Za svědka půjde počítač (TV film)

Komedie

Československo, 1987, 67 min

Celkem pohodová vztahová oddychovka z dob konce socialismu. Část filmu byla natáčena v exteriérech sídliště, jehož šedivé omšelé kulisy byly i tak příjemnější než laciné papundeklové interiéry. Příběh je poměrně jednoduchý a přímočarý a paní Šafránkové to s Ondřejem Havelkou celkem slušelo, i když jeho herectví je o stupeň méně umné. Překvapil Jiří Krampol s pohodovým civilním projevem.(12.4.2015)

Je pro mě skutečnou záhadou, jak je možné, že prakticky jakákoliv inscenace vytvořená v ostravském studiu kvalitativně pokulhává za srovnatelnou pražskou produkcí té doby. To není žádná předpojatost vůči Ostravě. Ale tyto inscenace na mě působí hodně lacině až amatérsky.I když zrovna tento snímek byl jeden z těch lepších. Ale nemohu se ubránit dojmu, že kdyby byl natočen v Praze, tak by se jednalo o mnohem zábavnější počin.(28.4.2015)

Docela vtipni Safrankova i Havelka v komedii postavene na zakladnim a mnohokrat ohranem klise. P.S.: ...nevim cim to presne je, ale celou dobu jsem si rikal, ze kdyby to bylo britske, tak v hlavni roli by mohla byt klidne GA. Podobne grimasy, podobna gesta...bavilo i se vzpominkou na nejkrasnejsi agentku.(3.3.2013)

Milá a pohodová komedie o sousedce a sousedovi, kteří se tak dlouho nemají rádi a nemají žádný vztah, až je počítač svede dohromady. Chvíli to ještě potrvá, ale cestu si k sobě nakonec najdou. Havelka se do role nepříjemného souseda velmi hodí, Šafránková si zase střihla něco jiného, než jsou diváci zvyklí. Ano, stojí za shlédnutí, i když by to stálo za zkrácení. PS: vynikající a nabušený Krampol v roli ušlápnutého manžela sestry hlavní hrdinky stojí za shlédnutí.(15.7.2018)

• mh.mail

20% — Libuška Šafránková byla jako vždy k sežrání, Ondřej Havelka jako vždy troubovitý a ještě nepříjemný, jinak ale nejzábavnější na celé inscenaci bylo, jak se stěhovaly kliky a panty u vchodových dveří obou bytů — jednou byly kliky obou směrem k rohu a panty tím pádem na opačné straně, podruhé pak byly směrem k rohu panty a kliky na straně opačné. Spíš než k smíchu to bylo místy úsměvné a sblížení obou hrdinů bylo značně nevěrohodné.(16.7.2018)