Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

Ruuzha

Takhle krásnej animák už jsem dlouho neviděl. Celou dobu jsem se musel smát. Stačí jen dobrý nápad a je z toho úžasnej filmeček. ()

Carrie_3

Polojasno je jeden z mých nejoblíbenějších krátkometrážních filmů. Snímek je krásným příkladem toho, jak jednoduchý námět může v divácích vykouzlit úsměv po čas jeho krátkého sledování. Neobvyklé přátelství mezi čápem a mrakem přináší celé množství vtipných situací, které je radost sledovat. A musím uznat, že mrak je opravdu roztomilý :) ()

bartias

Nezřízeně roztomilý ale také zábavný pixarovský kraťas se obešel úplně bez dialogů. Příběh mráčku a jeho parťáka čápa, kteří svět zásobují zvířecími miminy, okouzluje roztomilou mimikou hodně stylizované animace a dostává rafinovanou jednoduchostí. ()

3n3my

Jeden z najlepších krátkych animákov. Dokonalosť sama! Kto učí svoje ratolesti na to, že deti nosí bocian, niet lepšej ukážky ako to vyzerá v praxi. A dospelí sa určite pobavia ešte viac :-) ()

Noviik

Parádní kraťas před Vzhůru do oblak, oba dva filmy mají ode mě 5*, protože jsem se u obou skvěle bavil :) ()

SoolenJV

Geniální předfil před "Vzhůru do oblak". Jednoduchý výchozí nápad a brilantní technické zpracování (ty mraky byly prostě dokonale fotorealistické a zároveň přirozeně hrály). Pixar zaválel. ()

Madlenka26

No tak to je něco zatím nejhezčí kraťas co jsem viděla. Ty ště'nátka ty kočičky, především kočička s rohy, potom ježek zabalený v pleně a nakonec věrnost čápa, která je okouzlující. A nápad s mráčky je geniální :)) BOMBA ()

Estrellita

Nádherné, dojemné a vtipné - co víc si přát? Někdy mi přijde, že kraťáky od pixaru mají větší duši než spousta celovečerních filmů... 100%! ()

LeoH

Růžové mráčky roztomilost sama, šedivák vyrábějící kousavé a trkavé potvory ideální (anti)hrdina, chytrá pointa o věrnosti korunuje dílo. Ještě před šesti lety dokázali u Pixarů stvořit dokonalost v šesti minutách. ()

Lachtaan

Ten typ animáku, který se tak snaží tlačit na pilu smutku, až to trochu přežene a podláme si vlastní kolena. Věřím totiž, že tady jde hlavně o vyvolání lítosti vůči nešikovnému mraku, já se ale akorát párkrát pousmál nad tím, co chudákovi čápovi zase připravil za zásilku a jinak jsem zůstával sterilním. Z hlediska technické stránky se ale opět jedná o masterpiece. ()

T-pack

Rozkošné a miloučké, morální a stejně nevtíravé. Vtipné, krátké, ještě dosti originální. Krásné. Takhle lze obvykle popsat každý Pixarácký kraťas. No, u tohoto mi možná ještě chybí něco jako překvapivé. ()

pytlik...

Dokumentární film o tom, proč se v angličtině používá sousloví, že "prší kočky a psi" - to když si čápi vezmou dovolenou. ()