Na první pohled idilický život v lesích Ria, plný tanců, zpěvu a pohody, se kvůli pašerákům náhle mění na boj o vlastní život. Blu je naprostě úžasnej, vždycky jsem chtěl mít podobně vychovaného papouška (v rámci realných možností samozřejmě), ale ona s těma zvířatama potom neni taková sranda jak se čeká :D. Co se ale filmu týče tak se zatím jedná o nejlepší letošní animák, který jsem viděl a docela mě mrzí že nemá nominaci na nejlepší animovaný film, ale i oskar za nejlepší píseň by byl zasloužený.(5.2.2012)

Tuctovka. Tisíckrát videný príbeh bez štipky invencie s posolstvom, ktoré môže obohatiť iba diváka mladšieho ako desať rokov. Dobre nahovorené postavičky mi boli totálne ukradnuté, animácia je síce pekná, ale ničím nezaujme a Powell ide len na pol plynu. Navyše sa zdá, že už aj do animovaných "muzikálových" príbehov pre najmenších prenikajú tie neznesiteľné mainstreamové, popové sračky. Zopár podarených nápadov a vtípkov Riu nemôžem uprieť, ale tie ho zo šedého priemeru nevyťahujú. (5/10)(10.12.2011)

Na cestě po Rio de Janeiru - bez hlasu Jirky Bartošky a se Sochou Krista Spasitele vybělenou pravidelnou dávkou ptačího trusu.. Ornitologické promo k blížícímu se MS ve fotbale (schválně si všimněte, kolikrát je v záběru ten kulatý nesmysl), jenž je pro děti svou hravou jednoduchostí naprosto ideální. Proto mě zaráží místní kritické výkřiky typu:„...celkové vyznění je hodně pro děti.“, či:„Předvídatelné.“ Až budou chtít tvůrci natočit animovaný film pro potetované pupkáče z motorkářského gangu, nebo důchodce žijící v přesvědčení, že 3D je nový švýcarský preparát na klouby, tak to myslím poznáme..(2.5.2011)

• Terva

CITÁT - Jsem ráda, že jste se stavil, rozkřehotal se a hodil Blua na zem........... Čekal jsem něco originálního, ale obávám se, že tady v tomto příběhu, se hodně opisuje. Písničky nic moc, v českém dabingu až hrůza. Ve filmu jsou i delší nudné pasáže. Pár dobrých hlášek. CITÁT - Pidikingkongu......... ty však nejsou všechno a film se tak propadl do lehkého průměru. Jsou jak Romeo a Julie, co na konci .....řou. Tvůrci se tak totálně zamotali, až si ptáci dávaj francouzáky. Ve filmu, mimo jiné zazní song Real in Rio od The Rio Singers nebo píseň Fly Love od Jamie Foxx.(5.1.2012)

• Xmilden

Romantický animák v rytmu samby se nepovedl. Chvílemi jsem přemýšlel zda-li se nejedná o animovaný prequel k Rychle a zběsile 5. Samozřejmě nejedná. 85 minutová nálož se spoustou honiček aby to vypadalo hlavně dobře ve 3D. Úrovní mnohem slabší než všechny Doby Ledové. Rio je taktéž zaměřen hlavně na dětské publikum. Postavy moc sympatické nejsou. Nejzajímavější je tak záporák, kterého představuje zlý kakadu Nigel. Jinak se bída tře s nouzí. Hlas Jesseho Eisenberga se mi moc nelíbil. PS: Tento druh animáků by měl sloužit k především pobavení, tady se ovšem není čemu smát.(13.5.2011)

• - Vo filme sa nachádzajú odkazy na filmovú sériu Doba ľadová, ktorá je taktiež z dielne štúdia Blue Sky. (patrik1177)

• - Pixar nadobro pozastavil výrobu animovaného filmu Newt kvůli mnoha podobnostem právě s filmem Rio. Studio Blue Sky však začalo připravovat svůj snímek mnohem dříve, konkrétně roku 1995. (Zodd)

• - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)