• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 92 min

Skvělý nápad, skvělá animace a skvělá hudba nemusí dávat automaticky dohromady skvělý film. U Ria mi (takřka totožně jako u Gnomea a Julie) chyběly opravdu vtipné vtipy nebo hlášky, u kterých se opravdu od srdce zasmějete a ideálně si je i zapamatujete. Pouhé mírné pousmání je na film takového kalibru dost málo. Hudebně / pěvecké vstupy pak výsledku také moc nepřidaly - působily totiž jako pěst na oko. Jako celek ale není Rio zas tak špatné, je to příjemná bezmyšlenkovitá podívaná určená zejména dětem. Ovšem s klasikami žánru jako například Doba ledová (od jejíž tvůrců Rio, jak hrdě hlásá obal, je) se srovnávat nedá prakticky vůbec.(5.9.2011)

• teutates

Jedno ptáče z výšky skáče, pfff... Rio, příběh ukecaného papouška, který nejspíš neumí létat, no umí udělat kafe, či dokonce slouží jako budíček, plyšáček. Kde jsou ty pohádky mého mládi, kdy Jura Jánošík bohatým bral a chudým dával s hláškou "stoj tisíc peťsto hrmených", kde? Nevím, pohádka o rasové nesnášenlivosti, lidské zkaženosti, zachování druhu, sexuální pritažlivosti... pohádka? Já jsem na to nejspíš moc starý, no mladší publikum, nevím ehm... hezká omalovánka v "3D" akčním provedení, tak se to dneska točí. Tady toto je tak na epileptický záchvat s full servisem. 3/10 za hlavního božího hrdinu, který se na své cestě za potomstvem v rámci zachránění svého druhu a s nádechem nadrženosti tolik toho naučil.(8.12.2011)

Kde jsou ty časy kvalitním animáků, jako je Hledá se Nemo...Rio je pěkná pohádka, dobře zpracovaná ale prostě to zase není ono! Ale podotýkám, že postava Blu-a byla úžasně propracovaná, jeho gesta a hlavně dabing! To bylo snad poprvé, co jsem pod hlasem neviděla samotného animovaného hrdinu ale jeho dabéra - tleskám Jessi!(15.6.2011)

Rio si mě získal především úžasním propracováním papoucha Blu samotného, ty jeho expresivní výrazy, byly nasprosto jedinečné!!! Příběh, vcelku klasika, ale když se rozdávala roztomilost, tak Rio byl párkrát přidat. Po delší době animák, který se mi líbil, neřešil palčivě důležitou otázku světové krize nebo něco podobného. Jen tak jsem si Ria užíval a těšil se z požitku, který mi poskytl :)(30.5.2011)

,,TAKŽE, PŘIJEL JSI NA KARNEVAL?“...,,NE, JSEM TU KVŮLI JEDNÉ DÍVCE“...... /// Tyler Blu Ganderson – poslední samec svýho druhu! Není jako ostatní – sice se šťourá v zobáku, někdy čurá do koupadla pro ptáky, ale hlavně: ,,JO, NEUMÍM LÍTAT!“ Animák o tom, co se stane, když papouška z Minnesoty (s jeho nastávající) unesou v Riu (v čase karnevalu) strašlivý zloději ptáků a on se dostane do džungle (atd., atd.) je (jestli to tu už někdo nenapsal) – (překvapení!!!) – kurevsky BAREVNEJ! Snad proto mi ani nevadí, že (oproti metalu) zní každá písnička naprosto stejně (Tico. Taco. Ja. Ja. Ja. - Tico. Taco. Ja. Ja. Ja.). Nechápu, co proti němu máte? Tenhle ,,tokací“ animák je pro děti a (jak vidím) pobaví i infantilní dospělí. Jasan, tvrďáci jdou na chameleona. Ale to se potom nedozvěděj, že ti co neumí lítat jsou pštrosi (jsem teda pštros?). MILUJU TĚ RIO! – no to asi extra ne, ale jinak pohoda! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkají, že mám oblíbenýho ptáka. 2.) Nevím, že 2 obarvený slepice, párek modrých papoušků Ara nenahradí . 3.) Zjistím, proč nemám svěřit opicím práci pro ptáky. 4.) Thx za titule Hogwarts. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(10.7.2011)

• - Vzácny párik papagájov ary sivomodrej je naozaj ohrozeným druhom a vo voľnej prírode už celkom vyhynul. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

• - Vo filme sa nachádzajú odkazy na filmovú sériu Doba ľadová, ktorá je taktiež z dielne štúdia Blue Sky. (patrik1177)

• - Režisér Carlos Saldanha je rodák z Ria. (Coldrex)