s rodiči na venkově v Santa Ana del Río v mexickém státě Oaxaca. Je pohlcen moderními technologiemi a sní o místu sleep dealera v továrně na severu země. Podomácku sestrojené rádio způsobí katastrofu a Memo se musí vydat na cestu. V Tijuaně potkává atraktivní novinářku Luz, která ho uvede do vysněného světa. V kontextu mexické kinematografie nejde o ojedinělý počin. Již několik let lze sledovat návrat k populárním žánrům, jako jsou horory, zápasnické filmy nebo právě sci-fi. [FebioFest 2009] (oficiální text distributora)

Maslord

Pribeh ma velmi dobry napad, ako pracuju na dialky robosi to sa mi velmi pacilo uz v uputavkach, ale dejovo je to celkom slabe, skoda. ()

Illy

Na debut dobré, je vidět že peněz na zbyt nebylo, nicméně se jedná o netradiční sci-fi které rozhodně stojí za pozornost. ()

KOZEL84

Je fakt,že talent režisér má a příběh je dobře uzavřený,ale stejně mě to nebavilo tak abych dal 3.Věřím,že příště to vyjde. ()

mala_kea

Po traileru jsem čekal o hooodně víc, protože ten trailer je vážně povedený. Zatímco celý film stojí za starou bačkoru a nebýt Leonora Varela, který to vlastně celé táhne (ikdyž né moc dobře) film by byl totální ostuda. Udivuje mě, že se Alex pokouší o něco, co mu vážně nejde. ()

Quipido

Čert vem technické zpracování - to lze odpustit, ale film nefunguje po příběhové stránce. Je prostý a nenápaditý. Celkově docela nuda, ani pořádné sci-fi, ani pořádné drama...ze všeho trochu a ve výsledku nemastné neslané nic. ()

bakeero

Jako režisérksý debut takřka bezchybné. Chtělo by to ale kvalitnější příběh a občas i pár dolarů navíc na triky. ()

messi@h

2/3 filmu na mě zapůsobily jen v tom nejlepším slova smyslu. Říkal jsem si - cyberpunk jako lyrická záležitost? Skvělé! Sleep Dealer není založený na akčních pasážích (které tu prakticky nenajdete) ani na tricích (nízký rozpočet je hodně znát), ale na hutné atmosféře ne zrovna vlídné budoucnosti. Nedokážu přesně říct proč, ale při sledování filmu jsem si pořád vybavoval nevšední zážitek, který jsem měl při čtení povídky G.R.R. Martina "Chlap z masovny". A říkal jsem si - kdyby měl někdy někdo točit tuhle skvělou citlivou Martinovou povídku, hlasoval bych pro Alexe Riveru. Ovšem teď konec superlativů. Poslední třetina filmu mi přijde nedotažená, odfláklá. Všechno to skončí hrozně rychle a lacině, většina atmosféry se vytratí. Nebudu tady rozebírat, že závěr má velké logické trhliny, ale musím vyjádřit svoje zklamání způsobené vysoko nasazenou laťkou v první části snímku. Proto snižuji hodnocení na 3*. Ale na prvotinu přesto velmi dobré. ()

_-0-_

Orwelovsky pojatá vize blízké přetechniozované budoucnosti, pokryteckého a nelidského přístupu "bohatého světa" k třetímu světu, oddělenému střeženou hranicí, který je nemilostrdně vykořisťovaný, ale tak, aby to neviděly oči vykořisťovatelů, násilná "ochrana zájmů" ekonomicky silných skupin v zahraničí bez ohledu na životy tamních obyvatel... Nabízí se paralela Evropa / Afrika, nebo částečně Čechy / Ukrajina. Vlastní příběh, o který vlastně vůbec nejde, se odehrává v prostředí nejsurovějšího a beznadějného sociálního bahna - Zola by měl radost. Epika není podstatná, podstatný je silně depresivní pocit z reálně možné budoucnosti a uvědomení si faktu, že tímto směrem máme celkem obstojně našlápnuto. Pokud hledáte akci střídající akci, nebo strhující Sci-Fi thriler s fantasy scénami, pečlivě renderovanými výpočetními systémy, tak se podívejte na něco jiného, pokud chcete vidět film, který na Vás silně zapůsobí a dotkne se Vašeho svědomí (no ano, i my máme své Mexičany), potom se dívejte. Dal bych 5* (bez ohledu na chyby, kterí film obsahuje) pro pocit, jaký ve mě zanechal. Protože ale CSFD má jen pětihvězdičkový systém a nemá navíc cosi jako zvláštní ocenění pro zcela výjimečná kinematografická díla (kterým jsem 5* vyhradil), tak proto jen 4*. ()

jafuska

ačkoliv je to sci- fi film a tento žánr moc nemusím přesto je film dost zajímavý, příběh je fajn, ale jestli se takto budeme někam připojovat jako v tomto filmu a mít svoje vlastní přípojky, to asi ne, ale přesto se dobře sledovalo, co se bude vlastně dít. Hudba taky fajn. takže tomuto filmu vlastně není ani co moc vytýkat. ()

joseee

Znovu sa ukazuje, ze ked kyberpunk netocia Americania, tak ma ovela lepsi napad a nezvrhne sa jeho druha polovica na tupu strielacku. Takisto sa mi pacia ked su efekty trochu "B"ckove, co k zanru tak nejako patri. Velmi zaujimavo vytvoreny svet a vela dobrych napadov, tiez sympaticki herci. Skoda nevyuziteho potencialu, chcelo to lepsie zvladnut zaver. ()

awastrman

Zajímavý pohled, jak by možná jednou mohlo vypadat Mexiko v blizké budoucnosti, kdy po postavení velké zdi a zmenšených celosvětových zásobách vody, je největší problém sehnat právě vodu a práci, Vodu je potřeba koupit od společností národních, který je vlastní a pracovat se dá pouze jako sleep dealer, kdy ovládáte na dálku robota, jenž vykonává práci v tolik potřebných velkoměstech USA. Tím bych skončil plus a ted ten největší minus a to je scénář, něco tak hloupě jednoduchého jsem ještě neviděl aneb Memo, by žil spokojený život se svojí rodinou a byl zemědelcem, kdyby mu společnost nepostavila přehradu a tím zhoršila podmínky pěstování.... Memo je znuděn životem tak poslouchá přes svůj satelit hovory ostatních, společnost mu na to přijde a pomocí plukovníka X mu zabijí otce spolu s jeho na černo postaveným vysílačem an jejich chatrči, kterým odposlouchával. On poté co je zdrcen se vydá na cestu za prací do Tijuany, stane se sleep dealer, poté plukovník X pocítí vinu , omluví se mu a společně zničí přehradu a happy end, no řekněte sami takový příběh na 20 minut super ale na 90 minut ? nebýt zajímavého nápadu bych hodnotil i hůře.. 50% ()

Astu.

Z geopolitickýho hlediska je to silnej film. US vždycky stály na práci otroků, v tomhle směru film kráčí ve šlépějích např. Matrixu, ale je vidět, že nejen mexický rolníci nemaj prachy, oni je nemaj ani režiséři. Forma dost škodí obsahu. _SPOILER _ Cesta pilota za Memem, úplně zbytečná kapitola, která odvádí od mnohem zajímavějších otázek. Průměr. PS: Voda je ropa budoucnosti. ()