Nostradamus: 2012

(TV film)
  • Česko Konec světa podle Nostradama (více)
USA, 2009, 120 min

Scénář:

Larry Weitzman

Život na naší planetě byl už 5x téměř vyhuben. Čeká nás v blízké budoucnosti podobná hrozba?
Michel de Nostre-Dame zvaný NOSTRADAMUS byl lékař, který proslul jako prorok. Přestože zemřel 2. července 1566, jeho proroctví se ukazují jako velice přesná. Tento dokumentární snímek se zabývá datem 21.12. 2012, kdy má nastat výjimečný astrologický jev a podle předpovědi má nastat konec světa. Existují vědecké či jakékoliv přesvědčivé důkazy, že se temná proroctví ukrytá do tajemných čtyřverší vyplní? (Fr)

DjMetal

no.Neviem preco sa to vola Nostradamus. Ze prorok.no dobre,ale ved bolo vela prorokov ktory predpovedali koniec sveta.On ich mohol kludne skopirovat :D:D..a neni az z tak stary.nejakych 460rokov. Zato Mayovia 2000p.n.l. To je trosku viacej na zamyslenie,ze to vedeli.A nie tamten mladik :D... ()

Jaromír odpad!

"Dokument" postavený na výkladu několika karet a snůšce blábolů a polopravd. Díval jsem se do poloviny a pak (když už opakovali stejné "fakta" potřetí to nevydržel a vypnul jej. Ztráta času. Astronomové a fyzici se pobaví... Však tam ukazují i obrázek Alberta, chudák bude rotovat v hrobě. ()

MDesign

Ako fanúšik konšpirácií, tajomna a objavovania pravdy som si Nostradama nemohol nechať ujsť. Dám vám však radu: neočakávajte od neho veľa, aby ste potom neboli sklamaný ako ja. Nostradamus: 2012 je dokument, ktorý prináša divákovi mnoho zaujímavostí, bohužiaľ ich vierohodnosť je ničená samotnými autormi tohto filmu. Neustále opakovanie tých istých informácií každých 5 minút musí liesť nejednému divákovi na nervy a "pozvaný hostia" celkový dojem len zhoršujú. Úplne neznámí, rádoby vedci nám namiesto skutočných dôkazov prinášajú len nespočet teorií, na ktorých sa rozumnejší divák musí smiať. Keby ste im dali kravu, mrkvu, Hondu a Londýn, z týchto štyroch indícií by dokázali vytvoriť kompletné nostradamove proroctvo o konci sveta. Aj napriek týmto ukazateľom podpriemerného dokumentu, dokáže Nostradamus: 2012 zaujať a to hlavne napínavým, takmer až hororovým nádychom. ()

honzic

Zajímavé, leč až zdlouhavé povídání o možných vysvětleních proroctví Nostradama a dalších předků. Hodnocení: 55 % ()

premeq

Jelikož, pač a protože mě rok 2012 zajímá a těším se na něj, tak se snažím posbírat co nejvíce dokumentů na toto téma. A tento mi přijde zatím jako jeden z nejlepších. 4* ()

RomaS

Snůžka spekulativních teorií o zániku světa, které nelze potvrdit ani vyvrátit. Tímto způsobem může tvrdit kdokoliv cokoliv. Vzpomeňte si na jakoukoliv katastrofu a tady ji určitě najdete v souvislosti s Nostradamovým proroctvím. Faktická a informační hodnota tohoto dokumentu je pouze rovna rčení: Co by, kdyby ... ()

brasek

Nemám celkom v láske takto podávané dokumenty... niekoľkokrát zopakované tie isté fakty, postrihané snímky z rôznych svetových udalostí do nejakého mixu... ale driemalo sa výborne. ()

Weehaa

Jednu hvezdicku davam proto, protoze si umim predstavit, ze by ten dokument mohl byt jeste horsi, s jeste vice pseudoodborniky, ucelovou manipulaci s informacemi a umelym nastavovanim stopaze.. ()

LencaN

Určitě je to zajímavé, ale moc tomu nevěřím. Ty předpovědi jsou tak metaforicky řečeny, že se to dá napasovat na spoustu věcí a to by bylo, aby se jednou v dějinách lidstva nestala taková katastrofa, která by odpovídala Nostradamově popisu. Navíc tenhle dokument spíš ukazuje teorie, domněnky a snahy vysvětlit veškeré dějství planety ze zašifrovaných obrázků či čtyřveršů a vše to propojovat se středem galaxie a Sluncem. Nic není dokázané, všechno jsou to jen poznatky, které by mohly být pravé, ale stejně tak by nemusely. Tento dokument to ještě ke všemu podává strašně zmateně, nakousává spoustu úhlů pohledu. Ano, to je dobře, že se snaží hledat nějaké vysvětlení a nejdou zběsile jen po jedné cestě. Ale na běžného diváka to bylo moc povídání a málo poznání. ()

Majeros

Zajímavý názor a úvaha. Je fakt, že bychom se nad dnešním životem měli zamyslet. Možná je i finanční system na konci svého životního cyklu. čas ukáže ()

Monyfik odpad!

