Hlava-ruce-srdce

Head - hands - hearT

Drama / Historický

Česko, 2010, 110 min

Od Postele jsem neviděl lepší český film, jenž by si uměl tak zručně hrát s realitou. Zpracování je téměř dokonalé. Úžasná atmosféra chytne a nepustí. Ovšem tempo vyprávění je pozvolné a projev všech zúčastněných herců spíše "divadelní". Stejně jako Vaterland, není Hlava-ruce-srdce pro každého. Pro mně výtečné překvapení, které svým profesionálním zpracováním stojí po boku Karamazových, Protektora, zmíněné Postele a 3 sezón v pekle na špici české produkce za posledních mnoho let.(8.1.2011)

• hous.enka

Asi nejsem dost intelektualne vyzrala, ale tenhle film jsem nepochopila. Moc se mi libily nektere casti a hlavni role jako by byla usita pro Viktorii Cermakovou, ale - co ten zbytek? Co aspon nejaky naznak pribehu? Nebo aspon nejaka idea?? Myslim, ze film si hraje na vic, nez cim je... z niceho zazrak neudelas (nebo aspon ne vsechno se da vycucnout z prstu :D)(26.4.2011)

• bourec

Hodnocení filmu berte s rezervou.Přečíst si obsah u jinýho filmu než českýho,vůbec bych s nim neztrácel čas,ale českou tvorbu mapuje veskrze celou,tak ani tohle sem nevyřadil,i přesto,že sem už kolikrát nadával na příšernost některejch filmů.Je jasný,že plnou palbu dá tomuhle dílu jen ten kdo se chce cejtit chytrym,intelektem bohatě obdařenym jedincem,koho už nebaví ,že ve filmu hrajou herci,režíruje ho člověk-režisér,a děj je jednoduše pochopitelnej,má to jasnej závěr-pointu nebo že je to komerčně vtíravý-zábavný,nebo že to točil Hřebejk-Troška.Protože jinak je to slátanina jako prase.Úplně k uzoufání nudný,s dlouhejma dialogama,pořád dokola to samý.V textech Romana Zacha se objevujou slova jako debilita,stupidita,sračkobahno,ubohost,myslim že to je přesný označení kvalit tohodle paskvilu.Myslim ,jak tady někteří píšou,že nepochopení tohodle utrpení svědčí o gramotnosti českýho filmovýho národa.Je to možný,ale já ani nevim,jestli chci bejt natolik chytrej,abych tenhle blud pochopil.S timhle jdi Jeřábe do prdele,nebo na stavbu stavět paneláky.Před dvěma měsícema se viděl kvalitativně podobnou snůšku hoven-Valhala rising.Tak na tu stavbu vem i tohodle dánskýho blba.0%.P.S.Uběhla pětiletka,a tenhle čurda už nenatočí pro kina ani hovno,jak je vidět.(29.5.2011)

• blackrain

Měla jsem za to, že půjde o zajímavou kriminálku s mysteriozním nádechem,takové já můžu. Brzy jsem byla vyvedena ze svého omylu, protože se mi dostalo nehezkého bolehlavu navlečeného do secesního hávu. Vůbec jsem neměla tušení, jak mám tenhle film uchopit a rozlousknout. Zřejmě, což je samozřejmě velmi pravděpodobné, byl nad rámec mého chápání. Asi nejsem dost intelektuálně vyzrálá osobnost, když si nedokážu z tohoto příběhu odnést ten správný prožitek. Všechno a všichni mi přišli na hlavu padlí.(3.5.2011)

David Jařab je velmi potřebná figura na českém filmovém poli. Nebojí se experimentovat a jít proti konzervativnímu vkusu diváctva. Jeho film je režijně velmi osvěžující, vizuálně naprosto podmanivý (kamera!, kostýmy! svícení!), herecky lehce nevyvážený a pomalu plynoucí, což je znát hlavně v závěru. Přesto právě tato část má tak zvláštní atmosféru, že bych si snímek dokázal představit jako vesnickou fresku o tříhodinové délce. Moc bych tomuhle filmu přál větší návštěvnost, přestože jsem si vědom, že je určený a stravitelný jen pro malou část diváckého spektra... Viktorii Čermákové jsem od prvních vteřin bezmezně propadl a podvratný závěr je třešnička na dortu, udělal mi radost.(25.11.2010)