• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

DivX/// Dabing 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Animace 9/10/// PLUS: pěkné, zábavné, hezká animace, líbila se mi hudební čísla, příběh ač spíš pohádkový, tak byl rozhodně poutavý MÍNUS: nejsem si úplně jist jaké to bude na druhé shlédnutí, v porovnání s jinými animáky vtipy nebyly tak úderné a vygradované/// Shrnutí: Rio je rozhodně kvalitní film. Jen laťka dnešních animovaných filmů je nastavená tak vysoko, že se jen stěží překonává (povede se to tak jednomu filmu za rok). Navíc očekávání dnešního zhýčkaného publika je tak vysoké...ale to by bylo na dlouhé povídání. Prostě a jednoduše. I Rio má co nabídnou. Když nic jiného tak krásné prostředí a pěkný děj a i to se musí počítat./// Celkem 78%///(2.6.2014)

Pěkný animáč. Není to tak špatné jak jsem čekal. Technické zpracování krásné. Je to ale určitě jeden z těch pro maldší publikum, který i dospělého diváka pobaví a neurazí. Neschází tomu v podstatě nic co by měl animák mít (hrdiny jdoucí za záchranou, záporáka, zábavné vedlejší postavy, dobré písničky a happyend). Jen je to prostě větší ptákovina pro děcka, která si mě nezískala, tak jak bych chtěl.(28.5.2011)

Je mi to líto, ale tohle byl jeden z nejslabších animovaných filmů, které jsem za poslední dobu viděl, a proto dávám slabší hodnocení. Skutečně krásné animace a propracované postavičky nedokázaly zachránit děravý scénář. Ornitolog byl pako, pes byl odporný, záporáci byly spíš k smíchu a asi nejhorší chvilky jsem prožíval, když se zpívalo. Lehčí nadprůměr, ale mohu s čistým svědomím říct, že je to pohádka na jedno zhlédnutí. Víckrát není třeba. 65%(16.4.2013)

Tolik názorů jak přes kopírák... No, animáky si asi moc na tomto webu skutečně nevedou u většiny z 100 či 200 známých tváří, pokud nejde o Pixar nebo (většinou) Dreamworks. Nechci se nad nikoho povyšovat, ale mám pocit, že jsem viděl něco jiného. Film je prosáklý infantilním homorem, ale z vysokého procenta hodně překvapivě o dospělých věcech (místy až lehce perverzních). Narozdíl od tehdejšího Ranga, který s tím možná zašel trochu daleko (ale cameo velkého Clinta bylo hodně velké překvapení), jde jen o víceméně skryté inuendo a narozdíl od chameleona na zvířecím divokém západě se podle mě děti pobaví bez problémů. Animace je na samé špici studia, prostředí brazilského Ria vypadá tak lahodně, tak proč se tím neopít? Mix samby a hip-hopu? Netrhá to uši a je to dost chytlavý, proč ne? Filmové odkazy stokrát použité, ale jsou fajn, bondovský na konci (Dnes neumírej s Brosnanem) je však k dlouhým záchvatům smíchu a následující nejdojemnější scénou z filmu. Příběh není příliš komplexní, ale má v sobě dost humoru a emocí bez zbytečné rodinné sentimentality. Klidně jim to sežeru s navijákem a nestydím se za to. Pro mě daleko lepší než pozdější Ice Age 4 s disneychannelovským humorem a prasárnami jako z Murphyho Zamilovaných profesorů. Existuje mnoho infantilnějších animáků i rodinných filmů. Do pár let chci trojku.(14.8.2017)

Kouzelně animované, příběhově ucházející. Co mi ale nesedlo, byly (překvapivě) písničky. Možná za to může dabing, ale u jiných animáků s ním nemívám problém. (Teď mluvím konkrétně o písničkách, protože u animáků jako takových máme dabing přímo brilantní; kéž by se to dalo říct i o ostatních, česky namluvených filmech.)(1.1.2015)

• - Vzácny párik papagájov ary sivomodrej je naozaj ohrozeným druhom a vo voľnej prírode už celkom vyhynul. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

• - Pixar nadobro pozastavil výrobu animovaného filmu Newt kvůli mnoha podobnostem právě s filmem Rio. Studio Blue Sky však začalo připravovat svůj snímek mnohem dříve, konkrétně roku 1995. (Zodd)

• - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)