Dokonalé repliky

• USA Replicas (více)

Neurovědec William Foster (Keanu Reeves) je už jen krok k tomu, aby přenesl lidské vědomí do počítače, když se mu náhle život zcela zhroutí. Jeho žena a děti tragicky zahynou při autonehodě. V zoufalé snaze přivést je znovu k životu, přemluví William svého kolegu (Thomas Middleditch), aby jejich těla tajně naklonovali a vytvořili dokonalé repliky. William ovšem záhy čelí Sophiině volbě – musí rozhodnout, kteří tři z jeho nejbližších budou žít dál. Všichni čtyři totiž naklonovaní být nemohou... (Magic Box)

septic

spletenec a scenaristická kopie několika starších dílů The outer limits. Úroveň dialogů stejná jako před desitiletími ve výše zmiňovaném seriálu jen přibylo hi-tech mávání rukama. Spousta nesmyslů, pár solidních nápadů. Nic moc ()

MickeyStuma

Vědec Will pracuje na nápadu převádět lidskou mysl po smrti člověka do robota. Svým způsobem se mu to daří, ale jako obvykle se musí ještě vychytat nějaké ty mouchy. Jedné noci mu během automobilové nehody zemře žena a děti. Co ho následně napadne již musí být každému okamžitě jasné. Popadne ho jistá posedlost a následující události dostanou za své. Sci-fi snímek zajímavý, ale bohužel napsaný tak, že po divácké stránce nemá čím překvapit. Prostě to vnáší pocit, že něco takového tu už nejednou bylo. Předvídatelnost děje je tudíž docela silná. Nějakých nových nápadů se tu nelze dočkat. Dramatizace poukazuje na všelijaké intriky, u kterých to ale v rámci napětí poněkud skřípe. Mnohé dialogy taktéž nějak vyznívají podivně. Keanu Reeves se s tím sice popral dobře, ale i tak je to vcelku na pováženou. A tak se stalo, že ani citová stránka nefunguje tak, jak by měla. U takového žánru je potřeba si všimnout také CGI. Grafika taktéž známá, ale přijatelná, avšak animace zase budí jen rozpaky. Snímek tak vypadá, jakoby spíše pocházel někdy z devadesátých let. Kromě popsaných neduhů tomu chybí pořádný drive, ctižádost a hlavně nějaký nový směr na myslitelné úrovni. Takhle snímek jen bohapustě projede myšlenkami a zase zmizí. ()

Hapretor

Na zabití času ok ... Keenu opravdu pro mě není charismatický herec ... podívám se ještě na Johna Wicka 3 a tím s ním končím ... !!! ()

Rockerman

Připadá mi to jako jedna velká improvizace, jakoby scénář dopisovali během natáčení. Vůbec se tu nepracuje s emocemi. Dějí se zde strašné věci, umírají děti nebo kamarád. Také se někteří dozvídají něco překvapivého o sobě, a nic, téměř žádná reakce. Zvrat v ději je vycucán z prstu, žádné indicie jsme nedostali. A ten závěr? Příliš idylický. Přesto to má něco do sebe a dá se dodívat bez problémů. ()

strikeman

Největší sračka s Reevesem, co jsem kdy viděl. Otřesný scénář, zápletka, herecké výkony, prostě všechno špatně. 15% ()

BOURQUE

Pozadie príbehu (práca pre veľkú kooperáciu s inými plánmi ako sme to na začiatku mysleli) a motivácia vedca, ktorý stratil všetko, sú jasné a bez prekvapenia. Čo sa týka základnej koncepcie, tak ten je „silnejší“ sci-fi s nemalým počtom morálnych a etických (a už v neposlednej rade technických) otázok. Samotný záver na jednej strane mi príde až príliš idealistickým a dokonalým, na druhej strane zainteresovanie „druhého ja“ nie úplne šikovne zvládnutým kúskom. Avšak celkovo mi vadí „ignorácia“ niektorých detailov. K. Reeves miestami dobrými, miestami až príliš „obecnými a plochými“ hereckými výkonmi. Aj keď to nevypadá na prvý pohľad, tak v tomto filme bolo viac. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

sadlokan

Již stylem řízení před "nešťastnou nehodou"dává Mudr vědec okamžitě na vědomí,že se třese na to vypiplat si doma v inkubátorech úplně fresh family"z jogurtu".Má to ovšem jisté háčky,asi tak velikosti kotvy od USS R.Reagan….(Proslýchá se něco o Wick vs.Breivik) ()

Wallis3

Myšlenka vcelku dobrá, ale zpracování už hodně kulhá. Všechno bylo takové přímočaré, hned vyšlo, až moc jednoduché. Uvědomění replik, že něco není v pořádku umělé, doznání hlavy rodiny jakbysmet. Keanu a všichni dost podprůměrné výkony, a konec, kdy to mělo náběh na jakýsi scifi o prodávání druhé šance taky nic moc. ()

emdvojka

6.deň v inom šate. Reeves si odbehol z postavy Johna Wicka, aby nahral túto blbinu plnú nezmyslov a výmyslov. Výpovedná hodnota filmu je nulová, nápad je už prevarený a spracovanie je povedzme to slušne odfláknuté. Herci hrajú svoje úlohy nalinkovane a bez nálady. Tak peniaze dostanú tak či tak, tak prečo sa snažiť. No a výsledok je tento paškvil hodný jedného pozretia s okom zažmúrením a s hodnotením dvoch hviezd. ()

