Zrození legendy

• Čína Su qi er (více)
Trailer

VOD (1)

Su Can je generál, který vede vojsko, aby zachránil prince z velké pevnosti nepřátel v horách. Skutečně se mu to povede a na oplátku mu princ slíbí, že ho císař jmenuje guvernérem Hubei. Suův nevlastní bratr Yuan mu závidí, ale Su ho miluje a žádá prince, aby guvernérem ustanovil Yuana. Sám chce odejít z armády, vést rodinný život a usilovat o dokonalost v bojovém umění wushu. Přál by si založit jeho školu. Su dá svůj velký prestižní meč spolubojovníkovi Maovi a řekne Yuanovi o svých plánech. Yuan guvernérství přijímá. O pět let později má Su a jeho žena Ying, Yuanova sestra, chlapce Fenga. Otec varuje Sua, že Yuan se vrací ne proto, aby se setkal s rodinou, ale aby se pomstil. To proto, že před lety Suův otec zabil Yuanova otce, když ten zašel příliš daleko v učení techniky vražedného bojového umění… (TV Nova)

Trailer

Fr

Slaboch umírá doma, bojovník na bojišti.... Poté, co mu nevlastní bratr změní plány na poklidný život, musí se Su Can uzdravit, potrénovat, dát do pořádku psychiku a pak vyrazit za pomstou. Mám rád wuxia filmy. Líbí se mi ta skvělá levitovací schopnost, ty efektní obrázky padajícího listí. A že je souboj s Bohem Wushu kravina? Já vím, ale hezky to vypadá! A kdyby snímek skončil v 80tý minutě, psal bych o solidním kung-fu zážitku. Bohužel pokračuje a příběh ztrácí na přitažlivosti, zábavnosti a vlastně všem, co stálo za zmínku. Pravda, neviděl bych D.Carradine ani ultimátní souboje s chlapíky patřící spíš SEM. Na rovinu však říkám, že by mi to nechybělo! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Rád zase potkám starého mudrce Pai Mei. 2.) Zjistím, u koho se TAHLE Ruská holčička naučila levitovat. 3.) Poznám jaké to je, když někoho chrání blázen. 4.) Hledám pravdu ve filosofii ,,opilcovi pěsti“. Začal jsem chlastat! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Lacike

Klasicke kung-fu od Yuen Wo-Pinga. Jednoduchy ale funkcny dej o prikori, treningu a naslednej pomste. Mnozstvo spickovo prevedenych bitiek. Samozrejme totalne predradovanych. Co sice nemusim, ale nastastie napriek nerealistickemu poskakovaniu su bitky kontaktne, rany pôsobia tvrdo, chvaty su neskutocne dynamicke ale zaroven su bitky cely cas prehladne, takze ponukaju kopu pôsobivych chvatov. Bitky su rozhodne hlavnym lakadlom filmu a pokial mate radi Pingov styl, tak vas nesklamu. Nevadilo mi ani CGI umele prostredie pri scenach vycviku. Da sa to ospravedlnit tym, ze to aj tak bola len halucinacia hlavneho hrdinu. Obsadenie je vydarene. Vincent Zhao ako hlavny mstiaci hrdina tu jak po hereckej tak po akcnej stranke predvadza najlepsi vykon aky som s nim videl a divak nema problem mu fandit. Andy On ako zaporak mu je adekvatnym superom po akcnej stranke. Po dramatickej to je taka jednorozmerna diabolsky pomalovana figurka. Tretou vyraznou postavou je Xun Zhou ako Zhaova manzelka. Ostatni herci tu maju prakticky len cameo vystupy. Najväcsim problemom filmu je, ze okrem famoznych bitiek prakticky nic dalsie neponuka. Dej je prilis jednoduchy a stopaz prehnana. Film mohol nabrat body po scene zuctovania s hlavnym zaporakom, keby sa pokusil o nejaku hlbsiu myslienku o nezmyselnosti pomsty aku ponukol napriklad Ben Hur, ale prave v tejto pasazi zlyhava najviac a nasledujuca polhodina pôsobi zbytocne. Ani bitky ma uz v nej nebavili a prial som si, aby sa film co najskôr skoncil. Vysledkom je nadpriemerne kung-fu s prehnanou stopazou a prilis jednoduchou zapletkou. 6/10. ()

