Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

vetsinezobri

Překvapivě lepší než trailer, papouch je naanimovanej sympaticky a skvěle se k němu hodí dabing Jesseho Eisenberga. Jemaine z Flight of the Conchords taky válí. ()

Filisthin

Ptak se nauci litat samozrejme v posledni mozne chvili a zachrani situaci, hrdinka, ktera prijde o ptaka dostane misto toho chlapa (ke kteremu nechovala ze zacatku sympatie) a maleho brazilskeho klucinu, ktery se polepsi. Ptak ma svoji ptacici a vsichni jsou happy. To je vsechno, co jsem si z toho filmu odnesl. Animace zastarala, pribeh plochy a jasny a postavy bez xichtu... ()

Fowl

Autor se neměl ani tak starat o atmosféru ria, která tak nějak nezapůsobila jak měla a měl se věnovat více příběhu. Taky mi vadili nedotáhnuté zpěvecké scény. Napodobit disneyho kouzelné zpívané pohádky řekl bych nikdo nesvede. A i přes několik levných postav pohádka i tak potěší, nic víc nic míň. ()

mObscene

ok..pribeh nic extra..ale co..ma to byt rozplavka pre deti nie pre dospelych..a pre deti je to akurad..:) klasicky pribeh tuctovych rozpravok... Uneseny papagaj v cudzom meste (po pozreti som dostala chut ist do ria..ach) najde svojich priatelov ktory mu poamhaju...a v poslednych 5 min. filmu sa vsetko napravi..a vsetko sa stastne skonci..:D .mne sa to pacilo..a detom urcite tiez ()

diffside

Animak ako kazdy iny. Pacili sa mi tam opice, ktore velmi napodbnovali tucniakov z Madagascaru. Tiez nechybalo par vtipnych momentov, no cakal som od toho ovelia viacej. Ako sa to skoci vam bude jasne uz od zaciatku. Rio nesklamal, ale ani nepotesil :/ ()

playboy_05

o chlup horší než Jak vycvičit draka, ale o parník lepší než Legenda o sovích strážcích...oddychové, milé, krásně ubíhající, navíc pestří a sympatičtí papoušci...bavilo mě to:) ()

TommyDiamond

Animáky mám rád a vyhledávám je. Na Ria jsem se opravdu těšil. A jak to dopadá,když se člověk na něco tak těší? Špatně! Byl jsem docela zklamaný. Rio zapadl o fous do průměru. Nebyla to žádná velká hitparáda a těch pár scén to stáli za to, jsem viděl v ukázkách. Navíc maximálně nesnáším když se v animovaných filmech zpívá. Sice to navazuje na film,ale já mám pocit,že si tím akorát rezie natahuje metráž filmu. Celkově 45% ()

LadyPig

Já animáky miluju a toto byl jeden z průměrných (takže parádní :D). Bavila jsem se dost, kolikrát jsem i vyprskla smíchy, některé vtípky byly docela originální a neotřelé, děj však trošku pokulhával - připomínal mi místy i jiné animáky, které mu byly nejspíš inspirací. Ale když to shrnu - animace výborná, nenudilo mě to, prostě čisté 4 hvězdy. ()

Zombiepod

Bežný, sympatický a svižný animák pre celú rodinu, ktorý ponúkne humor, akciu, výrazné postavy a najmä skvelú hudbu. Neškodné a jednoduché, bez problémov naplní nudu a ešte k tomu ukáže brazílsky karneval. To nám bude musieť pri ďalšom Blue Sky filme stačiť :) ()

liberita

Atmosféra farebná, príbeh slabý s jasným záverom , no a hudba je dosť veľkým sklamaním - akosi jej chýba temperament a vášeň, ktorú by brazílska hudba určite mala mať. Slintajúci pes je dosť nechutný, zápalený ornitológ je pošuk tak akurát, zákeráci primerane primitívni, no a kde tu sa pod tým nánosom predvídateľnosti a jednoduchosti objaví aj nejaký ten vtip či akcia. Oceňujem snahu poukázať na problémy zániku ďažďových pralesov a pašeráctva exotických zvierat, ale kvality a čaro podobne ladeného Hľadá sa Nemo, Rio skrátka nedosahuje. ()

Bezmenny

Vtipné, ale málo originálne. Po dvoch mesiacoch od pozretia si nepamätám takmer nič.... Takže určite je to dobrá jednorázovka. ()

Jacccob

Nemůžu si pomoct, ale Rio se mi prostě líbil. Zejména oba papoušci, a ten krásný konec. Je to něco mezi 3* a 4*, ale protože půlka se zaokrouhluje nahoru, nemohu jinak. A lehce mi to rozhodnutí usnadnil John Powell, který si upevnil post jednoho z mých nejoblíbenějších skladatelů :) ()

1Lucie1

Krásné ale dát tomu 4 a víc hvězd by tomu neodpovídalo... ale jinak se mi to moc líbilo :) Super píseň o Riu, karnevalu a ptácích... ;) ()

Haloo5

Toto je hádam prvýkrát, čo tak celkom nechápem tunajšie hodnotenie. Poprípade som len zaťažený na súčasné animáky, neviem. Rio je veľmi rozkošná komédia plná neopozeraných vtipov, skvelých nápadov, fajn postavičiek, kde sa navyše 90 minút odsype ani netušíte ako. Vraj to má predvídateľný príbeh... ruku na srdce - nikto predsa nečaká, že sa rozprávka skončí zle. ()

Miro_CZ

Příjemný film, kterým jsem si zkrátil odpoledne, když jsem náhodou zjistil že ho dávají na HBO. Rio de Janeiro je neokoukaný prostředí pro animovanej film a hrdinové v podobě papoušků tady taky ještě nebyli. Pro mě zábavnější než například Doba ledová. ()

Margerie

A mně se to líbilo. Jistě, kvality Doby ledové nebo Madagascaru to nedosahuje, a faktem také je, že moje láska k animovaným příšerkám bývá často slepá k jejich nedokonalostem, ale zase tak strašné mi to nepřišlo. Několik podařených vtípků, krásné a neokoukané prostředí Ria, barvičky, chytrá zvířátka, hloupí lidé... Osvědčená klasika. Možná si tvůrci mohli odpustit některé písničky a především nemuseli kopírovat madagascarské lemury, ale jinak to byla příjemná podívaná před spaním... :-) ()

jadran90

Animák, který není až tak ulítlý. Rio může vzdorovat konkurenci možná v jednom roce, ale z dlouhodobého hlediska je to jen mávnutí křídly. Člověk si zapamatuje minimálně tu barevnost. I samotný papoušek je rozkošný, takže za grafické zpracování chválím. Překvapila mě slušná hudba na čele s famózně použitým Lionelem Richiem. Ono i ty písničky měly zajímavou choreografii. Ale co víc? Scénář je překvapivý asi jako že po pátku přijde sobota. V čem ale Rio zaostává nejvíc, je vtipnost vedlejších zvířecích hrdinů. Tukan, dvojička ptáčků i hafan byli dost chabí. Vedle toho ovšem fungují slušné lidské postavy. Hlavně ornitolog se ukázal jako vtipný pošuk. Stejně jsem měl pocit, že je to skrytá reklama na MS ve fotbale a Olympijské hry. ()

Evii.B

Moc pěkné postavičky a hlavně strašně roztomilý Blue i Perla. Zápletka byla taky fajn, poměrně originální (i když nemůžu si pomoc celou dobu jsem tomu Tuliovi nevěřila). Písničky mě sice nějak zvlášť nenadchly, ale zasazení filmu do Ria mě uchvátilo. Při scéně, když Blue s Perlou letí nad tou dokonalou zátokou, nebo pozorují světly osvícené město, jsem uplně toužila být tam taky. Tohle bych někdy opravdu chtěla vidět na vlastní oči a v neanimované podobě ;-) Slabší 4* ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky