VOD (1)

Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

Trailer

ivishka

Jedna z věcí ke které se ráda vracím, když chci zažít pořádnou slaďárnu. Nejhorší je, že to tak v životě nikdy nechodí ale to sem netahejme...Zní to jako klišé ale nápad dobrý. Díky hereckým výkonům Amandy a Christophera to bylo super :-).Gael trošku víc přehrál než měl ale i tak to neztratilo na kouzlu. ()

honajz

Ach, tyhle přeslazené limonády. Buďte dívky trpělivé, ten pravý přijede buď na bílém koni nebo v černém BMW, to je jedno. A vy si budete moci zdůvodnit, proč hodíte přes palubu toho chlápka, který se snaží, abyste měli z čeho žít (vy oba, protože to dělá i pro vás, ale vy to nevidíte, vidíte jen, že věčně není doma a s vámi a nedrbe vám záda, když si vzpomenete) a maká jak šroub, protože naneštěstí nezdědil dědický titul v Anglii ani prosperující vinici se světovými dodávkami v Itálii. I všechny ty záběry jsou neskutečně cukrkandlově přeslazené, přebarvené, ve Veroně není jediný žebrák, jediný odpadek. Všichni hrají jak loutky v loutkovém divadle, i když u Amandy je to normální, ta tak hraje vždycky, protože si myslí, že stačí vyvalit kozy, vyvalit oči a usmát se. Jestli ona nemá spíš něco se štítnou žlázou, to prý způsobuje vyvalené bulvy Věřil snad někdo chemii mezi Amandou a Christopherem? To už spíš něco vyzařovalo ze vztahu mezi ní a Gaelem. A všichni se na všechny pořád usmívají, Sophii nikdo nevyhodí, že vlezla do cizí restaurace a nemá tam co dělat, naopak, ještě ji nechají psát taky dopisy. A babička prozrazuje hnedle tajné recepty 300 let staré. Pro věčné romantiky asi pohodovka, pro realisty film z jiného světa, pro ty někde uprostřed prostě přeslazená limonáda. Bylo by moc hezké, kdyby to tak fungovalo, ale nefunguje. Život totiž není jen o sluníčku, ono občas i prší. A pak se pozná pravá láska. Chudák Shakespeare. ()

Pavlínka9

To je tak strašně umělé, celé hrozně předvídatelné, pomalu nakreslené na plátně, sladké, až mi z toho bylo zle...A to vše jsem již věděla po pár minutách filmu...:D Byla to pro mě neskutečná ztráta času :) Jelikož tenhle film je podle mého názoru přesně pro ty holky, které taky naivně doufají a celý život čekají, že poznají toho chlapce, který za nimi vyšplhá po tom šlahounu na ten balkón a zarecituje jim nějakou báseň .... :D Seyfried má takové štěstí, že je tak moc pěkná - jinak by se na to nedalo koukat už vůbec :) Co bylo ale nejpovedenější bylo, že pár hrál opravdový pár - Nero a Redgrave. ()

Fíla

Po dlouhé době něco co mě bavilo. Přemýšlel jsem i nad pětihvězdičkovým hodnocení, což by asi nebylo úplně fér, protože na pět byla jen Amanda. Občas jsem se nějaké hlášce zasmál, což u sebe v poslední době beru jako velký úspěch. Tímhle filmem jsem si Amandu oblíbil nejvíc a přidal do oblíbených hereček, protože mě okouzlila po dlouhé době nějaká herečka. ()

ZkuKol

Dělat si z tohoto filmu terč vlastního ostrovtipu je až příliš snadné. Motivy lásky v Evropě, střet mladého a staršího hledání "toho pravého," zapojení místní legendy a turistického lákadla, střet britského sarkasmu a amerického naivního pozitivismu a mohli bychom takhle pokračovat dále. Winickovi se vcelku podařilo z toho vytepat fungující atmosféru, slunná Itálie, Amanda, která splňuje definici hezké "typické" američanky včetně těch baculatých tváří, laskaví a veselí Italové a láska. Jenže scénář psal brouk pytlík, jenž se narodil v kině Zábradlí a viděl tam ty nejslavnější rom-kom za poslední 50. let a naprosto bezostyšně z nich krade beze špetky vlastního vkladu či invence. V první hodině je to škoda, ale Winock to atmosférou ustojí, ale co se děje a říká v poslední půlhodině, to vám nezařídí ani extáze. Gary nám všem definitivně dokáže, že vyprávět neumí a s kamerou dovede jen to, co se dělalo už před třiceti lety. Celé to peklo začne rozhovorem před prvním polibkem, pokračuje příjezdem na koni a vyvrcholí dvojitou Patricií, povím vám, to by nezvládli ani v Jižní Koreji (možná v Severní, ale musel by to točit sám Kim). Mám pro Amandu slabost, středomoří je mi sympatické, s Bernalovým charakter bych rád prošel ochutnávky (ač mi bylo líto, co vše zde musel "hrát"), happyend ani láska mi na plátně nevadí, ale italské disko v autě a 30 minut lacinné náhražky emocionálního cukru přejít nedokážu. Američanka přijede s workoholickým manželem do Itálie, odkud poblázní Britku do její mladistvé lásky a sama si udělá ve svých vztazích bordel, jo a budou tam ty věty o prvním pohledu, osudu, "nikdynevzdávání" a samozřejmě záměna sokyně v lásce... 45% ()

• Vanessa Redgravová a Franco Nero jsou párem i ve skutečnosti. (CrypzzXD)
  • Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Siena. (M.B)
  • Auto, ktorým sa vo väčšine filmu prepravovalo ústredné trio, je talianska Lancia Delta. (MikaelSVK)