Dopisy pro Julii

Listy pre Júliu

Letters to Juliet

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2010, 101 min

Celkem příjemná romanťárna s nádherným prostředním a sympatickým příběhem, který se netočí jen okolo hlavní dvojice, ale také kolem jedné ztracené lásky. Obě tyto roviny jsou navíc skvěle vyvážené. Amanda Seyfried je opět okouzlující a Christopher Egan je nečekaně docela sympaťák a skvěle jim to spolu funguje. Jen ten Bernal se tam docela nehodil, navíc dost přehrával a jeho postava byla až moc blbě napsána. Jen škoda, že ke konci se film zvrhne jen do přehlídky až moc sladkobolných romantických klišé. I tak si u toho vaše drahá polovička jistě popláče.(14.9.2010)

Hezké prostředí Itálie, originální a nápaditý příběh, příhodné charaktery postav a spousta dojemných situací (až moc). Okatá Amanda Seyfried opět okouzlující, přičemž je malinko ve stínu skvělé a nádherné Vanessy Redgrave. Bernal totálně sedí do role, leze mi na nervy už svým vzhledem a když mu ještě přihrají podobný charakter jako zde, tak je to fakt vopruz :-) Celkově pěkné, zábavné, barevné a prostoupené italským sluncem a pracemi Williama Shakespeara. Hodnocení malinko sráží úplný závěr a neskutečný dialog na balkóně a poslední replika pod ním... To je tak mimo, až jsem se tomu musel totálně tlemit :-D 7/10!(10.3.2011)

Psát dopisy je roztomilý anachronismus, kterému by se vysmála i beznadějně romantická Meg Ryan před deseti lety v Lásce přes internet. Psát dopisy a lepit je na zeď, aby na ně odpovídala partička italských paňmám, to už je diagnóza. Nicméně Christopher Egan má tak neodolatelný britský přízvuk a cynické wildovské repliky, že pokud vytěsníte z hlavy odporný italský soundtrack a chudáka Bernala v roli manického taliánského šéfkuchaře, lze to s trochou dobré vůle dokoukat. Problém nastane v okamžiku, kdy režisér přitlačí na romantickou pilu. Začne vám totiž praskat bránice.(9.9.2010)

V krásné Veroně... Co hrozilo být předvídatelnou letní projížďkou bez nápadu, končí jako romanticko-notalgická cesta plná překvapivé laskavosti. Ať už se hledají dávné nebo nově nalezené city, všechno do sebe pomalu a nenápadně zapadá, že ani Bernal jako šéfkuchař-maniak neruší. A když začne kyselé bonmoty házet sympaťák Christopher Egan, má Julie vyhráno, ať už s balkónem nebo bez něj.(16.2.2012)

• Rosalinda

Tak tenhle lehký, barvami hýřící filmík si plaval na hodně velkých vlnách. Nahoru, dolů, nahoru, dolů... Ležím na zádech, koukám na hvězdy a nevím, kolik jich vidím. Zas až tak moc jich není. Chvílemi dvě, chvílemi tři... v pár vteřinách tam snad i dokonce probleskovala nějaká čtvrtá, ale tak byla tak letmá, že jsem ji téměř nezachytila. Ale ta přílišná romantika mne umrtvila tak, že ať se snažím nějak rozkoukat, víc jak dvě tečky v dálce tam nevidím.(9.6.2012)

• - Juliiny sekretářky opravdu existují a snaží se odpovídat na všechny dopisy. (Taninaca)

• - Vanessa Redgravová a Franco Nero jsou párem i ve skutečnosti. (CrypzzXD)

• - Auto, ktorým sa vo väčšine filmu prepravovalo ústredné trio, je talianska Lancia Delta. (MikaelSVK)