Máma mezi Marťany

Lidé vyslali sondu na Mars a zjistili, že kdysi dávno býval na této nehostinné planetě život. Netuší, že hluboko pod povrchem planety život stále existuje a že Marťani právě řeší vážný problém - potřebují někoho schopného a spolehlivého, kdo by zajistil výchovu jejich potomků. A někoho takového právě objevili na planetě Zemi. Je to Milova maminka, která se o chlapce dobře stará. Milo ale bývá drzý, nechce vynášet odpadky a nechce jíst zeleninu. Jednoho večera nemůže usnout, mrzí ho, že byl na mámu ošklivý. Uprostřed noci vstane a jde za ní, aby se jí omluvil. Vzápětí zjistí, že jeho maminku právě unášejí Marťani. Zachytí se podvozku rakety a odlétá s nimi na planetu Mars. S pomocí technické inteligence, pozemšťana jménem Gribble a rebelské marťanské dívky jménem Ki se Milovi podaří najít cestu zpátky ke své mamince. (TV Nova)

m.marty

Zpočátku to nevypadalo příliš nadějně, tvůrci se tolik soustředili na realističnost obličejů, že to místy až přehnali a na začátku marťanům nešlo vůbec rozumět což je škoda, mohly být alespoň titulky naspodu obrazu. Ale pak se děj trochu rozběhl a film mě nesmírně ohromil, zejména výtvarným zpracováním grafitů, postav divochů, ale také svou originalitou. Ke konci nechyběla ani trocha toho dojetí a samozřejmě sťastný konec jako to u animáků bývá. Děj možná byl přímočarý, ale plný zvratů a překvapení. Myslím si, že hodnocení, které má tento film na ČSFD vůbec neodpovídá opravdové kvalitě filmu a chtěl bych na to upozornit. Jednou z příčin je i to, že film stále vidělo poměrně málo uživatelů a nemá ho tak kdo hodnotit z hlediska "obyčejného diváka". Ti první kdo hodnotí jsou většinou kritici, kteří se soustředí na každou vadu a nevidí pak to kvalitní co film nabízí. ()

zekon

Jooo, pěkný motion capture není všechno. Chápu že to byla dřina a záhul, ale když je to tak stupidně nudné. ()

Honzissis

Líbivý animák, který mě zabavil a po celou dobu filmu jsem se nenudil. Chválím za suprové grimasy obličejů ty mě nadchly. No ještě aby ne za 150 mega. :) Ale na špici animovaných filmů to nemá ani zdaleka. Dávám tomu takových 78%. ()

Terminator666

Myslím, že koukat se na to dá. Ale že by někoho přesvědčila hudba, zpracování či grafika, to opravdu ne. Charaktery nebyli napsány až tak zle, ale spolu s drhonoucím dějem ten výsledek za moc nestál. ()

zeromen

Pěkně pojatý animáč, škoda že přišel v době kdy podobných filmů jsou mraky, jinak o pár let zpět byla byto pecka. ()

Rohla28

Neřekl bych, že kombinace supervisor se vzhledem Morlora z Nekonečného příběhu a domku na zemi jako z The Sims 3 je úplně tak správná kombinace. Jediná věc ve filmu, která tak nějak stála za to, byl tlouštík Gribble. Bohužel, kromě Gribbla mě film moc nezaujal. ()

OlinO

Tak asi mám jinej názor na animáky,ale tento se mě zdá být hodně zdařilej. A taky mě ty postavy přijdou nejrealističtější co sem v animákách zatim viděl. A neni to podle mě pohádka pro kluky do 10ti let,ale je to aji dobrej "film" pro dospělyho diváka. Super zážitek, super podívaná a nakonec mě aji vyhrkly slzy. : ) ()

Anglofile

Velmi nepovedený název, slabý scénář, divné hlasy, divná animace. Příšerně nudný příběh. Tohle se Disney nepovedlo. Nedomyšlený příběh, který moc nezaujme a který se snaží propagovat rodinné hodnoty. Ovšem vzít na tohle dítě je spíš trestem pro dítě. Podivná animace, místy opravdu hnusná, sekce o hipících bude nepochopena dětmi a dospělé spíš otravuje. ()

