Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

PrezidentRickS.

Co k tomu dodat? Měl jsem chuť dát jen jednu hvězdu za Elbu, který i mě dokázal přesvědčit, že Roland nemusí nutně vypadat jako Eastwood nebo Viggo Mortensen, jak jsem si ho představoval v knihách. Dějově mě snímek zkrátka zklamal a myslím, že by zklamal i neznalce předlohy. Opravdu zde nebylo nic co bych mohl hodnotit kladně... Nakonec jsem se, ale dostal k informaci (dokonce potvrzené), že se nejedná o přímou adaptaci, ale o pokračování knižní série. V tom případě jde film brát trochu vážněji a člověku může jen doufat , že se snad Roland už nebude nikdy chtít dostat do Věže. ()

panki9922 odpad!

To je vtip však? Budem prísny. Toto je pod úroveň hercov ako je Elba a McConaughey. Nečítal som knižnú predlohu, takže nemôžem posúdiť vystihnutie "ducha" príbehu. Ale tento film pôsobil strašne plocho, neškodne a na rýchlo. Ako keď máte deadline o polnoci a začnete sa práci venovať o 23:00. Z môjho pohľadu ťažký prešľap. ()

viwalda odpad!

Můj první palec dolů aneb odpad. I když paradoxně jsem byl asi jediný, kdo z kina vycházel spokojen, jelikož při vstupu do sálu jsem prohlašoval, že to bude sr**ka. A byla. Už po přečtení dlouhé ságy od S. Kinga (ano jsem fanoušek knih) mi bylo jasné, že jedním filmem toho nelze dosáhnout. A bohužel to vypadá, že se nikdo ani nesnažil. Pár knižních odkazů se někde v koutech ve snímku povalovalo zcela bezdůvodně a bez vysvětlení. Hlavně mne celou dobu doprovázel pocit, že v polovině filmu došly prachy. No tak už ho zabte a ukončíme to trápení. Avšak jediné pozitivum, které v tomto (dáli se tomu tak nazývat) filmu nacházím je inspirace pro jiné, opakuji jiné tvůrce, kteří (a věřím tomu) natočí kulervoucí film, v lepším případě seriál na toto zajisté obtížné téma mistra Štefana Krále. ()

Neran

Mé hodnocení je 2/10, což se na škále hvězd rovná jedné z pěti. Proč? Jakožto vášnivý čtenář a fanoušek originálních knih Temná Věž nemohu říct nic jiného, než že tvůrci zapomněli tváře svých otců a sai-Kinga.  Epická, dlouhá, bolestná, emocemi a symboly naplněná výprava Roladna a jeho Ka-Tet 19 za Temnou Věží je pro mě tímto filmem znehodnocena. A je to vážně škoda, neboť jsem se na tento film těšil.  Rozdělím tuto recenzi podle svých dvou velice rozdílných pohledů - pohledu fanouška knih a fanouška filmografie. Bez spoilerů a zcela stručně: Film má společného s původním dílem naprosté minimum. Ano, není možné nacpat 7 knih čítajících 3 000+ stran do jednoho filmu, ale tvůrci se museli zbláznit, když se o to stejně pokusili. Film je příběhově odřený výcuc knihy první, druhé a šesté, na jehož základech se NEDÁ vybudovat delší filmová či seriálová sága.  Budu-li hodnotit film nezaujatě a odděleně od knih, tak funguje přinejlepším jako tupý akční blog-buster, který v sobě neskrývá nic než co je na povrchu a funguje tak jako zvláštní fantasy entita plná zajímavých nápadů, ale zcela zapomenutelná a nevýrazná.  V čem snímek chválím, je práce s efekty a herecké obsazení (a jejich výkon): Efekty a masky např. Low-men a Taheenů byly velice povedené, nikdy jsem si je při čtení takto nepředstavoval.  Herci jsou slušní, casting byl povedený s výjimkou Matthewa McConaugheyho, který sice dobrý herec, ale role Waltera (Muže v Černém) byla tah mimo. Na druhou stranu jsem neměl problém s obsazením Idrise Elby do bot Rolanda Deschaina, neboť mám herce rád a kontroverze kolem toho, že má postavu bílé pleti hrát černoch, mne nijak nezasáhla, ba naopak; Idris Elba je šikovný herec a byl jsem rád, že role Rolanda byla svěřena do dobrých rukou.  O soundtracku nemám moc, co bych řekl. Byl nemastný neslaný. Kromě scénáře, autenticity a postav mám hlavně největší problém s tempem děje a scén. Fázování je tak rychlé, že se nemá člověk čas do záběrů usadit a zorientovat. Kde jsme, co právě vidíme, kdo to je a co dělají? Než si stihnete na tyto otázky odpovědět, vyskočí další střih, co vás vhodí do nové scény, v níž se tento cyklus opakuje.   Závěrem mohu tedy říct, že snímek nezaujme, nezíská si přes svoji snahu kobereček pro novou velkolepou ságu. Jediné, co by mohlo tento film vykoupit, je potenciální možnost nalákání diváků na původní knihy (ovšem aniž by jim kazil možný prožitek z nich, to se říct nedá).  Film za mě tedy dostává plusové body pouze za efekty a za snahu, i když minimální. Tento pokus o adaptaci došel na konec své stezky a já tedy na konec své recenze. Říkám díky-sai, dlouhé dny a příjemné noci. ()

