Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (334)

ivishka 

všechny recenze uživatele

Jedna z věcí ke které se ráda vracím, když chci zažít pořádnou slaďárnu. Nejhorší je, že to tak v životě nikdy nechodí ale to sem netahejme...Zní to jako klišé ale nápad dobrý. Díky hereckým výkonům Amandy a Christophera to bylo super :-).Gael trošku víc přehrál než měl ale i tak to neztratilo na kouzlu. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ach, tyhle přeslazené limonády. Buďte dívky trpělivé, ten pravý přijede buď na bílém koni nebo v černém BMW, to je jedno. A vy si budete moci zdůvodnit, proč hodíte přes palubu toho chlápka, který se snaží, abyste měli z čeho žít (vy oba, protože to dělá i pro vás, ale vy to nevidíte, vidíte jen, že věčně není doma a s vámi a nedrbe vám záda, když si vzpomenete) a maká jak šroub, protože naneštěstí nezdědil dědický titul v Anglii ani prosperující vinici se světovými dodávkami v Itálii. I všechny ty záběry jsou neskutečně cukrkandlově přeslazené, přebarvené, ve Veroně není jediný žebrák, jediný odpadek. Všichni hrají jak loutky v loutkovém divadle, i když u Amandy je to normální, ta tak hraje vždycky, protože si myslí, že stačí vyvalit kozy, vyvalit oči a usmát se. Jestli ona nemá spíš něco se štítnou žlázou, to prý způsobuje vyvalené bulvy Věřil snad někdo chemii mezi Amandou a Christopherem? To už spíš něco vyzařovalo ze vztahu mezi ní a Gaelem. A všichni se na všechny pořád usmívají, Sophii nikdo nevyhodí, že vlezla do cizí restaurace a nemá tam co dělat, naopak, ještě ji nechají psát taky dopisy. A babička prozrazuje hnedle tajné recepty 300 let staré. Pro věčné romantiky asi pohodovka, pro realisty film z jiného světa, pro ty někde uprostřed prostě přeslazená limonáda. Bylo by moc hezké, kdyby to tak fungovalo, ale nefunguje. Život totiž není jen o sluníčku, ono občas i prší. A pak se pozná pravá láska. Chudák Shakespeare. ()

Reklama

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

To je tak strašně umělé, celé hrozně předvídatelné, pomalu nakreslené na plátně, sladké, až mi z toho bylo zle...A to vše jsem již věděla po pár minutách filmu...:D Byla to pro mě neskutečná ztráta času :) Jelikož tenhle film je podle mého názoru přesně pro ty holky, které taky naivně doufají a celý život čekají, že poznají toho chlapce, který za nimi vyšplhá po tom šlahounu na ten balkón a zarecituje jim nějakou báseň .... :D Seyfried má takové štěstí, že je tak moc pěkná - jinak by se na to nedalo koukat už vůbec :) Co bylo ale nejpovedenější bylo, že pár hrál opravdový pár - Nero a Redgrave. ()

Fíla 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době něco co mě bavilo. Přemýšlel jsem i nad pětihvězdičkovým hodnocení, což by asi nebylo úplně fér, protože na pět byla jen Amanda. Občas jsem se nějaké hlášce zasmál, což u sebe v poslední době beru jako velký úspěch. Tímhle filmem jsem si Amandu oblíbil nejvíc a přidal do oblíbených hereček, protože mě okouzlila po dlouhé době nějaká herečka. ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Dělat si z tohoto filmu terč vlastního ostrovtipu je až příliš snadné. Motivy lásky v Evropě, střet mladého a staršího hledání "toho pravého," zapojení místní legendy a turistického lákadla, střet britského sarkasmu a amerického naivního pozitivismu a mohli bychom takhle pokračovat dále. Winickovi se vcelku podařilo z toho vytepat fungující atmosféru, slunná Itálie, Amanda, která splňuje definici hezké "typické" američanky včetně těch baculatých tváří, laskaví a veselí Italové a láska. Jenže scénář psal brouk pytlík, jenž se narodil v kině Zábradlí a viděl tam ty nejslavnější rom-kom za poslední 50. let a naprosto bezostyšně z nich krade beze špetky vlastního vkladu či invence. V první hodině je to škoda, ale Winock to atmosférou ustojí, ale co se děje a říká v poslední půlhodině, to vám nezařídí ani extáze. Gary nám všem definitivně dokáže, že vyprávět neumí a s kamerou dovede jen to, co se dělalo už před třiceti lety. Celé to peklo začne rozhovorem před prvním polibkem, pokračuje příjezdem na koni a vyvrcholí dvojitou Patricií, povím vám, to by nezvládli ani v Jižní Koreji (možná v Severní, ale musel by to točit sám Kim). Mám pro Amandu slabost, středomoří je mi sympatické, s Bernalovým charakter bych rád prošel ochutnávky (ač mi bylo líto, co vše zde musel "hrát"), happyend ani láska mi na plátně nevadí, ale italské disko v autě a 30 minut lacinné náhražky emocionálního cukru přejít nedokážu. Američanka přijede s workoholickým manželem do Itálie, odkud poblázní Britku do její mladistvé lásky a sama si udělá ve svých vztazích bordel, jo a budou tam ty věty o prvním pohledu, osudu, "nikdynevzdávání" a samozřejmě záměna sokyně v lásce... 45% ()

Galerie (59)

Zajímavosti (6)

  • Vanessa Redgravová a Franco Nero jsou párem i ve skutečnosti. (CrypzzXD)
  • Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Siena. (M.B)
  • Auto, ktorým sa vo väčšine filmu prepravovalo ústredné trio, je talianska Lancia Delta. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama