Nakonec zemře

(festivalový název) (amatérský film)
  • Irsko He Dies at the End
Krátkometrážní / Horor / Thriller
Irsko, 2010, 4 min

Režie:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

KoRner

Ešteže mi koniec prezradil názov filmu :D Rozmýšľam, či to nebol iba výsmech tvorcov, ktorí budujú atmosféru na maximum, aby potom dokázali, že aj s málom sa dá vydesiť. ()

borec999

V jednoduchosti je krása. Učebnicový príklad, ako málo stačí na dokonalú atmosféru strachu a neistoty. Priznám sa, že v rámci hororov mám čo to napozerané, ale pri prvom pozretí tohto kraťasu ma regulérne takmer porazilo. Tí, čo sa chystáte na tento fimík: pripravte si pre istotu defibrilátor, možno sa vám zíde... 100% a pravdepodobne najlepší hororový kraťas, aký som videl. ()

Hanys_

Docela hustý kraťas dokazující starou známou pravdu, že k vyvolání strachu stačí opravdu málo. Ten nápad je skvělý :) ()

Milan25

Navodit ve 4 minutách tak děsivou atmosféru je opravdové mistrovství. Sice už podle názvu víte jak to dopadne, ale u závěru sem si skoro cvrkl. Parádní kousek. ()

Artmovie

-- Do you know the person standing behind you? -- Uf, tak tohle mě dostalo. Neuvěřitelná atmosféra a lekačka na závěr- to stačí, aby jste byli přikováni k sedačce a báli se po celou délku filmu. ()

Sancty

Perfektne vygradovaný kraťas, v ktorom je základ vytunený zvuk v slúchadlách. Až ten záver rozdýcham, skočím si preprať trenky. ()

Abiosis

Film, kde pointa príde na konci a všetko, čo tomu predchádza, je len vyplnením priestoru. Je to však nevyhnutné, pretože atmosféru filmu budovať nejako treba. Názov filmu veľa napovedá a v podstate len očakávame, ako sa to na konci vlastne stane. A presne to, čo sa očakáva, sa aj stane... I keď predsa len trochu inak. (Trochu mi to pripomenulo Drew Barrymore a kultovú scénu s telefónom z filmu Scream.) 04.08.2010 ()

ondrula

To je zajímavej filmík, ale ačkoliv je stopáž jen 4 minuty, je to nuda; je totiž dost otravný, jak se týpek asi šedesátkrát ohlédne. A lekačka na konci je lekavá jen díky tomu hnusnýmu vřískotu, co jí doprovází. ()

Tristaver

Napětí, stísněnost, strach, pot... Viděl jsem to dvakrát v noci. Potřetí se už na to nebudu dívat ani za bílého dne. Klobouk dolů. ()

22matelko

čože skoro ma jeblo a to som predtým čítal komentáre a vedel približne čo ma čaká no ešte že som to pozeral cez den inak by som už asi nebol medzi vami ešte teraz mi byje srdco. fuha davno som sa tak nelakol. ()