rime

Natočil někdy Irdis Elba komerčně a divácky úspěšný film? Vlastně proti němu nic nemám, jenom mě nesedí, nevím proč, ale je to tak. Režisér neměl šťastnou ruku, vlastně to celé vzalo dost nešťastný konec, režisérem počínaje a výběrem herců konče. ()

Kimret

Díky moc za možnost vidět tento film zdarma jako projekci Čsfd. Film hodnotím jako celkem zdařilí a originální. Film má svůj vlastní svět a určité tajemno. Hororové to moc není. Akce svižná. Já se tedy nenudil ani minutu. Děj není komplikovaný, ale ono to někdy i škodí. Prostě taková o dechovka pro lidi co neřeší každou maličkost. ()

kaliakra

Veru, aby ste sa, fanúšikovia dobrej zábavy, neposrali! Aj my, negramotní diváci s extrémne nízkymi nárokmi, máme právo na kus srandy! A že táto krabica s jablčným dezertným vínom nesie hrdý nápis Champagne Grand Cru? No je tam toho, veď je to predsa dobré čučo! ()

filutaBLACK

Představte si Pána Prstenů (filmovou trilogii), z níž vystřihli 8 hodin... Aneb další odfláklá adaptace. Původní záměry vyznívaly lépe. Jinak Matt je fajn záporák . ()

Napajka

Tohle je jedna velká promarněná šance. Literární předloha je poklad, podle kterého mohlo vzniknout skvělé filmové dílo. Když Jackson dokázal zfilmovat Pána prstenů, nevidím důvod, proč by to nešlo i s Temnou věží. Bohužel vzniknul film, který není ani pro fanoušky Kinga, ani pro diváky, kteří knihy nečetli (protože některé detaily prostě musí být knihou nepolíbenému záhadou). Aneb jak ani dobří herci moc nezmůžou, když scénárista zapomněl tvář svého otce :) A mimochodem, nic proti Elbovi, ale když už ve filmu Amíci potřebovali Afroameričana, nechápu, proč se prostě a jednoduše nedrželi předlohy. Kriste pane, černoška a ještě invalida... Co chtěli víc. Dlouhé dny a příjemné noci tentokrát tvůrcům nepřeju. Absence Eddieho, Susanah a Ocha nejde odpustit. A to je jen vrchol ledovce. Jednu hvězdu dávám za úvodní společnost Ka-tet, želvu a růži. ()

bigmatko

Také slabšie scifi fantazy, ktoré je Kingovými knihami asi len veľmi vzdialene inšpirované lebo knižná séria Temná veža je pomerne rozsiahla a film je zas neprimerane krátky. Napriek tomu to má myšlienku ale skôr je to také detské prerozprávanie deja, ktoré nie je ničím výnimočné. Pevne verím, že spracovanie TO bude oveľa lepšie. ()