Cinematrix

Problém s Keanu Reevesem je ten, že on prostě nehraje, jen tak chodí před kamerou, protože dobře vypadá. Tady si odchodil béčkové sci-fi, do kterého se opět vůbec nehodil. Koukat se na to dalo a taky jsem to udělal. Taky bych mu doporučil, aby si nenechával růst "vousy", ale koupil si normální dámské žiletky, kterými to chmýří schodí raz dva a hned se na něj bude dát koukat v dalším béčkovém filmu zase o něco líp :-D ()

Torgal

Toto bolo fakt divné. Dve tretiny filmu sa riešia technické detaily klonovania ľudí, čo je vec ktorú všade inde vyrieši minútová montáž a pokračuje sa zaujímavejšími témami. Napríklad jeho morálnymi aspektami, ktoré sú tu len načrtnuté. Celý čas som navyše čakal, ako chce Keanu úspešne zakamuflovať pred svetom a svojimi výtvormi to, že na pár týždňov akoby prestali existovať. Ukázalo sa, že nijak a že nemal v tomto žiadny plán. V poslednej tretine sa to náhle zvrtne do uponáhľaného akčného finále, kde sa celú rodinu všetci snažia zabiť a smutnou čerešničkou na torte je ten najúbohejšie animovaný robot, akého som za posledné roky videl vo filme. Škoda, z tohto námetu mohlo byť zaujímavé hĺbavé sci-fi, no nudná réžia a hlúpy scenár tento potenciál zazdili. 5-/10 ()

Likan7

Reeves umí zahrát hodně rolí. Moderního právníka, vymítače ďábla, nezničitelného zabijáka, počítačovýho ňoumu co sleduje bílýho králíka až po cool zachránce světa, co zastaví kulku. Jenže pokud má hrát otce na pokraji sil, co ztratil všechno, tak nastává celkem problém. Tohle mu prostě nevěříte. Naštěstí pro mě mám na Keanua furt slabost, a tady k tomu dostal celkem zajímavý nápad. Scénář má sice neskutečný množství logických děr, ale za těch 100 minut Vás nebudou tak rozčilovat, aby Vám to zkazilo sledování. Béčko v podobě jednohubky, který Vás hned na začátku zaujme šílenými triky s letící helikoptérou, ale ve zbytku naštěstí moc dalších efektů není potřeba. Rozhodně už jsem viděl horší sci-fi. ()

Mitisko

Replika se neoplatí ani upirátiť teda replikovať. Herecké výkony 0, technická stránka 0, scenár -100 a toto nezachrání ani myšlienka za 100 bodov. Velmi spackaný potenciál celej témy, ktorej sa film dotkol. Všetky scény sú tak pritiahnuté za vlasy, že to ani neni možné. Tento skost si zaslúži zapadnúť do zabudnutia a Keanu by si mal dať studenú sprchu. ()

LordMysti

Přijde mi, že Keanu po obrovských úspěších už hledá jen průměrné béčkové sci-fi, se kterými nebude mít moc práce. To je i případ Replicas. Nápad zajímavej, ale celé je to takové hodně kostrbaté. ()

rublik05 odpad!

Zlaté béčkové akčňáky. Tohle se Keanu Reevesovi teda moc nepovedlo. Nechápu, že mohl zahrát v takovém dementním snímku absolutně bez kvalitního scénáře. Děj extrémně nudný, nezajímavý a po herecké stránce totálně přehrávaný. Totální průser. 0/10. ()

neo250

Mám zmiešané pocity. Film by si zaslúžil lepšieho režiséra a úpravu deja. Možno viac financií na efekty a film by mal úplne iný šmrnc. Keanu mal po dlhšej dobe zaujímavý film, no nič prelomvé. Za mňa slabšie 3* ()

Clark_Kent

A hele nějaká nová sci- fi se sympatickým Keanu Reevesem. Upřímně mohu říct, byl jsem s tímto novým a podstatně chytlavým příběhem velmi spokojen. ()

Shitonit

Noo, co k tomu dodat. Keanu se snaží, hraje jako o život, jednou se to dá přežít vcelku bez úhony, ale zapomění přišlo takovým fofrem, že mě to samotnýho překvapilo. Bylo to tak rychlý jako, jako když se na něco moc moc těšíte. Například. Letím na hajzl, fakt se těším, páč mě to honí už dost dlouho, hovno líže kalhotky a já se moc moc těším na ten zážitek, pocit uvolnění a zároveň naplnění.. najdu hajzl, vlítnu tam, stane se co se stane, je to docela fajn, chvíli mám smíšený pocity, a pak se to spláchne a vim o tom ...hovno. ()