Nostradamus: 2012

(TV film)
  • Česko Konec světa podle Nostradama (více)
USA, 2009, 120 min

Scénář:

Larry Weitzman

Život na naší planetě byl už 5x téměř vyhuben. Čeká nás v blízké budoucnosti podobná hrozba?
Michel de Nostre-Dame zvaný NOSTRADAMUS byl lékař, který proslul jako prorok. Přestože zemřel 2. července 1566, jeho proroctví se ukazují jako velice přesná. Tento dokumentární snímek se zabývá datem 21.12. 2012, kdy má nastat výjimečný astrologický jev a podle předpovědi má nastat konec světa. Existují vědecké či jakékoliv přesvědčivé důkazy, že se temná proroctví ukrytá do tajemných čtyřverší vyplní? (Fr)

sskrblik

Věřte, nevěřte. V dokumentu se věci často opakují, tudíž výsledný efekt se ztrací do pozadí. Krom toho přežili už jsme několik konců světa, takže jen málokdo uvěří. Nu počkejme za 2 roky. ()

ghatos

Když si odmyslím moderní balast ve vyprávění (hudba, střih atd.), tak obsah je většinou hodný k zamyšlení. V některých fázích jsou argumenty proroctví velmi podnětné. Lidstvo se skutečně nachází na určité křižovatce a není špatné se podívat do minulosti i za pomocí hvězd a znamení zvěrokruhu. Kdo ignoruje minulost, nemůže pochopit budoucnost. ()

Mr.Dogman

I když se o toto téma poměrně hodně zajímám, tento dokument byl nudný. Zbytečné natahování tím, že každou věc řeknou alespoň pětkrát.. Ale pár zajímavých poznatků mi dokument přinesl. ()

Mr.Jackass

sice zajímavý, ale mám ten pocit, že zase tak něco extra zásadního se nestane :) a ve verších tohoto člověka najde kdokoliv cokoliv si myslím :) ()

Forsberg11

Na môj vkus to bolo nakrútené dosť nudnou formou a navyše to bolo veľmi zdĺhavé, takže som mal problém to vôbec dopozerať, aj to asi na trikrát. Dokument hovorí hlavne o prorokovi Nostradamovi a jeho slávnych štvorveršiach, ktoré sa snažia filozofi, historici, kryptológovia, či len obyčajní špekulanti už desaťročia dešifrovať. Niektorí z nich tvrdia, že Nostradamus v nich, okrem iných vecí, predpovedal koniec našej civilizácia na dátum 21. 12. 2012, no väčšina je našťastie takých, ktorí si myslia, že tento dátum, nebude koncom nášho sveta, no naopak, začiatkom niečoho nového, nového ľudského veku. Film ako celok na mňa nijak extra nezapôsobil, určité informácie sa opakujú takmer každých päť minút, čo mu už dosť liezlo na nervy a mnoho informácii mi príde ako čistá špekulácia, či len nasilu predstavený pokus o senzáciu. No ale pravdu povedia, oveľa viac som ani nečakal... ()

bari68

Dokument,ktorý na proroctvá a naše otázky odpovedá znovu a znovu s menším otáznikom.Ale, v podstate inak to ani nejde.Očakávaný dátum bol už v poslednej dobe skloňovaný miliónkrát.Toto je ale dobrý almanach v súhrne aj pre veriacich,skeptikov,či ateistov tejto udalosti. ()

Kracken

Změna lidstva a obnovení rovnováhy planety země, příjde až dostanem na prdel od matky přírody, jinak se totiž může rodit Nostradámů třeba dvacet týdně a stejně to bude prd platný !!! ()

Paity

Je to pořád dokola, pořád se nějací dokumentaristé snaží o vyčtení z Nostadamových vzkazů něco, co tam ale prostě není. ()

22matelko

To všetko čo sa nám v tomto dokumente snažili povedať môže byť pravda ale ako si ma to nepresvedčilo. Samé, domnievame sa, myslíme si , dúfame. Všetko si v podstate vysvetlili podľa toho ako sa im to hodilo. Ku koncu som už dokonca spal. Na odpad to nieje ale určite to nebolo ani na 100%. tak 1,5 hviezdy bych dal. ()

waits odpad!