Martin.Proko

Hezký oddychový fantasy film... ...s trochou zapření i pro děti/rodinný... ...záběry , tryky, ozvučení není problém... ...příběhově wester staré školy... ...o pomstě , nalezení se a tom že svět jde dál... ...McConaughey hraje záporáka opravdu dobře. ()

Katerina_34

Hodnocení je pro mě opravdu těžké, protože jsem bohužel pro tento film celou ságu o Temné věži četla. Pokud bych opomenula, že se jedná o knižní předlohu, tak je to super fantazy pohádka o boji dobra se zlem se správně rozervaným hlavním hrdinou a skvělým dějem, který má spád od začátku do konce a nenajdete tu ani jednu mrtvou scénu, u které byste se vyloženě nudili. Efekty jsou perfektní a postava Waltera je taky dokonalá. Člověk ho musí nesnášet snad od první scény, v níž se objeví. Ovšem pokud vezmeme v úvahu, že se jedná filmovou adaptaci ságy o Temné věži, je film totální katastrofa hned z několika důvodů. Celkový děj naprosto neodpovídá knižní předloze. Co si budeme nalhávat, šla jsem do kina hlavně proto, že jsem ságu četla a těšila se, jak se s tím tvůrci poperou. Výsledkem je několik málo scén inspirujících se předlohou, jinak scénáristi nezachovali ani základní dějovou linii a charaktery postav. Tvůrci udělali ze skvělého příběhu svoji hollywoodskou slátaninu a nazývat to adaptací na Temnou věž je pro mě urážkou tohoto díla. Nemůžu tedy film ohodnotit jinak než jednou hvězdou, a to ještě za herecký výkon Matthewa McConaugheye, jinak bych musela udělit hodnocení odpad. ()

SAXCZ

Zklamání. Rozvinuto více, pak: Hluboké zklamání. Na druhou stranu tak očekávatelné, že až nezasloužené. Když se snažíte vyškrtat děj osmi knih do jednoho celovečerního filmu, nezůstane vám v ruce nic, než cáry. Nedokázal jsem se při sledování filmu oprostit od hledání paralel s knihami. Jsou tam, ne že ne. Každá scéna má svůj předobraz v některé z knih, ale zda dávaly nezasvěcenému divákovi nějaký smysl odhadnout nedokážu. Již dávno (možná nikdy) jsem neodcházel z kina tak zklamaný. A co na to Stephen King? ()

mrmartinrohr odpad!

Bolestivý zážitek, který prakticky nemění ani výchozí pozice diváka. Ať jste knihy četli, nebo ne, bolí to. A hodně. Naprosto tragický sled plný prázdných plků a dlouhosáhlého vysvětlování ničeho dostává na samotné dno naprosté zklamání z jinak vždy výborného Matthewa McConaugheye. Film většinu věcí jen jakoby zmíní a ještě větší spoustu klíčových elementů pro fungování onoho fiktivního světa ani vůbec nevysvětlí. Asi jako kdyby někdo natočil 90 minut dlouhý film pro děti na motivy drastickýh knih o několika set stranách. Ehm… Takže fuj. A ten konec? Dvojtá porce fuj! ()

RavenSpector

Béčková kravinka. Cílová skupina tak do maximálně 15-ti let. Škoda. Od Kingova opusu jsem čekal drobet lepší atmosféru a taky nějaké to mystično. Nic z toho v téhle parodii jsem želbohu nenašel. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017