Ledová smrt III

Lars Gudmestad

Ari Willey

Magnus Beite
  • Molly

Když louhujete stejný sáček čaje už potřetí, nečekáte od něj zázraky, i když... určité naději, že se alespoň něco málo z oné chuti a voňavého aroma prvního hrnku uchová, se člověk neubrání. V případě třetího louhování fritt viltu však naděje umírá během patnácti minut, a jazyk se pere s nepříjemnou pachutí. Ty tam jsou sympatické postavy, napětí a tragický rozměr jedničky, vytratila se i (ne)příjemná bu-bu atmosféra dvojky a nebohý divák se nestačí divit - co má tenhle paskvil vlastně s původními filmy společného? Nějaké čtyři záběry na starý známý hotel a vraha se znamínkem na tváři, který ale řezníkovi z hor nesahá ani po kotníky. A to nemluvím o tom, že děj je zasazen snad na podzim(?), takže nic fritt, cold ani mrazivého nečekejte (a už vůbec ne atmosféru). Nechcete-li si zkazit chuť, téhle exkurzi do mládí budoucího vraha s krumpáčem se vyhněte. Já si jdu znovu pustit jedničku.(10.3.2011)

• dubinak

Tenhle film se nemá čím chlubit. Obyčejné konečné zpackání jedné docela uchazející norské série. Po chvíli jsem se tomu filmu věnovala už jen letmo, protože mě ani nezajímalo, co se tam děje. Někdy je vážně zbytečné takovéto filmy točit. Jako nejlepší díl Fritt Vilt bych nejspíš označila ten druhý, protože v tom jsme dostali pořádnou dávku napětí a hutné atmosféry. Třetí díl je už jen ubohý, ubohoučký odvar a producenti značně vařili z vody.(4.1.2013)

Tretí - prequelový Fritt vilt, je oproti výbornej jednotke a dvojke o poznanie horší. V rámci súčasnej nevýraznej slasherovej produkcie ide síce stále o nadpriemer, toto pokračovanie však črtajúcu sa výbornú nórsku hororovú sériu nikam neposunulo. Chýbala mi tu z predošlých dielov už osvedčená final girl Jannicke (vzhľadom k tomu, že išlo o prequel sa tu logicky objaviť nemohla), ktorá síce nebola nejaká vyhlásená fešanda, takže nejaké rezervy by sa tu v rámci slasherových zvyklostí našli, noví predstavitelia však ju a ani zvyšný ansábel z jednotky napriek tomu nedokázali nahradiť. Dve hlavné hrdinky - nórske blondínky ešte vzhľadovo ujdú (herecky sú na tom už o čosi horšie), mužskí protagonisti sú však poriadne nesympatickí. Jeden je pripečený trubiroh, sotva zo seba vysúkajúci súvislú vetu, ďalší má držku ako kôň, k tomu ešte ostrovtipný 50-kilový drsňák, ktorému sa síce neušla baba, zato si však zo sebou na čunder zobral samopal s optikou a človek je tak nejak aj rád, keď to títo mládenci od fľakatého psychopata (ktorý už ale nebudí taký rešpekt ako v prvých dvoch filmoch) schytajú...(10.3.2011)

Ľadová smrť - POČIATOK. Vôbec nemajte obavy pustiť sa doposiaľ do poslednej časti tejto skvelej trilógie Nórskeho hororu o zohavenom "fešákovi", pre ktorého je jedinou zábavou loviť skupinky mladých ľudí. Priznám sa, že vďaka hodnoteniu tejto tretej časti, ktoré sa riadne líši od prvých dvoch predchodcov ma prepadli obavy a tak som to oddiaľoval koľko sa len dalo . VŠETKO ZBYTOČNE. Nemenej kvalitný horor vykresľujúci nie len príbeh o skupinke mládežníkov, ktorí sa vyberú do malebných Nórskych hôr loviť zver, ale aj dôvody vysvetľujúce, prečo sa z malého chlapca stal násilný vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím - 75 %(23.8.2012)

Tak jsme se dostali od coverů Krvavýho Valentýnu, přes Halloween 2 až po Pach Krve řízlej Texaskym Masakrem. Jenže zatímco v prvním díle všechno fungovalo, atmosféra by se dala krájet, herci hráli a byli sympatičtí a první díl strčil většinu slasherů americké produkce do kapsy, od druhého dílu je to bohužel už jen čistá zlodějina bez vlastní invnece a originality, když nepočítám teda tu krásnou přírodu. Trojka, i když vlastně jednička že jo :) je evidetně ze všech dílů nejlevnější, ale o proti dvojce mě bavila přeci jen o trošku víc, sice můžu zase jen zoufat že naháněčka po lesích šla udělat teda mnohem lépe a občas se přes zdlouhavý pasáže děje úplný hovno a o nějakym napětí nemůže bejt ani řeč a je pravda že na 3* to vytáhl docela povedený konec, který to nezabil jako u druhého dílu. Když si vezmu díly zvlášť je jednička jediná, která má opravdu co říct, jako trilogie dohromady to funguje čistě průměrně a je to zvláštní, ale 4 tej díl bych klidně spolk, mám rád prostě horory z přírody a v zimě. 50%.(8.10.2012)

• - Spoiler: Ve filmu bylo zabito 8 lidí. (Stoka)

• - Natáčelo se v norském národním parku Jotunheimen. (Cheeker)