Maturitní sex

Bart Got a Room

Maturitný sex

Komedie

USA, 2008, 76 min

Krátká americká veselohra, která je více než o tom prvním šťouchu o hledání partnerky na maturitní ples, a která popustí uzdy své příjemně řízené krotkosti až v okamžiku, kdy dojedou titulky a vám je předestřen důkaz o tom, jak dopadl chudák Bart (zmíněný už v originálním názvu). Když bude člověk hledat neoriginalitu, určitě ji najde. Steven Kaplan je podobný typ filmového "lůzra", jako je Michael Cera (nemluvě o Biggsovi) a jeho automaticky otylý přítel Craig mohl mít klidně tvář Jonaha Hilla. Taky tady jde o maturitní večírek na americké střední škole a to už je pořádně profláknutá téma (a v podstatě i určitý trademark stejně jako americká představa jarních prázdnin) na to, abyste nenašli žádnou podobnost. Takže s tím, že film nebude adeptem na první místo v soutěži o nejoriginálnější námět jsme se už vyrovnali? Dobře, protože film jako takový je jednoduše nekomplikovanou pohodou s výstavními děvčaty v malých rolích, bez tělních výměšků všeho druhu (a to originální je). Respekt. 80%(14.10.2009)

Žádná pecka to není. Příběh, vtipy, herci - nic extra. Ale příjemné na zvednutí nálady to je v každém případě. Takových 50% by si to zasloužilo, protože ten film se nesnaží hrát na nic víc než čím skutečně je. Jenže tady všichni, co to hodnotí tak nízko asi čekal převratnou komedii, u které se nepřestanou smát. Já dostal, co jsem očekával.(9.7.2012)

Maturitní sex? To naši distributoři zase něco hulili, než přišli s tímto absolutně nehodícím se názvem? (Na HBO to běží pod korektním názvem "I Bart má holku." No, asi nemá cenu pozastavovat se nad nelogickým uvažováním distributorů, ale spíše nad podezřele nízkým hodnocení. Film by se IMHO měl pohybovat někde mezi 50 - 60 procenty, protože toto je čiročirý průměr. Pokud ovšem někdo očekává rozjuchanou "prcičkovskou" řachandu, která z názvu čouhá, musí být nutně zklamaný. Překvapivě citlivě natočený odpočinkový film na nedělní odpoledne. Lepší 3*(19.4.2010)

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení překvapivě dobrá komedie o tom, jak těžké může být, pokud žijete v Americe, sehnat holku, která s vámi půjde na maturitní ples. Musím říct, že já jsem se u filmu bavil, sice nebyl nějak přehnaně vtipný, ale na druhou stranu nebyl ani trapný. Tohle je zcela jasně nenáročně komedie střihnutá stylizací někam do 70. či 80. let, a mně to naprosto vyhovovalo. Žádný trapný humor nebo humor za každou cenu se zde absolutně nekonal, celé to bylo v mezích slušnosti a dá se říci, že film se spoléhá spíše na inteligentnější humor, nežli ostatní tuctové teenagerovské komedie. Tím se naprosto vymyká průměru a já si ho tak za nějakou dobu vybavím mnohem snadněji než mnoho jiných podobných komedií, kde jde právě jen o ten trapný humor. Takže u mě převládají příjemné a sympatické pocity k tomuto filmu, navíc méně známí herci tomuto filmu dodávají na sympatiích. Takže já jako divák jsem spokojený a jsem rád, že se nedostavil další trapný fekální humor nebo nahá těla či něco jiného. A jsem rád, že stanice HBO tento film pojmenovala jinak, nežli Bontonfilm, který ho distribuoval na DVD a pojmenoval ho zcela nelogicky jako "Maturitní sex", kterého se navíc divák ani nedočká a ani o něj v tomto filmu vůbec nejde. V HBO se drželi originálního názvu a to je z mého pohledu velmi sympatické. Takže já byl s filmem spokojený a uděluji čtyři hvězdy.(5.4.2010)

Docela příjemná snad retro komedie (celé to má vzhled 70. let) o klukovi, který zoufale shání holku na maturitní ples. A o sex vůbec nepůjde. Ty české distribuční názvy fakt nechápu - Trestatel je přeložen jako Kat, Genová generace jako Generace Gen, a film o tom, že Bart našel holku (Bart Got a Room), nepravdivě odkazuje v českém názvu na nějaký maturitní sex. Který zde fakt vůbec není a ani ten film o tom není. Vypadá to celé - určitě schválně - jako film ze 70. let, je i podobně stavěný, takže nečekejte žádnou větší akci, i když i na tu dojde, ale spíše konverzační komedii na téma, jak sehnat holku na maturitní ples. Ne, skutečně ten kluk nechce zasunout (nebo možná jo, ale nikde se o tom nemluví), jen chce, aby maturitní fotka, která mu zůstane pak na celý život, měla pro něho nějakou kladnou hodnotu. Jenže ta roztleskávačka, co ji každý den vozí v autě a vypadá to, že snad něco by mohlo být, se mu nakonec vysměje, jak si mohl něco takového jen pomyslet, a tak začíná šílený souboj s časem, protože maturitní večírek je za dveřmi. Tatínkův nápad najmout profesionální prostitutku nakonec nedopadne ale ani trochu dobře (ale zase je to veselá historka), a dojde ještě k několika podobným příhodám, než vše v podstatě šťastně skončí na mazel tovu - neptejte se mne, jak k tomu dojde. Protože když se naladíte na onu příjemnou retro vlnu, může vás film svými chytrými a vtipnými dialogy zaujmout.(11.9.2009)

• - Keď pred koncom Danny tancuje so svojou matkou na židovskej svadbe, je možné za ním vidieť člena štábu s mikrofónom a slúchadlami. (maros336)