Zrození legendy

Xiaoding Zhao

Cary Cheng

Kostýmy:

Chung Man Yee

Výborná akční záležitost plná výtečně choreograficky zvládnutých soubojů. Někomu může vadit jistá nevyváženost jednotlivých částí filmu. Na mě to působilo, jako kdybych viděl tři filmy v jednom. Začalo to jako klasický příběh o pomstě. Prostřední část věnující se tréninku Su cana působilo jako takové fantasy, alespoň prostředím a závěreřná třetina ve stylu opilého mistra je nejlepšího z celého filmu. I kdy si říkám, že se dalo místo jednoho mixu klidně natočit dva filmy ješt kvalitnější. I přesto je to u mě za 4 a patří to k těm lepším MA filmům.(22.3.2012)

• LordSnape

Další akčně-historická freska bez hlubší hloubky a jakéhokoliv příběhu. Už jsme to viděli stokrát. Cesta za pomstou, silný padouch, neúnavný trénink a drsné souboje. Problémem True Legend je, že skončí asi tak po hodině a dvaceti minutách a pak už jen mele z prázdna.. Střih, kamera i hudba je dobrá, tak jako vždy, ale to ostatní je už jen pustý standard bez špetky přidané hodnoty.(16.2.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,150,000║ Woo-ping Yuen na režisérskom poste dosť nezvláda tento príbeh, je to rozhárané, bez pevnej kostry, navodenie dramatu skôr na smiech, človek ani nevie či to chcel podať ako rozprávku ale hmm historický film?, počítačové triky prevažne odbité, jedine čo mu ako tak ide je akcia, ináč strata času lebo podobných a lepších filmov je už nespočet. /40%/(2.8.2010)

Kulisy, digitální efekty a místy až přemrštěně nadlidské výkony s levitujícími scénami se daly skousnout. (např. souboj s Bohem Wu Shu byl až moc fantasy) Boje jsou však natočeny velmi dobře. Bohužel děj je trochu bez pevného základu. Když už je divákovi předložen jeden motiv příběhu, film nekončí, ale pokračuje jiným nastavovaným příběhem a poté ještě jednou, že z toho mixu mohly být filmy i tři. 65%(16.9.2013)

Tak ani do třetice to v Číně/HK letos nevyšlo a ani True Legend neoslní. což mě osobně docela udivuje, protože Woo-Ping Yuen je největší machr přes akční filmy za posledních 20-30 let. Nicméně je fakt, že samotá akce je tu fakt na skvělý úrovni, mnohdy mi to připomínalo Hrdinu nebo Tygra a Draka, i když triky a scény viditelně natočený před modrým pozadím jsou na dnešná dobu docela trapas, ale i tak zejména ze začátku film drží tempo a zdá se, že by z toho něco mohlo být, jenže v dalším průběhu se film začne dělit na jednotlivý pasáže, který se tváří jakoby k sobě ani nepasovaly, působí to nesourodě a epizodně a jako celek to nemá téměř co říct, navíc i přes zápletku s pomstou nemá True Legend téměř žádnou hrdinskou atmosféru a ani atmosféru pomsty, takže ve výsledku všechny ty souboje a zabíjení působí jako pěkná podívaná, ale divák si to jinak moc neužije.(25.4.2010)