Máma mezi Marťany

Lidé vyslali sondu na Mars a zjistili, že kdysi dávno býval na této nehostinné planetě život. Netuší, že hluboko pod povrchem planety život stále existuje a že Marťani právě řeší vážný problém - potřebují někoho schopného a spolehlivého, kdo by zajistil výchovu jejich potomků. A někoho takového právě objevili na planetě Zemi. Je to Milova maminka, která se o chlapce dobře stará. Milo ale bývá drzý, nechce vynášet odpadky a nechce jíst zeleninu. Jednoho večera nemůže usnout, mrzí ho, že byl na mámu ošklivý. Uprostřed noci vstane a jde za ní, aby se jí omluvil. Vzápětí zjistí, že jeho maminku právě unášejí Marťani. Zachytí se podvozku rakety a odlétá s nimi na planetu Mars. S pomocí technické inteligence, pozemšťana jménem Gribble a rebelské marťanské dívky jménem Ki se Milovi podaří najít cestu zpátky ke své mamince. (TV Nova)

cogi

Souhlasím s livingdeadem .. ten tlustoch mi tam taky vadil, jinak film se mi líbil a myslím, že i pro menší diváky byl i trochu přínosný a mohli si z filmu něco vzít. K tomu mezi těmi všemi animovanými pohádkami měla máma ne všední příběh. ()

Kingjiri

Je mi jasný, že jsem nebyl cílovou skupinou tohohle animáku, ale přesto jsem to ze zvědavosti zkouknul a musim říct, že i přes moje skromný očekávání nejsem vůbec nadšenej. Po technický stránce vcelku slušný, ale občas mi moc neseděly pohyby jednotlivejch postav, působily totiž hrozně nepřirozeně. A pak je tu příběh, kterej celej snímek neskutečně stáhnul dolu. Vůbec mě nedokázal zaujmout, natož vtáhnout do děje a já už od poloviny filmu čekal na jeho konec. Bída s nouzí, dávám dvě hvězdy, za doslova "pár" vtipnejch scén. Dobrej příklad, jak vyhodit přebytečnejch 150 milionů dolarů oknem. Za ty prachy se mohly natočit klidně dva nebo tři mnohem smysluplnější filmy. ()

Torgal

Kam až môže animák klesnúť? Nechcem to zisťovať, ale tento sa ku dnu priblížil na dohľad. Začnime animáciou, ktorá je na prvý pohľad čudná a výtvarnými návrhmi, ktoré sú odpudivé (obzvlášť marťania). Pridajme príbeh ako pre päťročné deti, ktorý je rozsahom tak na leporelo, nesympatického fagana v hlavnej úlohe a sekundujúceho slizkého tlsťocha. Žiadny humor, nezáživné postavy - kto na toto mohol vyvaliť 150 mega? Úplne zaslúžený prepadák. 2/10 ()

figliar

Na to, koľko peňazí stál tento animák (Shrek si vyžiadal iba tretinový rozpočet) to mohlo byť omnoho lepšie. Humorné scény by sa dali na rukách zrátať a animácia bola tak 10 rokov pozadu. Ale aj tak sa tu dá nájsť zopár svetlejších okamžikov a aj nejaká originalita sa nedá zaprieť. Plus skvelý dabing (originál som nevidel), takže také horšie 3 hviezdy si myslím že sú primerané hodnotenie. ()

Claude Speed

Nápad, dobrý, ale provedení už bylo horší. Líbila se mi tématika, moderní technologie a příběh taky spadá do té "lepší" části filmu. Samozřejmě nebyl film okradený o sem tam vtipné hlášky. To je ale všechno. Vadil mi tam ten tluštík, který mi nepřipadal moc vtipný, průběh filmu byl kostrbatý a některé souvislosti nebyly tak úplně dotažené k dokonalosti. K hudebnímu doprovodu byl vybrán velmi slušný skladatel, ale musím konstatovat, že ani on neodvedl svoji práci na jedničku. Pro děti je to věc dobrá, poučná, ale pro náročnější diváky nedostatečná. 55%. ()

sarfian

Táto futuristická rozprávka mi pripadá trochu nesympaticky. Nudil som sa väčšinu času, ale dopozeral som to dokonca. No viac ako priemer dať určite nemôžem. VIDENÉ 1x ()

dodona

Tak toto sa fatálne nepodarilo. Príbeh by aj ušiel, logické lapsusy by som ani neriešila (veď je to pre deti), ale ten vizuál ... Už pri Polárnom exprese som si vravela, že veď od teraz to bude už len lepšie, technológia sa stále vyvíja. Potom prišiel Beowulf a nejako som sa zháčila, že asi sa to niekde zaseklo alebo čo, ale toto je snáď ešte horšie ako už spomínaný Polárny expres. Oproti vynikajúcemu Final Fantasy: Esencia života (2001 !!!) by sa toto malo schovať a už nikdy nevyťahovať. Okrem Ki sú ostatné postavy do jednej nesympatické a mama (Joan Cusack) aj s Milom (Seth Green) mi pripadali ako obete Černobylu (no otras), Gribble (Dan Fogler) síce vyzerá vcelku normálne, ale zase tak nevhodne obsadeného herca som už dávno nezažila. Po grafickej stránke krásne spravené maľby, hudba vcelku ok, pár zábavných okamihov, ktoré má väčšinou na svedomí TwoCat, popr. Ki, ale celkový dojem: nemastné neslané, skôr zlé ako priemerné, po grafickej stránke hnusné. ()

vovarano

Tak tento sa nepodaril, ale aspon je to poucne pre deti a to v tom, ze ak budu posluchat tak im alieni unesu mamku ... takze uz ziadne smeti deti ;) ()

