Někde uprostřed Afriky dojde k letecké katastrofě. Nehodu přežije hrstka lidí, kteří budou bojovat s tlupou zombie. Podaří se jim utéct před strašlivou smrtí? (LIVINGDEAD)

folklorman

Atmosféra a zombíci mě neustále (nevím proč) připomínali Fulciho Zombi 2.a proto hodnotím o trochu lépe, protože takové pocity ve mně ještě žádný jiný film nevyvolal. V moderní době ultrarychlých zombíků je to v podstatě zázrak, že tvůrci šáhli po klasice děsivých a pomalu se sunoucích....což dokážu vždy ocenit. Bohužel zde nejsou žádné zapamatovatelné gore scény a i masky jsou celkem obyčejné (málo ohnilé) i když je jasné, že nedávno zesnulí lidé budou mít vizáž právě takovou. ()

Corpsegrinder

Zombíci PŘESNĚ jak maj bejt. Hnusný, šouravý a nikdy se nezastaví. Jsem rád že ten běhací styl co se objevil po roce 2000 nevrazili sem. Tohle je prostě jasnej hit mezi zombie filmama a vše je tam udělaný tak jak má bejt, jen je to netradičně zasazený do Afriky ale to mě nesere. A hlavně se směju těm samozvaným HOROROVÝM GURU jako je např. Livingdead co tomu dal odpad a ještě se tu ohání argumentama že jsou tam černoši takže nejenže je ten čurák pravděpodobně rasista ale ještě neví že první zombies se vyskytovali ve voodoo mytologii a úplně první filmovej zombie byl taky černej :) No ale hlavně že mu ty jeho znalosti žerete. ()

Teabag

A nebylo to zlé. Jen jsem měl místy pocit, že sleduju pokus o psychologické drama a ne horor. Každopádně gore na slušné úrovni, nezbytná postapokalyptická atmosféra okořeněná africkou přírodou, kde se není před nebezpečím kam ukrýt... The Dead v mých očích sráží příliš pomalé tempo a zbytečná ukecanost. ()

mosnak

Putování černošskou Afrikou v rozvrzaném autě, které je rádo, že se vůbec pohybuje! Jeden černoch co hledá svého syna a jeden běloch, který po zřícení svého letadla zázračně přežil (a dokáže skvěle opravit auto,které je na první pohled naprosto nepojízdné). Do toho hromada hnusnejch místních zombíku. Po Stake landu další příjemné překvapení, které jsem tento rok objevil. Myslím si,že sám Romero by měl radost z těch pomalu pohybujících se oživlých mrtvol :-) 80% ()

aLPaC

Konečně někoho napadlo umístit zombíky na africký kontinent. Podle mě se tito nenažranci hodí daleko lépe na safari a do vysoké trávy než do velkoměsta. Další velkou zajímavostí jsou tudíž černí zombie. Příběh sám o sobě je na takovýto typ filmu nadprůměr. Co naopak považuji za mínus je herecké obsazení, na můj vkus až moc pomalý zombie a pár zbytečných scén. Celkově se mi to ale líbilo. Horší 4. ()

SICK_BREED

The Dead není úplně špatným survival post-apo hororem, který je ale alespoň v mých očích srážen nesnesitelně pomalým tempem. Většinu času jsem měl také pocit, že se vlastně nedívám na film kde jsou hlavní hrdinové sužováni epidemickým exodem chodících černých zombivců, ale že prim zde hraje obyčejná snaha přežít kruté podmínky afrického kontinentu.Vždycky jsem si říkal, jak by asi vypadal film, kde by byla v rámci možností "reálně" ukázaná ne-nebezpečnost tvorů kteří se pohybují rychlostí asi jeden kilometr v hodině - The Dead mi ukázal, že to nepůsobí dobře. Dvě hvězdičky za to jak dobře vypadá černoch se světlými čočkami, jinak velké zklamání. ()

