Reklama

Reklama

OSS 117: Ztracen v Riu

  • Francie OSS 117: Rio ne répond plus (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hubert Bonisseur de la Bath je nejlepší francouzský tajný agent známý jako OSS 117. Proto je vyslán do Brazílie s úkolem koupit od bývalého vysoce postaveného nacisty Von Zimmela mikrofilm s důvěrnými daty. Jeho služby tam chce využít také izraelská tajná služba Mosad, která má také zájem o Von Zimmela a proto posílá s Hubertem pohlednou agentku Dolores. Spolu hledají a pronásledují nacistu až zpět do Ria k velké soše Krista, kde se s ním konečně vypořádají. (Fitik)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Vezie sa to v rovnakom tempe ako prvý diel. Na začiatku máme misiu, ktorá sa začína postupne komplikovať - čo má za následok aj krásna hrdinka, a vrcholí to veľmi nepravdepodobným a vtipným finále. OSS 117 je skvelo paródiou na špionážne americké filmy. Dujardin ako tajný agent znova exceluje. Jeho humor nemá pochopenie u mnohých, ale ja sa na ňom výborne bavím - pečenie krokodíla - kostým Robina Hooda na Nacistickom plese, definícia židovského humoru, alebo prežívanie LSD. Hazanavicius vytvoril skvelú paródiu, ktorá má svoj šarm a čaro aj svoje pravidlá , ktorá s radosťou prekračuje aby vytvorila humornú scénku. V tomto prípade sú tieto scénky zvládnuté lepšie ako v prvom diely aj keď ten mal tiež svoje silné momenty. Jediné čo obidvom dielom chýba je nejaká poriadna akčná scéna. Celý ten štýl 60 rokov a sledovanie a hláškovanie si to doslova vyžadujú. Inak prvotriedna zábava, ktorá fanúšikov humoru nesklame a ktorá dokazuje, že Francúzi majú stále čo sa týka komédií čo ponúknuť. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Neskutečně přepálená parodie na Jamese Bonda a francouzské kriminální/špionážní filmy ze šedesátých a sedmdesátých let? To rozhodně...ale taky brutální satira. Ale taky místy naprosto dementní rádobykomedie toho nejlacinějšího ranku. Ale taky příběh naprosto nevídaného hrdiny bez bázně a 'any (je to přece Francouz;)), který zadupává do země vše, co by kdy mohlo být francouzským filmovým hrdinům svaté. Je to dokonalý macho prototyp své doby a své země - za všech okolností elegantní narcistní libový frajírek se sklony k alkoholismu, který moc odvahy nepobral a je líný jako vandrák v červenci, ukrutně konzervativní, šovinistický, xenofobní až za roh a nenávidějící Němce rovnou kolem dokola. Zkrátka tak jak jsem se u některých scén styděl za tvůrce i za sebe, u některých jsem se nahlas smál, až jsem z toho slzel. Jen mě zamrzelo, že zrovna tohohle filmu se neúčastnila Berenika Béžová - té by tahle móda zatraceně slušela;) Na ten druhý (respektive první) díl bohužel nemám odvahu, takže budu asi jenom vzpomínat na její artistní kreace... Hodnotit můžu jen a pouze přesně doprostřed, tj. na 50%. Proč? Protože i kdyby nevím co, esesman v parádní uniformě deklamující Shylockův "...což nekrvácíme?" monolog z Kupce Benátského, to je na mě fakt moc. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Novodobé Eurospy a a lá parodie na James Bond filmy. Zoufale nudné, rádobyzábavné (sarkastické) a hlavně hloupé. Nucený humor rovněž nebrat. Njn a to by nebyl pomalu ani dnešní svět, aby to nebylo o židech (kteří tady jsou tady opět vylíčeni jako ti nejchytřejší z nejchytřejších a pak i nejnormálnější jak to ta vypadalo, viz agenti Mossadu) a náckové achjo..Těžká propaganda a silně pro-židovský film, francouzi kde se dnes nachází nejsilnější a nejpočetnější komunita židů v Evropě, tady z toho filmu vycházejí jako naprostí hlupáci, kde jsou až záludně zesměšňovány všechny ty jejich po staletí tvořené hodnoty a tradice. Hloupý bRak, pro hloupé gojímy a že jich stále je..1* jen za lehký 60's retro styl, který mi připomněl některé ty známé filmy z této éry. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Tenhle projekt měl zůstat jen u prvního dílu. Dvojka už není tak vesele vtipná, spíš je mi toho ubožáka líto. Celá ta linie s nacisty je předvídatelná a tragicky ubohá. Vztahy Huberta k ženám mohly být vtipné v jedničce, ale tady je to už trapné. Očividně i Franocuzi chtějí své krávy podojit co nejlépe a točí pokračování oblíbených (??) filmů. A to je v tomto případě špatně. Jeanovi Dujardinovi by seděly i lepší role, protože jeho úsměv a oči jsou opravdu podmanivé. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako oni tvůrci věděli, co chtějí říct, a všechny ty sexistické, rasistické, multikulti a protifrancouzské fóry tam mají naprosto schválně. Jenže pak tam také mají fekální humor a sexuální pokusy o humor, a ty nikdy nedopadnou dobře, pokud tedy člověk není otylý Američan, který se v sobotu večer baví u své televize vsedě na gauči. Přesto pár hlášek je povedených ("Měl jsem takovou teorii, ale pokud Číňané žijí v Číně, tak neplatí.", nemocniční honička mě pobavila, parodie na Vertigo a Hitchcockův styl se rovněž povedla (ostatně on má herec obočí jako Gregory Peck) a ke konci ta zjevná parodie na Jamese Bondy včetně obleku a auta rovněž ušla. Jen je tam hodně vaty (třeba večírek u hippíků a ta ha ha věc o sexu mezi chlapy), a vlastně ani exotické prostředí Brazílie moc nefunguje. Pobaví, po 50. letech v prvním dílu jsme se dostali do let 60. (a třetí díl se koukám má odehrávat v osmdesátkách), ale asi to podruhé vidět znovu nemusím. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie filmu prebiehalo na autentických miestach v Paríži, Riu de Janeiro, Brasílii či v pralese v brazílskom štáte Paraná. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama