poster

Maturitní sex

 • Česko

  I Bart má holku

 • USA

  Bart Got a Room

 • Slovensko

  Maturitný sex

Komedie

USA, 2008, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DJ Obelix
  ***

  Maturitní sex? To naši distributoři zase něco hulili, než přišli s tímto absolutně nehodícím se názvem? (Na HBO to běží pod korektním názvem "I Bart má holku." No, asi nemá cenu pozastavovat se nad nelogickým uvažováním distributorů, ale spíše nad podezřele nízkým hodnocení. Film by se IMHO měl pohybovat někde mezi 50 - 60 procenty, protože toto je čiročirý průměr. Pokud ovšem někdo očekává rozjuchanou "prcičkovskou" řachandu, která z názvu čouhá, musí být nutně zklamaný. Překvapivě citlivě natočený odpočinkový film na nedělní odpoledne. Lepší 3*(19.4.2010)

 • Bobik9
  ***

  Žádná pecka to není. Příběh, vtipy, herci - nic extra. Ale příjemné na zvednutí nálady to je v každém případě. Takových 50% by si to zasloužilo, protože ten film se nesnaží hrát na nic víc než čím skutečně je. Jenže tady všichni, co to hodnotí tak nízko asi čekal převratnou komedii, u které se nepřestanou smát. Já dostal, co jsem očekával.(9.7.2012)

 • honajz
  ****

  Docela příjemná snad retro komedie (celé to má vzhled 70. let) o klukovi, který zoufale shání holku na maturitní ples. A o sex vůbec nepůjde. Ty české distribuční názvy fakt nechápu - Trestatel je přeložen jako Kat, Genová generace jako Generace Gen, a film o tom, že Bart našel holku (Bart Got a Room), nepravdivě odkazuje v českém názvu na nějaký maturitní sex. Který zde fakt vůbec není a ani ten film o tom není. Vypadá to celé - určitě schválně - jako film ze 70. let, je i podobně stavěný, takže nečekejte žádnou větší akci, i když i na tu dojde, ale spíše konverzační komedii na téma, jak sehnat holku na maturitní ples. Ne, skutečně ten kluk nechce zasunout (nebo možná jo, ale nikde se o tom nemluví), jen chce, aby maturitní fotka, která mu zůstane pak na celý život, měla pro něho nějakou kladnou hodnotu. Jenže ta roztleskávačka, co ji každý den vozí v autě a vypadá to, že snad něco by mohlo být, se mu nakonec vysměje, jak si mohl něco takového jen pomyslet, a tak začíná šílený souboj s časem, protože maturitní večírek je za dveřmi. Tatínkův nápad najmout profesionální prostitutku nakonec nedopadne ale ani trochu dobře (ale zase je to veselá historka), a dojde ještě k několika podobným příhodám, než vše v podstatě šťastně skončí na mazel tovu - neptejte se mne, jak k tomu dojde. Protože když se naladíte na onu příjemnou retro vlnu, může vás film svými chytrými a vtipnými dialogy zaujmout.(11.9.2009)

 • blackJag
  ****

  Krátká americká veselohra, která je více než o tom prvním šťouchu o hledání partnerky na maturitní ples, a která popustí uzdy své příjemně řízené krotkosti až v okamžiku, kdy dojedou titulky a vám je předestřen důkaz o tom, jak dopadl chudák Bart (zmíněný už v originálním názvu). Když bude člověk hledat neoriginalitu, určitě ji najde. Steven Kaplan je podobný typ filmového "lůzra", jako je Michael Cera (nemluvě o Biggsovi) a jeho automaticky otylý přítel Craig mohl mít klidně tvář Jonaha Hilla. Taky tady jde o maturitní večírek na americké střední škole a to už je pořádně profláknutá téma (a v podstatě i určitý trademark stejně jako americká představa jarních prázdnin) na to, abyste nenašli žádnou podobnost. Takže s tím, že film nebude adeptem na první místo v soutěži o nejoriginálnější námět jsme se už vyrovnali? Dobře, protože film jako takový je jednoduše nekomplikovanou pohodou s výstavními děvčaty v malých rolích, bez tělních výměšků všeho druhu (a to originální je). Respekt. 80%(14.10.2009)

 • iXtr3m3
  **

  Mám rád Macyho, ale toto sa mu fakt nepodarilo. Nemôžem tvorcom uprieť snahu s dobovou atmosférou, ale celkové vyznenie je viac ako rozporuplné. Toto bola fakt komédia alebo len slabý film s trpkou príchuťou? Neviem ani sám bližšie špecifikovať, aký žáner skutočne tento snímok zasiahol, ale komédia to nie je určite...(13.1.2010)

 • - Keď pred koncom Danny tancuje so svojou matkou na židovskej svadbe, je možné za ním vidieť člena štábu s mikrofónom a slúchadlami. (maros336)