Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Paity

Beru to jako poctu králi popu, kterého nikdo nepřekoná. Jeho život byl jako na houpačce a sám si toho asi dost prožil. Vnitřně zůstal vždycky dítětem, to už teď víme a tak jeho počínání často nedávalo smysl. Tohle je ale důstojné rozloučení. ()

AdamesWWE

Dovolím si citovať časť POMOvho komentáru: "Michael bol dobrý človek, skvelý hudobník a geniálny tanečník, ale toto je polotovar, ktorý nemá kostru ani tvar." Presne tak. Tomuto dokumentu proste niečo chýba, je to zaujímavé sledovať Michaela a spomínať nanho atd.. Ale jeho pamiatku si mali tvorcovia uctiť oveľa lepším spôsobom, niečím, načo by som sa s radostou opať a opať pozerať, toto stačí vidieť jeden krát. Dokonalý marketingový ťah. ()

XdanteX

"And on Michael's command.....this is it" Alespoň hrubý náčrt toho co by bylo kdyby to nakonec bylo. Nějaké ty záběry ze zkoušek, z bekstejdže a pár kecánků........ ()

VonoXX

Mám rád Michaela Jacksona, ale určitě nejsem jeho fanatickej fanoušek. Šel jsem na to s tím, že se budu soustředit hlavně na dokument jako takový a v tom je asi největší háček. Jako DVD bonus je to vcelku kvalitní, ale jako plnohodnotný dokumentární film je to podprůměrný. Takže 130 Kč mě vcelku zamrzelo, ale to už je moje blbost. Objektivně bych dal 2*, ale proto že jsem některé jeho písničky měl rád tak dám 3. A kdo na to chce jít jen kvůli zdejším komentářům a bude čekat nějaké veledílo je na omylu. Fanatičtí fanošci Michaela by dali 5* ikdyby tam dávali jen jeden z jeho klipů, tak už by byli v extázi. To samé se dá říci i o jeho odpůrcích. Proto berte tento "veledokument" s rezervou. [55%] ()

Shimitz

Lidi brečí, kvůli tomu, že budou s Michaelem na podiu....Michael na scéne....Michael baští lízatko...Michael má bodyguarda a paraplíčko....Michael má špatnou náladu a hlas...Všichni lezeme Michaelovi do zadku....Zajímalo by mě, jestli je Michaelův zadek stejně bílej jako jeho tvář....Neskutečná animace přijíždějícího bagru....Michael chce zachránit přírodu a všichni se drží za ruce. MJ byl veklý umělec, Kenny Ortega asi nikdy nebude. This is shit. ()

Mauric

Ohromující. Nejsem sice nějak velký fanoušek MJ, ale tento "dokument" ukazuje obrovského profesionála s dětsky naivními sny (Konec titulků byl už opravdu moc). Velká škoda, že se koncertní turné neuskutečnilo, z těch bombastických efektů mě až bolely oči. Samozřejmě celý film táhne hudba (dokonce i pecky od Jackson´s 5 :-P) a mnohdy dojemné zpovědi účastníků. Jinak je to samozřejmě šité hodně horkou jehlou a Kenny Ortega jako režisér za moc nestojí. PS: Je zajímavé, že dokud byl MJ naživu, tak mu (téměř) všichni spílali a teď, když zemřel, všichni prohlašují, jak ho milují. Tragikomické. Velice smutné. ()

tokyno

Tak tomuhle musim dát pět hvezdiček. Nejsem žádný velký fanoušek, ale hudba Michaela Jacksona se mi líbí. Kdyby se tyto přípravy dočkaly finále, tak by to bylo turné století. Můžu říct jen "škoda". REST IN PEACE MICHAEL. ()

Milodar

THIS IS not shIT. Ortega se stará o kýč, ale M.J. nás miluje. Na co vlastně Michael zemřel - na přemíru léků, soudních výdajů, ozónovou díru nebo kácení deštných pralesů? ()

Ezekiel1

Začátek se rozjede opravdu ve velkém stylu. Sotva jsem popadal dech. Zhruba po první půlhodince ovšem tempo začne pomalu upadat. Co mě osobně hodně zklamalo byl prezentovaný způsob Michaelových největších hitů Beat It a Billy Jean. Zřejmě na ně již nezbyl lepší materiál. Lidé v kině se také začali řehtat při stokrát vyřčeném "God Bless You." Pak mě také mrzí, že Ortega nepoužil záběry z posledního dne Michaelova života. Chyběl mi zde propastně i Moonwalk. Mezi pozitiva řadím Michaelův zpěv, i když se šetřil, tak je v něm znát kvalita. Nesmím opomenout ani jeho poměrně dobrou fyzickou kondici, když se z neustálou vervou pouštěl do tanečních kreací. Věčná škoda, mohlo se jednat opravdu o velkolepou show. Dal bych cokoliv zato, abych viděl aspoň jeden koncert. 78% ()

slouy

Super dokumentární film. Michaela jsem měl moc rád, škoda že už nebude dále zpívat. Ty koncerty, na které jse připravoval mohly být super. Nové klipy, které tam předělávali vypadaly taky bajo. 3/5* ()

blues

Ani koncert, ani dokument. Bez sentimentu - je to něco napůl, čistý průměr. Koncertní části jsou super, ty dokumentární po chvíli nudí. Ale ukazuje to MJ i jako člověka, trošku podivného, ale skvělého. ()

