Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

VasaX

Jako dokument je to hrozné. Ale jako ochutnávka Michaelovy velkoleposti, nahlédnutí do zákulisí jeho neuskutečněného turné, to bylo úžasné. Od začátku do konce důkaz, že by byl jeho titul "king of pop" naprosto zasloužený a završený. Ale stejně jako jiný hudební král, král rock'n'rollu nás opustil. Ne v nejlepším, ale stále s pompou, úctou a velkým kusem respektu. Proto se na This is it koukejte jako na 111 (112) minutový hudební klip z toho, co mohlo být velkolepé turné. A že by bylo. Michael, stejně jako všichni kdo ho obklopovali (například Orianthi Panagaris - byl jsem tka příjemně ohromen že i to komplikované jméno jsem si zapamatoval), na to měli. A těch pár vzletných mouder a myšlenek, které z úst Michaela v průběhu padnou, berte jako bonus. A malá rada: dokoukejte tento snímek, i přes závěrečné titulky, do úplného konce. ()

immortalis

To je ono! Tolik zraků jako na tohle dílo se neupřelo na žádný jiný hudební dokument. Hudební dokument mapující přípravy turné This is it. Dílo určené fanouškům. Milionům fanoušků, které přišli o svého krále. Krále Popu. Několik generací včetně té mé bylo ovlivněno jeho tvorbou. Jeho hudba změnila dějiny. Michael Jackson vždy chtěl nečím překvapovat. Perfekcionalista každým coulem. Přál si, aby každá písnička zněla, přesně tak jak jí lidé znají z desky. Přípravy byli opravdu velkolepé což ukazuje Thriller 3D, který vypadá velmi povedeně či jiné grafické efekty, které by náštěvníkům jeho koncertů zůstali v paměťi. Tajil se mi dech při uvědomění toho, že koukám na člověka kterému je 50 let a přitom se hejbá lépe jak jeho taneční doprovod. Je mi velmi líto, že se to nepovedlo. Byl by z toho největší návrat v dějinách. Král je sice mrtev, ale navždy bude v našich srdcích. Žít dál. ()

Krysa SPK

THIS IS IT. Král popu září, o tom jsem nepochyboval, ale troufám si říci, že stejnou měrou září i režiser Kenny Ortega. Jeho dokonale sestavená koláž těch nejlepších záběrů ze zkoušek famózního představení ve spojení s geniální choreografií, kterou řídil sám Mistr, dělá z dvouhodinového filmu nevšední zážitek a pro fanouška Krále popu doslova hudební orgasmus. PŘÍSNÝ ZÁKAZ sledování filmu na PC, tady to prostě MUSÍTE slyšet ve špičkově ozvučeném kinosálu. Sečteno a podtrženo: MJ předvádí neuvěřitelnou show, která posílá k šípku bulvární pisálky a lidské bestie, které Michaelovi nedají pokoj ani v hrobě. ()

Brandon

Ať si kdo chce co chce říká, Michael je (nikoliv byl) fenomén. Hudební dokument o precizně připravované koncertní šňůře, kde ti nejlepší jdou až na hranice svých možností, je vydařenou, i když trochu smutnou, karierní tečkou. ()

MikeZ

Jacksona jsem nikdy moc nemusel, nikdy jsem ho neposlouchal, ale považuji ho za skvělého zpěváka a tanečníka, který uměl dělat show, jako nikdo na světě. Tento dokument, nebo přesněji záznamy ze zkoušek, považuji jen za náhražku něčeho co by pravděpodobně byla nejvelkolepější a nejdokonalejší show všech dob. Upřímně je mi líto lidí co na tom tak tvrdě pracovali a opravdu tvrdě se na koncert připravovali a pak najednou Michael úmřel. Celkem podraz řekl bych. Jinak průměrné, místy nudné Making of, které ukazuje sice velkolepou přípravu, ale ani samotný Michael tady nezpívá naplno. Prostě dokument, který by byl umístěn na DVD samotného koncertu a byl díky mediálnímu rozruchu nad jeho smrtí rychle umístěn do kin (ať se prašule hrnou). 6/10 P.S. Hudba je samozřejmě 10/10 ()

Nyck

Velmi působivé ohlédnutí za posledními dny jednoho z největších umělců všech dob. Ať se vám to líbí nebo ne. This is it splnilo svůj účel vrchovatě, přestože co se týče filmařské kvality nebude nikdy na vrcholu žebříčků. Během sledování jsem si pořád říkal, že takhle přece nevypadá člověk, který zanedlouho zemře. Bohužel se nikdy nedozvíme, jak to ve skutečnosti bylo... PS: Škoda, že se ani jeden z koncertů nakonec neuskutečnil, byla by to bomba.. ()

Trustme

Všichni víme proč film vypadá, tak jak vypadá a není to plnohodnotný záznam koncertu. Film je poskládán tak jak by dramaturgicky finální koncert probíhal. Fantastické zadní projekce, pompézní kulisy, technické vychytávky. Vsadit na 50. letého zpěváka, který pár let nevystupoval a byl již mnohými odepisován je odvážné... Po shlédnutí This Is It vás napadne že musel někde v tichosti brunejských paláců trénovat na svůj Návrat Krále! MJ je zde v pohodě, bez větších afektů, jen se soustředící na dokonalou práci. Obklopen výběrem těch nejlepších spoluhráčů, kteří si bohužel dodnes říkají: "všechno to bylo zbytečný". Zbytečné ale není vidět tenhle snímek i pokud se k fanouškům MJ nepočítáte. ()

Timak

Musím dát za pravdu POMOvi ... nevím co jiného bych ještě dodal. Asi to dost ovlivnilo i to, že jsem nikdy nebyl Michaelovo fanoušek ... jeho songy jsou sice chytlavé, texty výborné, ale abych na to koukal přes 100 minut ... to bych ten čas mohl strávit jinak a lépe ()

yeniczek

Ano, rád jsem si zase poslechl všechny ty známé songy, rád jsem se naposled podíval na Michaela a jeho neskutečné taneční umění.. Ale bohužel tady hodnotím film a ten jako takový celkem zklamal. Nejedná se totiž o nic víc, než film o přípravě koncertu, který v důsledku ale nedává nahlédnout tolik pod pokličku, aby si to zařazení zasloužil... Za MJ je to ale stále za 3*.. ()

!Malak-11!

Kdyby vznikl ten koncert tak pak by to bylo něco jiného. jinak je to prost ´ě dokument který není nejlepší ale ani nejhorší. Pro fandy Jacksona to bude VELEDÍLO, ale pro mě co ho sem tam poslouchá a MÁ K NĚMU RESPEKT TOTO PROSTĚ NESTAČÍ ()

Tereza666

Nedovolím si hodnotit. Po dokumentární stránce jedinečné. Ale pro mě, která nemá k "mistru" sebemenší vztah to bylo nudné a nic říkajíc. ()

bizz_mjc

This is it nechápu ani jako dokument, ale jako bonus/omluvu fanouškům, sesbíranou po tom, co se plánované tour neuskutečnilo. A tedy zalepení vzniklých děr, neb příprava a produkce byla velká. Přidaná hodnota žádná, ale ukázání toho, co mělo následovat. Škoda. A velká. MJ byl génius a prikazuje to v This is it každou vteřinou. ()

lykan9

Začátek je hodně nudný a nezajímavý, ale postupem času je This is it příjemný na pohled i na poslech a vzhledem k tomu, že původní záměr nebyl dělat z těchto pásek dokument, tak musím uznat, že se jedná o slušně odvedenou práci. ()

JekoRek odpad!

Možná je to tím, že jeho hudba mě přímo vadí, ale dívat se na půlnoční premieře kolik je hodin o něčem svědčí. A jelikož tady většina lidí hodnoti spiše MJ než dokument, tak si taky rýpnu. Jak mu tam všichni lezli do zadku a furt tam někdo brečel jaká je to čest s nim byt na podiu bylo dost...hm nemužu najít to správný slovo...asi odpudiví. A ten jeho proslov na konci..škoda slov. ()

Bagr_007

Pohled do zákulisí příprav na velký návrat krále popu, ke kterému bohužel již nedošlo zaujme především fanoušky této legendy a ostatní zřejmě bude trochu nudit nebo rozesměje řečmi o míru a lásce. Nejzajímavější částí filmu jsou bezesporu pohledy do zákulisí, při kterých se skutečně naplno projeví Michaelova hudební genialita. Milovníci jeho muziky se sice dočkají největších hitů, ale to nic nemění na tom, že v těchto částech nenabízí film ani zdaleka zážitek přibližující se koncertu, jako třeba v případě U2 3D. Takže jestli váz zajímá Jacksonova hudba a hlavně jeho osoba, tak utíkejte do kina. ()

blackJag

Je to zvláštní, ale přes všechnu kontroverzi je Jackson asi jediným vrcholně popovým umělcem, kterého lze poslouchat napříč širokým spektrem, aniž by kdokoliv měl nad jeho hudbou potřebu popuzeně odblinkávat. Musel to být ale šílený život a pozoruhodně nezdolná posedlost, že se během let dokázal proměnit v člověka s vizáží smutného zjemnělého klauna s rozbitým obličejem. Z tohoto dokumentu je to všechno patrné, únava, naivní víra ve svou nedostižnost, poháněná všeobjímajícím patolízalstvím, ale i ta strašná síla a nadčasovost jeho největších hitů (Bad a Dirty Diana přesto citelně chybí). Nevím, pocity jsou smíšené, ale výsledný dojem z tohoto narychlo sešitého díla se k rozporuplné osobnosti Michaela Jacksona hodí nakonec asi nejlíp. Takový výstižný epitaf. 80% ()

Ichabod

Geniální hudebník, tanečník, zpěvák tady ukazuje že jeho hudba nestárne, zvlášť v novym zvuku a naživo a hlavně s neskutečně vydřenou výpravou. Mohlo to být fantastický spojení zvuku a obrazu tenhle koncert, o mnoho lepší jak Madonna. Velká škoda. Hodnotím samozřejmě Michaelovo tvorbu, kterou zde má divák jako na dlani ve výborné kvalitě, nikoliv tento hudební sestřih z natáčení. ()

ghatos

Hodnotit je to složité. Z hlediska dokumentárního je to slabší. Hudební zážitek je to vynikající. Vzhledem k předčasnému úmrtí zpěváka dostává celý snímek jiný rozměr. Hodně zajímavý je casting tanečníků nebo natáčení videoklipů. Ten, kdo nemá rád MJ může dát klidně 2*. Já se domnívám, že to byl nadprůměrný zážitek. ()

NoFiction

Musím říct, že se mi tento dokument těžko hodnotí, protože nejsem nějak vyrovnaný s Michaelovou smrtí. Tento dokument je v podstatě založen na generálce jeho vystoupení. Každopádně se to nemůže vyrovnat dokumentu http://www.csfd.cz/film/238687-falco-verdammt-wir-leben-noch/ ale nic naplat. M. Jackson je pro mě symbol mé hudební doby a dokázal ve mě probudit absolutní hudební MÚZU, proto nemůžu než jenom přidat hvězdy do mého hodnocení. Smooth Criminal, Beat It, Dirty Diana, Billie Jean..... a tohle nikdy neskončí. ()