Furmi

Zombie žáner mám rád, v poslednej dobe sa hovorí že filmov a hier o zombie je ako húb po daždi. Ale ja nesúhlasím je ich len pár a i medzi tou h´rstkou sa treba poriadne vynasnažiť nájsť kúsok ktorý je dynamický, pekne zrežírovaný, nadupaný a proste aby obsahoval všetko čo má pravý zombie film obsahovať (resident evil, walking dead, dawn of the dead ...). Tento film nesp´lˇna nič. Tempo ? ˇZiadne nieje, herci ? dvaja vojačikovia, napätie ? 0 bodov, dej ? stratil sa niekde po ceste, zombie ? lemry s pohybom 2KM/h u ktorých je zmena vyzáže len v očiach. Vážne ma tento strhujúci trip po Afrike frustroval, kde sa hlavný hrdinovia dostali tam hneˇd o minútu bola armáda zombie (Afrika - pláne, púšť, automobil, žiadne zvieratá a zombicíci ktorých by predbehol i beznohý jednoruký mrzák sú všade kde ste vy za pár sekúnd). O ničom inom tento film nieje a to je poriadna nuda. Miestami sa snažil i o nejakú tu poetiku ale stagnovalo to už v téme samotného filmu, v zlej kamere a réžii. Veľmi amatérsky počin ktorý sa nedá odporučiť nikomu, a milovníkom zombie filmov už dupľom nie, len nám podobné filmy hatia žáner. 20% ()

Illy

Jupí. Staří dobří loudové jsou zpátky. Žádné zběsilé pobíhání a vřeštění se nekoná. A v Africe dosáhl hladomor svého vrcholu, teď by žrali všichni. A nepohrdnou ani dietnějším bílým masem. Bezva. ()

RomeroIsGod

Přenést zombies do Afriky byl perfektní nápad, je to neotřelý, působí to poměrně reálně a dobře se na to kouká. Druhá věc ale je, jak ten film plyne pomalu. Je to někdy až extrémní a člověk čeká na další akci třeba i deset minut. Zombíci jsou fajn (po dlouhý době se jedná o klasický "romerovský" šourající se kousky), prostředí taky, dva hlavní hrdinové ujdou a krve je dostatek (i když často digitální). Čtyři * jsou sice moc, ale tři jsou kurva málo. 70% ()

wampire23

O zombíkoch tu toho bolo nekonečne veľa. Ale tento snímok sa snažil byť originálny miestom, kde sa odohráva. Africké zombie gore, ktoré je však zabalené vo veľkej nude. Prvá polhodina je vskutku dobrý masaker, ostatok je len putovanie savanou. Škoda toho, pretože keby snímok pokračoval v tom, čo načrtol na začiatku, mohlo to byť oveľa lepšie. ()

Silviaxx

Keď už si človek myslí, že téma zombie je "oplácaná" zo všetkých strán príde napríklad takýto počin a úplne mi pôvodnú ideu rozvráti. The dead má jedno veľké plusko už len za to, že disponuje veľmi atraktívnym prostredím v Afrike a pre zmenu sa nám to tu hemží černošskými mŕtvymi. Voľba roadmovie je tiež len pozitívnym spestrením, keďže nám z prostredia umožňuje vidieť fakt veľa. Ako bonus v tomto prípade vidím aj efekty, veľa odtrhnutých končatín, čriev a podobne - toto by som nečakala, a teda som bola príjemne prekvapená, že sa do filmu dostali aj drsné zábery (1x v živote som musela stopnúť film, aby som mohla dojesť, lebo mi prišlo trošku nevoľno z niektorých scén). Ak sa však na to pozriem subjektívne tak som sa nudila. Hrala som hru na mobile, odpočítavala som minúty dokonca.. Netvrdím však, že je chyba vo filme. Možno som len naň nebola dostatočne naladená a ak sa viac-menej odosobním tak bol fajn a stojí za pozretie. ()

dawe787

Celý natěšený jsem se uvelebil do křesla a za zvuků brambůrek a šumění dobrého burčáku jsem se začal dívat na tuhle zombie novinku. Po půl hodině jsem pochopil, že film bude o tom, jak se běloch a černoch potáhnou zpomaleně afrikou a budou se snažit předejít útokům zombie, kteří jsou pomalí a vypadají celkem přátelsky. To by mi ani tak nevadilo, jako zdlouhavá a místy nudná atmosféra. Jediné větší napětí bylo v tmavé chodbě kdesi ve zděné boudě u letiště, kdy si náš hrdina svítil baterkou do různých zákoutí a vy jste čekali, odkud vybafne bubák. Naprosto strhující desetivteřinová scénka byla na konci.(Pozor spoiler! To se hrdina spojil vysílačkou na druhý kontinent nějakému armádnímu kámošovi, za kterým zrovna běhali zmateně vojáci v nějaké základně a nosili všeljaké zátarasy ke dveřím, které rozkopávali zombie.) Mnohem lepší byl letošní Stake Land a jestli se někdo u tohoto opravdu bál, tak u 28 dní poté, by musel sedět na nočníku. Za snahu jednu hvězdičku, druhou, že jsem neusnul.Fakt škoda té Afriky, pokud rejža šetřil, mohl zkusit britské vesnice. ()

