poster

Rudá Hříva

 • japonský

  Akage

 • japonský

  赤毛

 • anglický

  Red Lion

Komedie / Drama / Akční

Japonsko, 1969, 116 min

Režie:

Kihači Okamoto

Kamera:

Takao Saitó

Hudba:

Masaru Sató
 • ArdathBay
  ****

  Necelé dvě hodiny samurajské komedie. U komedií jsou 2 hodiny vždycky moc, ale zde to funguje skvěle. Mifune předvádí své komediální vlohy a jde mu to skvěle (směle bych ho srovnal s J. Chanem). Scéna, kde brečí, že ho ani maminka nechápe je špičková. P.S, Pokřik rolníků ve vesnici by si jistě zamiloval Vašek Klausů, kdybychom mu ho provolávali pod hradem :))))))))(16.1.2008)

 • kitano
  *****

  Toshiro Mifune znova v úlohe, v akej sme si ho zamilovali v Siedmych samurajoch. Pošetilý-no nie hlupák, dobrosrdečný-no nie bez hrdosti. Energia ktorú vysiela z obrazovky na diváka ma priam nútila šaškovať s ním :). No a film je to naozaj nádherným skĺbením komédie a sociálnej kritiky, pričom atmosféra sa postupne prelieva z čisto komediálnej roviny, do roviny dramatickej a celá tá komediálna maškáráda v konečnom dôsledku len umocnuje veľmi pôsobivý a emotívny záver. (10/10)(19.2.2009)

 • black.mao
  *****

  Chudý a poněkud retardovaný venkovan Gonzo (opět jedna ze skvělých rolí velikána T. M.) si usmyslil, že udělá závratnou kariéru v císařské armádě, ale zatím se jen stará o koně. Situace se však změní v momentě, kdy je Gonzo vyslán do své rodné vesnice, aby vyjednal bezproblémový průchod armády. Gonzo, aby dodal své misi vážnost, si vypůjčí znak velitelské hodnosti - nápadný rudý chochol. Do vesnice pak přijíždí jako hrdina, ale vrchní velení mezitím přehodnotí své taktické cíle a chudák Gonzo se ze dne na den stává politováníhodnou nežádoucí osobou.(7.4.2008)

 • liquido26
  ***

  Mifune je jako vždycky famózní, ale to je asi tak vše. S výjimkou posledních 10-15 minut se jedná o poměrně nezajímavou záležitost. Japonský humor asi nikdy nepochopím, prostě ty komediální pasáže mi nijak zvlášť vtipný nepřišly, soubojů je tu minimum a přestože rudá hříva vypadala fakt skvěle, nemůžu se zbavit pocitu, že by ten film vypadal líp černobílej.(2.2.2011)

 • Crocuta
  ****

  Když se u moci násilně střídají elity, kdo na to nejvíc doplatí a kdo celou tu hru zaplatí? A jak v téhle situaci dopadne čestný, ale naivní člověk, plný dobrých úmyslů, který se dostane mezi mlýnské kameny znesvářených stran? "Rudá hříva" na to dává jasnou a nadčasovou odpověď, jejíž váha je umocněná kvalitní kamerou a tradičně vynikajícím hereckým výkonem Toshira Mifuneho.(25.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace