Dopisy pro Julii

Listy pre Júliu

Letters to Juliet

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 101 min

Svažte mě, mučte mě, zabte mě, ale mě se to prostě líbilo. Přestože to bylo naivní, předvídatelné, dějem to nebylo zrovna nabité a herecké party nebyly nijak extrovní. Protože to byla příjemně laskavá, pohodová, občas úsměvná a občas opravdu dojemná romantika, pro které mám slabost. Navíc zasazená do nádherného proštředí starobylých italských uliček a vinic. Stará a nová láska se tu příjemně proléptají, obraz tepe sluncem a úžasnou atmosférou, ochucenou vínem a jídlem, do toho studený Angličan sype cynické hlášky a my staří romantici držíme palce a jsme naměko, když se ti dva konečně obejmou.(12.10.2013)

Příjemný a celkem milý film pro všechny romantické duše a zlomená srdce. Na prostředí slunné Itálie se pěkně dívá, stejně tak na sympatickou Amandu Seyfried. Moc pěkně zahrála stárnoucí zamilovanou "Julii" Vanessa Redgrave, hledající svého Romea (Franco Nero). Nic převratného sice tento film nenabízí, přesto dokáže pohladit na duši a zpříjemnit vám den.(8.1.2011)

Pryč jsou ty časy poctivých a nedej bože originálních romantik!! Tu a tam nás něco ještě poměrně příjemně potěší a překvapí, ale toho sympatického šimrání už vážně není moc. Dopisy pro Julii jsou přeslazená, laskavá a místy dokonce i nadprůměrná záležitost, která by ráda na svou stranu dostala co nejvíc divaček s kapesníkem po ruce, ale daří se jí to jen sporadicky. Bohužel jsem ji navíc viděl běžně v televizi. Bernal tak zněl v českém dabingu děsně otravně, chybělo mi to jižanské nutkání, prostě vyběhnout do nejbližší sýrárny nebo si otevřít víno a vědět, že si tuhle romanci chci dát někdy znovu. Ta finální jiskra tomu holt schází.. Přesto nás režisér a producent Gary Winick za svůj krátký život (v roce 2011 ve 49 letech podlehl rakovině) potěšil několika žánrově slušnými kousky (třeba další z pozitivních příspěvků pro náctileté princezny Přes noc třicítkou) a to není tak úplně málo..(17.6.2012)

Jedna z věcí ke které se ráda vracím, když chci zažít pořádnou slaďárnu. Nejhorší je, že to tak v životě nikdy nechodí ale to sem netahejme...Zní to jako klišé ale nápad dobrý. Díky hereckým výkonům Amandy a Christophera to bylo super :-).Gael trošku víc přehrál než měl ale i tak to neztratilo na kouzlu.(1.1.2012)

Popravdě jsem očekávala, že to bude nudná, fádní, romantická sračička, ale nakonec to tak vůbec nedopadlo. Asi nejvíc jsem se těšila na Gaela, ale ten byl asi z hereckého obsazení nejslabší. Naopak Christopher Egan překvapil a nebyl tak nudný, jak jsem očekávala. Samozřejmě některé části filmu byly jako vystřižené z nějakého romáínu od Rosamunde Pilcher, ale docela pěkný začátek (podobný filmu Freaky Friday), milý soundtrack a herci, co se snažili z filmu, co na první pohled vypadá jako nuda, nuda, šeď, šeď, udělali příjemnou nenáročnou romantiku, co zpříjemní večer.(4.9.2010)

• - Auto, ktorým sa vo väčšine filmu prepravovalo ústredné trio, je talianska Lancia Delta. (MikaelSVK)

• - Vanessa Redgravová a Franco Nero jsou párem i ve skutečnosti. (CrypzzXD)

• - Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Siena. (M.B)