poster

Světla varieté

 • italský

  Luci del varieta

 • anglický

  Variety Lights

Drama / Hudební / Romantický

Itálie, 1950, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • kubilov
  ****

  Nohy Carly Del Poggio! Zhoubná cesta šéfa zábavní cirkusové společnosti, který vždy bilancuje nad krachem, s mladou krásnou dívkou, která je málem jeho zhoubou. Velmi důkladná studie archetypálního vztahu, který má nadčasový přesah.(25.9.2017)

 • xxmartinxx
  ****

  Felliniho debut začíná hezky zostra - na přesně té úrovni, na které se zhruba udržel až do La Dolce Vita, kdy tak okázale změnil styl. Takže jde o další upřímný, příjemný, ale taky trochu smutný film s jasným poselstvím. U mě dobrý.(3.11.2012)

 • Martin741
  ***

  Film, ktory som pozeral len kvoli vybornej Giulette Massine /La Strada, perinbaba/. Kulisy su inak hrozne priemerne, a nic sa tam dohromady nedialo. Ale dialogy neboli najhorsie, a Fellini sa rezisersky len hladal : 52 %(15.3.2016)

 • Pštros
  ****

  První samostatné krůčky geniálního režiséra se dotýkají jednoho z nejzásadnějších prvků v jeho díle. Tím je (jak název sám prozrazuje) fenomén varieté, který Felliniho provází celou jeho režisérskou kariérou a objevuje se více nebo méně takřka ve všech jeho filmech. Nemůžu si odpustit, abych v této souvislosti nevzpomenul Formanovy rané filmy, které naopak v hojné míře obsahují zábavný fenomén ryze český, totiž "českou tancovačkou". A opravdu, hned první záběry mi připomněly (zejména svým živelným pojetím) některé fragmenty Konkursu. Na filmu samotném je přeci jenom trochu poznat, že se jedná o debut. Výhrady bych měl především k jednotlivým charakterům, které mi přijdou (hlavně v porovnání s Felliniho pozdějšími filmy) málo rozvinuté. Komediálně laděný příběh je sám o sobě velmi prostý, a tak asi nejvíce zaujme jedna z prvních rolí tehdy již téměř třicetileté Giulietty Masina. Ta se tu objevuje ve vedlejší roli jedné z varietních umělkyň. Celkově se jedná o docela příjemný divácký zážitek, který bych však doporučil pouze úzkému okruhu "mistrových" fanoušků, mezi něž se při vší skromnosti také počítám. 70%(14.2.2006)

 • Huguette
  ****

  Asi to ještě není vyloženě geniální dílo, ale je to zábavný film, který nenudí. Občas se mi dost líbily některé záběry, které opravdu byly potěšením pro oko.(16.8.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace