Pýcha národa

• USA Nation's Pride
všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

1945

Jako doplněk hanebných parchantů snímek funguje skvěle. Řekl bych, že si úspěšně dělá srandu ze skutečných propagandistických snímků (nekonečno nábojů bez přebíjení, víra ve svastiku vyřezanou v podlaze...) A i samotný název se vydařil: Stolz der Nation ()

Greg25

V rámci filmu stoprocentní ,ale když to člověk vidí sám o sobě, jen jako trailer bez souvislostí je to taková typická německá nacionlistická propaganda. Ale od filmu nelze oddělit. P.S. Taky máte pocit, že si Eli Roth nedělá legraci jen z nacistické propagandy, ale také z amerických nacionalistických filmů? P.S.2: Ve filmu to má absolutně jiný rozměr, než samostatně, ve snímku to vyznívá díky Tarantinově celkovému scénáři hodně vtipně, komicky, jako výborná parodie. 80% ()

kukentipla

O čem to je? Frederick Zoller se stal chloubou německého národa, výstavní skříní armády třetí říše. 4 dny dokázal sám vzdorovat americké přesile......Co já NATO? Eli Rothovi jdou trailery. Thanksgiving byl to nejlepší z Grindhausu a Nation's Pride pokračuje v nastolém standartu. Daniel Brühl jako německé válečné eso a hrdina s puškou v ruce nemá chybu. Palí jednu krutou hlášku za druhou, ani jedna nemine cíl. Jenom by mě zajímalo, kdo tento film produkovala a za koho se ve skutečnosti Tarantino považuje:-) ()

klokyn

Trailer pobaví a zakomponovanie filmu Nation's Pride do filmu Inglourious Basterds je ešte vtipnejšie. Najviac sa smejem na tom, že má Frederick Zoller pri zabíjaní 300 nepriateľských vojakov čas na to, aby si do dreva vyrezával krásny, až ukážkový hákový kríž :-) ()

RomeroIsGod

Dalo se z toho vytřískat ještě víc, ale i tak spokojenost. Daniel jako národní hrdina, vyřezávající hákenkrojc a nabíjející zbraň - Goebbels by stříkal radostí. ()

Money_too

:D já si nemůžu pomoct, ale nej scéna je když tam výřezával ten hákový kříž. Pořád vidím ty nácky v kině jak jásali...:D ()

Snake.Charmer

Tak originální bonbónek sem fakt nečekal! Na ploše šesti minut nedokáže nudit a Eli nám servíruje jeden kill lepší než druhej a občas proloží výbornym vtípkem. To vše s naprosto vážnou tváří Daniela Brühla, zmítanou všemožnýma emocema. Navíc má Zoller snad ještě větší body count za minutu než John Rambo v do Pekla a zpět. Maximální zábava... A "Making of" taky stojí za vidění. Nejlepší bonus z panchartího dývka. ()

vojo

...veď nejde o nič, len ako vystrielať "pár" nepriateľov. Hodnotím skôr "celý" film, ktorý je ako bonus na dvd. A škoda, že aj ten nie je dlhší.ratatata ta.......... ()

Olík

Budeme-li se bavit o fake trailerech, tak bych Eli Rothovy doporučil ještě jednou zkouknout Grindhouse projekty a především ten od Roba Zombieho. ()