Příležitost dělá zloděje

Henry's Crime

Krimi / Drama / Komedie / Romantický

USA, 2010, 108 min

• X@triX

Rovno aj do pekla s každým, kto sa podieľal na tvorbe tohto "veľdiela". Dodnes som si myslel, že som flegmatik, no ak charakter Reevesa by bol čo i len z časti reálny, zrazu by som sa považoval za pravý opak. Keď už konečne som si myslel, že skrz tú kompletnú stupídnosť nápadu, realizáciu plánu a osôb podieľajúcich sa na jeho realizácii zažmúrim oči o zaostrím sa na najlepšie herecké podanie v podobe Very, došlo na záverečné titulky a ja som hnevom vyprskol, čomu som to vlastne obetoval necelé dve hodiny po polnoci.(13.7.2013)

• hellstruck

Nuda, šeď, nuda, šeď. Henry's crime jsem ani nedokoukala do konce. Nebylo to vtipné, nebylo to napínavé, dramatické ani akční. Postava Keanu Reevese mi připadala jako mentálně zaostalá a tak hrozný a nudný herecký výkon bych od něj tedy nečekala. A scénář byl katastrofa. Ještě teď zívám, když si na ten film vzpomenu...(11.6.2012)

Alespoň zpočátku docela příjemná satira, ve které po delší době našel solidní roli Keanu Reeves. Tenhle film ale není o něm. Přestože je Henry hlavní postava, otěže filmu pevně v rukou drží Vera Farmiga a na odlehčenou notu způsobem sobě vlastním hraje James Caan, bez něhož by byl tenhle snímek hotové dopuštění. Samotný příběh není úplně zlý, ta myšlenka „když už jsem si to odseděl, tak proč bych to neudělal“ je vlastně milá a samotná příprava bankovní loupeže docela vtipná. Jenomže - jak už to tak v amerických filmech bývá - kam čert nemůže, nastrčí režie bábu. Od chvíle, kdy Henry s Julií začnou romanticky tokat, jde celý film do kytek, protože humor je rázem ten tam a ze scénáře zůstane jen ubrečený cár papíru, jehož samotná podstata najednou vypadá strašně připitoměle. Tak je to ale pokaždé, když se do filmu vloudí romantika, která ve snaze vygenerovat dojemnou pointu, postaví celý příběh na hlavu a vyloženě ho pokazí. Přesto mě tenhle film tak ze tří čtvrtin docela bavil, takže zase taková ztráta času to nebyla.(12.6.2011)

• Pavlínka9

Doufám, že Keanu za tento film dostal alespoň pořádně zaplaceno, jelikož sice nápad s tématem - "Seděl jsem za vykradení banky, kterou jsem neudělal, tak až budu na svobodě, tak ji tedy vážně vykradu!" je dobré, ale špatně natočené. Jediným tahounem pro mě byl James Caan, který si tam sám vynikajícím způsobem vytvořil pomalu své vlastní prostředí a natáčel si tam oproti ostatním lidem z filmu, jiný, pořádný film.(19.8.2012)

Po dlhšej dobe som mal opäť možnosť vidieť film, kde som bol na konci viac sklamaný, ako som to na začiatku predpokladal. Pre mňa K. Reeves vždy patril do kategórie výnimočne nadaných hercov. No teraz (možno kvôli charakteru, ktorý stvárnil) my pripadal tak, ako by hľadal sám seba. Musím povedať, že jeho účinkovanie „v divadle“ sa mi páčilo viac, ako v samotnom filme. A pre mňa osobne film tak trošinku zachránilo divadlo, bláznivý režisér (P. Stormare) no a prítomnosť a skvelá asistencia dvojici V. Farminga a J. Caana. PS: Vy máte sny?? Osobné hodnotenie: 70% (***) (13.1.2013)