KOZEL84

Jedna za snahu,jinak nevím co tu ocenit.Táhlá nuda s nudnými dialogy,kde mají hlavní hrdinové charisma zubařského křesla a zombíci sou flákající se lidi,co si půjčili kontaktní čočky od Cullenovic Edy.Nikdo neříká,že musí sprintovat jak Usein Bolt (na Romerově kritice Úsvitu něco bude),ale když stačí jen mírný úkrok a vycházkové tempo,je to trapné.Plechovka nad šutrem,taky není bůhvíjaký alarm.Kurva,tak vylezu na strom nebo někam,ne!Poslední půl hod'ku sem zaspal a nezajímá mě.PS:Doufám,že si spravím chut' Pittovým World War Z.Kniha je skvělá. ()

Raziel_cz

Větší nuda snad se zombiemi ani vymyslet nejde. Dvojice ústředních charakterů naprosto nedokáže utáhnout celých sto minut. Respektive, on vlastně celý film stojí jenom na mistru letovém inženýrovi, poněvadž jeho soudruh je vážně dost špatně napsaná postava (i když.... někdo si holt půjčil scénář Krvavého diamantu a použil při psaní The Dead ubohou metodu Ctrl+C, Ctrl+V). Ale ani to by nebylo nejhorší, jenže jestli se v The Dead mluví deset minut z celkové stopáže, je to možná hodně nadsazený odhad. Přičtěte naprosto debilní nemrtvé, kteří se navíc náhodně teleportují všude možně (hlavně přes "ostrá skaliska", jimž se sice všichni vyhýbají, ale hlavní hrdina je přelezl/přeskákal naprosto v klidu, vždyť zomboni za ním vylézt nemohli, o skákání nemluvě) a popírají jistá zažitá pravidla chování zombíků. Když už se objeví něco zajímavého, jde vždy jen o scénu jako vystřiženou odjinud. O nějaké závěrečné pointě se nedá mluvit, přičemž je celý závěr na hlavu padlý (kdo viděl, chápe). Děsně nudná kravina, která chtěla být podobná Cestě a zasazená do atraktivního prostředí. Ve výsledku film působí jak ze sedmdesátých let a co fungovalo v Cestě (a poté i ve skvělém Stake Landu), se tady zvrhlo v absolutní tragédii. Jedna hvězdička z milosti. ()

Kingjiri

Netradiční zombie podívaná, která je natočená zvláštním způsobem. Moc se tady toho nenamluví, sem tam se vystřelí, ale jinak je tu plno (místy až zdlouhavých) pomalých záběrů a scén. Bylo to víc dobrodružný, než strašidelný. Po technický stránce slušná filmařina a herci docela v pohodě - na Oskara to neni, ale rozhodně hrajou líp, než v jiných béčkových hororech. Docela mě překvapil konec, který zrovna nepatří mezi klišé. Znovu to vidět nemusim, ale nelituju, že jsem si to pustil, tři silnější hvězdy. ()

CharlieSs

Tak jdeme na to - neměla jsem se na co koukat a tohle byl pravděpodobně jedinej film, kterej se mi na netu rozjel a původně jsem měla za to, že sem hodím odpad a okomentuju to maximálně slovy, že jsem potřebovala zabít čas a povedlo se. Teď bych nejradši za tuhle představu zabila sebe! Asi prvních 10 minut jsem film opravdu shledala sračkou, ale postupem... Musím přiznat, že mi ukáplo i pár slz a film se na mě nakonec velmi podepsal. V titulcích někdy ke konci autor psal "Běhá mi mráz po zádech..." a přesně s tímhle musím souhlasit! Opravdu nemusím zombie filmy, ale toto... Bylo jednoduše téměř dokonalé. Jo a samozřejmě - CHVÁLÍM SOUNDTRACK!:-) ()