Příležitost dělá zloděje

Henry's Crime

Krimi / Drama / Komedie / Romantický

USA, 2010, 108 min

• Fr

,,TVÝM SNEM JE BANKA?“...,, JO.“...,,JAKÁ BANKA?“...,,TU, CO JSEM NEVYKRADL.“...,,TO JE TVŮJ SEN?“...,,JO.“...,,CO JE TO ZA UJETEJ SEN?“ ..... /// Reevesův ,,Henry“ je tak nezajímavej chlápek a vlastně všichni tu ukazujou, že vykrást banku je děsná nuda. Možná nejde ani tak o banku, ale o šťastná rozhodnutí....nebo o to, co jsme v životě ochotni riskovat. DIVADLO – ŽIVOT HENRYHO – ČECHOV – LIDSKÉ CITY. Když divadlo ve filmu, tak Cimrmani nebo Karamazovi. Tohle je nuda století! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jakou historii má hra ,,Višňový sad“. 2.) Chystám se ,,udělat“ během divadelní hry. Banku. 3.) Hledám film na dobrou noc. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(13.6.2011)

• Ollie235

Jedna z nejnudnějších bankovních loupeží jaké jsem ve filmu viděl. A začínalo to vcelku slibně. Prvních 15 minut jedna událost střídá druhou, děj plyne tak rychle, že si ani nestíháte uvědomovat jednotlivé události. Pak je ale Henry propuštěn a začíná hodina a půl natahované nudy, kdy ani závěr ničím nepřekvapí. Nemohu se zbavit dojmu, že to s Reevesem jde jenom z kopce a nebýt Farmigy a Caana asi bych šel s hodnocením ještě níž.(21.10.2012)

Podle me skvely film..Kazdy asi cekal Reeavse jako tvrdaka s kamenym ksichtem a prozili diky tomu sklamani 😊.Vsichni ale svou roli hrali skvele a scenar? Vzdyt v jednoduchosti je sila a o to vic to bylo autenticke..Normalne bych asi dal 4 hvezdy ale protoze je tu hodne znalcu kteri film podhodnotili jen proto ze na zem nespadlo dostatecne mnozstvi nabojnic ci proste nepochopili pointu (nebo se proste nesmirili s roli Reeavese) davam 5 h... ☺(28.1.2016)

Vzhledem k obsazení to moje očekávání rozhodně nesplnilo. Přitom nápad je skvělý a i když většina hlavních herců se v komediích nevyskytuje, připadali mi právě pro komedii jako stvoření ( Koho by nepobavil pohled na flegmatického suchara Reevese, celý film jsem přemýšlel, jestli to jenom hraje ). Dokonce i některé momenty byly vynikající, kvůli kterým by si film mohl zasloužit i vyšší hodnocení, ale v závěru to je prostě jen další průměr. Pokaždé, co mi začínalo připadat, že se to každou chvílí rozjede, nakonec všechno ustalo a čekání bylo marné, o závěru ani nemluvě. Celkově se jedná asi o jeden z nejnevýraznějších filmů za poslední dobu a jen stěží si na to ještě za půl roku vzpomenu ( možná tak díky hlavní trojici herců ).(6.6.2011)

Film pomalejšího tempa, který mi svou atmosférou připomněl V Bruggách. Kdo pláče, že to je nepovedená kriminálka, má recht. Je to spíš romance o lásce k ženě prošpikovaná mírnými přípravami na vyloupení banky. Keanu má mnoho tváří, tady momentálně milého, laskavého a se srdcem na dlani smolaře Henryho, je úžasnej, věřte, budete se divit, kolik se v tom chlapovi skrývá jiných chlapů. Vera Farmiga - no, je to mrcha, ale o to právě jde. Který trouba by se do ní tady nezamiloval? A režisér Stormare, no tak ten je taky výbornej. Znám ho jen z rolí zlounů slizounů, tady je taky zloun, ale k sežrání. Prostě se na to mrkněte, nečekejte dramatické kriminální a loupežné masakry okolo banky a spíš se zamyslete, jestli byste chtěli udělat něco, co jste ještě nikdy neudělali. Jako se nechat nejdřív zavřít do lochu a pak teprve vyloupit banku.(22.1.2015)