• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Pohodovy animak, ktory ma pobavil, nesklamal, ale ani nenadchol. Na jedno pozretie stacilo. __________ Hlasy v povodnom zneni: Jesse Eisenberg - (Blu) +++ Anne Hathaway - (Perla) +++ Will i Am - (Pedro) +++ Jamie Foxx - (Nico) +++ Rodrigo Santoro - (Tulio) +++ Leslie Mann - (Linda) +++ George Lopez - (Rafael) +++ Produkcia: Bruce Anderson, Chris Wedge +++(20.10.2013)

Málo vtipné, nemálo zajímavé a nemálo nudné. Všeho bylo však více či méně nedostatek. Nebýt Angry Birds - Rio asi bych nedal ani ty tři, ale díky té hře mi to teprv připadá sympatické... Prostě jeden z mnoha animáčů, které tahají z lidí prachy, ale nenabízí nic nového, ani neurazí... Malé dítě to ale asi ocení a to je hlavní...(11.8.2011)

|| Scenár: Don Rhymer, Joshua Sternin, Sam Harper / Story by Carlos Saldanha, Earl Richey Jones, Todd R. Jones | Hudba: John Powell | Produkcia: Bruce Anderson, John C. Donkin | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Blue Sky Studios | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 485,343,202 $ || Zábavné postavičky, príjemný príbeh, podarené spevácky-tanečné čísla. Z priemeru sa Rio vyzdvyhuje svojou schopnosťou nebrať sa smrteľne vážne. 76% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(2.9.2011)

Po nemastném, neslaném a nudné "HOP" jsem si u tohoto snímku spravil chuť a začal opět věřit, že dětský film může být milý, krapet dětinský, naivní a současně zabavit i dospělého člověka. Hlavní hrdina společně s jeho vyvolenou dostatečně pobaví a zaručeně párkrát rozesmějí. Po scénáristické stránce rutina, která nemá čím moc překvapit, ale občas udiví (buldog?). Po animační stránce uchvátí především brazilské scenérie, které na Vás vskutku dýchnou tu pravou jihoamerickou atmosféru. 5/10!(28.8.2011)

Aj Karamba......... Veľmi pekný a milý príbeh v ktorom mi však trocha prekážalo muzikálové prevedenie.............Soundtrack John Powell: 1. Real in Rio - The Rio Singers ,2. Let Me Take You to Rio (Blu's Arrival) - Ester Dean/Carlinhos Brown ,3. Mas Que Nada - Sergio Mendes/Gracinha Leporace ,4. Hot Wings (I Wanna Party) - will.i.am & Jamie Foxx ,5. Pretty Bird - Jemaine Clement ,6. Fly Love - Jamie Foxx ,7. Telling the World - Taio Cruz ,8. Funky Monkey - Siedah Garrett/Carlinhos Brown/Mikael Mutti/Davi Vieira ,9. Take You to Rio - Ester Dean ,10. Balanco Carioca - Mikael Mutti ,11. Sapo Cai - Carlinhos Brown/Mikael Mutti ,12. Samba De Orly - Bebel Gilberto ,13. Valsa Carioca - Sergio Mendes ,(18.6.2011)

• - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)

• - Na počest země, ve které se příběh odehrává a ve které se režisér narodil, bylo dovoleno vydat Blu-ray a DVD 7. července 2011, tedy jako první ve světě. V USA byl film vydán až o měsíc později. (Terva)

• - K filmu patří i nová edice populární hry Angry Birds pro iOS a Android. (jjjura)