• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Obvykle neučím ptáky létat, ale modrý švihák Blu by evidentně potřeboval zrychlit přesuny, když pěškobusem ani pomocí MHD se v Riu nedá bezpečně prchat. Jelikož však mé létácí schopnosti zatím marně vzdorují gravitaci, tak nebudu vyučovat ani tentokrát. Ke spokojenosti mi prostě musí stačit fighty ptáků s opicemi, intelektuální nadřazenost buldoka nad zloději či prostá papouščí romantika a to jsem všechno dostal.(16.12.2012)

• korbitch22

Docela zklamání.Na animák o papoušcích sem se moc těšil, jelikož jsou to úžasný zvířata a divim se, že neudělal někdo takovej animák už dřív, jelikož je to opravdu vděčný zvíře pro film ( např. hraný Papoušek Paulie je úžasný ).Začátek vypadal nadějně, Blue byl roztomilý a začátek byl moc dojemný, jenže potom se to začně příšerně vléct, žádný pořádný příběh a řídký děj nastavovaný neúnosnou dávkou nesnesitelných písniček.Všechny postavy byly mizerně naanimované, jedině pár papoušků vypadalo dobře a celkově prostředí Ria bylo fajn.Jenže sem se u toho strašně nudil a i když se pár opravdu vtipných scén našlo, jejich moc málo na to, aby vytáhli tuhle nudu s otravnýma písničkama aspoň k průměru.Prostě mizérie, navíc s příšerným dabingem.Nevim k čemu dělali druhej díl.40%.(11.10.2013)

• monolog

Neznám jiný film, na který by se líp hodilo označení "Ptákovina!" nebo "Datlovina!" V základě mi přišlo humorný a zbytečný, že autoři prostředí Rio de Janeira kreslili a animovali, místo aby ho přímo natočili a vložili do něj animované postavy jako v Aladarovi (přinejmenším to mohli udělat při panoramatických přeletech a pohledech). A to je vlastně jediná věc, která mi přišla humorná. Když to je nakreslený, tak to vypadá potom trošku moc uměle a nepřirozeně a vzduchoprázdně, trochu jako takový ty starý 3D pohlednice, na který se muselo šilhat, aby člověk viděl trojrozměrnej efekt. Postavy i děj snímku jsou hodně předvídatelné a v základě pokud se nechce člověk dívat jen na další barevnou 3D míchanici, tak tento film pro něj nemá význam. Nesympatičtí hrdinové a odporný originální dabing (nevím, koho napadlo, že Eisenberg má příjemný hlas), nuda a šeď a dokonce ani ty humorné figurky v tomto filmu nejsou vtipné, ale spíš divné... Je poznat, že tvůrci si myslí, kdovíjaká to není královská zábava, jenže pro mě jako diváka to bylo utrpení a mučení.(10.6.2011)

Tolik názorů jak přes kopírák... No, animáky si asi moc na tomto webu skutečně nevedou u většiny z 100 či 200 známých tváří, pokud nejde o Pixar nebo (většinou) Dreamworks. Nechci se nad nikoho povyšovat, ale mám pocit, že jsem viděl něco jiného. Film je prosáklý infantilním homorem, ale z vysokého procenta hodně překvapivě o dospělých věcech (místy až lehce perverzních). Narozdíl od tehdejšího Ranga, který s tím možná zašel trochu daleko (ale cameo velkého Clinta bylo hodně velké překvapení), jde jen o víceméně skryté inuendo a narozdíl od chameleona na zvířecím divokém západě se podle mě děti pobaví bez problémů. Animace je na samé špici studia, prostředí brazilského Ria vypadá tak lahodně, tak proč se tím neopít? Mix samby a hip-hopu? Netrhá to uši a je to dost chytlavý, proč ne? Filmové odkazy stokrát použité, ale jsou fajn, bondovský na konci (Dnes neumírej s Brosnanem) je však k dlouhým záchvatům smíchu a následující nejdojemnější scénou z filmu. Příběh není příliš komplexní, ale má v sobě dost humoru a emocí bez zbytečné rodinné sentimentality. Klidně jim to sežeru s navijákem a nestydím se za to. Pro mě daleko lepší než pozdější Ice Age 4 s disneychannelovským humorem a prasárnami jako z Murphyho Zamilovaných profesorů. Existuje mnoho infantilnějších animáků i rodinných filmů. Do pár let chci trojku.(14.8.2017)

Pěkný a barevný film s povedenou animací a hudbou. Jednotlivé postavy (alespoň ty ptačí) jsou velice roztomilé a líbivé. Děj sice není nic moc, ale pohled na nádherné Rio de Janerio to tak nějak vyrovnává. Originální karnevalové scény jsou pastvou pro oči. Na konci nechybí trocha romantiky..pěkné, ikdyž nijak výjimečné. 3,5*(14.8.2011)

• - Podstatná část filmu je zasazena právě do Ria de Janeira. Tvůrci se snažili, aby animované Rio v co největším množství detailů odpovídalo tomu reálnému. (Coldrex)

• - Režisér a scenárista příběhu měl o filmu představu již v roce 1995, kdy se měl v hlavní roli objevit tučňák. Po natočení filmů Happy Feet (2006) a Divoké vlny (2007) ale vše pozastavil. (Terva)

• - K filmu patří i nová edice populární hry Angry Birds pro iOS a Android. (jjjura)