• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Kouzelně animované, příběhově ucházející. Co mi ale nesedlo, byly (překvapivě) písničky. Možná za to může dabing, ale u jiných animáků s ním nemívám problém. (Teď mluvím konkrétně o písničkách, protože u animáků jako takových máme dabing přímo brilantní; kéž by se to dalo říct i o ostatních, česky namluvených filmech.)(1.1.2015)

DivX/// Dabing 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Animace 9/10/// PLUS: pěkné, zábavné, hezká animace, líbila se mi hudební čísla, příběh ač spíš pohádkový, tak byl rozhodně poutavý MÍNUS: nejsem si úplně jist jaké to bude na druhé shlédnutí, v porovnání s jinými animáky vtipy nebyly tak úderné a vygradované/// Shrnutí: Rio je rozhodně kvalitní film. Jen laťka dnešních animovaných filmů je nastavená tak vysoko, že se jen stěží překonává (povede se to tak jednomu filmu za rok). Navíc očekávání dnešního zhýčkaného publika je tak vysoké...ale to by bylo na dlouhé povídání. Prostě a jednoduše. I Rio má co nabídnou. Když nic jiného tak krásné prostředí a pěkný děj a i to se musí počítat./// Celkem 78%///(2.6.2014)

Obvykle neučím ptáky létat, ale modrý švihák Blu by evidentně potřeboval zrychlit přesuny, když pěškobusem ani pomocí MHD se v Riu nedá bezpečně prchat. Jelikož však mé létácí schopnosti zatím marně vzdorují gravitaci, tak nebudu vyučovat ani tentokrát. Ke spokojenosti mi prostě musí stačit fighty ptáků s opicemi, intelektuální nadřazenost buldoka nad zloději či prostá papouščí romantika a to jsem všechno dostal.(16.12.2012)

Málo vtipné, nemálo zajímavé a nemálo nudné. Všeho bylo však více či méně nedostatek. Nebýt Angry Birds - Rio asi bych nedal ani ty tři, ale díky té hře mi to teprv připadá sympatické... Prostě jeden z mnoha animáčů, které tahají z lidí prachy, ale nenabízí nic nového, ani neurazí... Malé dítě to ale asi ocení a to je hlavní...(11.8.2011)

Společně s "Na vlásku"je pro mě Rio nejmilejším letošním animovaným překvápkem.Blue a jeho společnice Perla mě náramně pobavili,navíc nechyběla ani akce a dobrodružství.O vizuálu je snad zbytečné mluvit,ale i ten musím pochválit..Hrozně se mi líbil Blue jako malé ptáče,nebo krajina Ria.Co se týče příběhu,je takový hrozně předvídatelný a podobných vzniká spoustu,ale to mi ani nijak nepřekáželo v pěkném zážitku.Humor je spíše určený pro odrostlejší (moje pětiletá sestra spoustu vtipů nepochopila),ale je to tak u většiny podobných animáků poslední doby.."Ty jsi Julie a on tvůj Romeo!Jasně,oba umřeli,ale.."(10.10.2011)

• - Režisér a scenárista příběhu měl o filmu představu již v roce 1995, kdy se měl v hlavní roli objevit tučňák. Po natočení filmů Happy Feet (2006) a Divoké vlny (2007) ale vše pozastavil. (Terva)

• - Vzácny párik papagájov ary sivomodrej je naozaj ohrozeným druhom a vo voľnej prírode už celkom vyhynul. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

• - Pixar nadobro pozastavil výrobu animovaného filmu Newt kvůli mnoha podobnostem právě s filmem Rio. Studio Blue Sky však začalo připravovat svůj snímek mnohem dříve, konkrétně roku 1995. (Zodd)