Dokonalé repliky

• USA Replicas (více)

Neurovědec William Foster (Keanu Reeves) je už jen krok k tomu, aby přenesl lidské vědomí do počítače, když se mu náhle život zcela zhroutí. Jeho žena a děti tragicky zahynou při autonehodě. V zoufalé snaze přivést je znovu k životu, přemluví William svého kolegu (Thomas Middleditch), aby jejich těla tajně naklonovali a vytvořili dokonalé repliky. William ovšem záhy čelí Sophiině volbě – musí rozhodnout, kteří tři z jeho nejbližších budou žít dál. Všichni čtyři totiž naklonovaní být nemohou... (Magic Box)

PavelPros

Tak jako pionýři v osobě Julese Verna, tak účastníci na vytvoření Replicas 2018 otevřeli vrátka k jinému úhlu pohledu k možné budoucnosti vícero lidských oborů. Pro mě zajímavé. Otevřený konec s možností pokračování. ()

Dalajlada

Tvůrci vybrali zajisté zajímavé téma. Přece jen klonování a přenos mysli do stroje/klonu je vize budoucnosti. Jenže to je asi to jedinné, co na filmu zaujalo. Celý film je bohužel o ničem. O ničem v tom smyslu, že když už si zadám takovéto téma, tak očekávám buď šílenou akčňárnu (Robocop) nebo něco, v čem se bude rozebírat sociální podstata (Transcendence, Update). V tomto filmu není ani jedno, ani druhé. Je to takové prázdné, nic neříkající, nudné a předvídatelné. ()

Matrix44

Keanu a jeho divné trhané robotické pohyby. V Matrixe mi to nevadilo, ale teraz to už bolo dosť divné. Vôbec nepôsobil dojmom zdrveného a zničeného otca rodiny. Bohužiaľ toto je už nad rámec jeho hereckých schopností. A scénar ten je samá diera a nelogický krok. Zato koniec je ľahko predvídateľný. Dávam 3 hviezdičky, lebo takéto filmy mám rád. ()

jimmyef23

Film s docela zajímavým nápadem, pojatý špatně z hlediska režie ale hlavně výběrem Keana do hl. role... Jeho jeden výraz mě poprvé zmátl. A to když jsem si na konci nebyl jistý kdo je jeho robotická verze a kdo lidská ()

niobisoft

Film se mi docela líbil, Reevese moc nemusím, ale toto se mu docela povedlo, film měl děj a spád. Jistě by se dal hodnotit nějaký přínos a podobné věci. Toto je proste oddychový film nad kterým se moc přemýšlet nemusí, vše je podané relativně jednoduchou formou. Die - Download - Post mix - Upload :D Nápad se mi líbí, sice ne uplně dotažený ale to u takových filmů bohužel bývá. ()

Crocodylus

Priemerný film, nemastný-neslaný film, ktorý sa dá dopozerať - a čas, pri ňom strávený, nie je úplne premŕhaný. Oddychovka, keď nie je nič lepšie na práci. 2,5/5 ()

Profík

Jakž takž za dvě hvězdičky, je to hodně stupidní, ale ne zas natolik, aby se u toho člověk dobře bavil, tady jsem se zasmál opravdu jen zřídka. Z hrubého námětu by se dal udělat solidní sci-fi film, ale musel by to dostat scenárista s aspoň půlkou mozku, Chad svatý Jan nepoužil ani čtvrtinu. Že to tu dosahuje nad 50 procent, je mi záhadou, dávám 35%. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsme souhrnem toho, co se stalo a jak jsme to zpracovali. To nás dělá námi." Průměrný film, průměrné scifi, nadprůměrný Keanu Reeves. Tady hraje otce na pokraji sil, co ztratil rodinu během autonehody. Tu poté naklonuje, toť nějak vše, oč tu běží. - 60%. ()

