Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

Saur.us

Nezastižen Kingovým magnus opusem musím říct, že nechápu místní histérii. Naopak snímek nastínil to, proč bych si knižní sérii rád přečetl. A to je u adaptace přeci taky výhra. Snímek samotný není špatný, hloupý, levný, špatně zahraný nebo nevkusně naservírovaný. Oba hlavní představitelné mají své osobité charisma, které snímku přináší dost, lehký otěr o celou mytologii okolo Temné věže přidává filmu na vážnosti a i když by si opravdu zasloužil nejméně trilogii a větší ponor do tématu, sám o sobě funguje dobře. Snad jen finální boj mohl nabídnout víc než je další z bojů, kterých bylo ve filmu nemálo. ()

Mania

Bože, to byla ale blbost. A to jsem nedávno viděla posledního Predátora, ale tohle je horší! Nečetla jsem knihy, naštěstí. Vím, že to není úplný odpad, ale nějak skoro ten pocit z toho mám. Takový zbytečný film, který mi užral čas, který jsem mohla strávit sledováním něčeho lepšího! ()

Dlaha

Bezduchý, ale odsýpající akčňák, nad kterým nikdo nemusí dlouze přemýšlet. Matthew je skvělý záporák, pistolníkovy sci-fi finty jsou efektní a ústřední klučina extra nezavazí a neobtěžuje (navíc má sexy mámu). Víc toho v nabídce není, ale na tuhle stopáž to ještě stačí. ()

FilmWave

Temnější "Čarodějův učeň", kde to šlape na začátku a na konci, ale uprostřed to připomíná spíš to horší z "Labyrintů" a spol. ()

Sydonai

Prvních 15 minut ještě naznačovalo relativně průměrný biják, ale pak to šlo z kopce. Nestíhal jsem tok plytké konverzace, kýčovitých scén a nudných hereckých výkonů. Půlku filmu jsem koukal skrz prsty. Fakt ne. ()

BOURQUE

Úprimne povediac neviem presne, že ako by som to mal hodnotiť (hlavne z toho dôvodu, že pôvodnou ságou od S. Kinga som sa ešte nestretol). Z čisto filmového hľadiska je to miestami slabšie, hlavne kvôli nedostatkom niektorých informácii, ktoré sú pre príbeh kľúčové. Z hľadiska hereckých výkonov však nemám čo vyčítať, I. Elba a T. Taylor sú dostatočne sympatickí a M. McConaughey veľmi pôsobivo hrá krutú zápornú postavu. Záver dosť narýchlo natočené a rýchlo ukončené. Takže z mojej strany teraz spíš slabšie tri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Ben Nevis

Třeba ještě vznikne něco lepšího podle Temné věže. Vzhledem k rozsahu Kingova díla by se spíš hodil seriál s rozpočtem HBO. Když se Kingův příběh jenom oholí na boj dobra a zla, tak zbude jenom klišé. Navíc ani nezachovali ústřední Kingovu zápletku, kterou není záchrana Temné věže, ale její návštěva a odhalení tajemství, které skrývá. Speciálně pro Rolanda, který je ústřední postava a ne politicky korektní křoví k zázračnému chlapci. McConaughey byl obsazen jako Randall Flagg perfektně, ale rovněž je to plýtvání dobrými herci na odbytého záporáka. Přesto dávám celkem slušné hodnocení, protože jsem se nenudila, herecké obsazení je fajn a triky a hudba taky ušly. ()

xmy

Z trailerů se mi Temná věž zamlouvala, recenze a komentáře naopak odrazovaly a výsledek? Nebylo to opravdu tak zlé, jak se zde říká. Za mě rozhodně to lepší z fantasy žánru. Asi jsem trochu ovlivněn tím, že jsem nečetl knižní předlohu, avšak po tomto jsem dostal ještě víc chuť si ji přečíst a porovnat. ()

sadlokan

Pravdu má jedině bouchačka.Se řikalo.Ale kdysi.Tady jako proč?Knihu nečetl.Takhle přebíjet pan Hodný trval by director cut The Good,The Bad&The Ugly tak třičtvrtě hodiny i se sólem na panovu flétnu jako bonusem. ()

P.J.2 odpad!

Co to sakra bylo?!!! Tohle si nezaslouzi ani stejny nazev jako Kingovo dilo !! Urazi me uz jen jeho existence. ()

strikeman

Knižní předlohu neznám, nicméně snímek na mě svým pojetím působil jako většina komiksovek poslední doby (přestože zde se o komiksovou předlohu nejedná), zejména až neuvěřitelným mixem žánrů a popkulturního bordelu. Kladem je bezesporu sympatické obsazení v čele s nekompromisním zloduchem v podání v každé roli výborného Matthewa McConaugheyho, záporem zkratkovitost děje (o nastíněné pseudomytologii byste rádi věděli víc) a nepřehledné až odfláknuté akční sekvence ... 60% ()

Ombak▼Penari

Koho napadlo udělat z tak proslulé látky tak neuvěřitelně primitivní taškařici na jedno použití v kvalitě osmdesátkových béček, to nepochopím. Zvlášť, když na postu režiséra vidím jméno Nikolaj Arcel a mezi scénáristy Anders Thomas Jensen, kteří by měli být zárukou kvality. Možná si to chlapci měli mezi sebou prohodit. Krom skvělého charismatu Matthewa McConaugheyho film nemá absolutně nic, vůbec nic, čím by zaujal. ()

Wallis3 odpad!

