poster

Rio

 • USA

  Rio

 • Slovensko

  Rio

 • Austrálie

  Rio

 • Velká Británie

  Rio

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  **

  Docela zklamání.Na animák o papoušcích sem se moc těšil, jelikož jsou to úžasný zvířata a divim se, že neudělal někdo takovej animák už dřív, jelikož je to opravdu vděčný zvíře pro film ( např. hraný Papoušek Paulie je úžasný ).Začátek vypadal nadějně, Blue byl roztomilý a začátek byl moc dojemný, jenže potom se to začně příšerně vléct, žádný pořádný příběh a řídký děj nastavovaný neúnosnou dávkou nesnesitelných písniček.Všechny postavy byly mizerně naanimované, jedině pár papoušků vypadalo dobře a celkově prostředí Ria bylo fajn.Jenže sem se u toho strašně nudil a i když se pár opravdu vtipných scén našlo, jejich moc málo na to, aby vytáhli tuhle nudu s otravnýma písničkama aspoň k průměru.Prostě mizérie, navíc s příšerným dabingem.Nevim k čemu dělali druhej díl.40%.(11.10.2013)

 • PauloZ
  ***

  Pěkný animáč. Není to tak špatné jak jsem čekal. Technické zpracování krásné. Je to ale určitě jeden z těch pro maldší publikum, který i dospělého diváka pobaví a neurazí. Neschází tomu v podstatě nic co by měl animák mít (hrdiny jdoucí za záchranou, záporáka, zábavné vedlejší postavy, dobré písničky a happyend). Jen je to prostě větší ptákovina pro děcka, která si mě nezískala, tak jak bych chtěl.(28.5.2011)

 • monolog
  odpad!

  Neznám jiný film, na který by se líp hodilo označení "Ptákovina!" nebo "Datlovina!" V základě mi přišlo humorný a zbytečný, že autoři prostředí Rio de Janeira kreslili a animovali, místo aby ho přímo natočili a vložili do něj animované postavy jako v Aladarovi (přinejmenším to mohli udělat při panoramatických přeletech a pohledech). A to je vlastně jediná věc, která mi přišla humorná. Když to je nakreslený, tak to vypadá potom trošku moc uměle a nepřirozeně a vzduchoprázdně, trochu jako takový ty starý 3D pohlednice, na který se muselo šilhat, aby člověk viděl trojrozměrnej efekt. Postavy i děj snímku jsou hodně předvídatelné a v základě pokud se nechce člověk dívat jen na další barevnou 3D míchanici, tak tento film pro něj nemá význam. Nesympatičtí hrdinové a odporný originální dabing (nevím, koho napadlo, že Eisenberg má příjemný hlas), nuda a šeď a dokonce ani ty humorné figurky v tomto filmu nejsou vtipné, ale spíš divné... Je poznat, že tvůrci si myslí, kdovíjaká to není královská zábava, jenže pro mě jako diváka to bylo utrpení a mučení.(10.6.2011)

 • Segrestor
  **

  Úžasné dobrodružství nelétavého papouška aneb jak ňouma poznal svět. Z toho filmu mám dojem, že si tvůrci a jejich sponzoři sedli kolem jednoho velkého stolu a řekli si, že je třeba vymyslet, o kterém zvířátku bude letošní animák. Pak někdo přišel s tím, že když to udělají 3D, bude ideální papoušek, protože papoušci letájí a padají a jsou pestrobarevní. Přiště třeba vytvoří animák s hrabáčem protože je prostě bizardní. Jedna z vedlejších postav bude blb (aby byla sranda) a hlavně půjde o lásku. Na pozadí se dá nějaké alegorické dobrodružství a bude zaděláno na tuctový animák. A přesně to se stalo i s filmem Rio. Navíc hlavní postavu okorunovali nevýrazným dabingem Jesse Eisenberga. A ještě mi to přišlo, že pro děcka to byl film příliš náročný a místy i dost krutý. Snad pro mládež od deseti let výš, otázka ovšem zůstává, zda v tomto věku vezmou zavděk animáku o ztraceném papouškovi.(16.6.2011)

 • SarumanKo
  ***

  Tuctovka. Tisíckrát videný príbeh bez štipky invencie s posolstvom, ktoré môže obohatiť iba diváka mladšieho ako desať rokov. Dobre nahovorené postavičky mi boli totálne ukradnuté, animácia je síce pekná, ale ničím nezaujme a Powell ide len na pol plynu. Navyše sa zdá, že už aj do animovaných "muzikálových" príbehov pre najmenších prenikajú tie neznesiteľné mainstreamové, popové sračky. Zopár podarených nápadov a vtípkov Riu nemôžem uprieť, ale tie ho zo šedého priemeru nevyťahujú. (5/10)(10.12.2011)

 • - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)

 • - Režisér a scenárista příběhu měl o filmu představu již v roce 1995, kdy se měl v hlavní roli objevit tučňák. Po natočení filmů Happy Feet (2006) a Divoké vlny (2007) ale vše pozastavil. (Terva)

 • - Pixar nadobro pozastavil výrobu animovaného filmu Newt kvůli mnoha podobnostem právě s filmem Rio. Studio Blue Sky však začalo připravovat svůj snímek mnohem dříve, konkrétně roku 1995. (Zodd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace