Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

LiborGondek

Po shlédnutí 1. půle filmu jsem si říkal absolutní propadák hoden maximálně 1 hvězdy. Za řeč by stál snad jen Smooth Criminal a pár dalších scén, ale od 50 minuty filmu až do jeho konce to byla šňůra samých hitů č. 1 s precizně udělanou show. Když k tomu přičtu, že se nejedná o záznam z koncertu, ale pouze o zkoušky, tak se nedá vytknout naprosto nic. Ke konci filmu jsem se neubránil slze v oku a příjemné zamrazení v zádech u většiny známých písní. Po delší rozvaze jsem se rozhodl pro 5 hvězd a kdyby zde bylo hvězd víc, možná bych je tomuto filmu také věnoval. ()

baruss

Kenny Ortega je strašný sráč. Takého debila som už dlho nevidel. Ja už ani neviem či toto bol dokument o ňom alebo o Miachaelovi. Inak skvelá hudba v podaní skvelého umelca. Škoda okolností, za akých muselo toto dielo vznikúť. R.I.P. MJ ()

Estrecha

Úplně jak na koncertě a ještě V.I.P. lístek do zákulisí. Komu Michael není úplně cizí, tak si ten film určo užije... Trošku mě mrzelo, že chyběl Moon walk, ale jinak supr. Nakouknete do zákulisí, jak probíhají zkoušky, jak casting na tanečníky, jak se vybíraly efekty i jak by samotný koncert probíhal... Je to docela i vtipný. ()

Karush

Počas "filmu" by som najradšej v niektorých chvíľach vyskočila a tancovala- zážitok z kina nič nenahradí. Čo je však smutná skutočnosť, že Jacko viac "žije" po smrti ako za živa, veľa ľudí ho až teraz vie doceniť, keď už tu nie je medzi nami. Málo ľudí je takých, čo by sa toľko starali o okolitý svet, on na rozdiel od iných pre ľudí spieval. Mimochodom hodnotenie odpad!-pre mňa ostane navždy záhadou, ak niekto nemal rád Jacka, tak nepôjde naňho do kina a za to, že ste ho nemali v láske- dávať odpad! je úbohé... ()

st.jim

Celý dokument mi přišel dlouhý, nudný a ničím nijak nezajímavý. Michaela uznávám jako hudebníka, jeho hity poslouchám i dnes. Je jasné, že ten člověk měl hluboký vztah k hudbě, kterou miloval a měl pro ní velký cit. Tenhle blivajz si ale nezasloužil. ()

Tony DiNozzo

Michael Jackson bol OSOBNOSŤ a bol neskutočne talentovaný. Oslovenie "Kráľ popu" mu prischlo právom. Keby sa toho celého dožil, tak by to bola nenormálna show, na ktorú by ľudia nezabudli. ()

Jizni Tlapa

Perketní, emocionální, žhavé, plné pokory, originální, hudebně i efektně propracované, stejné jako byl (je) sám MJ. Dvě doporučení: 1) při domácí produkci s nedokonalým zvukem je výsledný efekt ****! 2) pokud nejste fanouškem MJ, film vůbec nesledujte! ()

RonaMidu

některé Michaelovy písničky si fakt hodně ráda poslechnu,popřípadě kouknu na klip,ale že bych ještě jednou musela hodinu a třičtvrtě sledovat,jak to všechno bylo,to zase tedy ne.....ať to byla příprava na jakkoli velkolepý koncert,promiň,Michaeli.... ()

Beky

...když nepůjdete na dokument, který se zabývá celým životem jednoho fenomenálního zpěváka...ale na dokument, který zachycuje přípravu na jedno mega turné, nebudete odcházet nespokojeni!! Jednou větou: Někteří šli na komedii, ale dostali horor:(, jejich blbost!! ()

wer4

Dokument (filmom sa tento počin určite nazývať nedá) nezachytáva ani stotinu z toho, aký mohol koncert v skutočnosti byť, ani tisícinu z toho, čo všetci prežívali pri jeho príprave a ani milióntinu z Michaelovho nadšenia a lásky k hudbe a všetkému živému i neživému na tomto svete. Pre skalných fanúšikov je to len malinká náplasť na zlomené srdcia, nenaplnenie poslednej nádeje, uvedomenie si skutočnosti, že už tu skutočne nie je a nič ho nevráti :´( .. no napriek všetkým výhradám .. Michael je Boh .. každú minútu som si vychutnávala s vedomím, že je to to posledné, čo mám a preto musím aj za takúto možnosť poďakovať. Váhala som medzi rozhodnutím zdravého rozumu a myšlienkou, že ide o rýchlokvasku, a že toto si M.J. nezaslúžil, všetku jeho energiu narýchlo zostrihať do hodiny a pol a vyhodiť to na trh, nech sa hrnú peniaze. Zvíťazilo však srdce fanúšika, ktoré si myslí, že sa to asi inak (lepšie) zostrihať nedalo, skutočne dúfam, že toto je maximum, čo sa dalo urobiť .. preto naivne dávam všetkých ***** pre Michaela. ()

July

Jako koncert za 4*, jako dokument za 1*. Místy trochu zdlouhavé, ale jinak velkolepá show, pěkné kreace a skvělá hudba. Lepší 3* nebo slabší 4*. Vyberte si. ()