Já chápu, že se filmy většinou nedrží předlohy, ale vykrást postavy z knihy, totálně to zkomolit, udělat z toho naprostou a nechutnou frašku, to chce, pane Arcel, odvahu anebo být úplný idiot. Ty sis to zkusil, ty pošahanej magore, a vzniklo z toho pěkný hovno! Ono na filmu je vidět, že by s tím měly být plány do budoucna, ale začít odprostřed, pak se mrsknout jedním směrem, pak zase druhým, tudy teda cesta k Temný věži nevede. Kdyby se tomu dala alesoň nějaká snesitelná fasádas, ale i zpracování filmu je děsný, hřeší se jen na tom, že Roland je pistolník a umí střílet. Tenhle ten počin určitě nepatří na plátna kin, ale rovnou do tv jako pilot seriálu, co skončí po první sérii. Aby bylo jasno, já se prolouskávám k Temné věži i na stránkách knih a ani tam to není takovej voheň, jak to všichni chválí - King je dobrej v psaní samostatných povídek, ale ne ve vytváření ucelenýho příběhu, takže až se tam dostanu, tak už si to určitě nepřečtu a knihy, pokud nevezmou někde v antikvariátě, půjdou na podpal a zapomenu i tvář otce, stejně tak jako tenhle film. ()

Faila

Tohle byl pro mě film někoho, kdo si přečetl Temnou věž a rozhodl se natočit svůj vlastní příběh odehrávající se v knižním prostředí. Pokud bych si měla vybrat, osobně bych dala přednost originálu, mimo jiné hlavně proto, že ten měl opravdu hlavu a patu. Pro mě nepochopitelných změn provedli tvůrci víc, ale jakási snaha vměstnat 7 dost "plných" dílů do jednoho filmu, to mi hlava vůbec nebere. Hodně mě mrzí to, že tenhle film možná odláká některé čtenáře, a ti, kteří se odlákat nenechají, budou asi hodně překvapení... Pokud se na tenhle snímek však dívám jako na film lehce inspirovaný Kingovým dílem, nejsem tak zklamaná. Mám velmi kladný vztah k postavám i k jejich představitelům, celková atmosféra filmu se mi líbila a příběh samotný mi až na pár detailů nepřišel nijak strašný. ()

KNTRFKT

Jediný, co mi na tom vyloženě vadilo a podle mě to zároveň strašně posílá hodnocení směrem do opičí prdele, je fakt, že ten film byl prostě strašně krátkej. Normálně bych zkracování zbytečnýho plácání kolem kvitoval a byl rád, že se ještě stihnu kouknout na něco jinýho, tady mě to ale vyloženě sralo. Je škoda, že byl asi veškerej rozpočet vyplacenej na herce a už nezbylo minutáž, ale tady tomu ta dýlka prostě dělá medvědí službu. Celej příběh je proto hrozně zkratkovitej, člověk si na jednotlivý postavy nestihne ani zvyknout a už, dejme tomu, chcípnou, nebo je vojede pes a ony chcípnou. Prostě chcípnou tak jako tak. Přitom by to mohlo bejt tak skvělý. Všechny postavy jsou v podstatě sympatický a role jim sednou jak prdel na hrnec. Navzdory tomu je právě ta vejš zmiňovaná poloha ve stylu "pojďme diváka vojebat, on to nepozná" pro samotnej film zničující. Třeba budování vztahu mezi klukem a Pistolníkem proběhlo ve stylu: "Nemam tě rád, baví mě se courat pustinou, klidně zdechni" Střih. "Nezáleží mi na ničem jinym, než na tom, jestli ten kluk přežije." Což je pochopitelně na hovno, protože má pak člověk pocit, že z něj dělaj kokota. 20 minut navíc a 4* to mělo určitě. ()

Rathalos

Fantasy filmy mam rad a Temna veza sa mi celkom pacila,temna zalezitost s dobrymi hereckymi vykonmi,trikmi a fajn nametom,davam 4 hviezdicky...:-) ()

hazaba

Přiznávám, že knihu jsem nečetla, ale podle zdejších komentářů soudím, že to je vlastně dobře, jinak bych asi taky byla zklamaná. Takto musím říct, že se mi film líbil. Nejspíš to bylo tím, že v něm hrají hlavní dospělácké postavy mí dva oblíbení herci a taky tím, že to nebylo nikterak dlouhé, což v dnešní době je snad zázrak. Děj sám o sobě možná nepřináší nic nového, ale je to pěkná oddychovka, navíc s paralelními světy, což je další moje slabost. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017