Máme rádi zajímavé dokumenty, ale míchat hrušky s jablky a vymýšlet si teorie, jak se to dotázanému hodí, je opravdu moc. ()

kelley odpad!

Tohle že je dokumentární film ? Já tento pojem chápu tak, že dokument je přímá reportáž z nějaké události nebo z přírody s ověřitelnými fakty a podobně, případně z nějakého probíhajícího experimetu a je podepřen měřitelnými a zdokumentovatelnými výsledky. Nic z toho jse zde nenašel. Jen jakési zmatené střídání zcela nesouvisejících záběrů na již proběhlé přírodní katastrofy bez jakéhokoliv komentáře (kdy a kde to bylo ? Zvýšil se významně počet katastrof za posledních pár let ?), na animace zvesmíru, na pyramidy, pak jakési prostřihy na knihu a její dekoraci s kolem od vozu na nějakou plastiku s podobným kolem od vozu neznámo kde... Autorství té knihy prý „mnozí přičítají Nostradamovi“. Kteří mnozí (jmenujte mi aspoň dva) ? A proč mu to přičítají ? A je tedy autor Nostradamos ? A co se v ní teda píše ? Až asi po dvaceti minutách se dozvídáme jakýs takýs fakt, že hladiny moří stoupají, ale nedozvíme se jak rychle a jaké jsou předpokládané následky dalšího stoupání... Déle jsem již toto pseudodílo sledovat nevydržel. Vzpomínky na budoucnost byly aspoň záživné a sem tam nějakou zajímavou otázku nastolily. Ale co je moc to je moc, tohle neobstojí ani jako sci-fi. Splachuji nemilosrdně do odpadu. ()

M.A.N.E.

Dokument se mi celkem líbil, nebudu komentovat obsah, jelikož někdo tomu věří a někdo ne, byla by chyba ho hodnotit jen z tohoto hlediska, jelikož pokud si pouštím dokument o proroctví apod, nemohu uvádět, že se mi z tohoto důvodu líbil nebo ne. Čili k věci. Zpracování je zajímavé, bohužel mám dojem, že z 2 hodinového dokumentu by klidně mohl být ve zkrácené verzi hodinový - a dozvěděli bychom se to samé. Patnáct minut se dokolečka řeší to samé, navíc jsou zde přidané komentáře čehosi jako "vědců" (mám pocit, že to vědci nebyli, spíše jen nadšenci, kteří se o to zajímají) typu "kdyby se to stalo, byla by to nepředstavitelná katastrofa" atd. Nezlobte se na mě, ale to nám přece nemusíte říkat. Navíc člověk, který dokument nadaboval vždy něco řekl a naši "vědci" to vlastně zopakovali. Tak trochu mi to přijde jako vymývaní mozků, dokument rozhodně není objektivní, nejsou zde spekulace, nýbrž autoři to před nás dávají jako "tutovku", které někdo nevěří. Je to škoda, dokument mohl být mnohem zajímavější v kratší podobě, takhle si pozornost diváka neudrží. ()

RADX1

Jelikož už jsem viděl několik dokumentů na toto téma, můžu směle říci že tento kousek je opravdu slabý. To co by se vešlo na 30 minut je zde rozvláčněno na neuvěřitelné dvě hodiny a to především díky neustálému opakování jedné a té samé věci dokola: 21.12.2012 kdy bude naše země se sluneční soustavou v galaktickém středu dojde k něčemu zkázonosnému. Tuto větu na x variací zde uslyšíte snad i 30x. I náš bývalý totalitní režim který se nám snažil tlačit do hlavy odpor proti imperialistickým američanům je oproti tomuto dokumentu slabý odvar. Vlastně nic zde není probráno do hloubky a ani nicmoc zpochybňováno. Dále jak už bývá zvykem, mnoho diskutabilních věcí je bráno jako fakt. Což je ale u dokumentů tohoto ražení téměř klasika - jak jinak ohromit diváka... Jednu hvězičku dávám za snahu průzkumu v této problematice. :o) ()

eRKo odpad!

O tom, co vše může být v knize, která může být údajnou ztracenou knihou Nostradamovou, což může souviset se svobodnými zednáři a tajemnými symboly na katedrálách, kříži ve francouzském Hendey, mayským kalendářem.... BUM blíží se konec světa. Snad ještě 30. prosince 2012 to pro někoho mohla být pecka, teď je skutečnost, že jde o 120 minut pitomostí, doufám zjevná každému. Není nic neužitečnějšího než studovat současnost skrze Nostradamova čtyřverší. Neznám jedinou událost, kterou by někdo podle nich předpověděl (= pověděl o ní dopředu něco konkrétního dřív, než se stala). Místo toho jsme pravidelně svědky toho, jak se čtyřverší násilně roubují na minulé události a vymýšlejí se souvislosti, aby to sedělo. Natáčí-li si takové "dokumenty" kanál History je mi to celkem jedno, ale nevím, proč by za podobné nesmysly měla utrácet televize veřejné služby (ČT) z našich koncesionářských poplatků. ()