Za svědka půjde počítač (TV film)

Komedie

Československo, 1987, 67 min

Roztomilá blbůstka o lásce.(28.5.2009)

Docela vtipni Safrankova i Havelka v komedii postavene na zakladnim a mnohokrat ohranem klise. P.S.: ...nevim cim to presne je, ale celou dobu jsem si rikal, ze kdyby to bylo britske, tak v hlavni roli by mohla byt klidne GA. Podobne grimasy, podobna gesta...bavilo i se vzpominkou na nejkrasnejsi agentku.(3.3.2013)

Je pro mě skutečnou záhadou, jak je možné, že prakticky jakákoliv inscenace vytvořená v ostravském studiu kvalitativně pokulhává za srovnatelnou pražskou produkcí té doby. To není žádná předpojatost vůči Ostravě. Ale tyto inscenace na mě působí hodně lacině až amatérsky.I když zrovna tento snímek byl jeden z těch lepších. Ale nemohu se ubránit dojmu, že kdyby byl natočen v Praze, tak by se jednalo o mnohem zábavnější počin.(28.4.2015)

Celkem pohodová vztahová oddychovka z dob konce socialismu. Část filmu byla natáčena v exteriérech sídliště, jehož šedivé omšelé kulisy byly i tak příjemnější než laciné papundeklové interiéry. Příběh je poměrně jednoduchý a přímočarý a paní Šafránkové to s Ondřejem Havelkou celkem slušelo, i když jeho herectví je o stupeň méně umné. Překvapil Jiří Krampol s pohodovým civilním projevem.(12.4.2015)

Viděno na ČT1 v 10:50, 28.5.09: Na tento film jsem narazil úplnou náhodou, když jsem si ráno jen tak zapnul TV. Milý film s výbornou Šafránkovou a Jiřím Krampolem. Jsem rád, že jsem tento film viděl. Krásně jsem si při něj odpočinul a ani chvíli se nenudil.(28.5.2009)