Reklama

Reklama

John Wisdom přichází do bank se zbraní v ruce, ale peníze v nich nekrade. Loupí pro lidi, když ničí doklady o hypotékách dlužníků. Neznamená to, že by se netěšil zájmu policistů, kteří se ho snaží dopadnout v pěti státech USA, ale John spolu se svojí mladou přítelkyní dokáží uniknout. Pro některé je Wisdom hrdinou, pro druhé se stává zločincem. Jen on sám ví, že chtěl být někým úplně jiným. (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (32)

Ant 

všechny recenze uživatele

Estevez mě pořádně vypekl. Celou dobu mi ten film připadal jako další nedotažený osmdesátkový kýč(ne, že by tyhle kýče neměly své kouzlo) a byla jsem přesvědčená, že režisér/herec ve své "dvojroli" tradičně selhal, ale pak mi Estevez najednou dal takovou pecku mezi oči. Proto mu tu teatrálnost a ujetost příběhu odpouštím. Jen ti herci a scénář by potřebovali pevnější ruku. Are you going job hunting dressed like that? - What is wrong with the way I''m dressed? - Well, you look like a terrorist. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Bonnie a Clyde říznutí Robinem Hoodem a Robin Hoodovou. Tak by se dala ve zkratce popsat dvojice Estevez a překrásná a ještě nevylepšená Demi Moore. Na příběhu mi nejvíc vadí ta naivita a neuvědomění si následků, které z jednání vyplynou. Na druhou stranu banky a jim podobné zlodějské instituce opravdu nenávidím a tak když na plátně vidím, jak je někdo přechytračí, zaplesám blahem. Zvlášť v dnešní době potěší něco takového vidět. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nechť smlouvy k půjčkám na domácnost a hypotéku zažijí 451° Fahrenheita, aneb naivní revolta mladí se stigmatem trestného činu.. Jo, to byly časy, kdy ještě Demi neměla na obličeji nataženou kůži jak blánu od bubnu a jazyk strkala do ucha bráchovi Charlieho Sheena, ovšem samotný příběh mě svou nevhodně namíchanou směsí dramatu a komedie příliš nezaujal. Elfman, dávající filmu neomylný punc osmdesátek a "otevřený" závěr to pro herecky nevýrazného Esteveze alespoň vytáhly na tři hvězdy. Mimochodem, ten se díky Wisdom stal držitelem primátu: "Nejmladší člověk, co napsal, režíroval a sám sebe obsadil do hlavní role v celovečerním filmu" - dokonce trumfnul o nějaké dva roky i Orsona Wellese s jeho opusem Občan Kane.. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Ze začátku velmi mile, skoro až naivně působící road movie, kde však hned od začátku víte, že to prostě nemůže dobře skončit. Avšak nic není tak horké, jak se to uvaří. Jen se přesvědčete sami. Emilio Estevez je navíc jedním z mých nejoblíbenějších herců a možná i proto se mi na to tak dobře koukalo. Navíc je to i jeho režijní debut a musím uznat, že určitě povedený a stojící za pozornost. ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Dostal jsem o víkendu ohromnou chuť na americká filmová 80. léta, ale nechtěl si připomínat nic, co už jsem viděl. Po delším výběru padla volba na Wisdoma, což se ukázalo jako trefa do černého. Měrou vrchovatou jsem dostal tehdejší kamerovou techniku s barvičkami, módu, způsob vyprávění a kýč, ale jeho ve finále mnohem méně, než začátek napovídal. Jako bonus dvě sympatické sošné hvězdy téhle epochy v jejich rozpuku. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama