Dopisy pro Julii

Listy pre Júliu

Letters to Juliet

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 101 min

Predvidatelna, presladena alebo kycovita romantarna. Asi takto by sa dal zhrnut tento filmik a ja som naozaj ocakaval aj podla traileru nudnu blbost, ale naopak prekvapilo ma to. Prva polhodinka sa trosku pomalsie a nudne rozbiehala, ale hned ako prisli na scenu vnuk Charlie s Claire, ktora zacala hladat uz 50 rokov stratenu lasku ma ten dej celkom zacal zaujimat a hned som aj predvidal, ako by to asi mohlo skoncit. Lenze nech uz je to akokolvek v uvodzovkach "rozpravkove", pacilo sa mi to, pretoze to bolo velmi prijemne natocene a z mojho pohladu nemusi vsetko koncit negativne podla nasho realneho zivota, aby som mohol dat filmu vyssie hodnotenie. Preto 80%. ________ Amanda Seyfried - (Sophie) +++ Gael García Bernal - (Victor) +++ Vanessa Redgrave - (Claire) +++ Christopher Egan - (Charlie) +++ Franco Nero - (Lorenzo Bartolini) +++ Oliver Platt - (Bobby - New Yorker Magazine) +++ Produkcia: Ellen Barkin +++(5.9.2011)

• Botič

Uff!!! Zromantizovaná podoba Pošty pro Tebe, která stojí za pozornost jen kvůli roztomilé pošťačce Amandě Seyfried. Přehrávající Gael García Bernal je po celý film nesnesitelnou figurkou na šachovnici a kýčovité scenérie zalité sluncem způsobují žaludeční nevolnosti. To vše a ještě mnohem víc, za doprovodu nejnevhodnějšího písničkového soundtracku široko daleko!(7.9.2010)

• Chickenka

Další americká romatická rádoby komedie. Film nenabízí nic nového, jen klasické americké klišé, bez špetky humoru...Konec filmu je předvídatelný hned po prvních pár minutách. Tvůrci sice možná měli snahu, vymyslet poutavý příběh a úvodní téma Juliiných dopisů je vcelku povedené, ale v celkovém dojmu, je to naprosto obyčejné.(27.6.2012)

Maličko nadprůměrná romaňťárna, která je zvláštní svým provedením, ale jinak běží v totálně zaběhlých scénářových kolejích. Už od první chvíle víte jakým směrem se to bude ubírat. Vanessa Redgrave je jedničku, její energie je neskutečná a její nápadníci jsou asi tou jedinou vtipnou pasáží (možná jich je víc, ale na jiné si nevzpomínám).(10.7.2010)

Dělat si z tohoto filmu terč vlastního ostrovtipu je až příliš snadné. Motivy lásky v Evropě, střet mladého a staršího hledání "toho pravého," zapojení místní legendy a turistického lákadla, střet britského sarkasmu a amerického naivního pozitivismu a mohli bychom takhle pokračovat dále. Winickovi se vcelku podařilo z toho vytepat fungující atmosféru, slunná Itálie, Amanda, která splňuje definici hezké "typické" američanky včetně těch baculatých tváří, laskaví a veselí Italové a láska. Jenže scénář psal brouk pytlík, jenž se narodil v kině Zábradlí a viděl tam ty nejslavnější rom-kom za poslední 50. let a naprosto bezostyšně z nich krade beze špetky vlastního vkladu či invence. V první hodině je to škoda, ale Winock to atmosférou ustojí, ale co se děje a říká v poslední půlhodině, to vám nezařídí ani extáze. Gary nám všem definitivně dokáže, že vyprávět neumí a s kamerou dovede jen to, co se dělalo už před třiceti lety. Celé to peklo začne rozhovorem před prvním polibkem, pokračuje příjezdem na koni a vyvrcholí dvojitou Patricií, povím vám, to by nezvládli ani v Jižní Koreji (možná v Severní, ale musel by to točit sám Kim). Mám pro Amandu slabost, středomoří je mi sympatické, s Bernalovým charakter bych rád prošel ochutnávky (ač mi bylo líto, co vše zde musel "hrát"), happyend ani láska mi na plátně nevadí, ale italské disko v autě a 30 minut lacinné náhražky emocionálního cukru přejít nedokážu. Američanka přijede s workoholickým manželem do Itálie, odkud poblázní Britku do její mladistvé lásky a sama si udělá ve svých vztazích bordel, jo a budou tam ty věty o prvním pohledu, osudu, "nikdynevzdávání" a samozřejmě záměna sokyně v lásce... 45%(9.12.2010)

• - Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Siena. (M.B)

• - Vanessa Redgravová a Franco Nero jsou párem i ve skutečnosti. (CrypzzXD)

• - Hugh Dancy byl původně obsazen do hlavní mužské role, ale od projektu odstoupil a nahradil jej Gael García Bernal. (CrypzzXD)