JFL

Obžérsky opulentní spektákl jakoby představoval tři filmy scuknuté do jednoho. Pomyslně lze takto film přirovnat k amerického sestřihu "Shogun Assassin", kde z původních dvou filmů byly vynechány dějové pasáže a naopak zachovány veškeré souboje, což ve výsledku dávalo vágně propojenou koláž atrakcí. Stejně tak zde v každé třetině filmu diváci dostanou stejnou porci soubojů jako v jiných hongkongských/čínských celovečerních bojových filmech posledních let. Co do příběhu je "True Legend" na první pohled hloupoučká fantasy oslavující patriarchální hodnoty, ale z hlediska bojových scén představuje vrchol soudobých wire-fu filmů. Yuen má ohromný cit pro tempo a to, co bude fungovat na kameru, takže díky tomu spektakulární bitky nepůsobí uměle a nezáživně jako v jiných dráty prošpikovaných eskapádách typu tristního "Fatal Move". Snímek sice v kontextu dnešních trendů vyznívá jako absurdita, ale na druhou stranu se ani nesnaží jít stejnou cestou. Naopak se obrací k tradici efektně akrobatických fantaskních báchorek jako "Evil Cult" či "A Warriors Tragedy". Právě v tom spočívá jeho osobitost a přitažlivost. Navíc lze zdejší míru schematičnosti, která dosahuje až karikaturní rozměry, chápat jako nadsazenou reflexi zákonitostí bojových filmů. Ostatně ne náhodou je film pojatý jako kapitola z fiktivní knihy Letopisy o mistrech bojových umění a pojednává o údajném zakladateli stylu opilá pěst. V tomto ohledu pak i vyprávění dává smysl jako skrumáž všech nabízejících se klišé z životopisů velkých bojovníků - od historického rámce, přes tréninkové montáže až po boj proti monstrózně gigantickým cizincům. ()

Maynard.

Tihle rákosníci stejnak točí tak zvláštní filmy. Vlastenectví z nich je cejtit stejně tak jako je na nich vidět předigitalizování. K filmu sem se dostal uplně náhodou, nic v telce neutíkalo, tak sem nechal nějaký začátek filmu a bylo to zrovna todle. Začátek byl celkem slibný, osvobození prince a celkem slušný šarvátky s mečema. Jo tohle se mi líbilo. Pak se do toho ale připletla ženská, a už to bylo celý v loji :o). Hlaví týpek začal chlastat, (mmch ty jeho opilecký stavy se moc nepovedly, jestli to měla bejt jako funny vsuvka, tak to moc nezabralo ) jeho syn mi začal líst na nervy stejně jako "Kraťas" v Indiana Jones 2 no a závěrečný fight v aréně, to už byla vyloženě ptákovina. Takže mám z filmu pocit ten, že kdyby se rejža držel spíše historického podání bitek, zbytečně se nepouštěl do nějakýho moderního znázornění, tak bych byl mnohem víc spokojenej. ()

Vecko99

Výborná akční záležitost plná výtečně choreograficky zvládnutých soubojů. Někomu může vadit jistá nevyváženost jednotlivých částí filmu. Na mě to působilo, jako kdybych viděl tři filmy v jednom. Začalo to jako klasický příběh o pomstě. Prostřední část věnující se tréninku Su cana působilo jako takové fantasy, alespoň prostředím a závěreřná třetina ve stylu opilého mistra je nejlepšího z celého filmu. I kdy si říkám, že se dalo místo jednoho mixu klidně natočit dva filmy ješt kvalitnější. I přesto je to u mě za 4 a patří to k těm lepším MA filmům. ()