Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Gazi

Rozhodně THIS IS IT nenabídne žádný unikátní pohled... Po přetrpení začátku, kde "smysluplně" promlouvají tanečníci, mne "dokument" vcelku chytil. Přestože je to hodně slabé, i tak dávám za tři: 1) nelituju času stráveného koukáním na tento dokument, 2) bylo fajn si připomenout Michaelovy písně a tanečky, 3) jedna hvězda je čistě pro Michaela! ()

Musak

Jakožto nefanoušek Jacksona mě téměř dvouhodinová zkouška naprosto nudila...Sám Jackson tam dohromady řekne tak 4-5 vět, kde v každé zazní buď "I love you" nebo "God bless you"....chápu, že jeho fanoušci na to mají jiný pohled, ale jinak je to jeden z nejhorších hudebních dokumentů vůbec. ()

Autogram

Michaelovi na to, v akom bol stave pri pohľade zblízka, to mimoriadne dobre spievalo aj tancovalo a dokonca jedno aj druhé súčasne, čo nedokážu ani mnohé svetové hviezdy o generáciu mladšie. Film je zmesou „Making of“ a záznamu koncertu, ktorý sa nikdy neuskutočnil. Aj keď som len príležitostný poslucháč jeho hudby, tak som vďačný aspoň za takýto pohľad na plánovanú koncertnú šnúru. Niektorí tu vyčítajú málo záberov zákulisia a priveľa hudby, ale mňa skutočne nezaujíma, koľko kilometrov káblov použili, koľko koly sa vypilo pri skúškach ani kto sa na skúške udrel alebo opil. Užil som si hlavne najgeniálnejšie skladby Bad, Bidét a Billie Jean, menej už taký Thriller s bubákmi alebo avatarovsky štylizovaný Heal The World. ()

KASUGI

Kua, tak to mohlo být velké! Ohromná škoda, že k tomuto koncertu bohužel už nedošlo. Moc jsem Michaelovi ten comeback přál. . Chápu, že pro nehudebníka, který nesložil ani prd a na pódiu v životě nestál, může být nuda koukat na to, jak Michael na pódiu koumá, kdy začne hrát refrén, kdy se přidají kytary a odkud vyjede ten buldozer, já se ale jako muzikant bavil náramně, i když z výše zmíněných důvodů s jistou hořkostí... ()

Jaro.Krafcik

Jeden z naj hudobných filmov, celé to bolo vo forme dokumentu, kde sa ukazovali prípravy na veľké koncertové turné This is It. Žiaľ, MJ sa ho nedožil. Nebol som jeho fanúšikom ale niektoré nesmrteľné hity ktoré spieval si rád pustim a vypočujem. Film naladil a to je to hlavné, čo by mal dobrý film spraviť. V kine to musel byt zážitok. 4 ()

HomeAlone

M.J. bol jednoznacne hudobny a tanecny genius a spochybnia to len zavistlivy ludia , no a co sa tyka dokumentu tak nema jedinu chybu a velmi ma potesil . PS : verim , ze raz nejaky dobry reziser natoci o M.J. zivotopisny film 1.triedy a nie nieco podobne ako muz v zrkadle . ()

BuryGol

Po spuštění filmu se před váma neobjeví polomrtvá bývalá hvězda o berlích a s namodralou kůží. Naopak je tam Michael, sice dost pohublej, ale plnej energie, se skvělym hlasem a ve vynikající formě. Člověk, kterej si užívá každou minutu, dolaďuje detaily do posledního tónu kterej bych já ani nepochytil, a těší se na megašňůru koncertů...který se už nedočkal. Dokument ukazuje, co by nás čekalo, kdyby Michael nečekaně neodešel. Efekty, vychytaný pódium, nejlepší tanečníci a muzikanti a hlavně bezchybná show. Tenhle film mě donutil vzpomenout si na Tribute to MJ co jsme si s extřídou udělali hned po skončení ročníku. Noc, kdy jel MJ stále dokola a odpadli jsme až ráno. Snad tenhle film trochu zalepí náklady, co se na celý turné vydaly, ale který se už nikdy neuskuteční. ()

Richard_Ba

Dokument , ktorý vychádzal presne na moje narodeniny som bral ako darček. Myslel som si, že aká skvelá show to bude, a ako si to užijem (podobne ako Shine a Light napr.). Nestalo sa tak...Chápem tú rozkolenosť v tunajších hodnoteniach, (3* , alebo 5*) ale treba si uvedomiť, že nehodnotíme samého Michaela, ktorý by si tých hviezdičiek zaslúžil aj 10, ale hodnotíme kvalitu dokumentu o jeho poslednom koncerte.____ Celé to bolo kŕčovito spojené, bez chronológie, bez systému, a potom adekvátne k tomu som pritom aj zaspával. Keď som sa sám seba pýtal, načo je takýto dokument dobrý, napadlo mi to hneď ako som si spomenul na zvlykajúcich tanečníkov na začiatku videa (nevedelo mi napadnúť, prečo tam zobrazujú neznámych tanečníkov, keď ho milovali aj celebrity, a tie predsa lepšie vedia prilákať publikum) a potom mi to došlo. Michael umrel, koncert sa nekoná, tanečníci nedostali plat. Bum. Takže celá táto fraška je na to, aby financovala veľkú trosečnú show, lebo bez Kráľa popu na turné asi nepôjdu... ()

spikey1

Pomalé, bez drajvu, udyndané. Největší nevýhodou je to, jak málo materiálu stihl Ortega zaznamenat na zkouškách ke koncertu. Naproti tomu je toto tou největší výpovědní hodnotou jakou mohou fanoušci krále popu vidět a i pro generace budoucí je tento dokument důležitý. ()

