Keanu Reeves ve filmu ztvární velkorysého Henryho, zaměstnance mýtné budky, který je neprávem obviněn z loupežného přepadení banky v americkém Buffalu, ke kterému se v podstatě jen náhodou přichomýtl. Vzhledem k tomu, že není ochoten prozradit jména skutečných lupičů, je odsouzen na čtyři roky. Ve vězení se seznámí se starším mužem Maxem, ten se stane jakýmsi jeho životním rádcem, neboť Henry se neustále musí zabývat myšlenkou, kým vlastně v životě je a kam se jeho život ubírá. Když ho z vězení propustí, rozhodne se vyloupit tutéž banku s tím, že když ho odsoudili za zločin, který nespáchal, má na něj jakýmsi způsobem právo. Když Maxe z vězení propustí, Henry ho přesvědčí, aby se k jeho plánu přidal. Hned vedle banky sídlí divadelní společnost a shodou okolností je v podzemí změť vodních tunelů, kterou je možné dostat se přímo k bankovnímu sejfu! A protože Henry potřebuje volný vstup do pokojů herců divadelní společnosti, aby mohl prokopat cestu do tunelů, stane se hercem. Ujme se ho mladá herečka… Naneštěstí se o Henryho plánu dozvídá i skutečný viník první loupeže, který si samozřejmě nechce nechat lup uniknout. Film není klasickým romantickým snímkem, je to spíše romantické drama. (Pussycat18)

Trailer

Romeo5

Podle me skvely film..Kazdy asi cekal Reeavse jako tvrdaka s kamenym ksichtem a prozili diky tomu sklamani 😊.Vsichni ale svou roli hrali skvele a scenar? Vzdyt v jednoduchosti je sila a o to vic to bylo autenticke..Normalne bych asi dal 4 hvezdy ale protoze je tu hodne znalcu kteri film podhodnotili jen proto ze na zem nespadlo dostatecne mnozstvi nabojnic ci proste nepochopili pointu (nebo se proste nesmirili s roli Reeavese) davam 5 h... ☺ ()

Wormboy

Nevyrazny Keanu Reeves na jednej strane a prehravajuca Vera Farmiga na strane druhej v snimku, ktory je tak zbytocny, az to nie je pekne. Henry´s Crime je film, ktory neponuka nic co by dobry film ponuknut mal. Nie je originalny, nie je dobre odohrany (snad s vynimkou Jamesa Caana a Petera Stormarea), nie je sviezi, nie je nijak extremne inteligentny a napokon, nefunguje ani ako drama, ani ako romantika a v ziadnom pripade nie ako komedia. Na filme ma vsak nic vylozene nerozculovalo, nic ma nevytacalo, ze by to bolo vylozene hlupe sa povedat neda a aj podpriemer u uvedenych hercov je lepsi, ako priemer u inych. Preto davam 2,5/5* ()

Pavlínka9

Doufám, že Keanu za tento film dostal alespoň pořádně zaplaceno, jelikož sice nápad s tématem - "Seděl jsem za vykradení banky, kterou jsem neudělal, tak až budu na svobodě, tak ji tedy vážně vykradu!" je dobré, ale špatně natočené. Jediným tahounem pro mě byl James Caan, který si tam sám vynikajícím způsobem vytvořil pomalu své vlastní prostředí a natáčel si tam oproti ostatním lidem z filmu, jiný, pořádný film. ()

Sherman.X

-"Za co sedíš?" -"Za loupež v bance. Jsem nevinný. Myslel jsem, že jedeme na softbal." -"A co budeš dělat, až si to tu odsedíš?" -"Vykradnu tu banku, když už za ni sedím." // Ano, z čistého principu za křivdu chce vyloupit banku. V tom s ním sympatizuji. Henry je většinu filmu velmi nudná postava, ale zase se mu musí nechat, že je se vším smířen. Takoví lidé už prostě jsou... nudní. Max (James Caan) atmosféru dobře oživoval, tato postava mi byla velmi sympatická. Není to "must-see" film, ale pro jedno zhlédnutí na nudný večer celkem ujde. 65% ()

BOURQUE

Po dlhšej dobe som mal opäť možnosť vidieť film, kde som bol na konci viac sklamaný, ako som to na začiatku predpokladal. Pre mňa K. Reeves vždy patril do kategórie výnimočne nadaných hercov. No teraz (možno kvôli charakteru, ktorý stvárnil) my pripadal tak, ako by hľadal sám seba. Musím povedať, že jeho účinkovanie „v divadle“ sa mi páčilo viac, ako v samotnom filme. A pre mňa osobne film tak trošinku zachránilo divadlo, bláznivý režisér (P. Stormare) no a prítomnosť a skvelá asistencia dvojici V. Farminga a J. Caana. PS: Vy máte sny?? Osobné hodnotenie: 70% (***) ()