RAY~

Hlavní hrdina (Milo) je devítiletej kluk, kterej nenávidí kočky. Na začátku se jí pokusí otrávit, ale načapá ho matka. Oba je pak unesou GreenPeace feministky, který na Marsu zmutovali v ufouny. Milo ze vzpomínek matky zjistí, že je unesli, protože soustavně mučil svou kočku (barvil ji, topil ji v záchodě..). No, ale je to pohádka, takže feministky si nakonec uvědomí, že bez chlapů to nejde a matka se synem se vrátí na zem, kde Milo konečně zastřelí kočku a usměje se do kamery. Fajn oddychovka o tom, že feministky sou vymaštěný blbky a kočky nezaslouží slitování. ()

odvedle

film má aj niekoľko dobrých okamihov, miestami ubieha rýchlo a príjemne pobaví, ale tých dobrých okamihov je vskutku len pár, a ani po grafickej stránke film veľmi neohuruje.. ()

TommyDiamond

Nápad na film dobrý,jenže.......... Filmek jsem neviděl v kině ve 3D, nýbrž doma v obýváku na starý bedně. Myslím,že takhle člověk nedokáže ocenit efekty a práci grafiků a všem lidí do toho vloženou. Když budu hodnotit film, tak mě bavil do té doby co Milo opustí planetu a seznámí se s Gribblem. Tak tlusťoch byl neskutečně trapný a nudný. Je to asi nejhorší postava v dějinách všem animovaných filmů. Tento Gribbl celý zbytek filmu zkazil. Musím říct,že jsem viděl i horší animáky! Celkově 35% ()

TEKAS

Nelíbí se mi animace. Nelíbí se mi, že z velké části jsem si připadala jako u vykradeného Equilibrium uzpůsobeného pro děti připláclého něčím navíc. Oceňuji pár momentů a ukázky z natáčení u titulků. Očekávala jsem větší zábavu. ()

web-dat

Digitální scény jsou super. Místy jsem měl pocit, že se dívám na hraný film a ne na animáka. Je zvláštní, kde až se dostala technologie. Před desetiletím byl prvním luxusním anime - Final Fantasy a kde jsme dneska? Avatar a spol. Za dalších 10 let se možná filmy budou promítat rovnou do mozku :-D ()

RajCZitko

Moc hezký příbeh, pro děcka naučný, vtipný, barevný, hned je poznat kdo je badguy a poselství v podobě ponaučení taky krásně zřetelné a film navíc není tak dlouhý, že by u toho usli. Mít děcka, tak na toto bych je klidně vzal. Mě se jinak ale tento film také moc líbil. Mělo to originální příběh a co se animace týče, krásně provedené. Při koncových titulkách dokonce i zobrazují, jak se to natáčelo, kde všude měli herci snímače atd... ()

Scraffy

Určite nie tak strašné, ako tu všetci píšete. Je to priemerné zo všetkých úhlov. Avšak za tých 150 miliónov, ktoré film mal ako rozpočet mohlo vzniknúť niečo iné a možno lepšie, nie toto. ()

dkas

Ten příběh. To je vykradená polská Sexmise! Ta ale byla zábavnější. Tohle je celkem nuda, ani děti se nesmály, animace je fakt taková hnusná. Vypadá to jako hraný film, ale není. ()

Sinusiridum

Začala jsem se dívat úplnou náhodou a vydržela jsem až do konce. Nehledám v tom zbytečně mouchy, přišlo mi to poměrně roztomilé a pěkně udělané, samozřejmě Avatar to není, ale jako pohádka pro děti bezva, zaujme i rodiče, což je fajn, když se to nebere jako nuda z povinnosti, dívat se na dětský film. ()

Hexa

Tak nějak nevím, kam film zařadit. Animák, kde dítě nadává ostatním do idiotů a zároveň (ať to není chyba filmu, ale jazyka), se jeden z hlavních hrdinů jmenuje Krypl. Vlastně jsem si ho v TV všimla tak, že jsem v tom barevnym filmu, který byl jen jako zástěra při jiné aktivitě, furt slyšela "kryple! Kryple! Ozvi se" a pod. Pro děti drobet sprosté a pro dospělý moc přitroublý. Asi jsem ze staré školy, ale styl pohádky se mi vůbec nelíbil. A vzhledem k finančním výsledkům asi nejsem jediná. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

Šéf studia Disney popraven kvůli Carterovi

24.04.2012

Samozřejmě, jen obrazně. „Padání hlav“ se po fatálním neúspěchu vesmírné fantasy John Carter (ztráta se odhaduje na 200 milionů dolarů) dalo čekat. Nakonec musel odstoupit i výkonný ředitel Rich Ross… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011