Ledová smrt III

Norsko, 2010, 95 min

Lars Gudmestad

Ari Willey

Magnus Beite

Třetí (a určitě nejpodařenější) díl norské vyvražďovací ságy se pro změnu odehrává v severském létě, tváří se jako prequel předchozích dvou a dá nám dříve narozeným nostalgicky vzpomenout na časy, kdy se nám taky občas rozmotávaly MC kazety v levných walkmanech. A dozvíme se i něco ze smutných životních osudů mlčenlivého rubače turistů. To byste určitě neuhádli - on ho totiž jako kluka mlátil otčím, no a proto se z něj logicky stal sériový vrah, to dá přece rozum, že jo... Vždyť on je ten chudák vlastně ubohá oběť! Pche, tak to já, po mém dětství v područí nevyzrálé, hysterické, neurotické, psychotické a emočně labilní matky, bych musel být Čikatilo křížený s Michaelem Myersem, Jasonem Voorheesem, Leatherfacem a Normanem Batesem! Ale film je to podařený a až na zhovadilou ruční kameru skvělá práce - scénář, herci, atmoška i škodolibý konec. Jo jen mě ještě trochu nakrkla jistá blondýna, která už měla to vraždící monstrum jednou na lopatkách (vlastně na břiše) a nenapadlo jí, nánu pitomou, narvat mu aspoň desetkrát šroubovák do krku a do vočí, to už by myslím milánek nerozchodil... Ale ona ne, ona si v klídku odejde... Copak sakra nevěděla, že ONI vždycky ožijou?!(12.3.2015)

Jenom to počasí se změnilo, jinak je to prašť jako uhoď, takže pokud se vám líbila jednička, mělo by to tak být i s trojkou. Já ocenila především fakt, že z toho udělali prequel, páč dvakrát nemusím, když nejednou rozcupovaný tyran dokola vstává z hrobu. Herecké obsazení nic moc, ale co si budem povídat, to, s vyjímkou Ingrid Berdal, bylo na tu ránu krumpáčem zralé už od prvního dílu. Tak fofrem do Norska, než zase začne sněžit. A ono začne... 50%(7.1.2012)

Prequel to má vždy naprd v tom, že väčšinou viete, ako to to všetko skončí ( pretože viete kam to dospeje ). No nevadí, ide o priemerný slasher, ktorý svojim starším bračekom môže závidieť hlavne atmosféru, pretože lesné príbytky a samotný lesík naokolo v tomto prípade nemajú také grády, ako opustený starý hotel, či sterilná ( a paradoxne nechutná ) nemocnica. Hold, nie každá ´´stromová oblasť´´ má strašidelné parametre, ako v EVIL DEAD.(19.1.2018)

Päť, štyri, teraz tri, natočia ešte dva diely a klesneme hviezdičkami až k nule. Je to škoda, pretože táto časť nemala s predchádzajúcimi dvoma okrem názvu takmer nič spoločné, a tak je škoda, že pokazila tejto sérii celkom fajn reputáciu. Veľmi slabá réžia, atmosféra takmer nulová, herci na ochotníckej úrovni, hudba bez budovania napätia. To sú elementy, ktoré najviac podkopávali nohy tomuto, inak pomerne svižne ubiehajúcemu horroru. Zápletka klasická, nemotorná, scenár sterilný, bez nápadu, tak ako aj niektoré bu-bu-bu scény, takže jediné, čo tento film udržiavalo ako-tak nad vodou sú niektoré fajnšmekrovské brutalitky a celkom prekvapujúci záver. 55%.(12.12.2013)

• oLí

Zklamání, první dva díly jsou rozhodně nadprůměrné, ale tohle se opravdu nepovedlo. S původní dvojicí to má společné tak možná nostalgický začátek a konec, tedy dohromady asi půl minuty. To mezi tím je bez nápadu, bez atmosféry, prostě zbytečnost. Technicky je to natočené standardně, lesy jsou nádherný, takže dokoukat se to celkem dalo, ale jednou určitě stačí. 4/10(6.3.2011)

• - Spoiler: Ve filmu bylo zabito 8 lidí. (Stoka)

• - Natáčelo se v norském národním parku Jotunheimen. (Cheeker)