• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Jeden z nejkrásněji barevných animovaných filmů co jsem kdy viděla. Příběh zdomácnělého nádherného modrého papouška, který byl jediným samečkem ve svém druhu a uvědomil si to až po sérii nečekaných dobrodružství, které mu zprostředkoval ornitolog díky svému cíli zachránit ohrožený druh. Krásné a poetické ale vytkla bych tomu značné množství zdánlivě padnoucích hudebních vložek, protože to jen zaplácává děj a dělá z toho pestrobarevnou estrádu ničeho. Ale moc chválím pestrost barev a také ty čupr opičky :-).(7.3.2012)

To bylo chvílemi tak barevné, že i duhový život hippies vedle toho vypadá nudně černobíle. Co se modelingu (tedy vlastně animace) týče, tam to bylo precizní od A až do B, chci říci do Z. Karneval vypadal naprosto fantasticky věrohodně, akorát že moc času nezabral - klidně mohl mít pár minut navíc na úkor některých písniček a toho slintajícího psa. Celkově shrnuto, takový lepší průměr.(8.1.2015)

Ja nevim no. Vsechno se zda bejt v poradku. Na animak obstojnej a predvidatelnej pribeh. Sem tam nejaka chytlava pisnicka, sympaticky postavy, dobry dabingovy obsazeni a povedena animace. Obcas dojde i na nejakou tu akci a prostredi karnevalu v Riu neni moc okoukany. Ale i kdyz ma film jen 90 minut a v sviznym tempu utika, proste me to nedokazalo vylozene strhnout. Jasne, sem tam sem se zasmal, docela sem se bavil a nenudil, ale na vic nez 3* mi to neprijde.(26.5.2011)

Když už se natočí animáč, málo kdy se stane, že by to byl vyloženě průšvih. A i když Rio patří mezi ty slabší, tak za zhlédnutí určitě stojí a své příznivce si najde. Odjakživa mám rád papoušky, takže příběh i zpracování hodnotím vcelku kladně. Jediné s čím sem měl problém je to, že mi ty lidské postavičky byly vyloženě nesympatické a pro toho "sjetýho" ptačího blázna to platí dvojnásob. Jinak jsem si jistý, že malým dětem se to bude určitě líbit, za mě však 55%.(21.9.2012)

Třesou se mi ruce jak se mi to nechce napsat, ale musím, tento animák ne zcela úplně splnil mé velké očekávání. Zklamaná jsem nebyla, ale něco tomu chybělo ... větší špetka humoru by nezaškodila. Hlavní postava, Blu, je papouch jakého jsem si vždycky přála a svou roli si odchodil skvěle. Takže to by celkový dojem zase vytáhlo na 5*, ale ty písně, kukurukukú, karamba, huš duš santuš!(19.4.2011)

• - Režisér a scenárista příběhu měl o filmu představu již v roce 1995, kdy se měl v hlavní roli objevit tučňák. Po natočení filmů Happy Feet (2006) a Divoké vlny (2007) ale vše pozastavil. (Terva)

• - Animátoři, kteří na filmu pracovali, zkoumali chování ptáků v brooklynské a newyorkské zoo, aby co nejlépe odpozorovali ptačí chování. (M.B)

• - Vzácny párik papagájov ary sivomodrej je naozaj ohrozeným druhom a vo voľnej prírode už celkom vyhynul. [Zdroj: FilmMax] (ash99)