John Wisdom přichází do bank se zbraní v ruce, ale peníze v nich nekrade. Loupí pro lidi, když ničí doklady o hypotékách dlužníků. Neznamená to, že by se netěšil zájmu policistů, kteří se ho snaží dopadnout v pěti státech USA, ale John spolu se svojí mladou přítelkyní dokáží uniknout. Pro některé je Wisdom hrdinou, pro druhé se stává zločincem. Jen on sám ví, že chtěl být někým úplně jiným. (Warner Home Video CZ)

aLPaC

Bonnie a Clyde říznutí Robinem Hoodem a Robin Hoodovou. Tak by se dala ve zkratce popsat dvojice Estevez a překrásná a ještě nevylepšená Demi Moore. Na příběhu mi nejvíc vadí ta naivita a neuvědomění si následků, které z jednání vyplynou. Na druhou stranu banky a jim podobné zlodějské instituce opravdu nenávidím a tak když na plátně vidím, jak je někdo přechytračí, zaplesám blahem. Zvlášť v dnešní době potěší něco takového vidět. ()

Malarkey

Wisdom je suprový film. Nechápu to zdeší naprosto průměrné hodnocení. Cítil jsem z něj přesně ten osmdesátko-devadesátkový pocit, který mi přináší i kdejakej akčňák. A tohle přitom vysloveně akčňák není. Za to ale má skvělý příběh, výborného syna Martina Sheena, Emilia Esteveze a překrásnou Demi Moore. To stačí k tomu, abych se u filmu skvěle bavil, občas se zasmál, ale prakticky celých 109 minut užíval atmosféru, kterou jsem hodně dlouhou dobu nezažil. A díky za ní. ()

Ant

Estevez mě pořádně vypekl. Celou dobu mi ten film připadal jako další nedotažený osmdesátkový kýč(ne, že by tyhle kýče neměly své kouzlo) a byla jsem přesvědčená, že režisér/herec ve své "dvojroli" tradičně selhal, ale pak mi Estevez najednou dal takovou pecku mezi oči. Proto mu tu teatrálnost a ujetost příběhu odpouštím. Jen ti herci a scénář by potřebovali pevnější ruku. Are you going job hunting dressed like that? - What is wrong with the way I''m dressed? - Well, you look like a terrorist. ()

Riddick77

Boj proti systému, který je naivní bohužel až příliš. Správná dávka nadhledu či zmíněné naivity mi nevadí, ale toto? Je to hloupoučké, idealistické a slaboduché, s řadou vskutku směšných scén. Sice je Demi překrásná a Emilio sympaťák, ale ten scénář... Absurdní konec je jen třešničkou na nedobrém dortu. Vskutku mi to přišlo špatné... 2/10! ()

TheRaven

Ze začátku velmi mile, skoro až naivně působící road movie, kde však hned od začátku víte, že to prostě nemůže dobře skončit. Avšak nic není tak horké, jak se to uvaří. Jen se přesvědčete sami. Emilio Estevez je navíc jedním z mých nejoblíbenějších herců a možná i proto se mi na to tak dobře koukalo. Navíc je to i jeho režijní debut a musím uznat, že určitě povedený a stojící za pozornost. ()