TERRORDROME

Majkl Dźexn chystal megašnúru aby rozpútal svoj comeback, kúpil si kvôli tomu novú rukavičku, naškrobil biele ponožky a dokonca si nechal urobiť aj nový nos z ušlachtilej ocele, ale zubatá s kosou mu urobila škrt cez rozpočet. Celkovo vzaté, ten incident s jeho smrťou bola najvýnosnejšia vec ktorú urobil za minimálne posledných 10 rokov svojho života, keď sa v súvislosti s ním hovorilo miesto hudby už len o tom či osahával deti, prípadne sa robili vtipy že kedy sa už konečne celý rozpadne. Po nečakanej smrti však zákonite stúpol predaj čohokoľvek so značkou Emdžej až do nebies a šialení zberatelia by kľudne vysolili x miliónov dolárov aj za kus betónu na ktorý si v 89-tom odpľul počas prechádzky. Keďže na plánované koncerty už nedošlo, tak sa teda vydala aspoň koláž záberov z ich prípravy, v ktorých uvidíme nácvik chytania sa za vajcia a jednohlasného pritakávania aký bol Džeko úžasný. Je nad iskru v oku čistého blázna Boba Dupľu jasnejšie že This Is It je produkt ktorý má za úlohu vytrieskať z Majkla in memoriam pár dolárov ( eur, forintov, toliarov... ) navyše aby sa zaplatil aspoň účet za elektrinu na skúškach a nemohlo to nevýsť. P.S. proti Majklovi inak nič nemám, bol to borec, íííííchúúúú... čáááá! ()

derryl

Myslím si, že kult Michaela Jacksona je tak obrovský, že není třeba dodávat, že byl neuvěřitelný, pracovitý a vše konal na 150%. To je v tomto dokumentu vidět: velký perfekcionista a profesionál MJJ. Děkuji za vše, co mi Tvá hudba a um přináší. ()

Ondrus

Skvělé. Myslím, že všichni dostali co chtěli - záznam ze zkoušek. A ten byl vynikající! Ukazují jaký byl Michael génius i jaký byl skromný a dobrosrdečný člověk a na jaké velkolepé show, která bohužel není, pracoval. Michael na pódiu válí a myslím , že by všechny padesátníky strčil hravě do kapsy. Byl to opravdu Král. ()

Krepi

Jak napsal Renton - není to nejlepší hudební dokument, není to nejlepší Majlklův klip, ale přesto - THIS IS IT! Opravdu hodně mě překvapilo, jak M.J. vystupuje a jak se chová ke svým kolegům, spolu-tanečníkům a vůbec lidem kolem sebe... Nevím, jestli by mě snímek natolik zasáhl, kdyby byl jestě s námi, ale o tom se nemá cenu bavit. Bohužel už tu není a právě proto se mi film tak líbil... ()

Ricky_CZ

Důstojné rozloučení s králem. A co mne potěšilo nejvíce- Ty nejemotivnější pasáže nebyly vyhroceny tak daleko, aby půl sálu upadlo v pláč...Moc pěkné... R.I.P. MJ ()

Marys

Hoci nie som Jacksonov veľký fanúšik, musím priznať, že po zhliadnutí tohto filmu som si prvýkrát uvedomil, že Michael je preč a už sa nevráti. Síce som čakal, že ma zvuk z kinosály dostane trošku viac, než ma v skutočnosti dostal, aj tak to bol veľmi dobrý film a ľutujem všetkých tých, ktorý sa na tento koncert tak svedomito pripravovali a nakoniec im nebolo umožnené, aby pre niekoho vystúpili. ()

Mikeel

Tenhle film je výhradně pro skalní fanoušky Michaela Jacksona. I když to skutečně bylo o ničem, líbilo se mi to. A moc! Samozřejmě, že to bylo natočené tak, aby to ukázalo Michaela v dobrém světle, ale nemyslím si, že by to předstíral jen pro kamery. Těch pět hvězdiček není pro tento film, ale je to pro Michaela, pro člověka, který myslím změnil životy mnoha lidem, pro člověka, který rozdával lásku všude okolo sebe, pro člověka, který si zaslouží BÝT NAVŽDY! To je to poslední, co pro tebe můžu udělat! Budeš nám scházet, králi popu! ()