Jan Budař úspěšně zastoupí manžela a zachrání čest dámy v televizní adaptaci slavné hry Donalda Churchilla. Příběh je prostý: Jane navštíví Marcia, rozzuřená manželka jejího milence, s nímž se Jane schází několik let za manželovými zády. Marcia jí oznámí, že až se manžel vrátí, tak mu celou nevěru neprodleně oznámí. Zoufalá Jane neví, co dělat. Jedinou pomoc jí nabídne natěrač Walter, který pracuje v jejím bytě a scénu vyslechl za dveřmi. Jane s ním domluví, že před Marciou zahraje jejího manžela, jenže netuší, že narazila na zaníceného herce amatéra, který má konečně možnost zrealizovat roli Othella, která je jeho nejmilejší. Rozjede se bláznivá série scén plných nedorozumění a mystifikací. Natěrač, naprostý společenský outsider, se dočká neuvěřitelné přízně obou dam, které si na něm potřebují dokázat, že jedna je lepší než ta druhá. (TV Nova)

haWranka

Začátek vyloženě slibnej, prostředek ucházející, konec přiblblej. Martha Issová hrála skvěle, Jan Budař dost dobře a Jitka Čvančarová byla pro mě nesnesitelná. Takže ty 2* jsou akorát. ()

josieaddms odpad!

Špatný, špatný, špatný. Češi se už nějak v tom filmování úplně ztrácí. Budaře já nesnáším, Issovou ještě víc, a Čvančarovou taky zrovna dvakrát nevyhledávám. Ale hlavně už ta hra je špatná. Možná když ji hrají Britové někde na divadle nějakým ironickým stylem, může to být třeba i docela vtipné, ale v Českém televizním provedení je to maximální trapas. Nehledě na to, že natěrač změnil za film asi čtyřikrát charakter - naprosto nepochopitelně - a těm dvěma "dámám" se během filmu vytratila barva z vlasů. No, říkejme tomu nevydařený záměr. Hráli to tak, až to vkusného diváka bolelo. Nebylo to komické, spíše vyčerpávají. Celkově to moc nedávalo smysl, navíc celý film by skončil po deseti minutách kdyby si tam ta panička zavolala do herecké agentury, a najala si herce za menší peníze, a beze všech komplikací. Plus to všechny postavy byli nesympatické, a ve výsledku je z toho špatný televizní film o tom, jak se všichni chtěli vyspat s Budařem. Jedním slovem odpad. ()

jan72

Videl som divadelné predstavenie Maliar izieb s Magálovou, Horváthom a Studenkovou, v rovnakom obsadení aj TV inscenáciu (1995, r-Vajdička) a bolo to skvelé. Ale toto hoci natáčané v reálnom dome ma nejako nepobavilo. ()

PaRi

Upřímně jsem se snažil, ale fakt jsem to nedokázal dokoukat. Další velmi špatný pokus převést úspěšnou divadelní hru do TV inscenace. Naposledy jsem takový mistrný převod viděl od režiséra Vladimíra Síse, ale to už bude skoro 30 let. Poslední leč se ten kousek jmenoval a byl to neuvěřitelný devadesátiminutový herecký koncert Bolka Polívky a Jiřího Pechy. Jenže to byl film a ne TV inscenace a Sís byl jeden z mála režisérů, který uměl divadlo přenést do filmu, neublížit mu, ba mu ještě nějaký ten další rozměr dal navíc. Vzpomínáte na jeho další mistrný převod divadelního představení na filmové plátno na Baladu pro banditu? Copak Brabec tyto nádherné příklady neviděl? ()

casef

Kdyby Budař tak moc nepřehrával, bylo by to daleko koukatelnější. Když ztvárňoval postavu natěrače, tak to byla prča, ale v postavě zastupujícího manžela se tam vkrádala trapnost. Martha Issová přesně vystihla tu trhlou ženskou a Jitka Čvančarová je sice pěkná, ale není to herečka. ()

Alojs

Už když jsem v TV zbystřil upoutávku, podivil jsem se: "Odkdy Nova natáčí inscenace?" Samotná ochutnávka mě posléze pojistila v názoru, že se nic nezměnilo. Dlouhé, násilně ukecané, plné "nečekaných" zvratů... Dokoukal jsem, ale natrefit na TO znovu, střelhbitě bych přepnul... Klidně i na zrnění nebo barevné spektrum. ()

freyinec

Jediný kdo mě vcelku potěšil byl Budař, jinak šíleně toporné, přiblblé a divné, prostě Novácká produkce... ()

Eraser

Natěrače jsme viděl v divadle hned dvakrát. Jednou asi před 10 lety s Josefem Dvořákem a později pak s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou. Obě verze považuji za hodně povedené (ta Dvořákova se mi líbila o trošku víc), ale tenhle paskvil co dávali na Nově bylo něco příšernýho. A není to jen v hercích. Divadlo a film má naprosto odlišné zákonitosti a to co je v divadle ukrutná sranda působí ve filmové verzi křečovitě a trapně. Kdyby natočili záznam jednoho z těch divadelních představení (tu Dvořákovu verzi už nestihnou, ale Natěrač se Zedníčkem se stále ještě hraje), udělali by daleko líp. Jedna hvězdička z nostalgie, že mi připomněli úspěšnou divadelní hru ... ()

MarkHoppus

Nova dávala dlouhou dobu před vysíláním tohohle filmu zajímavou upoutávku, ale film rozhodně nenaplnil moje očekávání. Pravda je, že chvílema bylo jasně poznat, že se jedná o zfilmovanou divadelní hru, ale když při upoutávkách řikali, že se jedná o vysoce populární hru - musel jsem kroutit hlavou. Kostýmy byly doslova hrozný a ten humor ve scénáři poněkud zaostával, především si myslím, že občasné vtipné scény jsou vtipné jen proto, že docela kvalitní herci, k nim dokázali dodat takový absurdní nadhled, že to vypadalo, jako že taková rodinka někde fakt existuje. ()

pekas

Už dvakrát jsem viděl pouze závěrečnou půlhodinu. A ta mě dvakrát pobavila. A protože jsem jinou adaptaci zatím neviděl, hodnotím celkem kladně - něco mezi třemi a čtyřmi. Lepší tři, pro případ že úvod co neznám není tak zábavný jako konec. ()

Jaromír

"Kdepak ty ptáčku hnízdo máš" :) LOL. Občas zdlouhavé, ale pak jsem zase místy doslova řval smíchy. Taky se mi líbilo natěračovo poselství, že si člověk musí stát za svým, a to se musí ocenit. Hudební doprovod byl ale směšný, dělal z toho druhořadou frašku. "Ukaž svou tvář, ty falešná běhno!" a JEB! ()

kubilov

Příliš nechápu tu přílišnou kritiku, docela sympatický projev jak Čvančarové, tak Issové a vtipně přehrávající Budař a v originální adaptaci divadelní hry s komediálním nádechem. Jen proto, že to produkuje Nova, tak to nemusí bejt hned sračka. ()