poster

Rudá Hříva

 • Japonsko

  Akage

 • Japonsko

  赤毛

 • angličtina

  Red Lion

Komedie / Drama / Akční

Japonsko, 1969, 116 min

 • majo25
  ***

  Tak takýto kvázi komedionálny príbeh absolutne nepasuje do danej doby, a v komedionálnych polohách je film trápny, čiže sa pri komédii nedá zasmiať ani v jednej scéne...vyvreskovanie žien či mužov v žiadnom filme nie je smiešne. O príšernom prehrávaní hercov ani nehovorím. Aj od Mifuneho som očakával viac, nie je to to, čo predvádzal v Siedmych samurajoch. Spracovanie je ok, beriem, i ked v akčných polohách to bol ako na hojdačke. Hodnotenie: 55%(30.5.2013)

 • black.mao
  *****

  Chudý a poněkud retardovaný venkovan Gonzo (opět jedna ze skvělých rolí velikána T. M.) si usmyslil, že udělá závratnou kariéru v císařské armádě, ale zatím se jen stará o koně. Situace se však změní v momentě, kdy je Gonzo vyslán do své rodné vesnice, aby vyjednal bezproblémový průchod armády. Gonzo, aby dodal své misi vážnost, si vypůjčí znak velitelské hodnosti - nápadný rudý chochol. Do vesnice pak přijíždí jako hrdina, ale vrchní velení mezitím přehodnotí své taktické cíle a chudák Gonzo se ze dne na den stává politováníhodnou nežádoucí osobou.(7.4.2008)

 • gudaulin
  ****

  Zajímavý, moderně natočený, historický film o válečných událostech, které zrodily moderní Japonsko a zničily středověký japonský šogunát s jeho samurajskými tradicemi a archaickými zvyky. Je zajímavý svou strukturou, protože začíná jako komediální příběh, kdy se nevzdělaný řadový voják Gonzo jako příslušník císařské armády dostane coby předvoj do své rodné vesnice, aby připravil hladký vstup císařských jednotek, ale pod tlakem událostí a proto, aby na sebe upozornil, převezme roli ochránce utlačovaných a vzbudí naděje na lepší budoucnost, které se zhroutí poté, co noví páni získají moc. Snímek, který začal jako komedie, se postupně mění v krvavý tragický masakr a končí naprostou deziluzí přeživších a pošlapáním ideálů revoluce. Celkový dojem: 80 %.(10.7.2008)

 • mortak
  ****

  Jídlo může být prosté a jednoduché, ale taky složené z mnoha indegriencí. Okamoto je vynikající kuchař, který dokáže vše (fraška, satira, tragédie, historie) namíchat ve správném poměru tak, že vznikne delikatesa. A tak jednoduchý příběh o politickém prozření jednoho chudáka a posléze celé vesnice pozvolně a plynule přechází od typické satiry (správce, obchodník, bordeltáta) k antické tragédii.(12.4.2009)

 • liquido26
  ***

  Mifune je jako vždycky famózní, ale to je asi tak vše. S výjimkou posledních 10-15 minut se jedná o poměrně nezajímavou záležitost. Japonský humor asi nikdy nepochopím, prostě ty komediální pasáže mi nijak zvlášť vtipný nepřišly, soubojů je tu minimum a přestože rudá hříva vypadala fakt skvěle, nemůžu se zbavit pocitu, že by ten film vypadal líp černobílej.(2.2.2011)