Dopisy pro Julii

Letters to Juliet

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 101 min

• MartinezZ

Vykulená Amanda zachraňuje lásku. ~~~ Neskutečně přeslazená pitomost, kdy Amanda pomáhá chlácholit a pomáhat duším, které své bolístky svěřily papíru ve zdi (na tom má být zřejmě něco neskutečně slaďounce romantického). Odpoví takhle na jeden zapomenutý dopis, kdy netrvá dlouho a do Verony přijíždí mladík se svojí babičkou, která po letech hodlá hledat svoji dávnou lásku. Jenže kromě jména a vzpomínky, jak to kdesi kdysi vypadalo, neví nic. A tak Amanda s bábrlí jezdí po celém okolí Verony, mladík je nijak ochotně vozí, a společně hledají nějakého Lorenza. ~~~ Baba (babička) mě neskutečně drásala nervy tím, jak se na každého nalezeného Lorenza gebila, a když už už to vypadalo, že by to mělo vyjít, chtěla dát zpátečku. V tu chvíli bych ji někam zakopal a jel v klidu domů. Jenže to by nesmělo být romantické komediální drámo, kde to všechno šťastně skončí a i Amanda najde svoji lásku. Fňuk. ~~~ Něco tak přeslazeného a bez jakékoliv invence a nápadu se hned tak nevidí. ~~~ PS: Že všichni Italové mluví bez problému anglicky je standard, div že i ty bobule vinné révy nedrmolily anglicky, ale že anglicky mluví Italové i mezi sebou u večeře, to mi bylo velkou novinkou. To je furt keců proti globalizaci, ale když už i Italové nemluví italsky...(16.7.2011)

Predvidatelna, presladena alebo kycovita romantarna. Asi takto by sa dal zhrnut tento filmik a ja som naozaj ocakaval aj podla traileru nudnu blbost, ale naopak prekvapilo ma to. Prva polhodinka sa trosku pomalsie a nudne rozbiehala, ale hned ako prisli na scenu vnuk Charlie s Claire, ktora zacala hladat uz 50 rokov stratenu lasku ma ten dej celkom zacal zaujimat a hned som aj predvidal, ako by to asi mohlo skoncit. Lenze nech uz je to akokolvek v uvodzovkach "rozpravkove", pacilo sa mi to, pretoze to bolo velmi prijemne natocene a z mojho pohladu nemusi vsetko koncit negativne podla nasho realneho zivota, aby som mohol dat filmu vyssie hodnotenie. Preto 80%. ________ Amanda Seyfried - (Sophie) +++ Gael García Bernal - (Victor) +++ Vanessa Redgrave - (Claire) +++ Christopher Egan - (Charlie) +++ Franco Nero - (Lorenzo Bartolini) +++ Oliver Platt - (Bobby - New Yorker Magazine) +++ Produkcia: Ellen Barkin +++(5.9.2011)

Je na čase se trochu rozepsat. Kde bych začala... rozhodně to byl film, který mě překvapil, čekala sem sladkou slátaninu plnou zbytečných řečí a amerických uječeností. Ale celkově to na mě zapůsobilo jako přirozený příběh, který je natočený s lehkostí a svěžestí, s příjemným humorem, dojemnými chvilkami, které mě nedonutí k srdceryvnému pláči, jen k chápajícímu dojetí. V hlavní roli s Amandou Seyfried to byla trefa do černého, protože se na tuhle romantickou postavu moc hodila... Film byl doprovázený krásnou hudbou a hezkou přírodou a okolím Verony... Celkově dopisy psané pro Julii beru jako hodně povedený nápad a celá situace, do které se Sophie dostala, mi přišla opravdu kouzelná. Ve chvíli, kdy poznala Charlieho, bylo jasné a pravděpodobné, že bude hrát v příběhu ještě velkou roli. Celou dobu sem to prožívala a každou chvíli si užívala... To, že některé věci byly předvídatelné, neberu jako mínus, protože jsem se do toho vcítila a v příběhu to skončilo tak jak mělo. Říkala jsem si, kdy přijde ta hlavní píseň a Love story od Taylor Swift, jen doplňovala tu hezkou atmosféru. Závěr byl sice ,,happy end", ale poslední scéna na balkóně, byla fakt milá jako celý film, to se nedá jinak říct a symbolická jako Romeo a Julie. Tenhle film měl dost takových detailů a proto se mi asi líbil, protože tyhle maličkosti dotvořily tu kouzelnou pohádku, kterou by chtěla prožít asi každá holka a být na chvíli aspoň trochu Julií.(7.1.2011)

• Botič

Uff!!! Zromantizovaná podoba Pošty pro Tebe, která stojí za pozornost jen kvůli roztomilé pošťačce Amandě Seyfried. Přehrávající Gael García Bernal je po celý film nesnesitelnou figurkou na šachovnici a kýčovité scenérie zalité sluncem způsobují žaludeční nevolnosti. To vše a ještě mnohem víc, za doprovodu nejnevhodnějšího písničkového soundtracku široko daleko!(7.9.2010)

Po dlouhé době něco co mě bavilo. Přemýšlel jsem i nad pětihvězdičkovým hodnocení, což by asi nebylo úplně fér, protože na pět byla jen Amanda. Občas jsem se nějaké hlášce zasmál, což u sebe v poslední době beru jako velký úspěch. Tímhle filmem jsem si Amandu oblíbil nejvíc a přidal do oblíbených hereček, protože mě okouzlila po dlouhé době nějaká herečka.(20.4.2013)

• - Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Siena. (M.B)

• - Auto, ktorým sa vo väčšine filmu prepravovalo ústredné trio, je talianska Lancia Delta. (MikaelSVK)

• - Hugh Dancy byl původně obsazen do hlavní mužské role, ale od projektu odstoupil a nahradil jej Gael García Bernal. (CrypzzXD)