PANKY71

Celkem příjemnej animák. Spíš pro mladší diváky, místy mírně infantilní. Animace se mě líbila a poselství to má jediné.... mít rád svoje rodiče i když po vás chtějí různé věci a jsou přísní. Dal bych dvě a půl ale jelikož to nejde, dám 3* protože dvě mě přece jen připadne málo. ()

quintes

Rozpočet 150mil dolárov??? Akože za čo?? Veď celá táto "rozprávka" vyzerala tak strašne umelo, a klinec pre mňa bola mamička, ktorá vyzerala skutočne pre mňa strašidelne... Nie nie, aj keď je tento štýl rozprávok modelovaný cez pc, postavičky musia mať predsa nejakú dušu... Porovnávať nie je s čím, hádam Final Fantasy Esencia života, a to je film spred 10 rokov, kde už vtedy dokázali animáci vdýchnuť dušu každej postave (aj keď tých duší tam bolo priveľa :) Slabé, veľmi veľmi slabé... Škoda, pretože námet sa mi celkom pozdával.. ()

omega_SK odpad!

150 melónov?!? ....TOTO?!? Tunel jak vyšitý. Každá druhá kreslená DiSNEYovka je 100x lepšia ako toto čudo. ()

ajne

Já nemůžu souhlasit s většinou zde hodnotících. Samozřejmě, není to žádný kult, nic jsem od filmu nečekal a dostal jsem fajn podívanou na kterou se příjemně dívalo. Hodnocení je zde až zbytečně příkré. Prostě relax film. Čtvrtá hvězdička za Zemeckise :-) ()

snowman007 odpad!

Ja som to ani nedopozeral a to z jedineho dôvodu....normalne som mal strach z tych mimozemšťanov. Ich výzor by som si vedel inak predstaviť. Ale keď mi to už teraz prišlo hrôzostrašne ako by som sa musel cítiť ako dieťa. Tato jedina vec ma tam rušila akvoli tomu som to nevedel dopozerať. Normalne sa mi to hnusilo. Sorry ()

miur85

Takto toto je môj prvý komentár. Nie, že by som to tu doteraz nesledoval alebo nehodnotil, ale teraz musím súhlasiť so Syslem_CZ, že vôbec toto hodnotenie nie je objektívne. Určite nesúhlasím, že je to až také zlé ako tu niektoré komentáre a aj celkové hodnotenie deklaruje. Je to taký dobrý priemer, ktorý neurazí. Ja dávam tri aj pol hviezdičky, na štyri to nie je. Ale pre mňa tri hviezdičky znamená, že určite film stál za to. A určite si ho v budúcnosti môžem bez problémov pozrieť ešte raz (70 %). ()

kulitschka

Sleduju hodnocení..koukala jsem na stejnej film? Ve srovnání s jinými animáky poslední doby čtyři hvězdy. V klidu srovnávám tenhle film a Toy Story 3- stejná blbůstka a dokonce míň násilná srdceryvná scéna na konci- plus znatelně lepší zpracování, co to tady melete o té grafice?? V gigové velikosti na velkoplošné bedně parádně pestrý a slušný. Jestli máte rádi pohádky nebo chcete pustit dětem filmek, ze kterého si aspoň něco vezmou, klidně do toho jděte. Samozřejmě chápu, že komu se líbil na začátku spratek Milo, ten bude závěr nesnášet. ()

inhotep

film se stal monstroźním propadákem oprávněně! Slabota, tupý děj nijaká animace, myslím že se to nebude líbit ani šestiletým dětem. ()

rhodos

Tak tento poměrně triviální příběh je sice ze zajímavého prostředí, čímž je jiná planeta, ale spolu s pefektní hudbou neselhávajícího Johna Powella to jsou jediné klady tohoto filmu. Příběh je nevyužitý až běda a ponaučení z příběhu pro děti až bije do očí, jak je zřetelné. Možná že děti mladší deseti let budou z tohoto filmu nadšené, ale pro mne to bylo animované zklamání roku. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

24.04.2012

Samozřejmě, jen obrazně. „Padání hlav“ se po fatálním neúspěchu vesmírné fantasy John Carter (ztráta se odhaduje na 200 milionů dolarů) dalo čekat. Nakonec musel odstoupit i výkonný ředitel Rich Ross… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011