poster

Hlava-ruce-srdce

 • anglický

  Head - hands - hearT

Drama / Historický

Česko, 2010, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  *

  Když je to poprvé, je to zajímavé. Vaterland - Lovecký deník je zajímavý svou neotřelostí a surrealističností i nemožností jasného uchopení a výkladu. Ale tahle surrealistická protiválečná agitka - jak nakonec film vyzní - má sice krásný secesní háv, úžasnou kameru, vhodně vybranou hudbu, ale to samo o sobě je do sebe vnitřně obrácené. Neskutečně neohrabaný a amatérský výkon Viktorie Čermákové, jejíž ukňučené promluvy nás deptají už od úvodu filmu, jsou jen prvním mezníkem, kdy následují další podrazy na diváka, na téma, i film samotný. Nemám nic proti surrealismu, ale ať se mankote nesnaží tvářit jako že to chce předat nějaké poselství! Vřele souhlasím s komentářem uživatele liborek_. Napsal to přesně.(22.5.2011)

 • bourec
  odpad!

  Hodnocení filmu berte s rezervou.Přečíst si obsah u jinýho filmu než českýho,vůbec bych s nim neztrácel čas,ale českou tvorbu mapuje veskrze celou,tak ani tohle sem nevyřadil,i přesto,že sem už kolikrát nadával na příšernost některejch filmů.Je jasný,že plnou palbu dá tomuhle dílu jen ten kdo se chce cejtit chytrym,intelektem bohatě obdařenym jedincem,koho už nebaví ,že ve filmu hrajou herci,režíruje ho člověk-režisér,a děj je jednoduše pochopitelnej,má to jasnej závěr-pointu nebo že je to komerčně vtíravý-zábavný,nebo že to točil Hřebejk-Troška.Protože jinak je to slátanina jako prase.Úplně k uzoufání nudný,s dlouhejma dialogama,pořád dokola to samý.V textech Romana Zacha se objevujou slova jako debilita,stupidita,sračkobahno,ubohost,myslim že to je přesný označení kvalit tohodle paskvilu.Myslim ,jak tady někteří píšou,že nepochopení tohodle utrpení svědčí o gramotnosti českýho filmovýho národa.Je to možný,ale já ani nevim,jestli chci bejt natolik chytrej,abych tenhle blud pochopil.S timhle jdi Jeřábe do prdele,nebo na stavbu stavět paneláky.Před dvěma měsícema se viděl kvalitativně podobnou snůšku hoven-Valhala rising.Tak na tu stavbu vem i tohodle dánskýho blba.0%.P.S.Uběhla pětiletka,a tenhle čurda už nenatočí pro kina ani hovno,jak je vidět.(29.5.2011)

 • topi
  ****

  Další originální snímek z pera Davida Jařaba. Perfektní atmosféra, nádherná kamera, úchvatná hudba - ta je fakt skvělá, a znamenitá Viktorie Čermáková, do které jsem se rázem zakousl a hltal jsem každý záběr její krásné tváře a jejího těla. Taktéž je výborný Roman Zach a jeho šílené haluze a povídání si v lese s rukou nemají chybu a pěkně mě pobavily. A ten konec ukázal, jak asi zkončila válka...hustý!! Takové zvláštní a neobyčejné filmy mě prostě baví a v dnešní záplavě většiny českých slátanin nemají konkurenci. Davidu Jařabovi fandím do další práce! Škoda, že už jsem film tenkrát nestihl v kině, na který jsem se s bývalou přítelkyní chystal, dávali ho jen pár týdnů a to je docela ostuda!(3.7.2011)

 • garmon
  **

  Co se týče tématu a imaginace, patří oba Jařabovy celovečerní filmy k tomu nejoriginálnějšímu v českém filmu za posledních 20 let. Zbytku ale chybí prokomponovanost motivů a smysl pro tektoniku: dramaturgické záležitosti. Za mě v Hlava ruce... bohužel i jedna z nejslabších českých filmových hudeb poslední doby - midi hudba hudba ve stylu "pozor, téma". Mrzel mě taky po Vaterlandu už druhý product placement s luxusním vozem. To je zase smutné Česko.(8.11.2014)

 • dopitak
  **

  Viktorie Čermáková a její přepečlivá výslovnost jsou největším překvapením tohohle filmu. Zaujme i neobvykle nekoncepční kamera (obloukové šarády během rozhovoru slečny Knábelové a pana Vrany). Takhle nějak si představuju žánr mysteriózní film. Otázka je (kromě toho, že tvůrci svůj film s tímto žánrem nespojují), jestli už v dnešní době po absolvování všech možných (a bohužel i nemožných) výplachů scénáristických hlav není mysteriózní film mrtvý pojem. Jinými slovy a o filmu krátce: Co to kurva bylo?(27.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace