• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

• swamp

Příliš dětinská zábava, která sklouzává k pouhému pobíhání a padání barevných zvířátek na scéně. Jediná dobrá scéna (zkouška létání ze skály) byla v traileru, takže nic nového. Angry birds jsou zajímavější.. :)(23.12.2013)

Na cestě po Rio de Janeiru - bez hlasu Jirky Bartošky a se Sochou Krista Spasitele vybělenou pravidelnou dávkou ptačího trusu.. Ornitologické promo k blížícímu se MS ve fotbale (schválně si všimněte, kolikrát je v záběru ten kulatý nesmysl), jenž je pro děti svou hravou jednoduchostí naprosto ideální. Proto mě zaráží místní kritické výkřiky typu:„...celkové vyznění je hodně pro děti.“, či:„Předvídatelné.“ Až budou chtít tvůrci natočit animovaný film pro potetované pupkáče z motorkářského gangu, nebo důchodce žijící v přesvědčení, že 3D je nový švýcarský preparát na klouby, tak to myslím poznáme..(2.5.2011)

Nejvtipnější na celém tom konceptu vlastně je, že Jesse Eisenberg (Blu) hraje Marka Zuckerberga. Společensky nepoužitelný, ale pálí mu to.(13.7.2011)

|| Scenár: Don Rhymer, Joshua Sternin, Sam Harper / Story by Carlos Saldanha, Earl Richey Jones, Todd R. Jones | Hudba: John Powell | Produkcia: Bruce Anderson, John C. Donkin | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Blue Sky Studios | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 485,343,202 $ || Zábavné postavičky, príjemný príbeh, podarené spevácky-tanečné čísla. Z priemeru sa Rio vyzdvyhuje svojou schopnosťou nebrať sa smrteľne vážne. 76% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(2.9.2011)

• Xmilden

Romantický animák v rytmu samby se nepovedl. Chvílemi jsem přemýšlel zda-li se nejedná o animovaný prequel k Rychle a zběsile 5. Samozřejmě nejedná. 85 minutová nálož se spoustou honiček aby to vypadalo hlavně dobře ve 3D. Úrovní mnohem slabší než všechny Doby Ledové. Rio je taktéž zaměřen hlavně na dětské publikum. Postavy moc sympatické nejsou. Nejzajímavější je tak záporák, kterého představuje zlý kakadu Nigel. Jinak se bída tře s nouzí. Hlas Jesseho Eisenberga se mi moc nelíbil. PS: Tento druh animáků by měl sloužit k především pobavení, tady se ovšem není čemu smát.(13.5.2011)

• - Podstatná část filmu je zasazena právě do Ria de Janeira. Tvůrci se snažili, aby animované Rio v co největším množství detailů odpovídalo tomu reálnému. (Coldrex)

• - Reklamu během uvádění filmu v kinech obstarala také čokoládovna Oreo, která vyráběla sušenky s modrým krémem. Na obalu sušenky byl hlavní hrdina příběhu, papoušek Blue, a krém v sušenkách měl světle modrou barvu. (Terva)

• - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)