Reklama

Reklama

Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (535)

frashmaker 

všechny recenze uživatele

Málo vtipné, nemálo zajímavé a nemálo nudné. Všeho bylo však více či méně nedostatek. Nebýt Angry Birds - Rio asi bych nedal ani ty tři, ale díky té hře mi to teprv připadá sympatické... Prostě jeden z mnoha animáčů, které tahají z lidí prachy, ale nenabízí nic nového, ani neurazí... Malé dítě to ale asi ocení a to je hlavní... ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Pohodovy animak, ktory ma pobavil, nesklamal, ale ani nenadchol. Na jedno pozretie stacilo. __________ Hlasy v povodnom zneni: Jesse Eisenberg - (Blu) +++ Anne Hathaway - (Perla) +++ Will i Am - (Pedro) +++ Jamie Foxx - (Nico) +++ Rodrigo Santoro - (Tulio) +++ Leslie Mann - (Linda) +++ George Lopez - (Rafael) +++ Produkcia: Bruce Anderson, Chris Wedge +++ ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale nejroztomilejší a nejhezčí mi přišla úvodní hudební scéna, kdy byl Blu ještě malé miminko. Od té doby dojde přesně k tomu, co člověk čeká, jen je ta banální zápletka o papouškovi, který by se měl naučit létat a který by měl získat lásku svého srdce, natažená na hodinu a půl. Pár vtipů, hezká grafika a příjemný anglický dabing tohle nezachrání, tedy rozhodně ne, pokud je vám víc jak deset let. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

To bylo chvílemi tak barevné, že i duhový život hippies vedle toho vypadá nudně černobíle. Co se modelingu (tedy vlastně animace) týče, tam to bylo precizní od A až do B, chci říci do Z. Karneval vypadal naprosto fantasticky věrohodně, akorát že moc času nezabral - klidně mohl mít pár minut navíc na úkor některých písniček a toho slintajícího psa. Celkově shrnuto, takový lepší průměr. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Jsem ráda, že jste se stavil, rozkřehotal se a hodil Blua na zem........... Čekal jsem něco originálního, ale obávám se, že tady v tomto příběhu, se hodně opisuje. Písničky nic moc, v českém dabingu až hrůza. Ve filmu jsou i delší nudné pasáže. Pár dobrých hlášek. CITÁT - Pidikingkongu......... ty však nejsou všechno a film se tak propadl do lehkého průměru. Jsou jak Romeo a Julie, co na konci .....řou. Tvůrci se tak totálně zamotali, až si ptáci dávaj francouzáky. Ve filmu, mimo jiné zazní song Real in Rio od The Rio Singers nebo píseň Fly Love od Jamie Foxx. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (15)

  • Režisér Carlos Saldanha (sám obyvatel Ria) přišel s nápadem na film v roce 1995. Příběh měl být původně o tučňákovi, kterého vyplavilo moře na plážích brazilského města, ale když se dozvěděl o výrobě dvou animovaných filmů s tučňáky Happy Feet (2006) a Divoké vlny (2007), byl nucen svůj scénář radikálně přepsat. (Terva)
  • Vedle filmu vyšla i nová edice populární mobilní hry "Angry Birds" pro iOS a Android s názvem "Angry Birds Rio". (jjjura)
  • Reklamu během kino distribuce obstarala také čokoládovna Oreo, která vyráběla sušenky s modrým krémem. Na obalu sušenky byl hlavní hrdina příběhu papoušek Blu. (Terva)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Reklama

Reklama