TroiMae

Dokument vznikl ve snaze, aby úsilí na přípravě koncertů nepřišlo úplně vniveč. Jistě si ho nikdo, kdo miluje MJ, nenechá uniknout, ale tvrzení v upoutávce, že je to životní událost, je zbytečně nafouklé. Za filmem je určitě spousta práce a přinejmenším je patrné, jaká nesmírná škoda je, že se Jacksonova vize nerealizovala. Ta měla být životní událostí a její záznam by byl skvěle doplněn tímto filmem na bonusovém DVD. Takhle mě daleko víc bavily právě přidané bonusy, ve kterých se části filmu objevují, než hlavní film. Film má historickou hodnotu, ale je to jako číst nedokončenou nevydanou knihu zemřelého spisovatele. ()

made1

Jako Michaelův neskalní fanoušek vlastně ani nevím, co přesně mám hodnotit. Takže nejspíš jen vlastní dojmy. Chápu, že zkoušky se nikdy nezpívají naplno a nevadilo mi to. Tanečníci byli skvělí rovněž kapela. Michael sám o sobě působil jako velké geniální dítě, které se chce předvést velké rodině. Byla by to skvělá šňůra. ()

kisha

Jackson byl geniální popovej autor. Uměl zpívat. Uměl tancovat. Měl charakter, a to nevídanej. Věděl, co chce. Pravděpodobně skutečně "žil pro lidi a pro zemi". Byl hodnej. Byl duchem dítě. Měl rád lízátka, upnutý kalhoty, Kennyho Ortegu a často říkával "God bless you, people, I love you". O tomhle je This Is It. Co je ale jasný, lidi sou zvířata, že tohle vůbec dávali dohromady. Alespoň kdyby to co se týče formy a obrazový kvality bylo co k čemu...no nic radši. Každopádně kromě Jacksona stojí za zmínku slečna kytaristka, hodně zrak mi třeštící děvče. ()

herr_carter

Alles gute až na tu stopáž, koneckonců to tady omílají úplně všichni pořád dokola, jinak jako dokument lepší průměr...........moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Maark

Nelze hodnotit "dokument" jako takový, protože nemá zápletku, nic v něm negraduje a je sestříhaný a natočený účelně. Jen si člověk udělá obrázek o tom, jaký byl M.J. profík s dětskou duší a jaká (neuvěřitelná)show o 50 koncertech se vlastně v Londýně chystala. Ovšem škoda, že pořád nevíme jaký byl M.J. ve skutečnosti..to už bude asi navždy tajemství.. ()

Lukoboss

THIS IS IT! Ano je to přesně to, co jsem chtěl vidět a taky jsem to dostal. Vynikající, megalomanská šou, přestože to vlastně jsou jen "pracovní" nahrávky. MJ ukazuje, že i v padesáti letech umí zpívat a hýbat se (žádná troska, jak se o něm psalo), k tomu organizovat všechny na podiu (tanečníky, hudebníky, osvětlovače, někdy i samotného režiséra). Nejen, že z toho sálá vynikající atmosféra, ale taky hlavně absolutní profesionalita, se kterou se turné připravovalo. Zároveň se vám dostane pohled i na naivního Michaela tak, jak jsme ho mimo jiné znali. Bylo to perfektní, byl jsem nadmíru spokojen, chvílemi jsem chtěl tleskat, někdy jsem měl slzu na krajíčku. Škoda, že turné This is it nakonec neproběhlo, protože z toho by se svět posadil na prdel!! A to myslím naprosto vážně. PS: Některé komentáře zde jsou ubohé (každý si domyslí sám). ()

honzii

Nemůžu toto hodnotit jako filmařské dílo. Mohu snad jen poděkovat za nakouknutí do zákulisí neskutečného projektu a za poslední rozloučení s tak úžasným člověkem a tvůrcem, jakým MJ bezesporu byl. Bylo skvělé všechny sledovat, jak vytváří něco báječného, monumentálního (třeba scéna se zkouškou pyrotechniky, kdy se režisér celého projektu pyrotechnika ptal, jestli to může být 5x větší), na co by se nikdy nezapomnělo, s takovým zapálením a láskou. Ty dvě hodinky mi utekly jako lusknutí prstů a já si říkal, že z toho kvanta materiálu tam toho mohli nechat klidně trochu víc, ještě se mi nechtělo loučit.. ()

!Borec!

Emdžej je nepochybně ikona, z čehož vyplývá, že tu nejde o dokument jako takový, ale o samotného Jacksona (kdyby byl dokument natočen ve stejném stylu o někom neznámém, byl by strhán do horoucích pekel), tudíž veškerá pozornost je tu pro něj. Je to pouze jakýsi náhled něčeho nesplněného a mnoha lidmi vysněného osobního přiblížení se hvězdě. Záznam z příprav nás neseznamuje s technickými okolnostmi, režií koncertu, financemi, fanoušky, rozhovory s Majklem, ale vcelku nestranně nám předhazuje jeho osobnost pouhým snímáním scén. Můžeme vidět ohromnou lidskost a čistotu, místy až infantilnost, což vysvětluje i jeho kladný vztah k dětem. On sám byl celý život malým klukem, který žil ve svém snu a bez obalu chtěl předávat pouze štěstí dalším, soucítil s nimi, stejně tak, jako chtěl soucítit s fanoušky při jeho koncertech. Nezkažen vnitřní slávou, ale médii. Budiž mu země lehká. ()