Film natočený v roce 2009 má tříletý potenciál prodeje z History do některé z jiných hysterických TV stanic (bohužel, pro danového poplatníka i do některých veřejnoprávních TV). Sebevíc zpovykaný dívák, křečkující rok dopředu rýži a schovávající si pod postelí starší perkusní revolver se v roce 2013 pohrdlivě zasměje a utrousí cosi o kravině. (Všeho do času, rýži začne nakupovat zase dalším rokem, protože bude v očekávání a/války, za b/měnové reformy, za c/příletu mimozemštanů). Tenhle dokument, jako většina na toto téma, vaří z vody. Zamračení pseudoexperti deklamují, že jsme na hranici finančního, energetického a ekologického zlomu, promíchá se astrologie (postavení Slunce přináší neštěstí!), architektura starých civilzací (obsedantní představa, že nám chtějí svými domky něco sdělit), globální oteplování, soustavně se promítají obrazy padajícího ledu, soptících sopek atd., Věty začínají slovy "Někteří se domnívají.." Vědci si myslí, že může dojít.." Jsou probírána Nostradamovy verše. Jak? Nastane velké sucho, dí prorok, a to na obratníku Raka. Vypravěč hned zdůrazní, že sucho je skutečně na obatníku Raka často a že případný hladomor by mohl zahubit lidstvo. Dále - kvůli žáru, zahřívající moře,se budou vařit ryby. Výklad? Nostradamus předpověděl globální oteplování.Nebo: Když začal hurikán Katrina, měl můj přítel dojem, že šlo o předpověd v deváte centurii, sděluje tajemně jakýsi pán divákovi. Lidé budou zničeni v jejich vlastním domě, říkají verše. No, víte,pokud budeme považovat za uzavřený dům burzu cenných papírů, tak.vidíme, že současná ekonomická krize, předpovězená Nostradamem.. Atd. ()

arcticsky

Lidi holt budou blbnout a blbnout až do skonání světa....více není co sdělit k podivným a senzacechtivým výkladům Nostradamových textů... ()

Lobotomas

Nejnudnější dokument, který sem kdy viděl. A to jsem jich už pár viděl! Žádné vědecké důkazy, pouze spekulace.. Stanovit datum konce světa na přesně na 21.12.2012 je absolutně nesmyslné. Budocnost se takovýmto způsobem převídat nedá. Hlavně ne když byla přepovězena několik tisíc let před součastností. Jediné s čím můžu ve filmu souhlasit je to že lidstvo již brzy nebude, ale to ví každý, kdo si občas pustí zprávy a dokáže si dát pár úlomků dohromady. ()

WillyMarks

dobřeeee...fajn necháme se překvapit, nikdo přece nic neví, nicméně zajímavý dokument a člověk by si měl uvědomit pár faktorů, které předcházejí velkým změnám ... ()

ZackSawyer

Neustálé opakování jednoho a toho samého dělá z tohoto "dokumentu" nudu, i když jsou tam jistě pasáže, které jsou velmi přinejmenším pozoruhodné či zajímavé s ohledem na jejich význam. Ale ve výsledku spíš zklamání a to co autoři dokumentu prezentují se dá shrnout do 15 minut. ()

Jimy

Bez ohledu na to, jaký bude rok 2012, bychom my lidé měli své chování v mnoha směrech přehodnotit. ()

sarfian

Každý má svoj názor, tak ako na rok 2012, tak aj na tento dokument. Nepatrím k tým čo veria v koniec sveta, ale ani k tým čo neveria. Ja patrím k tým čo sú pripravený a ak sa aj nič nestane, tak sa len pousmejem, vydýchnem si a život ide ďalej. Ale ak sa niečo naozaj chystá ... je lepšie byť pripravený, ako prekvapený...VIDENÉ 1x ()

JamesLeon

Asi tak 80% toho co zde bylo uvedeno mi přišlo jako naprostý nesmysl. Myslím, že Nostradamus své předpovědi skrýval do veršů nejen proto, že je nemohl říkat nahlas, ale také proto, aby si v nich všichni ti co mají rádi katastrofické scénáře našli to, co se jim zrovna hodí do nastalé situace. Tvrdit, že Nostradamus předpověděl hurikán Katrina, válku v Iráku nebo dokonce současnou finanční krizi, to už mi přišlo hodně přehnaný. Věřím spíše ve vědecké důkazy a ty zde naprosto scházely. ()