Negan se rozhodne, že na chvíli odejde z Alexandrie. S Maggie stále nemají dobré vztahy. Carol ho proto odvede do jedné chatky v lese. Negan začíná přemýšlet o své minulosti a o svých činech. Když se na světě začali objevovat mrtváci, Negan se musel naučit léčit svoji ženu Lucille, která měla rakovinu. Předtím, než onemocněla, se hodně hádali. Negan ji také podváděl. Měl z toho následně výčitky svědomí, protože Lucille pro něj byla vším. Když jim došly zásoby na léčbu, Negan se rozhodl, že půjde najít doktory, kteří mají mobilní pohotovost. I přesto, že ho Lucille poprosila, aby neodcházel, tak to udělal. Doktory našel a sehnal všechny potřebné věci. Po cestě domů ho ale zastavili členové jednoho gangu, kteří ho zajali a chtěli vědět, odkud věci na léčbu má. Aby Negan ochránil sebe a zachránil Lucille, pověděl jim o mobilní pohotovosti, kterou gang následně přepadl. Když se však vrátil domů, zjistil, že Lucille si vzala život a stal se z ní mrtvák. Negan proto celý dům společně s Lucille podpálil. Následně jel zpět k místu, kde ho přepadl gang, aby zachránil doktory z mobilní pohotovosti. To se mu nakonec povedlo a zároveň zabil všechny členy gangu. Od té doby přestal projevovat své city. Teď už je ale vše jinak a Negan je rozhodnutý, že se vrátí do Alexandrie, i přesto, že tam je Maggie. Doufá, že se jejich spory vyřeší. (TV Prima)

Olík

Před Neganem za Negamen, nikdo jiný nesmí hrát. Fajn, vyjasnili jsme si nějaké věci….určitě 100x lepší, než sledoval jak Daryl opravuje motorku. Ale už je čas zase nakopnout vrtule, někam posunout děj a nebo začít balit kufry. A tak vítej jedenáctá řado, ukaž co umíš. ()

Najt

Díl věnovaný Neganovi. To co Negan provedl je neodpustitelný. A jestli se Negan změnil? Možná. Nicméně tenhle díl mě fakt dostal. Jednak se jedná o skvělou filmařinu a scenáristický um a jednak bylo zajímavé se dozvědět čím byl Negan dřív. Byl to idiot odjakživa, podváděl ženu, byl to ňouma, ale potom byl taky i milující manžel a starostlivý muž. Žena dostala rakovinu ještě za normálního světa, pak se vše posralo a on se o ni staral. Scéna, kdy se vrátil s léky, ale už bylo pozdě, nebo rozloučení se ženou a spálením Lucille bylo emoční. Otázkou je, jak se Negan změní teď a jestli opravdu dokáže odčinit své hříchy. Nicméně podstatnou věc co je s Connie jsme se nedozvěděli, další informace o smrťácích taky ne a finále série bylo spíše zaměřené na jednotlivé postavy. Škoda. Jako samostatný díl bych hodnotil 5*. Ale jako finále jubilejní série víc jak 4* dát nemůžu. ()

adamix

Na túto epizódu sme roky nedočkavo čakali a ono prianie sa nám konečne splnilo. Veľká pocta jednej z najlepších a najkomplexnejších postáv celého seriálu, ktorá posunula seriál od svojho prvého nástupu na scénu do iného levelu. Veľká pocta Morganovi za jeho ikonického Negana a vďaka tvorcom, ktorí sa rozhodli jeho postavu viacej rozobrať. A Joe Cocker je tu taká čerešnička na torte :). ()

hrumsrt

A je to tu! Epizoda, na kterou se prostě musel těšit úplně každý! Pokud bonusové epizody 10. série přinesou tohle, tak jejich nedostatky jsou částečně vykoupeny... Naprosto geniální epizoda, tak dojemná, tak epická! Úžasná linka z minulosti, která tak moc podpoří brilantní Neganův charakter.. Dokonce tvůrci nezapomněli na tolik věcí - Proč Negan tolik mluví? Proč má takový vztah k Lucille? Proč má rád děti? - na to vše je zde smysluplná odpověď! Srdcervoucí hudba odvedla takový kus! Tady lze jen a jen chválit.. Za mě nejlepší epizoda 10. série a současně pro mě i druhá nejlepší epizoda seriálu! (P.S. nejlepší epizodou je Neganovo arrivée)100%! ()

HNTR

Konečně! Bonusovej díl, kterej dává smysl! Neganovo backstory, tu mělo být už dávno... Zároveň důkaz, že Jeffrey Dean Morgan by utáhl svůj seriál. Backstory je proti komiksu trochu pozměněný, ale v tomhle případě, to dává aspoň smysl... Díky bohu! Kdyby se v tomhle duchu nesly všechny bonusové epizody, jsem naprosto spokojenej. Ale aspoň, že ten poslední díl dával smysl a skvěle završil 10. sérii. Kvalitní dokonce i emotivní epizoda, kterou táhne převážně Negan sám. ()

HarryCameron

Je pre mňa záhadou prečo ma táto epizóda tak vysoké hodnotenie. Tieto (polo)komorné epizódy zamerané na psychológiu jednej či dvoch postáv ma fakt nebavia, predovšetkým keď nemajú zásadný vplyv na vývoj ďalšieho deja. A ani zobrazenie Neganovej minulosti nič nemení na tom, že sprosto zavraždil Glenna - podľa môjho názoru jednu z najsympatickejších postáv v celom Walking Dead. Hviezdu navyše dávam za skvelý výkon Jeffreyho Deana Morgana. ()

ProkesPetr

Tvůrci opět dokázali že i přes spoustu nudných dílů dokážou udělat topovku. A ne každej seriál / film může změnit moje emoce naruby během 10 sekund. Kort na úplném konci dílů :D 9,5/10 ()