Reklama

Reklama

Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (532)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TAKŽE, PŘIJEL JSI NA KARNEVAL?“...,,NE, JSEM TU KVŮLI JEDNÉ DÍVCE“...... /// Tyler Blu Ganderson – poslední samec svýho druhu! Není jako ostatní – sice se šťourá v zobáku, někdy čurá do koupadla pro ptáky, ale hlavně: ,,JO, NEUMÍM LÍTAT!“ Animák o tom, co se stane, když papouška z Minnesoty (s jeho nastávající) unesou v Riu (v čase karnevalu) strašlivý zloději ptáků a on se dostane do džungle (atd., atd.) je (jestli to tu už někdo nenapsal) – (překvapení!!!) – kurevsky BAREVNEJ! Snad proto mi ani nevadí, že (oproti metalu) zní každá písnička naprosto stejně (Tico. Taco. Ja. Ja. Ja. - Tico. Taco. Ja. Ja. Ja.). Nechápu, co proti němu máte? Tenhle ,,tokací“ animák je pro děti a (jak vidím) pobaví i infantilní dospělí. Jasan, tvrďáci jdou na chameleona. Ale to se potom nedozvěděj, že ti co neumí lítat jsou pštrosi (jsem teda pštros?). MILUJU TĚ RIO! – no to asi extra ne, ale jinak pohoda! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkají, že mám oblíbenýho ptáka. 2.) Nevím, že 2 obarvený slepice, párek modrých papoušků Ara nenahradí . 3.) Zjistím, proč nemám svěřit opicím práci pro ptáky. 4.) Thx za titule Hogwarts. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

To bylo chvílemi tak barevné, že i duhový život hippies vedle toho vypadá nudně černobíle. Co se modelingu (tedy vlastně animace) týče, tam to bylo precizní od A až do B, chci říci do Z. Karneval vypadal naprosto fantasticky věrohodně, akorát že moc času nezabral - klidně mohl mít pár minut navíc na úkor některých písniček a toho slintajícího psa. Celkově shrnuto, takový lepší průměr. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónovTržby USA $143,619,809Tržby Celosvetovo $487,519,809Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,099,540 //počet predaných kusov 1,899,109Tržby za predaj DVD v USA $70,358,983 //počet predaných kusov 5,291,365║ Samozrejme nejde o nič prevratné, jedná sa len o letnú oddychovku, ktorá miestami príjemne vizuálom zasadeným do Ria pohladí, videl len v Českom jazyku, teším sa na Slovenskú verziu tá mi určite o niečo viac ulahodí. /70%/ ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Spousta samby, krásně naanimované Rio a pár dobrých akčních scén z jeho ulic a z průvodu karnevalu... A to je asi tak všechno, co tenhle film nabízí. Příběh je předvídatelný i pro pětileté dítě, přitom spousta scén je zaměřena spíš na výrazně odrostlejší publikum. Hudba Johna Powella je fajn, ale velmi často ji přerušují mizerné, nevýrazné popové písničky, které jsou většinou jako pěst na oko, "muzikálová" čísla se to filmu ani trochu nehodí a už vůbec se taková "hudba"! nehodí k tomu krásnému atmosférickému Riu. Kde je všechna samba a latinskoamerická divokost? 50%. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Aj Karamba......... Veľmi pekný a milý príbeh v ktorom mi však trocha prekážalo muzikálové prevedenie.............Soundtrack John Powell: 1. Real in Rio - The Rio Singers ,2. Let Me Take You to Rio (Blu's Arrival) - Ester Dean/Carlinhos Brown ,3. Mas Que Nada - Sergio Mendes/Gracinha Leporace ,4. Hot Wings (I Wanna Party) - will.i.am & Jamie Foxx ,5. Pretty Bird - Jemaine Clement ,6. Fly Love - Jamie Foxx ,7. Telling the World - Taio Cruz ,8. Funky Monkey - Siedah Garrett/Carlinhos Brown/Mikael Mutti/Davi Vieira ,9. Take You to Rio - Ester Dean ,10. Balanco Carioca - Mikael Mutti ,11. Sapo Cai - Carlinhos Brown/Mikael Mutti ,12. Samba De Orly - Bebel Gilberto ,13. Valsa Carioca - Sergio Mendes , ()

Galerie (97)

Zajímavosti (13)

  • Na počest země, kde se většina příběhu odehrává a kde se režisér Carlos Saldanha narodil, vyšel film poprvé na DVD a Blu-ray v Brazílii, a to 7. července 2011. V USA byl vydán až o měsíc později. (Terva)
  • Vzácny párik papagájov ary sivomodrej je naozaj ohrozeným druhom a vo voľnej prírode už celkom vyhynul. (ash99)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Reklama

Reklama