Pýcha národa

• USA Nation's Pride
všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

K.B.L.

Pýcha národa je velký film, který je natočen Aloisem von Eichbergem pro Josepha Goebbelse a německý filmový průmysl. Při jeho natáčení myslel na film budoucnosti - nacistický propagandistický film. Jediný opravdový film. Natočil dílo, které doopravdy zachycuje sílu Německa. Pýcha národa je něco opravdu speciálního, protože to vlastně není film. Je to něco … je to prohlášení. Je o pýše, je o válce. Je o boji za svůj cíl. Je to jako boj Davida s Goliášem. Máte neporazitelného nepřítele, ale také mladého muže, který bojuje za své ideály. Byl to velmi nákladný film. Byl drahý, padl na něj celý roční rozpočet UFA, což je ale v pořádku, protože se jedná o mistrovské dílo. Režisér byl velmi mladý, ambiciózní a také velmi dobrý, protože udělal vše, co po něm Goebbles chtěl. Pro Eichberga to byl jeho nejvýznamnější film. Je vzrušující, nabízí napětí a drama. Akční scény jsou skvělé. Promlouvá vám do duše. A ten mladý herec, Frederick Zoller, je učiněný krasavec. Je tak přesvědčivý. Hloubka a cit, které číší z jeho výkonu, jsou prostě úchvatné. Hitler ten film velmi podporoval. Dokonce poskytl citát na plakát, což filmu opravdu pomohlo při propagaci. Něco jako „Na Pýchu národa budete pyšní.“ ()

Cl3ricK

Tak to byla prdel jak má být, div sem se nezechcal smíchy. Ať už hakáč vedle snipera nebo mrtvoly padající ode všad. :-D ()

kagemush

Na Goebblesovu radu a Tarantinovu objednávku Roth natočil propagandiše film,který se skvěle vyjímá tam kde se vyjímá.A i tam samozřejmě černá parodie. ()

Agoran

Nehodnotím trailer, ale film. Težko hodnotit něco, co nemá být krátký film, ale pouze útržky fiktivního celovečerního filmu. Jde o zábavnou střílečku, ale bez Inglourious Basterds si ji užít nejde. ()

tomtomtoma

Poměrně zajímavá ukázka fiktivního filmu nacistické filmové produkce o oslavě chrabrosti německého vojáka, který sám odolává přesile. A řady zpupných nepřátel řídnou, mrtvoly se kupí, vysřelené nábojnice se hromadí a chrabrý Němec odolává. I když za velkého přispění velké kulturněhistorické uvědomělosti Spojenců, kteří za žádnou cenu nechtěli zničit starobylou historickou stavební památku, sloužící k jejich likvidaci. ()

C0r0ner

Píčovina to je, což o to, ale to jsou celí Hanební pancharti, potažmo komplet Tarantinova tvorba (myšleno v dobrém), takže vlastně žádné velké překvapení. A místní bídné reakce nechápu, vždyť přece každému musí být jasné, že je to celé jenom jeden velký vtip... 85% ()

Radiq

Uplnej Leni Riefenstahl... né, to né, dyť já ani nevim, jak ty její filmy vypadaj. Ale náhodou, mě se tohle líbilo. Samozřejmě je potřeba brát to trochu s nadhledem a vtipem... Takhle by měl vypadat správnej propagandistickej film, chch. ()

Nivenx

Jako střílená, kde jeden postřílí celou armádu, skrytý ve věži pohodička. Eli Roth je režisér zkrátka, kde ho půlka populace miluje a půlka nenávidí. S ničím se nemaže a hned všechno hodí před kameru. Jen tak dál. 75% ()

Estrellita

Tohle že je fiktivní trailer? Viděla jsem několik neskonale lepších, zajímavějších. Tohle pro mě byla dost nuda, ostřelovač střílel hezky, mrtvoly se kupily - ale co z toho? Čekala jsem aspoň nějaký konec, aspoň něco... Prd. 30% ()

Avathar

"Du feiges Amerikaner Schwein!" Tak neviem. Pre mňa je tento fiktívny trailer trochu zbytočné dielko, bez ktorého by sa "Basterdi" pokojne obišili. V podstate to nie je ničím dôležité pre samotný film (niekto namietne, že to neboli ani fake trailery v GRINDHOUSE, ale tam som to vnímal takpovediac ako súčasť "hry," kde to dobre zapadalo medzi grindhouseouské filmy a dotváralo atmosféru, nehovoriac o tom, že tie upútavky boli vtipné a fungovali aj samostatne). A ak to mám brať len ako zábavku režiséra (resp. režisérov), tak sa to u mňa tiež minulo účinkom, čo sa o takom THANKSGIVING povedať nedá. Proste ma to neoslovilo ani nepobavilo. Atmosféricky to tápe (anglický voice-over??? + ak to malo byť štylizované a lá propagandistický dokument, nechápem ten moderný háv), strihovo a vôbec spracovaním sa mi to tiež nezdalo najlepšie (zmätené, ako napísal Cival). Pre mňa proste nudná zbytočnosť, ktorá Tarantinov film nijako výrazne neobohacuje a ani sama o sebe výrazne nepobaví. Rothovým masterpiecom u mňa stále ostáva THANKSGIVING :) ()

Estrecha

Když jsem odcházel z Hanebných panchartů, tak jsem dokola opakoval, že jsem právě viděl nejlepší film všech dob - Pýchu národa. Bohužel, teď celý film sám o sobě mě už tak nezasáhl. Před tím jsem se málem potrhal smíchy, ale i tak geniální, geniální.:) ()