The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

Krátkometrážní / Komedie / Horor
USA, 2008, 10 min

Krátkometrážní film od režiséra R. Gale je parodií na klasické hororové postupy. Obměnou vražednického stereotypu nevzniká pouze komický efekt - člověk neustále sledovaný přízrakem se mění posléze v uprchlíka. Období vzdoru nahradí období stagnace a nezvykle pomalá smrt se plíží malinkatými krůčky. Závěr filmu vede k dost zajímavé otázce o povaze různých druhů smrti. (type_B)

ABLABLABLA

Mě se honí hlavou jedna myšlenka. Jaktože za ty roky, co před ním utíkal nezhodil ten břuch? Divné. A taky si mohl užívat té přírody kolem sebe, když už navštívil tolik míst po celém světě ne? Místo toho se furt otáčel za tím pošukem. Jinak je fakt, že je to možná až moc dlouhé... sice to má být pomalá a dlouho trvající vražda, ale nevím, jestli nechtěl snímek minimálně otupit i nás těmi 10 minutami... nechtěla bych být tím vypravěčem again and again and again.... myslím, že ten to měl ze všech nejhorší. K vidění zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/priserne-pomaly-vrah-s-extremne-neucinou-zbran ()

type_B

Velice vtipný krátkometrážní snímek založený na absurditě. Hezky se zde převrací hororová klišé - a výsledek je vskutku ďábelský... Nikomu bych nepřál sejít ze světa podobným způsobem. ()

Easykk

Šílenost bez hranic a naprosto skvěle natočená ta nejoriginálnější vražda v dějinách :)))) Deset minut vám přišlo moc?...leda houby...dal bych to na hodinovej film a trochu víc roztáhl celkovou historii lžičky, její záměry a proč se podřídila po tolika báječných příležitostech zrovna vrahounovi!! A stejně nejlepší bylo asi to jak ho ten vrah bouchnul tou lžičkou...viděli jste to?? Ono to tam je sotva postřehnutelné...je to zhruba někde mezi první a poslední vteřinou tohodle úžasnýho snímečku..:o))) ()

MATADOR

Tak moc trapné, až je to vlastně vtipné. Na druhou stranu je to zároveň děsně dlouhé, zbytečně dlouhé, ovšem se skvělým nápadem! ()

Gereth

Výborný nápad rozmělněný do příliš dlouhé stopáže. V kraťasu obvykle sázíte na jednu myšlenku. Když ji ale omíláte neustále dokola, je to opravdu "Extremely slow and inefficient weapon". Mezi novodobými parodiemi ovšem stále silný nadprůměr. // 70% ()

d-fens

pekná parodická metafora: "Horrible Slow Murderer" je život samotný, a jeho "Extremely Inefficient Weapon" je čas nášho bytia (v tomto prípade bitia :) ()

buchli

Dokonalý nápad zabíjí přemrštěná délka. Vážně - po dvou minutách jsem měla pocit dokonalého naplnění a nemohla jsem se dočkat konce. Který měl přijít do dalších dvou minut. Kdyby to tak bylo, není co vytknout. Bohužel se tento fake trailer táhne ještě asi 5 minut po vyčerpání tématu a ačkoli se i v jeho závěru dočkáme pár bezchybných nápadů a po formální stránce může směle konkurovat čemukoli (no... dobře... skoro), je prostě dvakrát delší, než by měl být. Škoda. To neznamená, že nedokáže způsobit opravdu divné noční můry. And again. And again. And again and again and again. And again... ()

easaque

-3* Jako nápaditá parodie na hororové snímky dobré, ale po pár minutách se vyčerpá a s tím AGAIN, AGAIN, AGAIN ... je to už trapnost až útrpnost tak akorát vhodná pro festival otrlého diváka ;-) Ve výsledku je to pro mě na hranici dvou tří hvězdiček a protože mám dobrý den, tak dostane s odřenými a obouchanýma ušima tu vyšší známku. Posoudit můžete třeba tady. Když jsem viděl na autorově YouTube profilu těch různých pokračování, tak asi díky tomuto pošahanému a úchylnému nápadu si přišel k pěkným penězům. Gratuluji!!! [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

zette

Tak ja se bavil, fakt sranda. Nesouhlasim s nazory, ze stopaz mela byt kratsi, by pak tak dobre ono " and again, and again " nevyznelo:-)... ()

necisty

Tohle když jsem viděl prvně, tak jsem se málem smíchy umlátil lžící :D. Pak jsem to pustil pár lidem, sklidil jsem pochvalu, pak jsem to zkusil pustit dalším lidem, sklidil jsem pohoršené výrazy a tak jsem to už radši dál nezkoušel :D. Ale mě se to líbí i třeba po desáté. ()