_DAVE_

"This is it" jsou opravdu jen nasnímané "pracovní verze" písniček pro následující koncerty. Celé to vypadá jsi jako "filmy o filmu" bez možnosti vidět hotovou verzi. Michael nespívá a netančí naplno, kostýmy neexistují (tanečníci a vokálisti i Michael jedou normálně v teplákách), světla jedou rovněž jako vůbec všechny prvky připravované show ani ne "na půl plynu". Snažím se jen řict, že vidíte pouze jakousi kostru scény, ale aby jste viděli hotový výsledek, budete potřebovat hodně představivosti. Osobně mi trochu chybí alespoň pár záběrů (vytvořených pomocí počítačové animace) nastiňujících finální verzi scény. Takovýto záběr se ve filmu objeví jen jednou, na konci písně "Earth song". A ta atmosféra vypadá hodně luxusně. Vůbec celý koncert měl být na technologické špici, už kvůli přítomnosti obřího IMAX (ano diváci by mohli evedentně využít 3D brýlí) plátna na kterém běžel grafický podkres. 70% za film, koncerty by nespíše byly za sto. ()

PierrevanH

Těhle pět hvězdiček věnuju především Majklovi za jeho obrovský přínos do hudby. Je mi jedno jaký byl v soukromí, že měl slabost pro děti, neboť on sám byl "jedno velké dítě", podstatné pro mě je to co předváděl na jevištích - fenomenální tanečník a zpěvák, který rozuměl a vlastně se i sžil s hudbou. Je těžké patřit mezi nejlepší, ještě těžší je být nejlepší mezi nejlepšími, což Michael Jackson byl. ()

neoBlast

No věděl jsem do čeho jdu, ale doufal jsem přece jenom ve více dokumentární části. Škoda. Myslím, že více zákulisí mohlo být zajímavější než poloprovedená průměrná koncertní show (ano, skutečně vedle monumentální FutureSex/LoveShow se tohle může opravdu jít zahrabat). 50 % ()

Triny

Je mi jedno, že tady někdo tohle "dílko" označil za "bonusový maglajz".. pro mě to byla okouzlující vzpomínka na legendu popu, na krále popu!! :) ()

uiu

Čekala jsem "film" a on je to vlastně jen přehnaně dlouhý dokument, kde se i 5 minut díváte na to, jak Michael Jackson tančí na pódiu a nacvičuje vystoupení na koncert a pak je to proložené asi 30 sekund nějakým rozhovorem s tanečníkem nebo fanouškem. Rozhodně jen pro fanoušky Michaela Jacksona. PS: Jen nechápu, jak mohl Michael dovolit, aby ho někdo jen tak celé dny natáčel, jak zkouší vystoupení, když se bál lidí a vlastně všeho a všech. Ono asi bude něco na tom, že veskutečnosti jen svou fingovanou smrtí splácí dluhy. ()

Iroquaise

Na hudebním serveru Allmusic se jakýsi publicista ( asi Steven Thomas Erlewin) ptá: "Proč jsou nejlepší Jacksonovy skladby paranoidní balady ?". Nejsem si jistý, jestli tahle kategorie vítězí v rámci Jacksonovy tvorby z kvalitativního hlediska. Každopádně výrazným způsobem prosvítá, doplňuje a spoludefinuje jeho ranější tvorbu ( první tři alba). Síla těchto písní tkví nejen v jejich hudební, ale i textové složce. Texty mají tísnivý charakter a vyprávějí příběh o vztahu dvou postav - Jacksona coby zpěváka a zrádné ženské postavy nebo obecněji zrádného okolí, které se mu snaží uškodit nebo na něm nějakým způsobem negativně participovat ( "Dirty Diane", "Leave Me Alone"). Vlastně ukazují odvrácenou stránku Jacksonovy hvězdné pozice. ...více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/par-poznamek-k-michaelu-jacksonovi.html ()

anglanek

Tak tady musim dat za plny počet ikdyby to byl odpad , jelikož jsem,byl a budu neuveritelny fanoušek Michaela Jacksona ()

MikyAff

Kdo má rád Michaleovy písničky, film si užije. Ten, kdo čeká hlavně dokumentární stránku, kde se trošku víc podívá do zákulisí a přiblíží se královi popu má ale trochu smůlu. Celou stopáž se pomalu jedná o nejslavnější hity a občas se mezi nimi prohodí pár slov, co to potřebuje a co udělat líp. To mi dost mrzí, doufala jsem že se nějak přiblížíme k této osobnosti a bude možnost do ní nahlédnout. Hudební čísla a vše kolem bylo perfektní, ale na to se můžu podívat kdekoliv na youtube, doufala jsem v něco víc. Nakonec poselství,o kterém zpěvák mluví a chtěl ho tímto koncertem předat, se věnujeme až někdy v poslední čtvrtině filmu a nemá moc šanci se pořádně uchytit. ()

Pavlínka9

10 let jsem si říkala, že se na ten film podívám :D Nějako mě to úplně extrémně netáhlo :) A pak jsem seděla v obýváku u kamaráda, sama s obrovskou plazmou a tak jsem šla do toho :D A tam to za to stálo..Nicméně - nejsem extra fanda Michaela, tudíž cca po půl hodině mě to vlastně přestalo bavit, protože to pro mě bylo určitým způsobem jednotvárné. Ale - co si jako myslím, že je tam hodně ukázané, že MJ byl detailista, dříč a opravdu si na tom dal hodně záležet....To byla jako zase síla ho přitom vidět, kor když jste viděli, jak byl hubený, kolik mu bylo a kolik ho to stálo energie...Myslím si, že fanoušci MJ byli spokojeni :) ()