Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 161 po Kristu a císaři Antoniovi už začínají „docházet“ Křesťané, které nechává během slavnostních her v Koloseu pro pobavení publika předhazovat lvům. Vojáci proto rabují provincie, aby ani jediný křesťanský pes neunikl. Zavítají i do Syrakus, kde žije laskavý krejčí Androcles (Alan Young) se svou zlou ženou Megaerou (odtud je to jen kousek k české megera). Ušlechtilý muž je dalek hanebných praktik, jakými jsou skrývání se, zapírání či dokonce útěk před vojáky, Megaera jej však vyžene do lesa, kde se Androcles střetne s rozzuřeným lvem. Setkání nicméně nemá očekávaný průběh a Androcles místo cesty trávicím traktem putuje do Říma jako zajatec. Mezi zatčenými je kromě respektovaného siláka (a pacifisty) Ferrovia (Robert Newton) i nebojácná kráska Lavinia, do níž se náboženským zvyklostem navzdory zamiluje římanský kapitán (Victor Mature). (dopitak)

(více)

Recenze (6)

JimiH 

všechny recenze uživatele

G. B. Shaw je tradičně silný v dialozích. Příběh a satirické prvky jsou však tentokrát až na druhém místě, což při jednoduchosti zápletky i myšlenky znamená zbytečnou zdlouhavost. Přesto pro fanoušky G. B. Shawa jde o zajímavý film. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Příjemná a zábavná komedie ze starého Říma. Scéná, kde Androcles tancuje s plyšovým lvem v koloseu a prostě geniální :-) ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Rimsky Cisar Antonius Pius vladol v Imperiu Romanu v rokoch 138 - 166 po kristovi. Sam neznasal krestanov /Rimania ich povazovali za sektu a to echt nebezpecnu sektu - krestania odmietali sluzit v adminisrative, armade ...../ no taxa ich cisar rozhodol obetovat levom v Koloseu. No a perfektna Jean Simmons /Egyptan Sinuhet, Spartacus 1960/, Cez Maurice Evansa suvisi tento film s Planetou Opic 1968 - tusim tam hral Cornelia alebo tak nejak. Kazdopadne u mna najlepsi Chester Erskine, vyborne dialogy, nadherne kulisy Starovekeho Rima ...... skoda ze ten lev bol evidentne plysovy, trochu to skazilo celkovy dojem ...... kazdopadne namakany film . 90 % ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Docela zábavná fraška ač plytká, které ale musíte odpustit hodně okaté a průhledné " lví triky" - živý lev na provázku, plyšový lev... Jediná scéna Androclése se lvem se skládá s několika záběrů, které k sobě hodně viditelně nepasují. Jste-li milovníky sandálového Hollywoodu, tohle by vám nemělo uniknout, v opačném případě se ale filmu klidně vyhněte. ()

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Zábavná satira o starobylom Ríme nemôže byť stlmená hlúpou produkciou pri prerozprávaní príbehu o kresťanovi, ktorý sa spriatelí s levom. Film bol natočený podľa hry George Bernarda Shawa. Po Shawovej smrti Gabriel Pascal, ktorý produkoval Shawove adaptácie v Anglicku so značným úspechom, ale skrachoval vďaka honosnému „Caesar And Cleopatra“, keď produkoval posledné Shawove dielo v Hollywoode pre RKO. Najal Jeana Simmonsa, ktorý mal malú rolu v „Caesar And Cleopatra“ a Roberta Newtona, ktorý zaujal v „Major Barbara“ a Maurice Evansa, Elsu Manchester, Alana Mowbraya, Reginalda Gardinera a Johna Hoyta. Časť filmu bola pridelená americkému komediantovi Alanovi Youngovi, ale keďže Victor Mature dostal úlohu rímskeho kapitána, oproti Jeanovi Simmonsovi a jeho rola zosilnela, aby sa vyrovnala jeho postave, Androcles stratil na dôležitosti. Shawova komédia o starobylom Ríme sa zrazu podobala na holylwoodské rímske spektákle z raných 50-ych rokov. Ale aj keď film nie je ani jedno, ani druhé, nie je ani úplnou paródiou, je proste zábavný. Na Simmonsa je rozkoš pozerať, či počúvať ho a niektoré časti majú Shawovu samopašnosť a šarm. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama