Redline

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Sportovní

Japonsko, 2009, 102 min

• Gonzi

První závod - skvělý Mezičást by mi nevadila, nestojí sice za řeč, ale jako výplň mezi akcí v pohodě. Druhý (a poslední...) závod - přeplácané chaotické něco, z čehož se stane něco normálního až po souboji dvou monster. Totální nepřehlednost dění většiny redline závodu způsobenou jak množstvím elementů (různé cesty, vrtání pod zemí, armáda, mutant + kupa závodníku) tak způsobem nakreslení. Byl obrovský problém vědět, kdo je na kterém místě závodu, kdo po kom zrovna jde apod. Vše je navíc nádherně kreslené, ale tak rychlé, že už se záběry stávají nepřehlednými a bývá problém pobrat, co se zrovna děje v nějakém větším kontextu. Kdyby film měl celou dobu úroveň prvních a posledních asi 10ti minut, tak zvažuju 4-5*. Takhle dávám 2* jen z úcty k těmto částem filmu.(1.12.2011)

Prásk! Jsou jízdy a jízdy. Tohle je ta druhá verze, která se z těch nejsprávnějších důvodů vůbec ničím složitým nezabývá a servíruje anarchisticky bombastický žážitek z úžasně nadupané a naspeedované podívané. Připomnělo mi to zanimovanou verzi hraného Death Race, samozřejmě s dodanou japonskou šíleností a přehánením. Vykašlete se na příběh, který je samozřejmě jednoduchoučký (s kapkou romance), o tom to není. Jsou tam vcelku zvláštní, ale poměrně i zajímavé odbočky směr politika a život na chudé planetě, ale to jsou takové náramky a nalakované nehty. Tohle je o tom se klanět bohům z Madhouse co dokázali nakreslit, protože vizuál je taková excentrická, za to oku lahodící diskotéka barev a nápadů, až vám brada padá k podlaze. Sekvence, kdy na to řidiči dupnou, perou se s překážkama anebo zapnou nitrák, musí být opojnější jak snový sex s vaším idolem. Paleta automobilových vymožeností anebo vůbec vzhled postav je piktoresknost sama a když tomu všemu přidáte perfektně padnoucí hudbu, tak z těch sálajících neřízených emocí, které se na vás valí z obrazovky, jste odrovnaní a doslova nevědomky poslintaní. Tohle pro mé oči chutnalo jak nějaká vintage whiska, kterou jsem zapil několika energiťáky. Skvělý žážitek, těsně nedosažených 5*.(28.7.2018)

• yenn

I v rouše technicky kvalitním zůstává tuctový příběh tuctovým. Ale budiž, stále tu máme závod, který by mohl být efektní, plný závodnického umu a vychytralých manévrů. První částečně platí, druhé a třetí však nikoli. Zde totiž na dovednostech nezáleží – vítězí ten, kdo, obrazně řečeno, „více zařve“, a to je u sportovního či závodního díla obzvláště mrzuté. Jsou-li Tailenders kopií, pak jsou kopií vskutku zdařilou. 4/10(18.12.2011)

35 000 koní má pod kapotou Sweet JP vo svojej káre. Tento animák ich má ale 1000 násobne viac! Neuveriteľná šupa! Naposledy mi hlavu poriadne rozstrieľali Retro & Pandy a teraz mi ju totálne prevalcovali mašiny z REDLINE - hyper akčná, vybuchujúca, farebná, crazy sci-fi pretekárska bomba. To sa musí jednoducho vidieť v HD kvalite na čo najväčšej bedni zo zvukom na plné pecky, nech vám až uši a oči krvácajú!(7.11.2011)

• Terva

....v daleké budoucnosti, kdy jsou všechny auta postupně nahrazena vznášedly......... Tak tohle mě vůbec nebralo. Prý mimozemšťani. Dobrá půlka jich je spíše karikaturou na zvířata. Někdo to přirovnal k Star Wars, ale do toho to má daleko. CITÁT - Snad máš pravdu......... Hudba je příšerná a dějová linie jednoduchá. Jediné, co se povedlo, již tradičně u těchto filmů, je kresba a některé krásné barvičky. Pro mě skoro ztráta času.(6.10.2014)