Jirkacek

Snímek Dokonalé repliky nemohl uniknout mé pozornosti, když jsem zjistil, že v něm hraje Keanu Reeves. Tohoto herce mám celkem v oblibě hlavně kvůli filmům, v kterých se objevil, protože se mi většinou hodně líbily. Pravda, všude se najdou výjimky a tak jsem byl zvědav, na kterou stranu se Dokonalé repliky zařadí. Zápletka pro mne jako milovníka Sci-Fi vypadala opravdu zajímavě - Keanu Reeves zde hrál vědce Williama Fostera, který pracoval na přenosu lidského vědomí do robota, ale moc se mu nedařilo. Jen občas mu přivezli do laboratoře tělo nějakého člověka, který před pár hodinami zemřel, ale jeho vědomí se ještě neztratilo, takže jej bylo možné přenést do jakéhosi hardisku a poté do těla robota. Hned na začátku filmu jeden takový přenos dopadl špatně, když byl robot oživen, začal sám sebe poškozovat, takže musel být vypnut. Ani jeho kolega a kamarád Edward Whittlen (Thomas Middleditch) nevěděl co si počít a to se nelíbilo jejich šéfovi Jonesovi (John Ortiz), který jim dával maximálně měsíc na to, aby ve svém výzkumu pokročili, jinak bude prý laboratoř zavřena. V takovém rozpoložení se Foster vrátil domů, kde na něj čekala nádherná blonďatá manželka Mona (Alice Eve), starší dcera Sophie (Emily Alyn Lind), mladší Zoe (Aria Leabu) a syn Matt (Emjay Anthony). Jednoho dne odjela spokojená rodinka na víkend kamsi na chatu a kvůli špatnému počasí měli autonehodu. Jejich auto skončilo zapíchnuté v řece a kromě otce všichni zemřeli. Zhrzený William vynesl těla na břeh a v zoufalém rozpoložení dostal ďábelský nápad jejich vědomí přenést do úložiště a pak naklonovat. Zavolal svému kolegovi z práce Edwardovi, který přijel na místo nehody s potřebnými věcmi, vědomí dětí a manželky přenesli do PC a jejich těla odvezli domů, přičemž je měl pak Edward někde zlikvidovat. Ve sklepě rodinného domu Fosterových nachystali společně přístroje a tři nádoby, které mi připomínaly akvária. Jednalo se o líhně, ve kterých se měl během 17 dní vyvinout nový naklonovaný člověk. Počítejte ale se mnou, manželka + tři děti = tři líhně ? To nešlo dohromady, takže William čelil Sophiině volbě a musel se rozhodnout, kteří tři z jeho nejbližších budou žít dál. Všichni čtyři totiž naklonovaní být nemohli, i tak měly líhně cenu několika miliónů dolarů a Edward tak značně riskoval pobyt za mřížemi, když si je tajně půjčil. William však oněch 17 dní nečekal ve sklepě jen tak, občas se musel objevit v práci, sem tam musel někomu vysvětlit, proč děti nepřišly do školy nebo Mona do práce v nemocnici. Hlavně však musel přijít na to, jak přenést jejich vědomí do vylíhnutých těl a pořád na nic nemohl přijít. Těla se však vylíhla tak jak měla a proto jim dal sedativa, aby se neprobudili, čímž získal dalších 72 hodin na to, na co nepřišel během několikaměsíčního výzkumu v práci. Jak to však ve světě objevu bývá, pomohla náhoda a tak se Mona a dvě děti znovu objevili v domě jakoby se nic nestalo. Chyběla pouze malá Zoe, na kterou nezbyla líheň, nicméně pohotový tatínek vymazal zbytku rodiny vzpomínky na malou holčičku. Pár dní to skoro vypadalo, že všechno bude fungovat normálně, jenže Moně se něco nezdálo a tak musel William s pravdou ven. Manželka to kupodivu vzala dobře, jenže jednoho dne se u nich doma objevil šéf Jones, který ovšem věděl a chtěl si tři klony odvézt do laboratoře. Až teď se William dozvěděl, že celou dobu nepracoval pro zdravotnický výzkum, ale pro vojenskou firmu, která neměla žádné slitování s rodinným štěstím. William pohotově svého šéfa omráčil a se svou rodinnou prchl v autě pryč. Jenže ochranka z jeho firmy byla stále za ním, protože v tělech klonů byly štěnice připojené na páteř. Mona dostala naštěstí dobrý nápad a tak odjeli k ní do nemocnice kde pracovala a tam pomocí defibrilátoru sledovací zařízení v jejich tělech zkratovali. Pak odjeli do přístavu, kde chtěl nasednout na svou loď a odplout někam pryč. Jenže když William hledal na lodi klíče od startéru, přijela tam ochranka a odvezla Monu s dětmi do laboratoře. William pochopil, že se musí vydat za nimi, aby je zachránil a tak to i udělal. Přijel za Jonesem, který po něm chtěl správný postup na přenos vědomí. Aby podpořil své rozhodnutí postup získat za každou cenu, zastřelil před jejich očima Edwarda, takže William rychle začal pracovat na oživení robota. Jones si myslel, že má vyhráno, jenže nepočítal s tím, že...Dál už nic prozrazovat nebudu, abych vás nepřipravil o konečné rozuzlení, jen vězte, že do konce filmu zbývalo pouze zlomek času z celkových 107 minut. Pak se objevily závěrečné titulky a já jsem nechápal, proč měl tento film tak špatné hodnocení zde na ČSFD. Já jsem byl s tímto rodinným Sci.Fi příběhem docela spokojen, i když děj nebyl zrovna nějaký akční, až na ty závěrečné minuty. Snad proto jej někteří diváci tak špatně ohodnotili, protože čekali od Keanu Reevse po jeho akčních rolích další pořádný příval stříleček a honiček. Mně se tento film líbil i toho hlediska, že měl jakési poselství pro lidi, aby si uvědomovali riziko klonování lidí a jeho etický dopad, který se může i přes dobré úmysly pořádně zvrtnout. No a také se mi líbila Alice Eve, která vypadala jako panenka k zulíbání, jen bych nevěděl jestli ji mám při tom říkat Alice nebo Evičko. Suma sumárum, snímek Dokonalé repliky ode mne získal tři replikované hvězdičky ***. () (méně) (více)

panfilmu

Co si o tom myslet ani nevím, veliký průměr, jak to skončí jsem věděl už po pěti minutách filmu a popravdě jsem u toho i usnul, potom co jsem se vzbudil, jsem vlastně o nic nepřišel a tak se nemůžu ani zlobit, nebo si to snad pouštět znovu ! Nenadchlo mě to, ale ani neurazilo, to STAR WARS 2019, TAM JSEM LITOVAL ŽE JSEM NEUSNUL !!! KEANU, jak to není matrix nebo vick, tak už je to horší, ale doufám, že sis ted vybral slabou chvilku a už se taková minela nestane ()

Johny203

Aj napriek prvoplánovej zápletke a jednej veľkej logickej nezrovnalosti ktorú vo filme neriešili sa jedná o fajn film. ()

Cyco_Mike

Povedené béčkové scifi na sobotní večer. Inspirace několika filmy, ale stále je to svoje. Přirovnal bych to k hodně dobrému dílu Krajních mezí, než běžnému filmu. ()

dezibook

První hvězdu za myšlenku, druhou za Keanu s Alicí a uvěřitelnost jejich postav. Jinak mi to přišlo celkově takové levné, narychlo zbastlené. A tvůrce speciálních efektů robůtka byl asi naklonovanej z 80. let. Záporáci jsou až moc záporný a Zoe je jméno mého psa, tak jsem ještě přemýšlel o 3. hvězdě, ale nechám už to tak. ()